Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα διαβάσει ότι είναι πιο ασφαλές να χρησιμοποιούμε όσο είναι δυνατον το WCDMΑ/GSM και όχι σκέτο το GSM, η ασφάλεια είχε να κάνει με την αποκάλυψη των στοιχείων μας αν θυμάμαι καλά η κάτι τέτοιο, ισχύει όντως αυτό?

 

αν εχεις κατι να κρυψεις βαλτο..εμενα με απασχολει η μπαταρια, αν εμενα καπου χωρις 3G θα το ειχα GSM Μονο..πχ τωρα δεν το εχω 4G αφου δεν εχει 4G εδω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι η φωτεινοτητα ήταν στο τέρμα..Τη σιμ δεν θυμάμαι πόσα χρόνια την έχω λογικά 4+..Να πάω να βγάλω κατευθείαν νανοσιμ ?απλά επειδή την έκοψα μόνος λέω μήπως της έχω κάνει ζημιά.. 3g πιάνω πολύ σπάνια συνήθως βγάζει ένα Ε

 

ε γιαυτο πηγε τοσο, η φωτεινοτητα το ξεζουμισε..Γιατι δεν μου φαινοταν πολυ καλο νουμερο, επειδη κανω παρομοια χρηση..αλλα καμια φορα υπαρχουν παραγοντες που αλλαζουν την καταναλωση, απο την ποιοτητα του σηματος μεχρι φωτεινοτητα, υγρασια,θερμοκρασιες κτλ κτλ..

Προσωπικα παντα παιρνω καινουρια σιμ οταν πρεπει να αλλαξει μεγεθος...απο οταν ειδα προβληματα με τις κομμενες ειπα να μην παιδευομαι αλλο.

Οσο για το Ε, ειναι edge, Πιο γρηγορο απο GPRS αλλα πιο αργο απο 3G,δεν ξερω αν το βαλεις στο GSM only εαν θα πιανεις edge, αλλα ειναι οικονομια μπαταριας το GSM εφοσον δεν εχεις 3G.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ε γιαυτο πηγε τοσο, η φωτεινοτητα το ξεζουμισε..Γιατι δεν μου φαινοταν πολυ καλο νουμερο, επειδη κανω παρομοια χρηση..αλλα καμια φορα υπαρχουν παραγοντες που αλλαζουν την καταναλωση, απο την ποιοτητα του σηματος μεχρι φωτεινοτητα, υγρασια,θερμοκρασιες κτλ κτλ..

Προσωπικα παντα παιρνω καινουρια σιμ οταν πρεπει να αλλαξει μεγεθος...απο οταν ειδα προβληματα με τις κομμενες ειπα να μην παιδευομαι αλλο.

Οσο για το Ε, ειναι edge, Πιο γρηγορο απο GPRS αλλα πιο αργο απο 3G,δεν ξερω αν το βαλεις στο GSM only εαν θα πιανεις edge, αλλα ειναι οικονομια μπαταριας το GSM εφοσον δεν εχεις 3G.

 

ευχαριστω πολυ..τωρα το εχω μονο GSM κ το δοκιμαζω βλεπω οτι πιανει το edge που λες αλλα αργει πολυ..θα παω να βγαλω καινουρια σιμ με την πρωτη ευκαιρια κ θα κανω παλι δοκιμες..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..τωρα το εχω μονο GSM κ το δοκιμαζω βλεπω οτι πιανει το edge που λες αλλα αργει πολυ..θα παω να βγαλω καινουρια σιμ με την πρωτη ευκαιρια κ θα κανω παλι δοκιμες..

 

ειχες πριν 3G Και τωρα οχι? γιατι αν ειχες πριν τοτε θα φταιει η σιμ, αν δεν ειχες, τοτε και με αλλαγη δε θα πιασει λογικα, αλλα καλο ειναι να την αλλαξεις μην σου κανει κανα νουμερο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες ένα πράσινο.

Έχοντας ήδη το LG G3 16gb νόμιζα πως θα είναι το ίδιο γρήγορο. Αλλά πραγματικά το z3c πετάει. Καμία σχέση με το lg. Φοβερά πιο γρήγορο στα μενού και χωρίς ίχνος lag. Γενικότερα με έχει εντυπωσιάσει σε όλους τους τομείς εκτός της εμφάνισης του λειτουργικού... Γιαυτό και έβαλα nova launcher σήμερα.

