Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα!! έχω στα χερια μου την συσκευή αλλα δεν έχω ιδέα πως να το ρουταρω και να του βάλω την ευραπαϊκή rom δεν το έχω ξανά κάνει... μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??? αν έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο από την ευρωπαϊκή rom είμαι όλος αυτιά... :) ευχαριστώ!!!! :up:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα!! έχω στα χερια μου την συσκευή αλλα δεν έχω ιδέα πως να το ρουταρω και να του βάλω την ευραπαϊκή rom δεν το έχω ξανά κάνει... μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??? αν έχετε να προτείνεται κάτι καλύτερο από την ευρωπαϊκή rom είμαι όλος αυτιά... :) ευχαριστώ!!!! :up:

 

Πόσο αναγκαίο κρίνεις το πέρασμα άλλης ρομ (άντε το rooting) για τον εαυτό σου; Δεν είναι απαραίτητα. Τέλος πάντων, στην πρώτη σελίδα, θα βρεις ότι χρειάζεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο αναγκαίο κρίνεις το πέρασμα άλλης ρομ (άντε το rooting) για τον εαυτό σου; Δεν είναι απαραίτητα. Τέλος πάντων, στην πρώτη σελίδα, θα βρεις ότι χρειάζεσαι!!!

 

διάβασα ότι το τηλέφωνο είναι καλύτερο με την ευρωπαϊκή rom και ας δουλεύει η μια sim δεν με απασχολεί τόσο. επίσης απαλλάσσεσαι από τις κινεζικες εφαρμογές και τα κινεζικα update που δεν ξέρω τι παίζει με αυτά. πια πρέπει να κάνω και πια όχι..

eida alla stin prwti selida den leei kati :S kai genika eixa diavasei mexri tin selida 30 alla mou vgikan ta matia kai zalistika :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν κάνεις ΚΑΝΕΝΑ!!! Και παγώνεις και την εφαρμογή αναβαθμίσεων για να μη σε ζαλίζει με ειδοποιήσεις!:wink:
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια σε σχεση με το προβλημε με την μπαταρια μου απαντησαν απο το panda

 

 

 

Dear customer,

hi,

we can confirm the battery run out quickly, can you check it in a local shop?

if its battery problem, rather than phone problem , we can send you a new battery.

ps: dont disassemble the device.

 

sincerely

Ting

 

 

καμια ιδεα τι να κανω;;

Link to comment
Share on other sites

Με "ES File Explorer" (στα Αγγλικά παραθέτω την ορολογία):

1.Προφανώς, το κινητό πρέπει να είναι root.

2.Με ES File Explorer, πατάμε αριστερά πάνω το μενού (στις 3 παράλληλες γραμμές).

3.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer ON" (δεξιά) (είναι στο "OFF").

4.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer" (θα ανοίξει παράθυρο) και > "Mount R/W" > (θα ανοίξει παράθυρο) και > "/" & "/system" τα κάνουμε "RW" (από "RO") > "OK".

Υ.Γ. Επειδή, παρατηρώ ότι πολλοί δεν ξέρουν τι κάνουν...καλύτερα (αφού κάνετε τη δουλειά σας με προσοχή) να τα ξανακάνετε "RO"!

 

Ωραιος ο παιχτης γιατι και σε εμενα δεν με αφηνε να κανω επικολληση το αρχειο .Τωρα ολα μια χαρα!!

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ευρωπαικη Rom ,ειναι μακραν καλυτερη, το μονο Bug που εχει έιναι το σήμα αλλα με την αλλαγη του modem.img αρχειου(αν το έχω κανει σωστα)δουλευει μια χαρα.Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
Link to comment
Share on other sites

.....

eida alla stin prwti selida den leei kati :S kai genika eixa diavasei mexri tin selida 30 alla mou vgikan ta matia kai zalistika :lol:

 

Επαναλαμβάνω....πρώτη σελίδα...πρώτο post :).

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω....πρώτη σελίδα...πρώτο post :).

