Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει μέσα μια και είναι καλής ποιότητας! Μπορεί σε μερικά παρά-εισαγωγής* να τα έχουν ...ψειρίσει!!!

Βέβαια τo να δώσει κάποιος 600 ευρώ (αντί για 380) και να καυχηθεί πως έχει μεμβράνη... :lol:

*Αναφέρομαι σε αυτά που δεν έχουν ταινία ασφαλείας της Sony γιατί εννοείτε μπορείς να βρεις και από το σκρουτζ σφραγισμένα που δεν έχουν ανοιχτεί ποτέ! Εγώ πάντα ρωτάω αν έχουν την ορίτζιναλ ταινία και αν μου πουν πως είναι η σκέτη άσπρη (χωρίς το λογότυπο της εταιρείας) την κάνω με ελαφρά γιατί προφανώς κάποιος το έχει ψαχουλέψει!;)

 

εμενα αν και σφραγισμενο δεν ειχε μεμβρανη, ομως τις ταινιες ασφαλειας τις βαζουν και τα μαγαζια, ειμαι σιγουρος! θελω να πω οτι δεν ειναι κριτηριο..Κατα τα αλλα εμοιαζε αψογο το πακετο μου..και Unbranded!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμενα αν και σφραγισμενο δεν ειχε μεμβρανη, ομως τις ταινιες ασφαλειας τις βαζουν και τα μαγαζια, ειμαι σιγουρος! θελω να πω οτι δεν ειναι κριτηριο..Κατα τα αλλα εμοιαζε αψογο το πακετο μου..και Unbranded!

 

Όλα είναι πιθανά φίλε Νίκο! Πάντως αν προσέξεις οι γνήσιες ταινίες ασφαλείας της Sony (αλλά και αρκετές άλλες μάρκες) αν τις ξεκολλήσεις, αφήνουν από κάτω σε μικρές λέξεις το λογότυπο της εταιρείας! Και μετά αν το κολλήσεις πάλι δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις όπως πριν και φαίνεται ολοκάθαρα πως έχει πειραχτεί!

Το slow motion βίντεο που τραβάει, αν και 720p, είναι πολύ καλής ποιότητας και έχει την πλάκα του!:p

Μακάρι να βγάλουν update να το κάνουν 1080p , μιας και δε νομίζω ν' αποτελεί πρόβλημα με τόση "ιπποδύναμη" που έχει το εργαλείο!

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ο φακός που έχει! Είναι τόσο χαμηλό που νομίζω πως τα βλέπω καλύτερα και χωρίς αυτό ανοιχτό ... :lol:

Πάντως βγάζει πολύ καλύτερες βραδυνές φωτογραφίες από το z1 c ,άσχετα που το τελευταίο έχει καλύτερο φακό από το 3! :confused: Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές , αν βάλεις και τον παράγοντα αυτονομία μπαταρίας, είναι χαλαρά το καλύτερο κινητό της αγοράς! Σκεφτείτε πόσο Value for money θα είναι σε λίγο καιρό που θα πέσει και κάτω από 350 ευρώ! Πάρτε χωρίς δεύτερη σκέψη.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

και μενα ειχε ταινια ασφαλειας της σονυ(2 στρογγυλες) με τον λογοτυπο πανω και με το που τις ξεκολησα φαινεται στο κουτι ο λογοτυπος σονυ.
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι πιθανά φίλε Νίκο! Πάντως αν προσέξεις οι γνήσιες ταινίες ασφαλείας της Sony (αλλά και αρκετές άλλες μάρκες) αν τις ξεκολλήσεις, αφήνουν από κάτω σε μικρές λέξεις το λογότυπο της εταιρείας! Και μετά αν το κολλήσεις πάλι δεν υπάρχει περίπτωση να το κάνεις όπως πριν και φαίνεται ολοκάθαρα πως έχει πειραχτεί!

Το slow motion βίντεο που τραβάει, αν και 720p, είναι πολύ καλής ποιότητας και έχει την πλάκα του!:p

Μακάρι να βγάλουν update να το κάνουν 1080p , μιας και δε νομίζω ν' αποτελεί πρόβλημα με τόση "ιπποδύναμη" που έχει το εργαλείο!

Το μόνο αρνητικό για μένα είναι ο φακός που έχει! Είναι τόσο χαμηλό που νομίζω πως τα βλέπω καλύτερα και χωρίς αυτό ανοιχτό ... :lol:

Πάντως βγάζει πολύ καλύτερες βραδυνές φωτογραφίες από το z1 c ,άσχετα που το τελευταίο έχει καλύτερο φακό από το 3! :confused: Τι να πω!

Σε γενικές γραμμές , αν βάλεις και τον παράγοντα αυτονομία μπαταρίας, είναι χαλαρά το καλύτερο κινητό της αγοράς! Σκεφτείτε πόσο Value for money θα είναι σε λίγο καιρό που θα πέσει και κάτω από 350 ευρώ! Πάρτε χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

ναι οντως εχει αφησει το στιγμα της η ταινια, αλλα αυτο που λεω ειναι οτι θα μπορουσε να εχει ερθει ανοιγμενο, πχ απο refurbished ή αλλες πηγες και να εβαλαν αυτοι εδω την ταινια για 1η φορα..Ετσι νομιζεις οτι εχεις παρει κατι καλο και δεν ειναι..Παρολα αυτα, ας μην το ψειριζουμε, μια χαρα ηταν,εμενα τουλαχιστον, και η συσκευασια και ολα..

