Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω που τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν δεν αναλαμβανουν απο κινα αγορασμενα τηλεφωνα ...αραγε αξιζει να αγοραζεις απο κινα???

 

Αυτό που δεν αξίζει, είναι να δώσει κανείς 350(+) € ενώ μπορεί να δώσει ~200! Όλα χαλάνε, αν σε ανησυχεί αυτό...το θέμα είναι το πότε & να μην είσαι γκαντέμης, γενικότερα. Αλλά περί ορέξεως....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια πολύ ωραία εφαρμογή της lenovo για το x2 που είναι multiligual και βοηθάει σε κάποιες περιπτώσεις, περισσότερο πληροφόρησης και διάγνωσης:

http://download.lenovo.com/mobileapp/serviceit-prd-1.2.0.apk

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξαναποσταρω αλλα εχω ψαξει ολο το forum απαντηση απαντηση κι ακρη δεν εχω βγαλει..... εκδοση του κινητου που εχω ειναι x2 cu,οτι ενεργεια κι να κανω ειτε στο antivirus ειτε στις ρυθμίσεις notifications περνω μονο απο facebook messenger ειδοποησεις,σε ολες τις αλλες εφαρμογες πρεπει να εχω την εφαρμγοη ανοικτη για να παρω μηνυματα π.χ στο viber,απ οτι εψαξα στο google το χουνε κι αλλα κινητα lenovo αυτο το προβλημα αλλα σαφη λυση δεν υπαρχει,αλλος εδω σε αυτη την εκδοση δεν το εχει αυτο το προβλημα???επίσης δεν έχω βγαλει άκρη με τον οδηγο για να περασεις τα fonts για να εμφανιζει τα ελληνικα με τους τόνους,δεν έχει το κινητο φάκελο system/fonts κι εγω που τον δημιουργησα και εκανα retsart to Κινητο το ιδιο θέμα έιχα,ευχαριστω και συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα με το κινητο....χαχα...πανω στην φορτιση..τσακ..μαυρη οθονη και να μην δειχνει τιποτα....flash tool δεν περναει καμια rom με error 4008....μαλλον παει πισω vickmall...

 

είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα, απο geekbuiyng, το έστειλα πίσω και με despute στο paypal πήρα τα λεφτά μου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το σκαλιξεις?

Τι δεν σου δουλεύει ?

Εμείς 3 φίλοι τα αγοράσαμε απο το pandawill.

Μέχρι σήμερα δεν υπάρχει κάτι που να χρειάστηκε να κάνει το κινητό και να μην μας το έκανε (πάντα δίκαρτο)

Αν ποτέ βγεί το lollipop το συζητάμε.

 

πάντα καλοπροαίρετα διαβαζοντας τον μιτο πιο πολυ αποθαρρύνομαι να αγορασω το κινητο παρα να το παρω....:wacko: Δεν λεω οτι τα προβληματα που αναφερουν τα παιδια ειναι ψευτικα ή κατι αλλο.... μηπως ομως ειναι αποτελεσματα καποιων που προσπαθουν να βελτιωσουν το κινητο ή τους αρεισει να πειραματιζονται με αυτο.... Λεω απλα οτι υπαρχουν ατομα σαν εμενα που ασχολουντε με τα χαρακτηριστηκα των κινητων και βλεποντας το VIBE X2 ,καταληγουν οτι αξιζει να να δωσεςι 200 € για αυτο το ''τουμπανο''.

λοιπον κανοντας τα παρακατω (τα κανουν απο το vickmall)θα εχει καποιος προβλημα? εννοείται δεν αναφέρομαι σε κατι προβλήματα οπως καμένη οθονη κτλ

 

Dear friend,thanks so much for your support,for your order 100011058,we will do:

1.root the device,Install Google play store;2.Install multi-language

rom;3.remove chinese apps;4.Fully check & test before shipping;5..........

 

ας μας πουν οσοι το αγορασαν και δεν το πειραξαν καθολου... η καταθεση τους θα ειναι χρησιμη και ''ενθαρρυντική''

Edited by noe31278
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα για θέματα προβλήματος του κινητού.

Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα εκτός αν σου έκατσε κάποιο προβληματικό κομμάτι.

Τυχαίνει να υπάρχουν και τέτοια σε όλες τις εταιρείες.

Γενικά αν διαβάσετε όλο το νήμα θα δείτε οτι τα περισσότερα προβληματάκια εντοπίζονται

στη ROM που έχουν βάλει οι Κινέζοι μιας και είναι πειραγμένη και μάλλον όχι σωστά πειραγμένη.

Για μένα η λύση ήταν να βάλω την EU ROM με αποτέλεσμα το κινητό να είναι άπλα τέλειο και

ας δουλεύει η μια κάρτα. Έχω έτσι και αλλιώς το απόλυτο όπλο (ΝΟΚΙΑ Ν8) σαν δεύτερο.

Μην ρωτάτε αν το κινητό αξίζει........ΑΞΙΖΕΙ πραγματικά.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα για θέματα προβλήματος του κινητού.

Το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα εκτός αν σου έκατσε κάποιο προβληματικό κομμάτι.

Τυχαίνει να υπάρχουν και τέτοια σε όλες τις εταιρείες.

Γενικά αν διαβάσετε όλο το νήμα θα δείτε οτι τα περισσότερα προβληματάκια εντοπίζονται

στη ROM που έχουν βάλει οι Κινέζοι μιας και είναι πειραγμένη και μάλλον όχι σωστά πειραγμένη.

Για μένα η λύση ήταν να βάλω την EU ROM με αποτέλεσμα το κινητό να είναι άπλα τέλειο και

ας δουλεύει η μια κάρτα. Έχω έτσι και αλλιώς το απόλυτο όπλο (ΝΟΚΙΑ Ν8) σαν δεύτερο.

Μην ρωτάτε αν το κινητό αξίζει........ΑΞΙΖΕΙ πραγματικά.

 

Πέσ'τα βρε Λάζαρε! Βγάλανε το το κινητό προβληματικό χωρίς λόγο! Είναι δυνατόν όλα αυτά τα προβλήματα που παρουσιάζονται να είναι σε συσκευή από το εργοστάσιο βγαλμένη; όχι βέβαια!

Μόλις το διαπίστωσα αυτό που λες, ξεκίνησα να βρω την λύση βάζοντας την EU ROM και όσοι ακολούθησαν βρήκαν την ησυχία τους. Αν κάποιος που το έκανε αυτό και έχει προβλήματα ακόμη ας το πει. Μάλλον κάτι δεν έκανε σωστά...

Η συσκευή σκίζει σε όλα!

Αν ανακαλύψουμε και την AP ROM, τότε θα είναι η καλύτερη λύση η αγορά της CU έκδοσης... :-D

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Λαζαρε κσι Ιπποκράτη να ειστε καλα .....αλλα αυτα που μολις γραψατε μονο ενθαρυντικα δεν ειναι για αυτους (που οπως εγω) δεν μπορουμε

να ''πειραξουμε'' το κινητο..... Λετε οτι πρεπει να βαλουμε την EU ROM και ολα θα ειναι οκ ...αλλα δεν θα ειναι dual? παντως εγω για dual κινητο ψαχνω.

 

Αυτη η CU ROM που περνουν στο vickmall εχει προβλημα?

 

Υ.Γ το κινητο αξιζει ...δεν υπαρχει αντιλογος σε αυτο απο κανεναν φανταζομαι με τα χαρακτηριστικα που εχει στα 200 €!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι Λαζαρε κσι Ιπποκράτη να ειστε καλα .....αλλα αυτα που μολις γραψατε μονο ενθαρυντικα δεν ειναι για αυτους (που οπως εγω) δεν μπορουμε

να ''πειραξουμε'' το κινητο..... Λετε οτι πρεπει να βαλουμε την EU ROM και ολα θα ειναι οκ ...αλλα δεν θα ειναι dual? παντως εγω για dual κινητο ψαχνω.

 

Αυτη η CU ROM που περνουν στο vickmall εχει προβλημα?

