Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 μερες μονο να το κοιτας , αν ανοιξεις wifi μιλαμε με το ζορι να σε βγαλει ενα απογευμα . Για pc suite εχεις κατι υποψιν?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν μπορώ να κάνω διόρθωση όποτε κάποιος αρχηγός ας το περάσει στον οδηγό ή στο πρώτο ποστ.

Drivers σωστή σελίδα .

Ipokratis όχι δεν την έχω περάσει ακόμα. Κάποια στιγμή τώρα τις γιορτές θα την περάσω και θέλω να δοκιμάσω να περάσω αν μπορέσω και το

Theme center από την CU ROM για να μπορώ να αλλάξω θέματα.

Edited by lazaros_nexus

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!πηρα σημερα το τηλεφωνο ,εβαλα το καλωδιο με το usb και δεν το αναγνωριζει !δεν υποστηριζει otg?

 

Καλημέρα,

δυστυχώς όχι (ακόμα) μετά από ψάξιμο είδαμε ότι υπάρχει το hardware αλλά λείπει ο kernel....

Αυτό σημαίνει ότι ίσως αν ασχοληθεί κάποιος από αυτούς που βγάζουν ή βελτιώνουν custom rom μπορεί και να δουλέψει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους.

Εχθές πέρασα την CU από needrom (με τα 2 δολάρια) αλλά δεν μου άρεσε (πολύ βαριά και αργούσε το κινητό) και την άλλαξα με την EU.

Όλα καλά με την EU αλλά μάλλον δεν κατάλαβα πώς κάνουμε την αντιγραφή των δύο αρχείων, του modem και του άλλου.

Ο οδηγός λέει να κάνουμε rename στα αρχεία. Rename σε τι? Πώς να ονομάσω... Για το modem λέει να το ονομάσω modem.img.

Το άλλο λέει *****.

Επίσης δεν ξεκαθαρίζει τι κάνουμε αυτά που είναι μέσα στο κινητό, τα διαγράφουμε? ή τα αφήνουμε μαζί με τα καινούρια?

Δεν λέει πουθενά ''replace'' .... ούτε λέει delete, ούτε keep....

Μπερδεύτηκα....

Τέλος όσο αφορά τα permissions να υποθέσω ότι RW-R-R σημαίνει read write-read-read?

Και κάτι άσχετο, από εχθές που έβαλα την EU το Viber δεν πήρε τις επαφές αυτόματα όπως πάντα... Υπάρχει χειροκίνητος τρόπος?

 

edit: Για το viber το βρήκα. το antivirus ήταν. Το είχε μπλοκάρει...

Edited by kabamaru2372
added more info
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το έχω αλλά από ότι είδα το μόνο που κάνει είναι να ελέγχει για update. Μιλάω για suite τύπου Kies

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός λέει να κάνουμε rename στα αρχεία. Rename σε τι? Πώς να ονομάσω... Για το modem λέει να το ονομάσω modem.img.

Το άλλο λέει *****.

 

Παράδειγμα.........modem.img σε modem1.img

Το ίδιο και το άλλο αρχείο , βάλε έναν 1 στο τέλος όποτε μετά κάνεις την αντιγραφή και επικόλληση

των νέων αρχείων στους αντίστοιχους φακέλλους

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Παράδειγμα.........modem.img σε modem1.img

Το ίδιο και το άλλο αρχείο , βάλε έναν 1 στο τέλος όποτε μετά κάνεις την αντιγραφή και επικόλληση

των νέων αρχείων στους αντίστοιχους φακέλλους

Άρα κρατάμε και τα δύο αρχεία έτσι; Εννοώ και το modem1 που υπάρχει μέσα στο κινητό και το modem που θα βάλουμε εμείς...

Link to comment
Share on other sites

Άρα κρατάμε και τα δύο αρχεία έτσι; Εννοώ και το modem1 που υπάρχει μέσα στο κινητό και το modem που θα βάλουμε εμείς...

 

Ναι σωστά. Αστα μέσα και τα άλλα αρχεία.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω αλλά από ότι είδα το μόνο που κάνει είναι να ελέγχει για update. Μιλάω για suite τύπου Kies

 

Mobile assistant λέγεται το πρόγραμμα που θες και είναι για όλες τις συσκευές Lenovo:

http://www.4shared.com/rar/WMlrwOh3ce/Lenovo_Suite_2.html

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εψαχνα μονο που υπαρχει θεμα. Η κινεζικη εκδοση αναγνωριζε την συσκευη , αυτη οχι και δεν μπορω να καταλαβω γτ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εψαχνα μονο που υπαρχει θεμα. Η κινεζικη εκδοση αναγνωριζε την συσκευη , αυτη οχι και δεν μπορω να καταλαβω γτ

 

Επειδή είναι η CU ROM όπως καταλαβαίνω κ λειτουργεί μόνο με την κινέζικη εφαρμογή που εγκαθίσταται από τη σύνδεση της συσκευής.

