Jump to content

Lenovo Vibe X2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όλες οι παραπάνω ενέργειες ξεπερνούν τις τεχνολογικές μου γνώσεις, γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος φίλος από εδώ μέσα ή κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που μπορεί να μου το στρώσει το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε κάτι, θα το εκτιμούσα πολύ.

Δεν μπορώ να βρω μια αξιόπιστη απάντηση για το ποιές συχνότητες υποστηρίζει το κινητό.

 

Για παράδειγμα διαβάζω στο pantawill.com:

2G: GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz)

3G: WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz)

4G: FDD-LTE B1/B3(2100/1800MHz)

http://www.pandawill.com/lenovo-vibe-x2-smartphone-4g-lte-mtk6595-octa-core-2gb-32gb-50-fhd-screen-golden-p95267.html

 

Ενώ στο geekbuying.com:

GSM 850/900/1800/1900

3G:WCDMA 900/1700/1900/2100

4G:FDD-LTE1800/2600MHz

http://www.geekbuying.com/item/Lenovo-Vibe-X2-4G-MTK6595-Octa-Core-2-0GHZ-5-0-inch-Smartphone-Android-4-4-OS-1920-1080P-FHD-2GB---32GB-13MP-GPS--Golden-334992.html

 

Αντίστοιχα στο coolicool.com:

GSM 850/900/1800/1900MHz

WCDMA 900/2100MHz,

FDD-LTE 1800/2100/2600MHz

http://www.coolicool.com/lenovo-vibe-x2-mtk6595m-20ghz-octa-core-50-inch-fhd-screen-android-44-4g-lte-smartphone-g-35050

 

Και κάποιος πωλητής στο aliexpress που επικοινώνησα μαζί του και μου τις επιβεβαίωσε και μέσω chat:

GSM 850/900/1800/1900MHz (B2/3/5/8)

3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz (B1/2/5/8)

FDD-LTE 1800/2100 (B3/B1)

http://es.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-Vibe-X2-4G-LTE-FDD-Mobile-Phone-MTK6595-Octa-Core-5-0-inch-1920X1080P/106530_2044997167.html?aff_platform=aaf&sk=Mj6mMNnYN%3A&cpt=1426491894592

 

Όλοι οι παραπάνω κινέζοι πουλάνε την έκδοση CU. Πώς γίνεται όμως να υποστηρίζουν διαφορετικές συχνότητες. Είναι μήπως κάτι που ρυθμίζεται σε rooted συσκευή μέσω κάποιου μενού;

Θα με ενδιέφερε το κινητό να μπορεί να παίζει Ελλάδα αλλά και στις συχνότητες 850/1900 για να το χρησιμοποιώ και στον Καναδά.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το minideal:

2G:*GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz)

3G:*WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz)

4G: FDD-LTE B3/B7

Ελλάδα παίζει κανονικά το 4G πάντως

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το minideal:

2G:*GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz)

3G:*WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz)

4G: FDD-LTE B3/B7

Ελλάδα παίζει κανονικά το 4G πάντως

 

Ωραία, τώρα έχω και 5η εκδοχή για τα χαρακτηριστικά. :D Πολύ πιθανό να υπάρχουν και άλλες...

Ναι διαβάζω ότι στην Ελλάδα δεν υπάρχει πρόβλημα. Στα 850/1900 δεν είναι ξεκάθαρο....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορω να δω 4g. Έχω περάσει την ROM του baralajbi απο needrom. Ξέρει κανεις κάποιο τρόπο να το ενεργοποιησω;

 

Θα πρέπει κατ'αρχήν να πας στην εταιρία τηλεφωνίας που ανήκεις να εξακριβώσεις αν η SIM σου είναι 4G (μπορεί να είναι παλιά) και μετά να ζητήσεις την παροχή 4G. Δυστυχώς δεν γίνεται χωρίς όλα αυτά..

*(Εννοείται όμως ότι εντός του μενού ρυθμίσεων έχεις ενεργοποιήσει την ρύθμιση GSM/WCDMA/LTE στο υπομενού; Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>πρωτιμώμενος τύπος δικτύου.)

