Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο baralajbi έβγαλε νέα ROM άλλα και με νέο κωδικό.

Για όποιον του είχε δώσει 2$ απλά τον ενημερώνετε και σας στέλνει τον κωδικό.

Κάποια στιγμή ίσως την περάσω να δω τι λέει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο baralajbi έβγαλε νέα ROM άλλα και με νέο κωδικό.

Για όποιον του είχε δώσει 2$ απλά τον ενημερώνετε και σας στέλνει τον κωδικό.

Κάποια στιγμή ίσως την περάσω να δω τι λέει.

 

 

1. Για να το διαλευκάνω, όταν αλλάζουμε rom πρέπει να εγκαταστησουμε όλες τις εφαρμογές από την αρχή ή υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος επαναφοράς όπως στο ios;

 

2. Επίσης κάνεις εκτός από έναν δεν αναφέρει το σοβαρό πρόβλημα με το GPS lock (δυστυχώς μπαίνω πάλι σε σύγκριση με το παλιό μου iPhone 4s, το οποίο πιάνει παντού). Ενώ το x2, μόνο έξω και μετά από πολύ ώρα.

Link to comment
Share on other sites

1. Για να το διαλευκάνω, όταν αλλάζουμε rom πρέπει να εγκαταστησουμε όλες τις εφαρμογές από την αρχή ή υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος επαναφοράς όπως στο ios;

 

2. Επίσης κάνεις εκτός από έναν δεν αναφέρει το σοβαρό πρόβλημα με το GPS lock (δυστυχώς μπαίνω πάλι σε σύγκριση με το παλιό μου iPhone 4s, το οποίο πιάνει παντού). Ενώ το x2, μόνο έξω και μετά από πολύ ώρα.

 

Δυστυχώς πρέπει να περάσεις τις εφαρμογές και πάλι από την αρχή......δεν ξέρω , γιατί δεν το έχω κάνει ποτέ , με το Titanium αν κάνεις backup τις εφαρμογές σου μετά να τις περάσεις. Αυτό ας το πουν όσοι το έχουν κάνει.

Με το GPS δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Την βοηθεια σας!!!χθες εσπασα την οθονη!το τηλ το εχω ενα μηνα και δεν προλαβα καν να το χαρω.δουλευει αλλα ειναι χαλια.βρηκα οθονη εδω στην ελλαδα αλλα δεν βρισκω κανενα βιντεακι το πως ανοιγει για να την αλλαξω.θα ημουν υποχρεος αν καποιος συνφορουμιστας μου εδινε τα φωτα του.ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

1. Για να το διαλευκάνω, όταν αλλάζουμε rom πρέπει να εγκαταστησουμε όλες τις εφαρμογές από την αρχή ή υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος επαναφοράς όπως στο ios;

 

2. Επίσης κάνεις εκτός από έναν δεν αναφέρει το σοβαρό πρόβλημα με το GPS lock (δυστυχώς μπαίνω πάλι σε σύγκριση με το παλιό μου iPhone 4s, το οποίο πιάνει παντού). Ενώ το x2, μόνο έξω και μετά από πολύ ώρα.

 

1. Ναι. Με Titanium Back Up, γίνεται.

2. Λοκάρει γρήγορα με τα data ανοιχτά που το είχα δοκιμάσει, και μάλιστα βλέπει σχεδόν διπλάσιους δορυφόρους, απ'οτι με το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Γειας το περιμενω αυριο και φοραει 4.4.2 lenovo x2-cu.τι κανω βαζω την eu????αυτη τη βελτιωση πρεπει να κανω μονο??

 

ευχαριστω!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Γειας το περιμενω αυριο και φοραει 4.4.2 lenovo x2-cu.τι κανω βαζω την eu????αυτη τη βελτιωση πρεπει να κανω μονο??

 

ευχαριστω!

 

Αν δεν χρειαζεσαι το dual sim βαλε την EU αλλιως ασε την Cu δεν εχουν διαφορα,μονο λιγο στις μεταφρασεις.

Link to comment
Share on other sites

1. Για να το διαλευκάνω, όταν αλλάζουμε rom πρέπει να εγκαταστησουμε όλες τις εφαρμογές από την αρχή ή υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος επαναφοράς όπως στο ios;

 

Όταν αλλάζεις ρομ επαναφέρεις τις εφαρμογές από backup κάποιας εφαρμογής όπως το titanium ή μέσω του play store.

Όταν όμως κάνεις απλά update, φορτώνεις τη ρομ στο flashtool, ξετικάρεις όλα τα στοιχεία εκτός από το system και φλασάρεις με το γνωστό τρόπο!

Έτσι δεν χάνεις τις εφαρμογές σου!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εκανα δοκιμη και εβαλα μικροφωνο για να παιρνω φωτογραφια

τωρα η εφαρμογη κρασαρει και δεν μπορω να την επαναφερω μου βγαινει μαυρη εικονα για καποια δευτερα και μετα κλεινει!!!help.>.!!!

mi8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό εδώ και 1 μήνα σχεδόν και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ξεκλείδωμα.