Αυτή λειτουργεί με EU & AP εκδόσεις ROM.

Αν σε ενδιαφέρει να αλλάξεις την ROM υπάρχει πλήρης οδηγός στο πρώτο post αυτού το θέματος.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παραγγείλαμε το X2 για φίλο από το pandawill και διάβαζα τώρα για την μετατροπή από cu σε eu.Αυτό τι μας προσφέρει?Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?Πέρασα ένα διάβασμα το thread αλλά δεν το πρόσεξα.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω ότι πολύ πέρασαν την ευ rom και είχαν θέμα με την οθόνη (δεν άνοιγε). φταίει η rom η κάτι άλλο γιατί τώρα το ξανασκέφτηκα να την περάσω η όχι...
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω ότι πολύ πέρασαν την ευ rom και είχαν θέμα με την οθόνη (δεν άνοιγε). φταίει η rom η κάτι άλλο γιατί τώρα το ξανασκέφτηκα να την περάσω η όχι...

Δεν υπάρχει κάποιο θέμα με την EU rom.

.....Όλα καλά με την EU αλλά μάλλον δεν κατάλαβα πώς κάνουμε την αντιγραφή των δύο αρχείων, του modem και του άλλου.

Ο οδηγός λέει να κάνουμε rename στα αρχεία. Rename σε τι? Πώς να ονομάσω... Για το modem λέει να το ονομάσω modem.img.

Το άλλο λέει *****.

......

Κοίτα και εδώ.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα είπαν τα ίδια αλλά τίποτα, στείλε το κινητό πίσω, τράβα βίντεο με το το κινητό να ανοίγει κια να ακουγεται ο ήχος, βγάλε φωτο το φάκελο με τη διεύθυνση αποστολής, το πράσινο χαρτακι απο τα ελτα, τον αριθμό αποστολής και σίγουρα την απόδειξη πληρωμής. δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5994360#post5994360

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

καλύτερα να σου στείλουν τα λεφτά γιατί αν εμφανιστεί άλλο πρόβλημα ή συμβεί κάτι αν έχεις ανοίξει despute δεν θα μπορείς να το ανοίξεις ξανα. για μενα πάρε τα λεφτά πίσω και αν θες ξαναπαρηγγειλέ το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

και σε μένα ακριβώς τα ίδια μονο ήχο. δες Post 181

 

Από προηγούμενη επιστροφή σε κινέζικο site για επιδιόρθωση κινητού, οι τύποι μου είχαν στείλει διευθύνσεις, έντυπα και οδηγίες συμπλήρωσής τους/επιστροφής του τηλεφώνου. Στην περίπτωση όσων έστειλαν πίσω στο geekbuying τηλέφωνο, δεν είχαν συνεννοηθεί πρώτα μαζί τους; Αν όχι πως το έστειλαν (διεύθυνση, όνομα, κλπ.); Επιπλέον το claim στο paypal το έκαναν πριν ή μετά την όποια συμφωνία / επικοινωνία επιστροφής του τηλεφώνου μαζί τους; Όποιος έχει κάνει τη διαδικασία ας μας διαφωτίσει λίγο για να το προχωρήσουμε και μεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να το απαντάει κάποιος, εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι :p

 

Παίζει κάποια εφαρμογή ή κάποιο addon που να μπορώ να διαβάζω αρχαία και πολυτονικό στον chrome?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανείς το hotspot; το ανοιγω και εκτός από το ότι δεν μπορει να συνδεθεί άλλη συσκευή, μετα απο λιγο κλείνει μονο του...

 

Τελικά θέμα rom ήταν. Μόλις πέρασα την EU έφτιαξε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να το απαντάει κάποιος, εκτός και αν μου ξέφυγε κάτι :p

 

Παίζει κάποια εφαρμογή ή κάποιο addon που να μπορώ να διαβάζω αρχαία και πολυτονικό στον chrome?

 

Μάλλον η πιο εύκολη λύση είναι να βάλεις firefox!