 

Με μπλε χοντρά γράμματα .........Οδηγός αναβάθμισης

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα σε μενα τελικα ειναι η οθονη..καταφερα να το φλασαρω παλι..παιζουν ολα.ακουω τους ηχους κανονικα αλλα μαυριλα...
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε σου βγάζω το καπέλο για τον οδηγό που έγραψες, και ο πιο άσχετος πιστεύω θα το κάνει. :D:D

Επίσης είδα οτί γράφεις στο τέλος για OTA update, μόνο από τη ρώσσικη σελίδα κατεβαίνει? Μέσα από το κινητό δεν μπορώ να τη κάνω?

Edited by forfleamarket4
Link to comment
Share on other sites

Φίλε gfawkes με τα λίγα κ επαρκή που έχεις κάνει, έχεις κάνα θέμα με την dual λειτουργία του κινητού?

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω οπωσδήποτε dual.

 

Θα το τσεκαρω και θα σου πω φιλε Νωε

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος σου ειπε οτι εχουμε προβλημα μετα απο το σκαλισμα και που ειδες οτι του βγαλαμε τα ματια ?

Απλα ειμαστε μερικοι που μας αρεσει να το φερνουμε το κινητο ετσι οπως το θελουμε

με την Ευρωπαικη ROM και ολα δουλευουν τελεια..

 

Εαν καποιος κατεχει το σπορ οκ..

 

αλλα βλεπω μεσους χρηστες οι οποιοι πριν το δουλεψουν ή μην εχοντας γνωσεις το σκαλιζουν και μετα παραπονιουνται.

Οι δικες μου γνωσεις ειναι εξαιρετικα ανω του μεσου ορου, και με αρκετα βαρια χρηση για εργασια (ΟΧΙ παιχνιδια) και δεν ενιωσα οτι με απογοητευσε καπου ωστε να νιωσω την αναγκη για "σκαλισμα", απλα λiγο fine tuning του εκανα.

 

Εαν "σκαλιζεις" πρεπει να εισαι ετοιμος να υποστεις και τις αναλογες συνεπειες.

[καλες ή κακες]

Link to comment
Share on other sites

@forfleamarket4 μπορεις και μεσα απο τις ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο->Ενημερωση συστηματος

Εκει θα σου ερθει η ενημερωση για X2-Eu_ROW_S129

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος κατεχει το σπορ οκ..

αλλα βλεπω μεσους χρηστες οι οποιοι πριν το δουλεψουν ή μην εχοντας γνωσεις το σκαλιζουν και μετα παραπονιουνται.

.....

Εαν "σκαλιζεις" πρεπει να εισαι ετοιμος να υποστεις και τις αναλογες συνεπειες.

[καλες ή κακες]

 

Έτσι ακριβώς είναι, όπως τα λέει ο φίλος V.

Link to comment
Share on other sites

είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα, απο geekbuiyng, το έστειλα πίσω και με despute στο paypal πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Έχω και γω παρόμοιο πρόβλημα, το οποίο όμως μπορεί και να δημιουργήθηκε προσπαθώντας να του βάλω την παλιά του ROM. Τώρα όταν το φορτίζω υπερθερμαίνεται, όταν το ανοίγω ακούγεται ο κινέζος της έναρξης, αλλά όλα μαύρα. Σε παράπονό μου στο geekbuying και παράλληλα dispute στο paypal, μου έστειλαν ένα link για να βάλω μια άλλη ROM ( http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/01/22/lenovo-vibe-x2-232g-smartphone-latest-firmware-released-20150122/). Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με επανεγκατάσταση της ROM και αν ναι μπορεί να γίνει με σβηστή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω παρόμοιο πρόβλημα, το οποίο όμως μπορεί και να δημιουργήθηκε προσπαθώντας να του βάλω την παλιά του ROM. Τώρα όταν το φορτίζω υπερθερμαίνεται, όταν το ανοίγω ακούγεται ο κινέζος της έναρξης, αλλά όλα μαύρα. Σε παράπονό μου στο geekbuying και παράλληλα dispute στο paypal, μου έστειλαν ένα link για να βάλω μια άλλη ROM ( http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/01/22/lenovo-vibe-x2-232g-smartphone-latest-firmware-released-20150122/). Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με επανεγκατάσταση της ROM και αν ναι μπορεί να γίνει με σβηστή οθόνη;

 

Δοκιμασες να βαλεις την EU ROM ?

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να βαλεις την EU ROM ?