 

Υ.Γ το κινητο αξιζει ...δεν υπαρχει αντιλογος σε αυτο απο κανεναν φανταζομαι με τα χαρακτηριστικα που εχει στα 200 €!!!

 

Αν ακολουθησεις τον οδηγο ειναι παρα πολυ απλο. Μη φοβασαι και δεν θα παθει τιποτα το κινητο.

Τωρα στο θεμα με τις ROM που ειναι πειραγμενες σιγουρα θα υπαρχουν προβληματα. Παρε παραδειγμα τον υπολογιστη

που οταν του εχει σπασμενο λειτουργικο θα σου εχει προβληματακια .......γνωστο αυτο.

Αν θελεις δικαρτο χωρις προβληματα μπορεις να βαλεις αυτη εδω που ειναι μια χαρα. Κοστιζει 2$.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας δινω ενα link για το πως βγαινει η μπαταρια στο VIBE X2

http://lenovobbs.cnmo.com/thread-14828225-1-1.html

 

Πολύ χρήσιμο και σε ευχαριστούμε!

Από ότι έψαξα όμως μέσα σε αυτό το Κινέζικο forum, ακόμη και οι Κινέζοι αλλάζουν την CU & TO ROM με την EU!!!

:D:D:D:D:D:p:p:lol::lol::lol:

 

http://lenovobbs.cnmo.com/forum-16225-1.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλοι Λαζαρε κσι Ιπποκράτη να ειστε καλα .....αλλα αυτα που μολις γραψατε μονο ενθαρυντικα δεν ειναι για αυτους (που οπως εγω) δεν μπορουμε

να ''πειραξουμε'' το κινητο..... Λετε οτι πρεπει να βαλουμε την EU ROM και ολα θα ειναι οκ ...αλλα δεν θα ειναι dual? παντως εγω για dual κινητο ψαχνω.

 

Αυτη η CU ROM που περνουν στο vickmall εχει προβλημα?

 

Υ.Γ το κινητο αξιζει ...δεν υπαρχει αντιλογος σε αυτο απο κανεναν φανταζομαι με τα χαρακτηριστικα που εχει στα 200 €!!!

 

Βάζοντας την ROM που σε προτείνει ο Λάζαρος για λειτουργία double SIM δεν θα έχεις απολύτως κανένα πρόβλημα, όπως εξηγούν όσοι την έχουν περάσει εδώ μέσα.

Η μόνη διαφορά είναι ότι είναι custom αλλά τη στηρίζει ο δημιουργός της τακτικά από ότι βλέπω...

Σε λίγο καιρό που θα αναβαθμιστεί η συσκευή σε Lolipop 5 θα δούμε τι καλύτερο θα μπορεί να προκύψει...;)

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Sorry που ξαναποσταρω αλλα εχω ψαξει ολο το forum απαντηση απαντηση κι ακρη δεν εχω βγαλει..... εκδοση του κινητου που εχω ειναι x2 cu,οτι ενεργεια κι να κανω ειτε στο antivirus ειτε στις ρυθμίσεις notifications περνω μονο απο facebook messenger ειδοποησεις,σε ολες τις αλλες εφαρμογες πρεπει να εχω την εφαρμγοη ανοικτη για να παρω μηνυματα π.χ στο viber,απ οτι εψαξα στο google το χουνε κι αλλα κινητα lenovo αυτο το προβλημα αλλα σαφη λυση δεν υπαρχει,αλλος εδω σε αυτη την εκδοση δεν το εχει αυτο το προβλημα???επίσης δεν έχω βγαλει άκρη με τον οδηγο για να περασεις τα fonts για να εμφανιζει τα ελληνικα με τους τόνους,δεν έχει το κινητο φάκελο system/fonts κι εγω που τον δημιουργησα και εκανα retsart to Κινητο το ιδιο θέμα έιχα,ευχαριστω και συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι

 

Φίλε Alex για τις ειδοποιήσεις δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά για το φάκελο fonts πρέπει να προσέξεις που τον ψάχνεις.

Στο πρώτο σου ποστ αναφέρεις:

...δεν βρήκα φάκελο με ονομασία system/fonts,τον δημιούργησα αλλα δε αλλαξε κάτι,έχει φάκελο sys όπου πέρασα μεσα φάκελο fonts παλι δεν αλλαξε κάτι...