 

Όσοι το σκέφτεστε, μην το σκέφτεστε. Ακόμα το σκέφτεστε;

 

Εκτός από πιο γρήγορο το Ζ3c έχει και καλύτερη μπαταρία που έχει μεγαλύτερη διάρκεια από το g3

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες είναι η πρώτη φορά που βάζω tempered glass σε δικό μου κινητό. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσει πρόβλημα στην οθόνη μετά από καιρό πχ patterns κτλ

Δεν μπορώ να τελειώσω και την μπαταρία για να κάνω την δεύτερη φόρτιση ρε παιδί μου τι πράγμα είναι αυτό τι WiFi τι κατεβάσματα YouTube 720p videos τίποτα η ρουφιάνα εκεί να κρατάει :)

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω... Επειδή σκέφτομαι να πάρω μια κάρτα μνήμης 64αρα θέλω την γνώμη σας

Καταρχήν μέχρι πόση ταχύτητα μπορεί να τρέξει το κινητό μας ώστε να διαβασει μια γρήγορη καρτα.. Θέλω την πιο γρήγορη βέβαια να μπορεί να την διαβάσει. Τα φώτα σας παρακαλώ....

 

Ευχαριστώ για της απάντησεις σας. Επίσης ήθελα να ρωτήσω που θα βρω το καλωδιακι σύνδεσης με το ps3 control. Κάποιο λινγκ;;

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα μήνα συμβίωσης μπορώ να πω κι εγώ τις εντυπώσεις μου. Καταρχήν είναι το μοναδικό τηλέφωνο που βάζει δύο μέρες στα χέρια μου, είναι ταχύτατο με εξαιρετική οθόνη. Αν και θιασώτης του καθαρού android δεν νομίζω να θυσίαζα την εξαιρετική αυτονομία για το UI που με το nova launcher η συναναστροφή περιορίζεται αρκετά. Μοναδικό αρνητικό ή φωτογραφία του που δεν είναι αντάξια του επιπέδου του και της τιμής του. Ειδικά οι βραδυνές είναι τραγικές και λόγω του ανεπαρκούς φλάς. Σε όλα τ αλλά το θεωρώ το κορυφαίο της αγοράς και στο μέγεθος που προσωπικά θεωρώ χρυσή τομή.
Link to comment
Share on other sites

Πως το διορθώνουμε παίδες αυτο; Εννοώ τα γράμματα που λείπουν όπως το τελικό σίγμα. Αλλάζει η γραμματοσειρα απ τις ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Μοναδικό αρνητικό ή φωτογραφία του που δεν είναι αντάξια του επιπέδου του και της τιμής του. Ειδικά οι βραδυνές είναι τραγικές και λόγω του ανεπαρκούς φλάς. Σε όλα τ αλλά το θεωρώ το κορυφαίο της αγοράς και στο μέγεθος που προσωπικά θεωρώ χρυσή τομή.

 

Τι εννοεις? εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος στις νυχτερινες..ειδικα χωρις φλας αν βγαζεις τοπια τα αποδιδει πολυ καλα, πχ μια πλατεια βραδυ με δικο της φωτισμο κτλ..

Δεν θεωρω οτι ειναι κακο, απλα ισως δεν ειναι το καλυτερο, ομως αυτο ειναι αλλο..

Οσο για το φλας, σαν φακος ειναι αδυναμο, αλλα σα φλας κανει καλη δουλεια, και παλι δεν ειναι το πιο δυνατο της αγορας, αλλα μην ξεχνας οτι το φλας στο 90% των νθχτερινων ειναι αχρηστο, μονο αν το θεμα σου ειναι στα 2 μετρα εχει νοημα..ΠΧ το S5 εχει τρομερα δυνατο φλας που και στα 4 μετρα κανει δουλεια, ομως νομιζω οτι αυτο ειναι το ελαχιστο που θες απο ενα τηλεφωνο, αν δεν ειναι xenon (ειχα με το Ν8 και με το c905 καποτε και εκει ευχαριστιομουν νυχτερινες) τοτε αστα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως το διορθώνουμε παίδες αυτο; Εννοώ τα γράμματα που λείπουν όπως το τελικό σίγμα. Αλλάζει η γραμματοσειρα απ τις ρυθμίσεις;