 

Αφού επιτέλους κατάφερα να εκτελέσω όλα τα βήματα του οδηγού, και έβγαλε το μεγάλο πράσινο √, το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου. Έβαλα την έκδοση 125 της EU ROM (δεν νομίζω όμως να φταίει αυτό). Υπάρχει περίπτωση να έμεινε από μπαταρία και να μην ανοίγει; Το δοκίμασα και με τον φορτιστή συνδεδεμένο στην πρίζα αλλά τίποτα. Προσπαθώντας να εγκαταστήσω την CU RAM (αυτή που είχε όταν ήρθε) αλλά και την RAM του baralajbi πέρασαν αρκετά λεπτά και το SP_Flash tool δεν ξεκίνησε και τις ακύρωσα.

Καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού επιτέλους κατάφερα να εκτελέσω όλα τα βήματα του οδηγού, και έβγαλε το μεγάλο πράσινο √, το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου. Έβαλα την έκδοση 125 της EU ROM (δεν νομίζω όμως να φταίει αυτό). Υπάρχει περίπτωση να έμεινε από μπαταρία και να μην ανοίγει; Το δοκίμασα και με τον φορτιστή συνδεδεμένο στην πρίζα αλλά τίποτα. Προσπαθώντας να εγκαταστήσω την CU RAM (αυτή που είχε όταν ήρθε) αλλά και την RAM του baralajbi πέρασαν αρκετά λεπτά και το SP_Flash tool δεν ξεκίνησε και τις ακύρωσα.

Καμία ιδέα;

 

Με τον φορτιστή στην πρίζα και μετά από παρατεταμένο πάτημα του power, έδειξε να ανοίγει, ακούστηκε ο ήχος έναρξης (διαφορετικό και χωρίς κινέζο) αλλά η οθόνη μια από τα ίδια. Φαίνεται κλειστή ενώ από πίσω το τηλέφωνο δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας με vickmall και lenovo κλπ κλπ θα το στειλω πισω να μου στειλουν καινουργιο...προβλημα στην οθονη...
Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Αφού επιτέλους κατάφερα να εκτελέσω όλα τα βήματα του οδηγού, και έβγαλε το μεγάλο πράσινο √, το τηλέφωνο δεν ανοίγει καθόλου. Έβαλα την έκδοση 125 της EU ROM (δεν νομίζω όμως να φταίει αυτό). Υπάρχει περίπτωση να έμεινε από μπαταρία και να μην ανοίγει; Το δοκίμασα και με τον φορτιστή συνδεδεμένο στην πρίζα αλλά τίποτα. Προσπαθώντας να εγκαταστήσω την CU RAM (αυτή που είχε όταν ήρθε) αλλά και την RAM του baralajbi πέρασαν αρκετά λεπτά και το SP_Flash tool δεν ξεκίνησε και τις ακύρωσα.

Καμία ιδέα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τον φορτιστή στην πρίζα και μετά από παρατεταμένο πάτημα του power, έδειξε να ανοίγει, ακούστηκε ο ήχος έναρξης (διαφορετικό και χωρίς κινέζο) αλλά η οθόνη μια από τα ίδια. Φαίνεται κλειστή ενώ από πίσω το τηλέφωνο δουλεύει.

Ακριβως το ιδιο μου εκανε...100% ακριβως..

Xiaomi Mi4 64GB @ GTV 5.5.15
Link to comment
Share on other sites

Έχω και γω παρόμοιο πρόβλημα, το οποίο όμως μπορεί και να δημιουργήθηκε προσπαθώντας να του βάλω την παλιά του ROM. Τώρα όταν το φορτίζω υπερθερμαίνεται, όταν το ανοίγω ακούγεται ο κινέζος της έναρξης, αλλά όλα μαύρα. Σε παράπονό μου στο geekbuying και παράλληλα dispute στο paypal, μου έστειλαν ένα link για να βάλω μια άλλη ROM ( http://blog.geekbuying.com/index.php/2015/01/22/lenovo-vibe-x2-232g-smartphone-latest-firmware-released-20150122/). Υπάρχει περίπτωση να λυθεί το πρόβλημα με επανεγκατάσταση της ROM και αν ναι μπορεί να γίνει με σβηστή οθόνη;

και σε μενα είπαν τα ίδια αλλά τίποτα, στείλε το κινητό πίσω, τράβα βίντεο με το το κινητό να ανοίγει κια να ακουγεται ο ήχος, βγάλε φωτο το φάκελο με τη διεύθυνση αποστολής, το πράσινο χαρτακι απο τα ελτα, τον αριθμό αποστολής και σίγουρα την απόδειξη πληρωμής. δες και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5994360#post5994360

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιλωντας με vickmall και lenovo κλπ κλπ θα το στειλω πισω να μου στειλουν καινουργιο...προβλημα στην οθονη...