Link to comment
Share on other sites

Από προηγούμενη επιστροφή σε κινέζικο site για επιδιόρθωση κινητού, οι τύποι μου είχαν στείλει διευθύνσεις, έντυπα και οδηγίες συμπλήρωσής τους/επιστροφής του τηλεφώνου. Στην περίπτωση όσων έστειλαν πίσω στο geekbuying τηλέφωνο, δεν είχαν συνεννοηθεί πρώτα μαζί τους; Αν όχι πως το έστειλαν (διεύθυνση, όνομα, κλπ.); Επιπλέον το claim στο paypal το έκαναν πριν ή μετά την όποια συμφωνία / επικοινωνία επιστροφής του τηλεφώνου μαζί τους; Όποιος έχει κάνει τη διαδικασία ας μας διαφωτίσει λίγο για να το προχωρήσουμε και μεις.

 

Σε επικοινωνια μαζί τους ζητάς διεύθυνση και το στέλνεις, μην ξεχάσεις φωτο με αριθμο αποστολής, διεύθυνση αποστολής, απόδειξη ΕΛΤΑ. δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645&page=6.

σε μενα ενώ φαινόταν πως το πακέτο έφτασε δεν το έπαιρναν απο το ταχυδρομείο μέχρι που τους έκραξα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367313&page=122 και το παρέλαβαν σε δυο μέρες. μου είπαν αν θέλω να μου το φτιάξουν είπα όχι ζήτησα επιστροφή χρημάτων και έξοδα αποστολής. μετά απο 2-3 μέρες με δικαίωσε το paypal.

εγώ claim έκανα μετά απο 15 μέρες απο το despute.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Προσπαθησα να ενεργοποιησω την καμερα με φωνητικη εντολη και κολλησε και απο τοτε ειναι μαυρη και μετα απο λιγο κρασαρει και με πεταει εξω .εκανα ρισταρτ αλλα τιποτα.καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

 

να ρωτήσω κάτι,λίγο άκυρο από τα προηγούμενα

καθε sms που λαμβάνω από τον ίδιο αποστολέα

το εμφανίζει σαν καινούριο μνμ(διάλογο)

και δεν το εμφανίζει το ένα κάτω από το άλλο

έτσι είναι; γιατί δεν εχω βρει κάποια ρύθμιση

 

επίσης με τα notification στα apps

και μένα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να μου δείξει ότι ήρθε μνμ(viber,whatsapp,facebook)

 

την εκδοση cu έχω όπως ήρθε από vickmall

δεν το πείραξα καθόλου

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια μαζί τους ζητάς διεύθυνση και το στέλνεις, μην ξεχάσεις φωτο με αριθμο αποστολής, διεύθυνση αποστολής, απόδειξη ΕΛΤΑ. δες και εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408645&page=6.

σε μενα ενώ φαινόταν πως το πακέτο έφτασε δεν το έπαιρναν απο το ταχυδρομείο μέχρι που τους έκραξα εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=367313&page=122 και το παρέλαβαν σε δυο μέρες. μου είπαν αν θέλω να μου το φτιάξουν είπα όχι ζήτησα επιστροφή χρημάτων και έξοδα αποστολής. μετά απο 2-3 μέρες με δικαίωσε το paypal.

εγώ claim έκανα μετά απο 15 μέρες απο το despute.

 

Έχω 3 ημέρες που τους έχω ζητήσει μεταξύ άλλων και επιστροφή των χρημάτων αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμη. Εχθές έκανα claim το dispute στο paypal και τους ενημέρωσα επίσης ότι δέχομαι μόνο επιστροφή των χρημάτων και όχι επισκευή, αλλά και πάλι δεν απάντησαν τίποτα. Εσένα σου απαντούσαν άμεσα ή είχες την ίδια καθυστέρηση; Πόσο σου πήρε να σου επιστραφούν τα χρήματα από τη στιγμή που έστειλες το τηλέφωνο πίσω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

 

να ρωτήσω κάτι,λίγο άκυρο από τα προηγούμενα

καθε sms που λαμβάνω από τον ίδιο αποστολέα

το εμφανίζει σαν καινούριο μνμ(διάλογο)

και δεν το εμφανίζει το ένα κάτω από το άλλο

έτσι είναι; γιατί δεν εχω βρει κάποια ρύθμιση

 

επίσης με τα notification στα apps

και μένα πρέπει να ανοίξω την εφαρμογή για να μου δείξει ότι ήρθε μνμ(viber,whatsapp,facebook)

 

την εκδοση cu έχω όπως ήρθε από vickmall

δεν το πείραξα καθόλου

 

Ευχαριστώ!

Για τα SMS δεν μου εχει τυχει αυτο που λες.

Για τις εφαρμογες (Viber,Facebook) οταν ειμαι online και ειναι σε standby οταν ερθει μηνυμα

μου αναβει το led μπλε !!!

Εχω την EU ROM βεβαια. Μολις το παρελαβα την περασα αμεσως.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...