Τον φάκελο sys ΔΕΝ πρέπει να τον πειράζεις και καλύτερα σβήσε ότι έβαλες μέσα.

Πρέπει να βρεις το φάκελο system και εκεί μέσα θα βρεις και το φάκελο fonts - δεν μπορεί να μην υπάρχει!!!

Και μέσα στο φάκελο fonts θα βρεις ένα αρχείο με το ίδιο όνομα που έχει και αυτό που κατέβασες και ξεζίπαρες.

Θα μετονομάσεις το υπάρχον και θα επικολλήσεις αυτό που κατέβασες. Θα του δώσεις δικαιώματα wr-r-r (644) και θα κάνεις επανεκίνηση.

Για να γίνουν όλα αυτά πρέπει να έχεις ρουτάρει το κιν σου.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

πάντα καλοπροαίρετα διαβαζοντας τον μιτο πιο πολυ αποθαρρύνομαι να αγορασω το κινητο παρα να το παρω....:wacko: Δεν λεω οτι τα προβληματα που αναφερουν τα παιδια ειναι ψευτικα ή κατι αλλο.... μηπως ομως ειναι αποτελεσματα καποιων που προσπαθουν να βελτιωσουν το κινητο ή τους αρεισει να πειραματιζονται με αυτο.... Λεω απλα οτι υπαρχουν ατομα σαν εμενα που ασχολουντε με τα χαρακτηριστηκα των κινητων και βλεποντας το VIBE X2 ,καταληγουν οτι αξιζει να να δωσεςι 200 € για αυτο το ''τουμπανο''.

λοιπον κανοντας τα παρακατω (τα κανουν απο το vickmall)θα εχει καποιος προβλημα? εννοείται δεν αναφέρομαι σε κατι προβλήματα οπως καμένη οθονη κτλ

 

Dear friend,thanks so much for your support,for your order 100011058,we will do:

1.root the device,Install Google play store;2.Install multi-language

rom;3.remove chinese apps;4.Fully check & test before shipping;5..........

 

ας μας πουν οσοι το αγορασαν και δεν το πειραξαν καθολου... η καταθεση τους θα ειναι χρησιμη και ''ενθαρρυντική''

 

1. ROOT THE DEVICE και να μην στο κάνουν ειναι 2 λεπτά υπόθεση να το κάνεις μόνος

2. Install multi-language rom; εσείς τι λέτε? να σου στείλουν μόνο με κινέζικα ? στο site γραφει τις γλώσσες, έχει και ελληνικά. εξάλου μιλάμε για το vickmall.

3. remove chinese apps, μην τρελαίνεστε με τις κινέζικες εφαρμογές, άντε να είναι καμμια 10αρια και οι 5 βγαίνουνε χωρίς root. και να μην τις αφαιρέσεις τις σταματάς να λειτουργούν και να εμφανίζονται.

4. Fully check & test before shipping; αυτό ναι, να το ανοίξουνε τουλάχιστον να δούνε και μόνοι τους ότι δουλεύει. φυσικά δεν μπορούν να τα τσεκάρουν όλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Sorry που ξαναποσταρω αλλα εχω ψαξει ολο το forum απαντηση απαντηση κι ακρη δεν εχω βγαλει..... εκδοση του κινητου που εχω ειναι x2 cu,οτι ενεργεια κι να κανω ειτε στο antivirus ειτε στις ρυθμίσεις notifications περνω μονο απο facebook messenger ειδοποησεις,σε ολες τις αλλες εφαρμογες πρεπει να εχω την εφαρμγοη ανοικτη για να παρω μηνυματα π.χ στο viber,απ οτι εψαξα στο google το χουνε κι αλλα κινητα lenovo αυτο το προβλημα αλλα σαφη λυση δεν υπαρχει,αλλος εδω σε αυτη την εκδοση δεν το εχει αυτο το προβλημα???επίσης δεν έχω βγαλει άκρη με τον οδηγο για να περασεις τα fonts για να εμφανιζει τα ελληνικα με τους τόνους,δεν έχει το κινητο φάκελο system/fonts κι εγω που τον δημιουργησα και εκανα retsart to Κινητο το ιδιο θέμα έιχα,ευχαριστω και συγνώμη αν επαναλαμβάνομαι