 

λογικα ειναι προβλημα της εφαρμογης..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανεβαίνει το iso έχει πολύ θόρυβο (συγκριτικά με το g2 που είχα) και όλες οι φωτογραφίες με φλας βγαίνουν με μια θολούρα. Γενικά μου δίνει την αίσθηση φωτογραφίας φτηνού τηλεφώνου. Πάντως ξαναλέω ότι τα προτερήματα του είναι πολύ ισχυρότερα από τα ελαττώματα του
Link to comment
Share on other sites

Όταν ανεβαίνει το iso έχει πολύ θόρυβο (συγκριτικά με το g2 που είχα) και όλες οι φωτογραφίες με φλας βγαίνουν με μια θολούρα. Γενικά μου δίνει την αίσθηση φωτογραφίας φτηνού τηλεφώνου. Πάντως ξαναλέω ότι τα προτερήματα του είναι πολύ ισχυρότερα από τα ελαττώματα του

 

αυτο το εχω διαπιστωσει γενικα στο Ζ1, αλλα εχεις την επιλογη των manual ρυθμισεων, οπου μπορεις να κρατησεις το iso χαμηλα και να μην βγαλει θορυβο..οσο για το φλας, σε μενα ειναι αψογο, μηπως απλα το δικο σου εχει θεμα?ανεβασε καμια φωτο να δουμε τι εννοεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φίλε bill αν μπορείς βάλε μια φώτο με φλας για να δούμε τι εννοείς...

Εντάξει, δεν είναι η καλύτερη κάμερα που κυκλοφορεί, ΑΛΛΑ σε καμιά περίπτωση δεν σου δίνει...την αίσθηση φωτογραφίας φτηνού τηλεφώνου, όπως λες! Μήπως έχει κάποιο θέμα το κινητό σου? Εκτός και αν έχεις θέσει υψηλά στάνταρ και το συγκρίνεις για παράδειγμα με τις φωτογραφίες του Νοκια 1020! :p

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα χθες ένα πράσινο.

Έχοντας ήδη το LG G3 16gb νόμιζα πως θα είναι το ίδιο γρήγορο. Αλλά πραγματικά το z3c πετάει. Καμία σχέση με το lg. Φοβερά πιο γρήγορο στα μενού και χωρίς ίχνος lag. Γενικότερα με έχει εντυπωσιάσει σε όλους τους τομείς εκτός της εμφάνισης του λειτουργικού... Γιαυτό και έβαλα nova launcher σήμερα.

 

Όσοι το σκέφτεστε, μην το σκέφτεστε. Ακόμα το σκέφτεστε;

 

Μα οσοι λενε οτι το G3 δεν εχουν Lag απλα δεν εχουν πιασει μια συσκευη ναυαρχιδα (οπως το Z3c) στα χερια τους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την τιμή πως την βλέπετε; Δηλαδή, ποιά είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τους επόμενους 2-3 μήνες, δεδομένου πως αναμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση για το Ζ4 μάλλον αρχές Μαρτίου.

Ρωτάω γιατί βλέπω μια στασιμότητα τον τελευταίο μήνα (που οφείλεται εν μέρει και στην εορταστική περίοδο).

Αξίζει να περιμένει κανείς 2-3 μήνες περιμένοντας μια ικανοποιητικά χαμηλότερη τιμή;

(Αυτό σημαίνει 50+ για μένα. Αν είναι να πέσει π.χ. 20 - 30 Ευρώ να το πάρουμε από τώρα)

 

Αυτή τη στιγμή βρισκόματε στα 375 + μεταφορικά = 380 Ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή πως την βλέπετε; Δηλαδή, ποιά είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τους επόμενους 2-3 μήνες, δεδομένου πως αναμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση για το Ζ4 μάλλον αρχές Μαρτίου.

Ρωτάω γιατί βλέπω μια στασιμότητα τον τελευταίο μήνα (που οφείλεται εν μέρει και στην εορταστική περίοδο).