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορω να δω 4g. Έχω περάσει την ROM του baralajbi απο needrom. Ξέρει κανεις κάποιο τρόπο να το ενεργοποιησω;

 

προσεχε ομως να δεις σου δινει 4G η εταιρια εγω σημερα εμαθα απο την voda οτι δεν μπορω να εχω 4G διοτι πρεπει να εχω προγραμμα με αξια απο 35 euro και πανω ή να εχεις καρτοκινητη. Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου δηλαδη καποιος με cu και 5 ευρο καρτα τον μηνα και αν μπορει να εχει 4G και εγω με standar 20 ευρο τον μηνα να μην δικαιουμε. Οποτε κοιταξε το και αυτο εγω σημερα το εμαθα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορω να δω 4g. Έχω περάσει την ROM του baralajbi απο needrom. Ξέρει κανεις κάποιο τρόπο να το ενεργοποιησω;

 

Αυτή έχω κι εγώ και έχω κανονικά 4g Cosmote.

 

Να επισημάνω μόνο ότι και στη δεύτερη θέση sim λειτουργεί το 4g κανονικά. Ασφαλώς σε αυτή την περίπτωση έχει μόνο 2g στη sim1.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω κι εγώ και έχω κανονικά 4g Cosmote.

 

Να επισημάνω μόνο ότι και στη δεύτερη θέση sim λειτουργεί το 4g κανονικά. Ασφαλώς σε αυτή την περίπτωση έχει μόνο 2g στη sim1.

 

Όπως έρχεται απο τη μάνα του (minidieal) το 4g της cosmote λειτουργεί κανονικά η θέλει ρομ?

στο σετάρισμα του cruise...

:respect:konadrio

Όλοι υπογράψτε για να πιεστεί η HTC να βγάλει drivers!

2' λεπτά θα σας πάρει!

http://www.petitiononline.com/tytn2vid/petition.html

Link to comment
Share on other sites

προσεχε ομως να δεις σου δινει 4G η εταιρια εγω σημερα εμαθα απο την voda οτι δεν μπορω να εχω 4G διοτι πρεπει να εχω προγραμμα με αξια απο 35 euro και πανω ή να εχεις καρτοκινητη. Απαραδεκτο κατα την γνωμη μου δηλαδη καποιος με cu και 5 ευρο καρτα τον μηνα και αν μπορει να εχει 4G και εγω με standar 20 ευρο τον μηνα να μην δικαιουμε. Οποτε κοιταξε το και αυτο εγω σημερα το εμαθα

 

Αυτό που λες δεν παίζει,απλά ζητάς και στο κάνουν τη ίδια στιγμή.

Λοιπον όλες οι πληροφορίες που έχω διαβάσει εδώ ήταν απολύτως κατατοπιστικές και με βοήθησαν να επιλέξω τη συσκευή 2 φορές,και οι δύο για φίλους,Η πρώτη ένα μήνα πρίν όπου δεν την πειραξα λόγο τα σχόλια που αναφέρθηκαν για στιγμιαία απώλεια σηματος.Τότε δεν είχε παρουσιαστεί η λύση που έδειξε ο Ipokratis.

Την επόμενη την περιμένω μες το μήνα αυτο.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την εγκατάσταση του αρχείου που αλλάζουμε,modem_1_lwg_n.img.,Μιας και το περνάμε αφού κάνουμε την αλλαγή της rom με flashtool δεν θα ήταν το ίδιο και ίσως με μεγαλύτερη ευκολία να κάναμε την αλλαγή αυτή μέσα στην Rom που κατεβάζουμε,EU και μετά αφού ήταν έτοιμη να την κάναμε εγκατάσταση κανονικά ως συνήθως γίνεται;

Αν είναι αυτό εφικτό ξεμπερδευες γρήγορα.Αν είναι λάθος γράψτε άκυρο.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει τη συσκευή για να το δοκιμάσω,φυσικά πριν backup imei για παν ενδεχόμενο.