 

καλύτερα να σου στείλουν τα λεφτά γιατί αν εμφανιστεί άλλο πρόβλημα ή συμβεί κάτι αν έχεις ανοίξει despute δεν θα μπορείς να το ανοίξεις ξανα. για μενα πάρε τα λεφτά πίσω και αν θες ξαναπαρηγγειλέ το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβως το ιδιο μου εκανε...100% ακριβως..

 

και σε μένα ακριβώς τα ίδια μονο ήχο. δες Post 181

Edited by petrosm4
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τον οδηγο που εχει φτιαξει ο lazaros nexus γιατι δεν μπορω να καταβεσω το αρχειο με τους drivers?

Καποιος ελεγε κατι αλλα δεν καταφερα να το κατεβασω και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα !

Ξερεις κανεις τι πρεπει να κανω για να κατεβασω τα αρχεια?

Unable to translate page

You can try to translate another page.

Search with Yandex

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

@forfleamarket4 μπορεις και μεσα απο τις ρυθμισεις->Σχετικα με το τηλεφωνο->Ενημερωση συστηματος

Εκει θα σου ερθει η ενημερωση για X2-Eu_ROW_S129

 

Την πέρασες τελικά αυτή την αναβάθμιση (patch είναι μάλλον...) Λάζαρε;

Εμένα δεν τα κατάφερε. Αποτυχαίνει...

Δεν τρελαίνομαι να σου πω την αλήθεια κιόλας :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σχετικα με τον οδηγο που εχει φτιαξει ο lazaros nexus γιατι δεν μπορω να καταβεσω το αρχειο με τους drivers?

Καποιος ελεγε κατι αλλα δεν καταφερα να το κατεβασω και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα !

Ξερεις κανεις τι πρεπει να κανω για να κατεβασω τα αρχεια?

Unable to translate page

You can try to translate another page.

Search with Yandex

 

Αυτό συμβαίνει γιατί ο φίλος μας ο lazaros nexus αντέγραψε το link του forum μετά την μετάφραση του yandex...

προσπάθησε αν μπορείς με λίγη υπομονή να διορθώσεις την web adress χωρίς τα translate κλπ.;)

Το κουμπί για download το πρόσεξες ποιό είναι πιστεύω γιατί μετά θα το λέει στα Ρώσικα.

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, προσφατα πηρα για την κοπελα μου το x2 απο geekbuying, ολα καλα με την συσκευη , ενα θεματακι μονο με την καταναλωση μπαταριας (με το ζορι 2 μερες) . Προσπαθω να βρω ενα pc suite για την συσκευη αλλα δεν τα εχω καταφερει, υπαρχει ή τζαμπα ψαχνω? Η συσκευη δινει μια κινεζικη εκδοχη την οποια βεβαια δεν μπορω να χειριστω, συν το γεγονος οτι εγκατασταθηκε στο pc μου αλλα δεν εγκαθηστατε στο laptop της Edited by drakolef
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου προσφορά βρε παιδιά σε τιμή κάτω των 200 που έχει αναφερθεί;

 

Ψάξε τα happy hours μαγαζιών. Το Panda το είχε στα 190 την προηγούμενη εβδομάδα. Είχα δώσει link, μερικές σελίδες πιο πίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα, προσφατα πηρα για την κοπελα μου το x2 απο geekbuying, ολα καλα με την συσκευη , ενα θεματακι μονο με την καταναλωση μπαταριας (με το ζορι 2 μερες) ......

 

Με τί χρήση μιλάμε φίλε μου; (πόσες μέρες πιστεύεις ότι θα σου έβγαζε; )

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...