Αξίζει να περιμένει κανείς 2-3 μήνες περιμένοντας μια ικανοποιητικά χαμηλότερη τιμή;

(Αυτό σημαίνει 50+ για μένα. Αν είναι να πέσει π.χ. 20 - 30 Ευρώ να το πάρουμε από τώρα)

 

Αυτή τη στιγμή βρισκόματε στα 375 + μεταφορικά = 380 Ευρώ

 

φιλε μου πιστευω πως μολις βγει το Ζ4c και εφοσον βγει θα εχει μεγαλη πτωση, αλλα αυτο σημαινει τουλαχιστον αλλους 3-4 μηνες..

Και πιστευω οτι εχει αρχισει και πουλαει οποτε μαλλον θα πεσει δυσκολα..Παρολα αυτα κανεις δεν ειναι μαντης και δε μπορουμε να κανουμε προβλεψη, ομως το κινητο αξιζει και επειδη και εγω ηθελα να το παρω κοντα στα 330, αποφασια και το χτυπησα πριν τις γιορτες στη σημερινη τιμη και το εχω κατευχαριστηθει..ειναι το μονο κινητο που καθε φορα που ξεκλειδωνω την οθονη νιωθω τοση χαρα να το χρησιμοποιω που δε με νοιαζει και να εκανε 200 ευρω τωρα..Και ειναι και το μονο που βλεπω να το κραταω πανω απο χρονο..(εκτος αν ειναι τοοοοοοσο πιο τελειο το Ζ4c).

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

...και εγω ηθελα να το παρω κοντα στα 330...

 

Αυτή είναι η τιμή που είχα κι εγώ στο μυαλό μου. Αλλά κι εγώ το βλέπω να αργούμε για να φτάσει τόσο, και έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι την αγορά του μέσα στο Φεβρουάριο.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πιστευω πως μολις βγει το Ζ4c και εφοσον βγει θα εχει μεγαλη πτωση, αλλα αυτο σημαινει τουλαχιστον αλλους 3-4 μηνες..

Και πιστευω οτι εχει αρχισει και πουλαει οποτε μαλλον θα πεσει δυσκολα..Παρολα αυτα κανεις δεν ειναι μαντης και δε μπορουμε να κανουμε προβλεψη, ομως το κινητο αξιζει και επειδη και εγω ηθελα να το παρω κοντα στα 330, αποφασια και το χτυπησα πριν τις γιορτες στη σημερινη τιμη και το εχω κατευχαριστηθει..ειναι το μονο κινητο που καθε φορα που ξεκλειδωνω την οθονη νιωθω τοση χαρα να το χρησιμοποιω που δε με νοιαζει και να εκανε 200 ευρω τωρα..Και ειναι και το μονο που βλεπω να το κραταω πανω απο χρονο..(εκτος αν ειναι τοοοοοοσο πιο τελειο το Ζ4c).

 

Επειδη και εγω το λιγουρευομαι/λιμπιζομαι/ζαχαρωνω απο τον Σεπτεμβριο και ηλπιζα για μια πτωση αυτην την περιοδο γυρω στα 340 ευρω, με βαση τα οσα ανεφερες, υποθετω πως δεν αξιζει να περιμενουμε μεχρι το Πασχα και πιο πισω..μετα ομως θα εχουμε το γνωστο για μερικους "θεμα" του οτι θα βγει σε λιγο το z4c (ποσο σιγουροι ειμαστε γιαυτο?!) και ξαναμπαινουμε στην λουπα του περιμενε. Σε οτι αφορα την τιμη του που ειπε ο φιλος πιο πανω, δυσκολα να το δουμε τοσο κατω πριν το καλοκαιρι (ιουνιος πχ). Εδω το z1c εκλεισε χρονο και ακομη ειναι κοντα στα 300.