 

Πολλές φορές όταν πατάω το κουμπί on/off για να ξεκλειδώσω το κινητό, ενώ φωτίζονται τα κουμπιά, η οθόνη δεν ανάβει. Πρέπει να πατήσω αρκετές φορές το κουμπί on/off προκειμένουν να μου εμφανίσει την οθόνη ξεκλειδώματος.

 

Το κινητό το έχω όπως παρέλαβα (ούτε root, ούτε άλλη rom), το είχα με Go Launcer αλλά και με το Lenovo Launcher.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;;; Κάποια ιδέα;;;

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω CU από minideal, εάν θελήσω να βάλω την CU του baralajbi, θα χάσω τις εφαρμογές μου ή όχι?

 

Έχεις την εργοστασιακή ρομ (δεν έχει σημασία από που το αγόρασες).

Επειδή του baralajbi είναι η εργοστασιακή με κάποιες προσθήκες, μπορείς να κάνεις αυτό που λέω στο προηγούμενο ποστ μου και δεν θα χάσεις τίποτα εκτός από ελάχιστες ρυθμίσεις στο σύστημα.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα.

Οποσδήποτε backup προηγουμένως (πάγια τακτική)!

 

Καλα ναι με titanium κραταω παντα ενα,απλα καλο κολπο αυτο για τα μικρα updates :)

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητο για τις εφαρμογές και τα δεδομένα τους το titanium αλλά η ολοκληρωμένη λύση είναι να εγκαταστήσεις και TWRP recovery και να κάνεις backup. Με αυτό τον τρόπο μπορείς ανά πάσα στιγμή να ξανακάνεις το κιν όπως ακριβώς ήταν πριν οποιαδήποτε επέμβαση!

Και βέβαια όλα αυτά τα backups τα αντιγράφεις στον υπολογιστή προηγουμένως γιατί ένα κανονικό φλασάρισμα (ή κάτι που πήγε στραβά) διαγράφει τα ΠΑΝΤΑ στα τηλ χωρίς εξωτ. SD όπως το δικό μας.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω το κινητό εδώ και 1 μήνα σχεδόν και όλα λειτουργούσαν κανονικά. Τις τελευταίες μέρες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το ξεκλείδωμα.

 

Πολλές φορές όταν πατάω το κουμπί on/off για να ξεκλειδώσω το κινητό, ενώ φωτίζονται τα κουμπιά, η οθόνη δεν ανάβει. Πρέπει να πατήσω αρκετές φορές το κουμπί on/off προκειμένουν να μου εμφανίσει την οθόνη ξεκλειδώματος.

 

Το κινητό το έχω όπως παρέλαβα (ούτε root, ούτε άλλη rom), το είχα με Go Launcer αλλά και με το Lenovo Launcher.

 

Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι παρόμοιο;;; Κάποια ιδέα;;;

 

Καλημέρα.

Το ίδιο αντιμετωπίζουμε οι 2 από τους 4 φίλους που το αγοράσαμε.

Άρχισε να το παρουσιάζει όταν βάλαμε κλείδωμα οθόνης με 4ψήφιο κωδικό.

Αφού βγάλαμε τον 4ψήφιο κωδικό η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά.

 

Κάτι άλλο. Τοποθετήσαμε Tempered glass.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6560340218.html?orderId=66407237600136

Η μπροστινή κάμερα καλύπτεται από το Tempered glass. Δεν φαίνεται πάντως να δημιουργεί πρόβλημα. Διπλά και δεξιά από την κάμερα έχει ακόμα μια τρύπα. Αφορά το proximity sensor?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το ίδιο αντιμετωπίζουμε οι 2 από τους 4 φίλους που το αγοράσαμε.

Άρχισε να το παρουσιάζει όταν βάλαμε κλείδωμα οθόνης με 4ψήφιο κωδικό.

Αφού βγάλαμε τον 4ψήφιο κωδικό η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετά.

 

Και εγώ είχα κλείδωμα με μοτίβο!!! Τώρα το έβγαλα και έβαλα φυσαλίδες... Αλλά πάλι κάποιες φορές το κάνει και είναι απίστευτα εκνευριστικό!!!

 

Μπορεί να είναι θέμα της ROM;;;

Vamos :w00t:
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει αγορασει κανεις την ρομ απο τον baralajbi?

πως του κανω donate? και μεσα σε ποσες μερες μου δινει τον κωδικο?

 

Κατω απο τις οδηγιες εχει ενα παραθυρο donate to baralajbi.Το κανεις και του στελνεις mail με το paypal transaction id,θελει καμια μερα να τον στειλει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τον φίλο mitsospap για τις πολύτιμες συμβουλές του σε όσες απορίες είχα για την αλλαγή rom και οχι μόνο!!!
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε μου.Περασα την v5 του baralajbi,δεν βλεπω καποια διαφορα με μια γρηγορη ματια εκτος απο το gps που λοκαρε πολυ γρηγορα μεσα στο σπιτι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...