Κάτι τελευταίο,μετά την αλλαγή του αρχείου αν γίνει update η rom,χρειάζεται πάλι πέρασμα γιατί τό'χάσαμε λίγο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν παίζει,απλά ζητάς και στο κάνουν τη ίδια στιγμή.

Λοιπον όλες οι πληροφορίες που έχω διαβάσει εδώ ήταν απολύτως κατατοπιστικές και με βοήθησαν να επιλέξω τη συσκευή 2 φορές,και οι δύο για φίλους,Η πρώτη ένα μήνα πρίν όπου δεν την πειραξα λόγο τα σχόλια που αναφέρθηκαν για στιγμιαία απώλεια σηματος.Τότε δεν είχε παρουσιαστεί η λύση που έδειξε ο Ipokratis.

Την επόμενη την περιμένω μες το μήνα αυτο.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την εγκατάσταση του αρχείου που αλλάζουμε,modem_1_lwg_n.img.,Μιας και το περνάμε αφού κάνουμε την αλλαγή της rom με flashtool δεν θα ήταν το ίδιο και ίσως με μεγαλύτερη ευκολία να κάναμε την αλλαγή αυτή μέσα στην Rom που κατεβάζουμε,EU και μετά αφού ήταν έτοιμη να την κάναμε εγκατάσταση κανονικά ως συνήθως γίνεται;

Αν είναι αυτό εφικτό ξεμπερδευες γρήγορα.Αν είναι λάθος γράψτε άκυρο.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει τη συσκευή για να το δοκιμάσω,φυσικά πριν backup imei για παν ενδεχόμενο.

Κάτι τελευταίο,μετά την αλλαγή του αρχείου αν γίνει update η rom,χρειάζεται πάλι πέρασμα γιατί τό'χάσαμε λίγο εκεί.

 

δυστυχώς παιζει διοτι προσπάθησα μεσω τηλ στο 1285 και μου ελεγε δεν γινετε αλλα και πηγα σε 3 διαφορετικά καταστήματα της εταιρίας και μου ειπαν ακριβως αυτο που εγραψα πιο πανω. Για το ΙΜΕΙ θα συμφωνήσω διοτι ειμαι παθον. Οσο για την EU-Rom σημερα την εβαλα αλλα διαπίστωσα πως αν κανω ροοτ με το kingroot και kinguser μολις παω να κανω ota update μετα την επανεκκίνηση στο install μεσω lenovo recovery στα μεσα μου βγαζει faild και δεν μπορω να κανω τα update. Αν ομως δεν κανω root την συσκευη τα κανει κανονικα και δεν ξερω τι γινετε δεν γινετε κι ολας να μην κανω root την συσκευη διοτι μετα δεν θα μπορω να ξαναβάλω το imei. Δοκιμασα και το modem.img το κανω ακριβως οιπως λεει ο οδηγος και μετα την επανεκκίνηση δεν βρισκει την sim η συσκευή ή και αν βρει την sim δείχνει οτι δεν εχει καθολου σήμα χ δηλαδη( υπόψιν οτι το imei το δειχνει δεν χάνετε μετα την επανεκκίνηση). Τα φωτα σας οι έμπειροι παρακαλώ.

Edited by Kosmas86
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες δεν παίζει,απλά ζητάς και στο κάνουν τη ίδια στιγμή.

Λοιπον όλες οι πληροφορίες που έχω διαβάσει εδώ ήταν απολύτως κατατοπιστικές και με βοήθησαν να επιλέξω τη συσκευή 2 φορές,και οι δύο για φίλους,Η πρώτη ένα μήνα πρίν όπου δεν την πειραξα λόγο τα σχόλια που αναφέρθηκαν για στιγμιαία απώλεια σηματος.Τότε δεν είχε παρουσιαστεί η λύση που έδειξε ο Ipokratis.

Την επόμενη την περιμένω μες το μήνα αυτο.