 

Επειδή προέρχομαι από μακροχρόνια χρήση iphone, όλοι οι κάτοχοι android με ενημέρωσαν ότι μόνο οταν ειναι ανοιχτή η εφαρμογή, έρχονται notifications. Έχει γραφτεί και από άλλον νωρίτερα. Και μάλιστα όλοι θεώρησαν ότι έτσι πρέπει να είναι το σωστό. Δεν θέλουνε να τους βλέπουνε πάντα "ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΗ" όπως γίνεται στο IOS μόλις βρει internet. Διαφωνώ, αλλά θα επιζήσω!

 

Με τα fonts για να βγάλεις άκρη καλύτερα να εγκασταστήσεις το ROOT EXPLORER στο κινητό, (Ελπίζω να μην ψάχνεις τον φάκελο στον υπολογιστή όταν συνδέεις το κινητό με το usb) γιατί δίνει αυτόματα δικαιώματα root στα περιεχόμενα του φακέλου "SYSTEM" . Με τον ES EXPLORER παιδευόμουν να κάνω επικόλληση το σωστό αρχείο για τις γραμματοσειρές μέσα στο system/fonts, γιατί μετά από προσπάθειες κατάλαβα ότι έπρεπε πρώτα να δώσω μόνος μου τα δικαιώματα, για να γίνει έπειτα η επικόλληση του αρχείου.

 

Αυτά, οι δικές μου εμπειρίες.

Και όσα γράφονται είναι για να βετλιώνουμε το κινητό. Και να μην αλλάξεις τα notifications για τις λέξεις με τους τόνους, μια χαρά και πάλι καταλαβαίνεις το μύνημα που σου έρχεται. Απλά αφού υπάρχει τρόπος για βελτιστοποίηση γιατί να μην το κάνουμε ?

Και κάτι ακόμα. Η μισή τιμή αγοράς, σε σχέση με την ελληνική τιμή, είναι ένας τζόγος.

Ααααα και ένα κουφό που λέχθηκε απο κατάστημα που πουλάει το συγκεκριμένο κινητό στην Ελλάδα......Τα κινέζικα είναι πιο βαριά από αυτά που εισάγουν οι ίδιοι !!!!:lol:

Edited by dimitris2004
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα απο την ρομ του χαραλαμπη 1511_5.22.1_st?x2ßc_baralajbi

 

δεν μου λειτουργει το ξυπνητηρη ενω κατεβαζω στην κεντρικη οθονη την μπαρα παταω επανω αριστερα στην ωρα και δεν ανοιγουν τα ξυπνητηρια .Εχεις κανεις αλλος ιδιο προβλημα με αυτην την Ρομ?

Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, σε ποιο κατάστημα μπορώ να το αγοράσω φθηνότερα? Επίσης αν υπάρχει και κάποια ειδική προσφορά για συγκεκριμένη μέρα πάλι με ενδιαφέρει!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για τοσα προβληματα ανθρωπων που το σκαλισαν.

 

γιατι βρε παιδια του βγαζετε τα ματια...τι δεν σας αρεσε και το πειραξατε...

 

Εβγαλα ολες τις κινεζικες εφαρμογες σε 5 λεπτα, εκανα unistall τις λοιπες πανευκολα και ρυθμισα τηλεφωνο για Ελλαδα.

ΤΕΛΟΣ.....ολα λειτουργουν κανονικα, δεν βλεπω καμια κινεζια πουθενα, το τηλεφωνο στο 4G σκοτωνει, δεν κολαει πουθενα, δουλευω skype,viber κλπ διαρκως και κραταει και 2 μερες με μικτη χρηση....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε gfawkes με τα λίγα κ επαρκή που έχεις κάνει, έχεις κάνα θέμα με την dual λειτουργία του κινητού?

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω οπωσδήποτε dual.