 

Και τωρα μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει. Ειμαι εξωτερικο και στο επισημο καταστημα της SONY το εχουν στα 465 ευρω. Αξιζει να το παρω απο εδω και να ειμαι 100% σιγουρος οτι θα εχω υποστηριξη αν παθει κατι ή να το χτυπησω απο Ελλαδα στα 360 πχ και εφοσον ειναι και οι 2 χωρες Ευρωπη δε θα εχω θεμα αν το παω εδω για σερβις? Εγγυηση δινουν τα μαγαζια ή η εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω το λιγουρευομαι/λιμπιζομαι/ζαχαρωνω απο τον Σεπτεμβριο και ηλπιζα για μια πτωση αυτην την περιοδο γυρω στα 340 ευρω, με βαση τα οσα ανεφερες, υποθετω πως δεν αξιζει να περιμενουμε μεχρι το Πασχα και πιο πισω..μετα ομως θα εχουμε το γνωστο για μερικους "θεμα" του οτι θα βγει σε λιγο το z4c (ποσο σιγουροι ειμαστε γιαυτο?!) και ξαναμπαινουμε στην λουπα του περιμενε. Σε οτι αφορα την τιμη του που ειπε ο φιλος πιο πανω, δυσκολα να το δουμε τοσο κατω πριν το καλοκαιρι (ιουνιος πχ). Εδω το z1c εκλεισε χρονο και ακομη ειναι κοντα στα 300.

 

Και τωρα μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει. Ειμαι εξωτερικο και στο επισημο καταστημα της SONY το εχουν στα 465 ευρω. Αξιζει να το παρω απο εδω και να ειμαι 100% σιγουρος οτι θα εχω υποστηριξη αν παθει κατι ή να το χτυπησω απο Ελλαδα στα 360 πχ και εφοσον ειναι και οι 2 χωρες Ευρωπη δε θα εχω θεμα αν το παω εδω για σερβις? Εγγυηση δινουν τα μαγαζια ή η εταιρεία?

 

για μενα αν το χριεαζεσαι παρτο, αξιζειι τα λεφτα του..σιγουρα μεχρι Πασχα θα εχει πεσει, αλλα θα ειναι 20, 30 ευρω? δεν ξερω. Εγω για 30 ευρω πτωση δε θα εχανα 3 μηνες. Επισης, αν ειναι να φτασεις στο σημειο που βγαινει το επομενο, τοτε περιμενεις να κυκλοφορησει και εκεινο να πεσει κιαλλο,γιατι σιγουρα με την κυκλοφορια Z4c θα πεσει καπως το προηγουμενο και θα το παρεις σε καλη τιμη και θα ξερεις και αν αξιζει να παρεις το Ζ4c, το οποιο θα αξιζε μονο αν εχει κατι πολυυυυυυυυυ αναβαθμισμενο..αλλιως ειναι τοσο ολοκληρωμενο και γρηγορο τουτο που και 4gb ram να δωσει, και 810να δωσει, παλι θα αξιζει η αγορα του Ζ3c. Οσο για εγγυηση, θεωρω πως καλυπτεσαι γιατι ετσι και αλλιως και εδω που θα το παρεις ευρωπαικο ειναι, δεν ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπεια...Αλλα δε χανεις τιποτα να ρωτησεις και εκει σε μια σονυ. Ομως ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν εχεις προβλημα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδη και εγω το λιγουρευομαι/λιμπιζομαι/ζαχαρωνω απο τον Σεπτεμβριο και ηλπιζα για μια πτωση αυτην την περιοδο γυρω στα 340 ευρω, με βαση τα οσα ανεφερες, υποθετω πως δεν αξιζει να περιμενουμε μεχρι το Πασχα και πιο πισω..μετα ομως θα εχουμε το γνωστο για μερικους "θεμα" του οτι θα βγει σε λιγο το z4c (ποσο σιγουροι ειμαστε γιαυτο?!) και ξαναμπαινουμε στην λουπα του περιμενε. Σε οτι αφορα την τιμη του που ειπε ο φιλος πιο πανω, δυσκολα να το δουμε τοσο κατω πριν το καλοκαιρι (ιουνιος πχ). Εδω το z1c εκλεισε χρονο και ακομη ειναι κοντα στα 300.