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την εγκατάσταση του αρχείου που αλλάζουμε,modem_1_lwg_n.img.,Μιας και το περνάμε αφού κάνουμε την αλλαγή της rom με flashtool δεν θα ήταν το ίδιο και ίσως με μεγαλύτερη ευκολία να κάναμε την αλλαγή αυτή μέσα στην Rom που κατεβάζουμε,EU και μετά αφού ήταν έτοιμη να την κάναμε εγκατάσταση κανονικά ως συνήθως γίνεται;

Αν είναι αυτό εφικτό ξεμπερδευες γρήγορα.Αν είναι λάθος γράψτε άκυρο.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω πάρει τη συσκευή για να το δοκιμάσω,φυσικά πριν backup imei για παν ενδεχόμενο.

Κάτι τελευταίο,μετά την αλλαγή του αρχείου αν γίνει update η rom,χρειάζεται πάλι πέρασμα γιατί τό'χάσαμε λίγο εκεί.

 

Καλό είναι να τα έχεις αποθηκεύσει στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής download ή σε κάποιο ανάλογο φάκελο.

Ναι, υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να το ξανακάνεις μετά από update αν και δεν μου χρειάστηκε ως τώρα προσωπικά σε όσα update έχουν γίνει. Αυτός είναι και ο λόγος που χρειάζεται να τα έχεις αποθηκευμένα. ;)

Αυτό που προτείνεις δηλαδή (για αλλαγή των αρχείων πριν), δεν είναι σίγουρο αν θα λειτουργήσει και εάν θα εγκατασταθεί σωστά η ROM.

Edited by Ipokratis
(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Όπως έρχεται απο τη μάνα του (minidieal) το 4g της cosmote λειτουργεί κανονικά η θέλει ρομ?

Ναι δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να τα έχεις αποθηκεύσει στον αποθηκευτικό χώρο της συσκευής download ή σε κάποιο ανάλογο φάκελο.

Ναι, υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί να το ξανακάνεις μετά από update αν και δεν μου χρειάστηκε ως τώρα προσωπικά σε όσα update έχουν γίνει. Αυτός είναι και ο λόγος που χρειάζεται να τα έχεις αποθηκευμένα. ;)

Αυτό που προτείνεις δηλαδή (για αλλαγή των αρχείων πριν), δεν είναι σίγουρο αν θα λειτουργήσει και εάν θα εγκατασταθεί σωστά η ROM.

 

Εννοείται ότι τα αρχεία θα υπάρχουν κάπου μπας και το update τα κάνει μαντάρα!

Όσο για την αλλαγή που είπα πριν,μια δοκιμή θα μας πείσει,έτσι αναμένω μέχρι να το πάρω και ότι και αν αποτέλεσμα πάρω στο λέω.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έρχεται απο τη μάνα του (minidieal) το 4g της cosmote λειτουργεί κανονικά η θέλει ρομ?

 

Καλησπέρα,

το δικό μου από pandawill είναι η έκδοση CU και παίζει κανονικά το 4G της Cosmote.

Την κάρτα την έχω στην έξω θέση όμως, όπως κοιτάμε την θήκη για τις κάρτες αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειμαι νεος στο forum και γενικα αρχαριος απο smartphones.Σκεφτομαι να παρω το x2 απο minideal.Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν εχει screen protector τυπου gorilla η κατι αλλο?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειμαι νεος στο forum και γενικα αρχαριος απο smartphones.Σκεφτομαι να παρω το x2 απο minideal.Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος αν εχει screen protector τυπου gorilla η κατι αλλο?

 

Καλησπέρα,

Το κινητό έχει gorilla glass 3,

αν θες να το ενυσχίσεις κι άλλο θα σου πρότεινα tempered glass που είναι καλύτερο από απλό screen protector και έχει και καλύτερη αίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα απο το Vickmall...μετά από ένα μήνα και κάτι...ρουταρισμένο

Προς το παρόν όλα είναι άψογα... το μόνο κακό είναι κάποια ανεπαίσθητα κολληματάκια που δεν ενοχλούν....

Σχεδόν καμία διαφορά από το ευρωπαϊκό του Public που κάνει 449...

