Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί να αλλάξεις Modem; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το modem της AP.

 

Δοκίμασε το KingRoot την εφαρμογή των Windows. Δυο και τρεις φορές.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί να αλλάξεις Modem; Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με το modem της AP.

Γιατί είδα ότι το σήμα που είχα, ήταν πολύ ασταθές και υπέθεσα ότι οφείλεται στο modem...

Δοκίμασε το KingRoot την εφαρμογή των Windows. Δυο και τρεις φορές.

 

Τελικά τα κατάφερα να το root-άρω προσπαθώντας (στην κυριολεξία) 50-60 φορές με το KingRoot 4.5!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου vibe x2, μήπως γνωρίζει κανείς πόση ωρα πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φορτιση ? Ισχυει όπως και στα παλιά κινητά οτι πρέπει να είναι οι 3 πρώτες 8ωρες ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω μια εβδομάδα το lenovo vibe x2 και εβαλα τα android 5.0 και μου κολαει ώρες ώρες λέτε να φταίει το update η η συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.ειμαι κατοχος του κινητου κανενα 3 μηνο και ενω ολα δουλευαν καλα ξαφνικα η καμερα δεν δουλευεια.δειχνει μαυρο απο πισω και δεν βγαζει ουτε φωτο η βιντεο.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και τιποτα.εχετε καποια ιδεα απο αυτα? Το κινητο δεν εχει καποιο πεσιμο η χτυπημα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες βάλτε όλοι την AP ROM και θα λυθούν τα προβλήματα σας. Απλά τα πράγματα.

 

Εμένα μου έχει σπάσει τα νεύρα μόνο επειδή πατιούνται τα πλήκτρα της έκτακτης κλήσης όταν είναι στην τσέπη ή ανάβει ο φακός και με τρελαίνει.

βγαλε φιλε την λειτουργεια αφης υψηλης ευαισθησιας.το εκανε και σε μενα και οταν το απενεργοποιησα σταματησε τα κολπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παρέλαβα το καινούργιο μου vibe x2, μήπως γνωρίζει κανείς πόση ωρα πρέπει να διαρκέσει η πρώτη φορτιση ? Ισχυει όπως και στα παλιά κινητά οτι πρέπει να είναι οι 3 πρώτες 8ωρες ?
οχι δεν ισχυει αυτο στης νεες μπαταριες φιλε απλως εαν μπορεις να κανεις πληρες της πρωτες φορτισεις δηλαδη εαν μπορεις απο 0-100% και οχι ενδιαμεσες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως?

Αυτη τη στιγμη εχω την Eu και δεν εχω δει κατι ασχημο....

Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Lollipop AP ROM...

 

Γιατι ομως?

Αυτη τη στιγμη εχω την Eu και δεν εχω δει κατι ασχημο....

Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ομως?

Αυτη τη στιγμη εχω την Eu και δεν εχω δει κατι ασχημο....

Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι ομως?

Αυτη τη στιγμη εχω την Eu και δεν εχω δει κατι ασχημο....

Συγνωμη αν γινομαι φορτικος

απλως η ap rom παιζει και dual sim ενω η eu οχι .και οι δυο ειναι η καλυτερες lollipop rom παντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα lollipop η Kitkat;

 

σιγουρα lollipop.ενω αλλα κινητα δεν τα πανε καλα με lollipop και ηταν καλυτερα με kit kat εδω συμβαινει το αντιθετο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

έχει ένας φίλος το Χ2 και εδώ και μια εβδομάδα έχει αρχίσει και κολλάει εκνευριστικά.

Μήπως να του αλλάξουμε μια ROM και αν ναι ποια να βάλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

έχει ένας φίλος το Χ2 και εδώ και μια εβδομάδα έχει αρχίσει και κολλάει εκνευριστικά.

Μήπως να του αλλάξουμε μια ROM και αν ναι ποια να βάλουμε?

lollipop ap rom βαλε φιλε δεν εχεις και πολλες επιλογες.ποια rom εχεις και κολλαει το κινητο?εκτος απο battery drain που εχει αυτο το κινητο απο κολληματα δεν εχει σχεδον κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν του έχει πειράξει τίποτα... Όπως το πήρε από vickmall

εας του βαλει την lollipop και θα ειναι κομπλε τοτε

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...

Την είχα δει αυτήν αλλά νόμιζα ότι επειδή είναι row θέλει άλλη διαδικασία και ότι χάνεις την μια κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Στις EU χάνεις τη sim, από ό,τι έχω καταλάβει από τα παιδιά εδώ. Με τη lollipop σε EU δεν έχει κολλήσει στιγμή εδώ και δύο μέρες. Και σαν καινούριο...έχει περάσει πολλές ώρες στα χέρια μου. :D
Siemens era: C11,C25,S25,C35,M35,C45,ME45,M55,M65,S65. Moto*F*ola V195. HTC S740. Sony Ericsson K800, Xperia mini. LG E460 Optimus L5II, Lenovo A319, Vibe X2-EU, Κ5, Κ6, Xiaomi Redmi Note 3, Xiaomi MiA2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ...

Την είχα δει αυτήν αλλά νόμιζα ότι επειδή είναι row θέλει άλλη διαδικασία και ότι χάνεις την μια κάρτα

 

Πρόκειται για την AP Lollipop η οποία είναι δίκαρτη!

Ίσως χρειαστεί να αλλάξεις το modem.img με αυτό που έχει τώρα το κιν. σου!

Κοίτα στα πρώτα ποστ του θέματος, τα παιδιά εδώ έχουν ανεβάσει σχεδόν όλα τα απαραίτητα και έχουν οδηγίες για τα πάντα!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

παίζει κάποιος οδηγός για να μη το κάνω τούβλο?

 

κολλάει όταν πατάω downoload και συνδέω το σβηστό κινητό και δεν κάνει τίποτα! λογικά είναι οι drivers αλλά που τους βρίσκω και τους περνάω?

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή είχα το εξής πρόβλημα.

Με το modem CU δεν επαιζε καθολου Data. Με τίποτα όμως.

Με το modem AP, ολα έπαιζαν κανονικά, αλλά αισθανόμουν οτι το κινητό δεν λειτουργούσε σωστά. Παρόλο που οι κλήσεις και τα Data επαιζαν πένα.

( πχ, στο εξωτερικό με AP modem δεν εβλεπε με τπτ δίκτυο να κάνει περιαγωγή. Με CU έκανε περιαγωγή, αλλά φυσικά no Data. )

Μέχρι στγμής άλλαζα τα :

/system/etc/firmware/modem_1_lwg_n.img and

/system/etc/firmware/catcher_filter_1_lwg_n.bin

/system/etc/firmware/catcher_filter_ext.bin

Βάση http://forum.xda-developers.com , δεν χρειάζονται και τα 3 αρχεία, αλλα μόνο τα catcher_filter_1_lwg_n.bin και modem_1_lwg_n.img.

Έβαλα αυτα τα 2 απο CU, και το catcher_filter_ext.bin από AP.

Voice + Data κανονικά για 1η φορά, με CU Modem files. ( V41 default είχα )

Το H+ και 3G αλλαγές συνέχεια, δεν κρατά σταθερό το H+. Θα δείξει...

Edited by kokofli
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...