 

Και τωρα μια ερωτηση σε οποιον γνωριζει. Ειμαι εξωτερικο και στο επισημο καταστημα της SONY το εχουν στα 465 ευρω. Αξιζει να το παρω απο εδω και να ειμαι 100% σιγουρος οτι θα εχω υποστηριξη αν παθει κατι ή να το χτυπησω απο Ελλαδα στα 360 πχ και εφοσον ειναι και οι 2 χωρες Ευρωπη δε θα εχω θεμα αν το παω εδω για σερβις? Εγγυηση δινουν τα μαγαζια ή η εταιρεία?

 

Και γιατί δεν προτιμάς κάνα Amazon και όπου είσαι στην Ευρώπη έχεις εγγύηση.

Σε όποια χώρα είσαι πάρτο από κατάστημα είτε ηλεκτρονικό είτε παραδοσιακό.

Δεν αξίζει επίσημα από Sony.

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκη που δίνει η Sony.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή πως την βλέπετε; Δηλαδή, ποιά είναι η εκτίμηση σας για την πορεία της τους επόμενους 2-3 μήνες, δεδομένου πως αναμένουμε και την επίσημη ανακοίνωση για το Ζ4 μάλλον αρχές Μαρτίου.

Ρωτάω γιατί βλέπω μια στασιμότητα τον τελευταίο μήνα (που οφείλεται εν μέρει και στην εορταστική περίοδο).

Αξίζει να περιμένει κανείς 2-3 μήνες περιμένοντας μια ικανοποιητικά χαμηλότερη τιμή;

(Αυτό σημαίνει 50+ για μένα. Αν είναι να πέσει π.χ. 20 - 30 Ευρώ να το πάρουμε από τώρα)

 

Αυτή τη στιγμή βρισκόματε στα 375 + μεταφορικά = 380 Ευρώ

 

δύσκολα θα πέσει η τιμή στο Ζ3 compact . Άλλωστε αξίζει το Ζ3 compact και άμα είναι παρτο από τώρα . Δεν σε σώνουν 20-30 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει μήπως κάποιος οδηγός για να περασουμε άλλη Rom στο τηλέφωνο?

Για παράδειγμα αν έχουμε ιταλικό branded σε Wind Italia να περασουμε πχ ελληνική η άλλη unbranded?

Χωρίς root η παρόμοιες διαδικασίες βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Η επιδιορθωση τηλεφωνου μεσω του Sony PC Companion διαγραφει κατι απο το τηλεφωνο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

για μενα αν το χριεαζεσαι παρτο, αξιζειι τα λεφτα του..σιγουρα μεχρι Πασχα θα εχει πεσει, αλλα θα ειναι 20, 30 ευρω? δεν ξερω. Εγω για 30 ευρω πτωση δε θα εχανα 3 μηνες. Επισης, αν ειναι να φτασεις στο σημειο που βγαινει το επομενο, τοτε περιμενεις να κυκλοφορησει και εκεινο να πεσει κιαλλο,γιατι σιγουρα με την κυκλοφορια Z4c θα πεσει καπως το προηγουμενο και θα το παρεις σε καλη τιμη και θα ξερεις και αν αξιζει να παρεις το Ζ4c, το οποιο θα αξιζε μονο αν εχει κατι πολυυυυυυυυυ αναβαθμισμενο..αλλιως ειναι τοσο ολοκληρωμενο και γρηγορο τουτο που και 4gb ram να δωσει, και 810να δωσει, παλι θα αξιζει η αγορα του Ζ3c. Οσο για εγγυηση, θεωρω πως καλυπτεσαι γιατι ετσι και αλλιως και εδω που θα το παρεις ευρωπαικο ειναι, δεν ειναι απο ελληνικη αντιπροσωπεια...Αλλα δε χανεις τιποτα να ρωτησεις και εκει σε μια σονυ. Ομως ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν εχεις προβλημα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις και τις συμβουλες (και τους 2). Πραγματι δεν αξιζει να περιμενω 2-3 μηνες, ειναι αρκετο διαστημα και αντε να πεσει 30 ευρω οπως ειπες, δηλαδη στα 340. Τωρα το να περιμενω (και οποιος αλλος ειναι στην θεση μου) να δω το z4c σιγουρα θα μου δωσει καλυτερη και πιο ξεκαθαρη εικονα σχετικα με το αν αξιζει. Καπου εδω ομως παιζει ρολο και το τι χρηση κανει ο καθενας. Προσωπικα, τα τεχνικα χαρακτηριστικα του z3c με καλυπτουν απολυτα (δεν παιζω παιχνιδια και δεν φορτωνω γενικα το λογισμικο με πολλες εφαρμογες) οποτε ακομη και αν το επομενο μοντελο βγει με τον τελευταιο επεξεργαστη ή με 3GB RAM, μαλλον δε θα μου κανει και πολυ διαφορά στη χρηση. Πιο πολυ σημασια εδωσα στην τεχνολογια της καμερας που αποτι διαβαζω θα εχει της καινουριας γενιας ευρυγωνιο φακο της SONY για ακομη πιο καθαρες φωτογραφιες. Δεν ειναι ακριβως οτι το χρειαζομαι αμεσα, απλα το τηλεφωνακι που λειτουργω τωρα (xperia Neo) δειχνει την ηλικια του σε ολα και θα ηθελα μια αλλαγη που θα μου παει σιγουρα καμια 2ετια.