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμη. Η παραπάνω αναφορές είναι χρήσιμες γιατί οι περισσότεροι γράφουν για κάποιο πρόβλημα τους και λογικά, αλλά ας γράφουν κ αυτοί που δεν αντιμετωπίζουν κανένα!!!
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζω για τοσα προβληματα ανθρωπων που το σκαλισαν.

 

γιατι βρε παιδια του βγαζετε τα ματια...τι δεν σας αρεσε και το πειραξατε...

 

Εβγαλα ολες τις κινεζικες εφαρμογες σε 5 λεπτα, εκανα unistall τις λοιπες πανευκολα και ρυθμισα τηλεφωνο για Ελλαδα.

ΤΕΛΟΣ.....ολα λειτουργουν κανονικα, δεν βλεπω καμια κινεζια πουθενα, το τηλεφωνο στο 4G σκοτωνει, δεν κολαει πουθενα, δουλευω skype,viber κλπ διαρκως και κραταει και 2 μερες με μικτη χρηση....

 

Ποιος σου ειπε οτι εχουμε προβλημα μετα απο το σκαλισμα και που ειδες οτι του βγαλαμε τα ματια ?

Απλα ειμαστε μερικοι που μας αρεσει να το φερνουμε το κινητο ετσι οπως το θελουμε

με την Ευρωπαικη ROM και ολα δουλευουν τελεια..

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πού για τις πληροφοριες,εβγαλα ακρη,οντως τα θεματα αυτα ειναι μικρης σημασιας ,γενικα το κινητο λειτουργει αψογα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,εχω παθει εαν σοκ γτ εχει κολλησει το κινητο στη αρχικη οθονη της lenovo,εκανα την αλλαγη fonts me to es explorer,αλλαξα τα δικαιωματα του φακελου fonts και περασα το αρχειο με τα διορθωμενα fonts,αμεσως επαιξαν τα fonts,kai δεν εμφανιζε τα κενα, Μετα το restart den παιζει καθολου το κινητο κολλαει στην αρχικη οθονη,οσα restart kai na toy kana
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άλλαξες τα δικαιώματα του φακέλου;;;

Του αρχείου που έβαλες έπρεπε να αλλάξεις τα δικαιώματα!!!

Αν δεν ανοίγει με τίποτε, κατέβασε το τελευταίο SPFlashtool και την αρχική ρομ (όχι τη V2) από εδώ.

Πήγαινε και εδώ που σου γράφει αναλυτικά τις οδηγίες φλασαρίσματος και ακολούθησέ τες.

Αν πάλι θες κατέβασε με $2 και την ρομ (τελευταία έκδοση) που σου δίνει.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

S ευχαριστω πολυ,δεν μ αφηνε να κανω επικολληση στο φακελο των fonts για αυτο το αλλαξα....

 

Με "ES File Explorer" (στα Αγγλικά παραθέτω την ορολογία):

1.Προφανώς, το κινητό πρέπει να είναι root.

2.Με ES File Explorer, πατάμε αριστερά πάνω το μενού (στις 3 παράλληλες γραμμές).

3.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer ON" (δεξιά) (είναι στο "OFF").

4.Επιλέγουμε "Tools" > "Root Explorer" (θα ανοίξει παράθυρο) και > "Mount R/W" > (θα ανοίξει παράθυρο) και > "/" & "/system" τα κάνουμε "RW" (από "RO") > "OK".

Υ.Γ. Επειδή, παρατηρώ ότι πολλοί δεν ξέρουν τι κάνουν...καλύτερα (αφού κάνετε τη δουλειά σας με προσοχή) να τα ξανακάνετε "RO"!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα (μάλλον όλοι) στο Notification Pulldown και δεν τους εμφανίζει τα ελληνικά γράμματα που έχουν τόνους να αλλάξουν το FangZhengLTXH.ttf στο system/fonts με αυτό του attachment.

Αν θέτετε πρώτα κάντε backup το original.

Μη ξεχάσετε μετά να αλλάξετε τα permissions σε 0644.

 

Για οσους εχουν Custom Recovery (TWRP) κάντε Install το update_X2_CU_Notification_Pulldown_Font.zip

Edited by kinezos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...