Η θήκη σιλικόνης που δίνει το Vickmall εμφανισιακά και ποιοτικά είναι άθλια, μου θυμίζει παιδικό τηλέφωνο του Jumbo.

Η θήκη της lenovo είναι για γέλια.

Για την μπαταρία δεν έχω άποψη, δεν νομίζω πάντως να ισχύει κάτι διαφορετικό απ' ότι έχει ειπωθεί....

 

Σε γενικές γραμμές μου αρέσει πολύ... αν με καλύψει η μπαταρία σε μία μέρα, προβλέπω να αφήνω στην άκρη το LG G3 ειδικά όσο καλοκαιριάζει που εκεί πάνω θα τηγανίζω!!!!!!!!!!!!

Edited by Eldir

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν με την εκδοση lolipop που αναμενεται σε λιγο καιρο θα μπορει να παρει απο cu official ROW?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς παιζει διοτι προσπάθησα μεσω τηλ στο 1285 και μου ελεγε δεν γινετε αλλα και πηγα σε 3 διαφορετικά καταστήματα της εταιρίας και μου ειπαν ακριβως αυτο που εγραψα πιο πανω. Για το ΙΜΕΙ θα συμφωνήσω διοτι ειμαι παθον. Οσο για την EU-Rom σημερα την εβαλα αλλα διαπίστωσα πως αν κανω ροοτ με το kingroot και kinguser μολις παω να κανω ota update μετα την επανεκκίνηση στο install μεσω lenovo recovery στα μεσα μου βγαζει faild και δεν μπορω να κανω τα update. Αν ομως δεν κανω root την συσκευη τα κανει κανονικα και δεν ξερω τι γινετε δεν γινετε κι ολας να μην κανω root την συσκευη διοτι μετα δεν θα μπορω να ξαναβάλω το imei. Δοκιμασα και το modem.img το κανω ακριβως οιπως λεει ο οδηγος και μετα την επανεκκίνηση δεν βρισκει την sim η συσκευή ή και αν βρει την sim δείχνει οτι δεν εχει καθολου σήμα χ δηλαδη( υπόψιν οτι το imei το δειχνει δεν χάνετε μετα την επανεκκίνηση). Τα φωτα σας οι έμπειροι παρακαλώ.

 

Συγνώμη που δεν απάντησα την στιγμή που έπρεπε,έχω χάσει τη σειρά μου.

Λοιπόν για το 4g το ενεργοποιούν όπου θέλουν,έχω λιγότερο από 17€ και μου το έχουν κανονικά.

Τώρα στο επί του παρόντος για να μην ξεφεύγουμε,το root ουσιαστικά δεν επηρεάζει κυρίως το update της rom,στην τελική το μόνο που μπορεί να συμβει μετά είναι να χαθεί,αναφορικά 5 συσκευές(Lenovo) τελευταία που έχω και εξ αρχής αλλάξει Rom και rootάρει έκαναν μετά κανονικά update.

Άρα μήπως κάτι δεν σου έκατσε καλά από αρχή και βγαίνει τώρα;Αν δεν έχεις κάνει πολλά με το κινητό σου θα ηταν καλό να τα περάσεις πάλι ίσως με νεότερη rom από αυτή που κατέβασες;

Όσο για το αρχείο που μετέφερες και έχεις θέμα, αν δεν είχε κανείς έως τώρα το ίδιο πρόβλημα τότε ίσως κάτι εσύ να χάνεις στην μεταφορά μέσω των οδηγιών και να στο παρουσιάζει αυτό.

Προσπάθησε πάλι η επαληθευσε τυχών απορίες που μπορείς να έχεις κυρίως με όσους το έχουν πράξει εδώ.Δυστυχώς ακόμα δεν έχω τη συσκευή στα χέρια μου να δω τον ακριβής τρόπο,γιατί καλό το διάβασμα αλλά η πράξη μετράει.;)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το dispute μου έστειλαν το παρακάτω link. http://www.pandawillforum.com/showthread.php?28922-ROM-Stock-Multilanguage-ROM-for-Lenovo-VIBE-X2-Smartphone-sku49833-amp-sku49832

 

Λέτε να τη δοκιμάσω αυτή τη ROM?

