Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 730


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια ερωτηση στην παρεα σας. το εχει παρει ο ξαδερφος το κινητο. μια χαρα το βρηκα αλλα εχει καπου led ειδοποιησεων? γενικα αν εχεις καποια κληση μηνυμα κτλ υπαρχει καποιος τροπος ειδοποιησης? ευχαριστω

 

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει ούτε Glance Screen!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Break your TV. Enter the unwired revolution.

 

-Dexter

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σήμερα το έβαλαν 186 ευρώ..

http://www.bestprice.gr/item/2154388009/nokia-lumia-730-dual.html?qid=30LNUUAWZiG_71312&seq=1

χάλασε ο κόσμος να το έκανε 2 εβδομάδες νωρίτερα... :mad:

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ηλίθια ερώτηση... Μπορεί να λειτουργήσει το κινητό με μια κάρτα έτσι? Δεν χρειάζεται να έχει δυο μέσα σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ηλίθια ερώτηση... Μπορεί να λειτουργήσει το κινητό με μια κάρτα έτσι? Δεν χρειάζεται να έχει δυο μέσα σωστά?

 

ναι μπορεί

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει ούτε Glance Screen!

εισαι σιγουρος γι'αυτό εγώ το ειδα στο ιντερνετ και βλεπω οτι υποστηριζει glance screen

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα πηρε το τηλεφωνο η αδελφη μου κ εχει το εξης προβλημα οταν μπαινει σε καποιες εφαρμογες οπως το αλμπουμ φωτογραφιας και ανοιγει μια.Ενω ειναι στην φωτογραφια μεσα και την βλεπει δεν μπορει να γυρίσει πισω δηλαδη εξαφανίζεται η "μπαρα" κατω με τα τρια πληκτρα πως μπορει να λυθει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα πηρε το τηλεφωνο η αδελφη μου κ εχει το εξης προβλημα οταν μπαινει σε καποιες εφαρμογες οπως το αλμπουμ φωτογραφιας και ανοιγει μια.Ενω ειναι στην φωτογραφια μεσα και την βλεπει δεν μπορει να γυρίσει πισω δηλαδη εξαφανίζεται η "μπαρα" κατω με τα τρια πληκτρα πως μπορει να λυθει αυτο?

 

swipe από έξω προς τα μεσα στο κάτω μέρος της οθόνης για να εμφανιστεί το βελάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα πηρε το τηλεφωνο η αδελφη μου κ εχει το εξης προβλημα οταν μπαινει σε καποιες εφαρμογες οπως το αλμπουμ φωτογραφιας και ανοιγει μια.Ενω ειναι στην φωτογραφια μεσα και την βλεπει δεν μπορει να γυρίσει πισω δηλαδη εξαφανίζεται η "μπαρα" κατω με τα τρια πληκτρα πως μπορει να λυθει αυτο?

 

το καλύτερο ειναι αυτό που είπε ο ignus αλλά μπορείς αν θέλεις να την κλειδώσεις και μόνιμα να φαίνεται αν σε βολεύει έτσι...

ρυθμίσεις-> γραμμή περιήγησης -> κάνεις Ανενεργό το "Για να αποκρύψετε τη γραμμή κτλ.."

 

σε αυτήν την περίπτωση βγάζει στην γραμμή ένα μικρο βέλος και την κρύβεις μόνο όταν θέλεις εσύ και αν θέλεις.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και χρόνια πολλά. Να ρωτήσω και εγώ τους κατόχους του lumia 730. Το τηλέφωνο πως τα πάει στα παιχνίδια και κυρίως στα βαρια, τα σηκώνει η δυσκολεύεται; Γενικα απο το τηλέφωνο ποια είναι η εμπειρία σας, τι σας εχει δυσαρεστήσει σε αυτο; Ρωταω αρκετα διοτι παντα ήμουν android user και λεω να παω σε windows για αλλαγη.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν και οι δύο κάρτες μπορούν να δέχονται κλήσεις ταυτόχρονα; Το 630 Έχει πρόβλημα σε αυτό το θέμα. Όταν Είσαι σε κληση, η δεύτερη κάρτα φαίνεται ως κλειστό Και στέλνει την κλήση στον τηλεφωνητή.

 

Το Nokia 630 DS έχει λειτουργία για να κάνει forward την κλήση στη γραμμή που είναι κατειλημμένη. Πρέπει όμως να πας στις ρυθμίσεις να το επιλέξεις και η υλοποίηση είναι υποδειγματική. Φυσικά το παραπάνω λειτουργεί με χρέωση της γραμμής όπως σε όλες τις περιπτώσεις που κάνουμε forward. Φαντάζομαι ότι κάτι αντίστοιχο υπάρχει και στο 730.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, επειδή μάλλον αυτό το κινητό θα πάρω (όταν ξαναπέσει η τιμή στο skroutz) θέλω να ξέρω αν έχει magnetometer. Γιατί και το 625 λέει οτι έχει αλλά δεν έχει, οπότε θέλω να είμαι σίγουρος ότι υπάρχει διότι είναι μια λειτουργία που θα μου χρειαστεί.
Link to comment
Share on other sites

θέλω να κάνω μια ερώτηση κάτι πείραξα μάλλον και εξαφανίστηκε η γραμμή εργασιών απο κάτω και μπήκε μέσα στην οθόνη ξέρει κανένας πως θα την επαναφέρω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το χτύπησα στα 160€ από bestprice.