 

Πηγα και ρωτησα για την εγγυηση, μου ειπαν οτι δεν υπαρχει θεμα απο οπου και αν εχει γινει η αγορα, αρκει να ειναι εντος ΕΕ.

 

Alextrela χθες στο Amazon UK το ειχε απο 0.00! Μαλλον λαθος ε? :lol: Με συμβολαιο θα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις και τις συμβουλες (και τους 2). Πραγματι δεν αξιζει να περιμενω 2-3 μηνες, ειναι αρκετο διαστημα και αντε να πεσει 30 ευρω οπως ειπες, δηλαδη στα 340. Τωρα το να περιμενω (και οποιος αλλος ειναι στην θεση μου) να δω το z4c σιγουρα θα μου δωσει καλυτερη και πιο ξεκαθαρη εικονα σχετικα με το αν αξιζει. Καπου εδω ομως παιζει ρολο και το τι χρηση κανει ο καθενας. Προσωπικα, τα τεχνικα χαρακτηριστικα του z3c με καλυπτουν απολυτα (δεν παιζω παιχνιδια και δεν φορτωνω γενικα το λογισμικο με πολλες εφαρμογες) οποτε ακομη και αν το επομενο μοντελο βγει με τον τελευταιο επεξεργαστη ή με 3GB RAM, μαλλον δε θα μου κανει και πολυ διαφορά στη χρηση. Πιο πολυ σημασια εδωσα στην τεχνολογια της καμερας που αποτι διαβαζω θα εχει της καινουριας γενιας ευρυγωνιο φακο της SONY για ακομη πιο καθαρες φωτογραφιες. Δεν ειναι ακριβως οτι το χρειαζομαι αμεσα, απλα το τηλεφωνακι που λειτουργω τωρα (xperia Neo) δειχνει την ηλικια του σε ολα και θα ηθελα μια αλλαγη που θα μου παει σιγουρα καμια 2ετια.

 

Πηγα και ρωτησα για την εγγυηση, μου ειπαν οτι δεν υπαρχει θεμα απο οπου και αν εχει γινει η αγορα, αρκει να ειναι εντος ΕΕ.

 

Alextrela χθες στο Amazon UK το ειχε απο 0.00! Μαλλον λαθος ε? :lol: Με συμβολαιο θα ηταν...

 

Επειδη αναφερεις την καμερα, με εχει προβληματισει ο φακος του Ζ4c, αν μπει ο καινουριος που διαβαζουμε..ο οποιος λεει θα ειναι πιο μικρος..

Γενικα το πιο μικρος για μενα δεν ειναι εξελιξη, ειδικα σε κινητο..και προβληματιζομαι! Εξαλλου τα πλεονεκτηματα του ειναι μονο σε καταγραφη γρηγορων κινησεων κτλ, αθλητικων δηλαδη δραστηριοτητων! Και απο τοτε δεν ακουσαμε τιποτα για αυτον τον αισθητηρα.

αρα εγω θα περιμενα να κυκλοφορησει το Ζ4c και να δω πολυ feedback..πριν παρω κατι.αρα αναμονη μεχρι καλοκαιρι τουλαχιστον.. Εκτος αν δουμε δειγμα της καμερας νωριτερα με καποιο τροπο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...