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν με την εκδοση lolipop που αναμενεται σε λιγο καιρο θα μπορει να παρει απο cu official ROW?

 

Εδώ για όλα τα μοντέλα ανεξαρτήτου έκδοσης: http://support.lenovo.com/gr/el/documents/ht101396

(ψάχνουμε πρώτα και μετά ρωτάμε...)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Eldir! Να σε ρωτησω κατι? Με το άψογα τι εννοείς?

Το menu ειναι στα ελληνικα ολοκληρο?

χωρίς μισα αγγλικα και μισα ελληνικα?

πληκτρολογιο ελληνικων έχει?

η μεταφραση του menu ειναι σωστη χωρις λάθη στα ελληνικα?

τι κολληματα εννοεις?

google play και gps λειτουργουν κανονικα?

και τελος apps cosmote Και vodafone ειναι ok? facebook, messager και viber?

Σε ευχαριστω και περιμενω απαντηση για να το παραγγειλω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Eldir! Να σε ρωτησω κατι? Με το άψογα τι εννοείς?

Το menu ειναι στα ελληνικα ολοκληρο?

χωρίς μισα αγγλικα και μισα ελληνικα?

πληκτρολογιο ελληνικων έχει?

η μεταφραση του menu ειναι σωστη χωρις λάθη στα ελληνικα?

τι κολληματα εννοεις?

google play και gps λειτουργουν κανονικα?

και τελος apps cosmote Και vodafone ειναι ok? facebook, messager και viber?

Σε ευχαριστω και περιμενω απαντηση για να το παραγγειλω

Δουλεύουν και COSMOTE και Vodafone με την αρχική Ρομ, το facebook δεν το έχω αλλά Viber, twitter, xposed, busybox και ότι άλλο θες δουλεύουν άψογα και γρήγορα. Το μενού έχει ένα σημείο αγγλικά, επίσης αν κάνεις ξεχωριστά αναβάθμιση εφαρμογές της συσκευής το theme manager πχ θα γίνει αγγλοκινεζικο. Αν δεν πειράξεις τίποτα θα έχεις πανω από 85% των ρυθμίσεων ελληνικά, πληκτρολόγιο έχει ελληνικό τα μηνύματα δεν κατάφερα με 160 χαρακτήρες αλλά τι να κάνουμε.

Laza Lee
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Eldir! Να σε ρωτησω κατι? Με το άψογα τι εννοείς?

Το menu ειναι στα ελληνικα ολοκληρο?

χωρίς μισα αγγλικα και μισα ελληνικα?

πληκτρολογιο ελληνικων έχει?

η μεταφραση του menu ειναι σωστη χωρις λάθη στα ελληνικα?

τι κολληματα εννοεις?

google play και gps λειτουργουν κανονικα?

και τελος apps cosmote Και vodafone ειναι ok? facebook, messager και viber?

Σε ευχαριστω και περιμενω απαντηση για να το παραγγειλω

 

Ναι κανονικά είναι ολόκληρο στα Ελληνικά... πληκτρολόγιο έχω το SwiftKey που και αυτό δουλεύει άψογα και τα ελληνικά και τα αγγλικά. Η μετάφραση του menu είναι ακριβώς ίδια με την EU.

Τα κολλήματα που αναφέρω είναι σε κάποιες αλλαγές οθόνης που κολλάει για κάποια κλασματακια... όχι πάντα βέβαια. Αν δεν έχεις εμπειρία, δεν θα το καταλάβεις καν...

Google Play και GPS είναι άψογα. Apps απο Vodafone και Cosmote δεν χρησιμοποιώ ποτέ, το Facebook και το Messenger λειτουργεί κανονικότατα, το Viber δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

Σε γενικές γραμμές μου είναι πάρα πολύ καλό... Στη θέση σου θα το αγόραζα και αν σου τύχει κάτι, του φλασαρεις μια άλλη rom και είσαι άρχοντας...

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...