 

Μιας και είναι dual sim έχω μια απορία. Υπάρχει τρόπος να έχω την μια sim χωρίς data plan και μόνο για κλήσεις μου και την άλλη μόνο για internet. Αν ναι, γνωρίζει κάνεις καποιο οικονομικο πακέτο για ίντερνετ μόνο;

 

Ευχαριστώ...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω ,τρελο vfm στα 159

 

ελπιζω να μην ειναι ανοιγμενο το κουτι η τιποτα refurbished γιατι δεν θα παραλαβω

 

ξερει κανεις αν μπορεις οντως να διαγραψεις εγκατεστημενες εφαρμογες που ερχονται με το κινητο? θελω να σουταρω κατι twitter κλπ

 

http://www.windowscentral.com/how-to-uninstall-oem-app-windows-phone

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια γρήγορη ερώτηση..

 

Επειδή σκέφτομαι την αγορά του Lumia 730, θα ήθελα να ρωτήσω όσους το αγόρασαν από bestprice στα 160 ευρώ σε τι κατάσταση παρέλαβαν την συσκευή.. Ήρθε δηλαδή σε κλειστό κουτί ή μήπως έτυχε να παραλάβετε refurbished συσκευή (όπως προαναφέρθηκε πιο πάνω).

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουμε παραλάβει ακόμα διότι η παραγγελία έγινε χθες και το site μιλούσε για 2-3 εργάσιμες. Πάντως αυτό που αναφέρει ο φίλος παραπάνω δεν το γνωρίζω ούτε το έχω συναντήσει ξανά. Δεν γνωρίζω δηλαδή αν έχουν υπάρξει τέτοιες περιπτώσεις στο παρελθόν. Αν είσαι από Αθήνα, αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να το παραγγείλεις με την επιλογή να το παραλάβεις ο ίδιος από το κατάστημα (είναι και δίπλα σε Μετρό) πληρώνοντας εκείνη την ώρα. Δεν χάνεις δηλαδή κάτι.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ εχει καποια τηλεφωνα τα οποια αναφερει οτι ειναι refurbished βεβαια

 

για το 730 δεν λεει κατι

 

λιγο που εψαξα σττο ιντενετ δεν ειδα καποιον δυσαρεστημενο αγοραστη ,μαλλον το αντιθετο

 

θα τηλεφωνησω πρωι δευτερας να δω τι γινεται

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

Όντως η παραλαβή από το κατάστημα είναι προτιμότερη γιατί βλέπεις την ίδια στιγμή την κατάσταση του προιόντος. Απλά έκλινα πιο πολύ στην αγορά της συσκευής μέσω αντικαταβολής (ουσιαστικά με την παραλαβή γλυτώνεις τα μεταφορικά, ενώ με την αντικαταβολή τα επιβαρύνεσαι) για να αποφύγω την φασαρία με τα μέσα..

 

Αν σας είναι εύκολο μετά την παραλαβή της συσκευής να γράψετε τις εντυπώσεις σας, σε τι συσκευασία ήρθε η συσκευή, κατάσταση κτλ..

Edited by Phone_1
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερώτηση μέσα στο κουτί έχω διαβάσει οτι δεν περιέχεται καλώδιο usb για σύνδεση με τον υπολογιστή. Ισχύει ή όχι; Και αν δεν υπάρχει καλώδιο usb μπορώ να χρησιμοποιήσω το ίδιο καλώδιο που έχω από το xperia go;; (γιατί το καλώδιο το έχω δοκιμάσει και σε άλλα τηλ και ήταν οκ)
Link to comment
Share on other sites

νομιζω ολα micro usb σε κανονικο usb χρησιμοποιουν οποτε σου κανει οποιοδηποτε καλωδιο απο αλλο τηλεφωνο

 

παιδες οποιος εχει νεα απο το μαγαζι ας ενημερωσει εδω ,ρωτηστε αν ειναι refurbished η ανοιγμενο απο επιστροφη η οτιδηποτε αλλο πλην σφραγισμενου

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το χτύπησα στα 160€ από bestprice.

 

Μιας και είναι dual sim έχω μια απορία. Υπάρχει τρόπος να έχω την μια sim χωρίς data plan και μόνο για κλήσεις μου και την άλλη μόνο για internet. Αν ναι, γνωρίζει κάνεις καποιο οικονομικο πακέτο για ίντερνετ μόνο;

 

Ευχαριστώ...

 

λογικά στο mobile + sim θα υπάρχει τρόπος (όπως στο 630 http://tinyurl.com/p8fbqzv ) ωστε να επιλέγεις ποια θες να χρησιμοποιεί τα δεδομένα κατά προτίμηση

Link to comment
Share on other sites

αποστολες των κινητων θα γινουν απο 12 του μηνος (περιμενουν αποστολη απο Γερμανια) και ειναι οντως καινουργια σφραγισμενα στα κουτια τους χρωματος γκρι με εγγυηση αντιπροσωπειας κανονικα Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε και είπε ότι έφτασε. Ελπίζω να προλάβω να πάω σήμερα. Αν ναι, θα πω τις εντυπώσεις μου. Όχι από την συσκευή, αλλά από το κατάστημα.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εστειλαν μεηλ ακυρωσης επειδη δεν με βρηκαν στο κινητο που ειχα δωσει (μια φορα ειχαν παρει),τους πηρα τηλ ,βρηκαμε ακρη μετα απο ενα μπερδεμα και τελικα μου το στελνουν

 

παρατηρησα παντως οτι η τιμη του κινητου αλλαζει λες και διαπραγματευεται στο χρηματιστηριο ξερωγω :p

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...