Οποτε ναι, αξιζει να το παρει οποιος τον τρωει, εχει πολυ καλυτερη καμερα, το φλας σαν φακος ειναι πιο αδυναμο σιγουρα αλλα σα φλας δουλευει αρκετα καλυτερα, αυτονομια κορυφη, ακουστικο που στο Ζ1c ετριζε εδω ειναι αψογο..και πολλα αλλα που θα πουμε μελλοντικα.

 

Για slow motion ποια εφαρμογη εχεις? υπαρχει καποια της σονυ? Εχω εναν φιλο που εχει αι φον και γραφει κορυφαιο slow motion video, true 120fps 720p νομιζω, οχι upscale.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις σφραγίδες ασφαλείας κλπ των συσκευών νομίζω ότι η Sony πράττει σημαντική παράλειψη να μην βαζει αεροστεγώς σφραγισμένη ζελατίνα από άκρη εις άκρης της συσκευασίας έτσι ώστε να εξασφαλίσει την προστασία του προϊόντος, του καταναλωτή και κάτι επέκταση της ίδια της εταιρίας.

Εγώ όταν πχ αγοράσω Apple προϊόν ποτέ μα ποτέ δεν έχω την υποψία η το φόβο ότι θα μου έχουν πλασάρει ανασυσκευασμενη η μεταχειρισμένο το οποιοδήποτε κατάστημα πώλησης.

Το ίδιο κάνει και η HTC με το m8 που ειχα παρει.

μπάτε σκύλοι αλέστε δηλαδή συμβαίνει εδώ.

Η Sony υποχρεούται να προστατεύει την περιουσία της, των καταναλωτή και το όνομα της με άλλα λόγια.

Καμία 10αρια συσκευής την τελευταία 2ετια σε Sony στη μια έχει διπλή σφραγίδα, στην άλλη μόνο μια, στην τρίτη καθόλου, στην τεταρτη έχουν βάλει ζελοτειπ στην πέμπτη γραφει Sony στην έκτη δεν γραφει το λογότυπο.και πάει λέγοντας

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις σφραγίδες ασφαλείας κλπ των συσκευών νομίζω ότι η Sony πράττει σημαντική παράλειψη να μην βαζει αεροστεγώς σφραγισμένη ζελατίνα από άκρη εις άκρης της συσκευασίας έτσι ώστε να εξασφαλίσει την προστασία του προϊόντος, του καταναλωτή και κάτι επέκταση της ίδια της εταιρίας.

Εγώ όταν πχ αγοράσω Apple προϊόν ποτέ μα ποτέ δεν έχω την υποψία η το φόβο ότι θα μου έχουν πλασάρει ανασυσκευασμενη η μεταχειρισμένο το οποιοδήποτε κατάστημα πώλησης.

Το ίδιο κάνει και η HTC με το m8 που ειχα παρει.

μπάτε σκύλοι αλέστε δηλαδή συμβαίνει εδώ.

Η Sony υποχρεούται να προστατεύει την περιουσία της, των καταναλωτή και το όνομα της με άλλα λόγια.

 

δε νομιζω οτι ειναι η σονυ μονο, καποιο μελος ειχε αναφερει οτι εξω στη Γερμανια, σχεδον ολες οι μαρκες ηταν ετσι ανοιχτα..

Επισης και απο πλαισιο που εχω παρει samsung, δεν ειχε καν ταινια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι ειναι η σονυ μονο, καποιο μελος ειχε αναφερει οτι εξω στη Γερμανια, σχεδον ολες οι μαρκες ηταν ετσι ανοιχτα..

Επισης και απο πλαισιο που εχω παρει samsung, δεν ειχε καν ταινια..

Η ουσία δεν αλλάζει όμως.

Εγώ όταν σκαω τα λεφτά μου απαιτώ από την κατασκευάστρια εταιρια να με προστατεύει από τέτοια κρούσματα που συνήθως γίνεται από το κατάστημα αγοράς.

Αν βαζει σε όλα αεροστεγώς ζελατίνα σε όλη τη συσκευασια δεν θα έχει τη δυνατότητα ο πωλητής να κάνει ζαβολια και ο καταναλωτής θα είναι απόλυτα σίγουρος ότι πηρε brand new unopened and unused συσκευή.

Εγώ πάντα στα Sony έχω αυτό το φόβο.

 

Εδώ βαζει στα bt handsfree της πχ τα 2sbh 80 που αγορασα είχαν αεροστεγώς σφραγισμένη συσκευασία.

Γιατί δεν κάνει το ίδιο στα κινητά που η αξία τους είναι πολλαπλασια;

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά ξέρετε τι κάρτα μνήμης παίρνει το z3 compact

Micro sd παίρνει,εκτος αν εννοείς τη sim που παίρνει nano.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία δεν αλλάζει όμως.

Εγώ όταν σκαω τα λεφτά μου απαιτώ από την κατασκευάστρια εταιρια να με προστατεύει από τέτοια κρούσματα που συνήθως γίνεται από το κατάστημα αγοράς.

Αν βαζει σε όλα αεροστεγώς ζελατίνα σε όλη τη συσκευασια δεν θα έχει τη δυνατότητα ο πωλητής να κάνει ζαβολια και ο καταναλωτής θα είναι απόλυτα σίγουρος ότι πηρε brand new unopened and unused συσκευή.

Εγώ πάντα στα Sony έχω αυτό το φόβο.

 

Εδώ βαζει στα bt handsfree της πχ τα 2sbh 80 που αγορασα είχαν αεροστεγώς σφραγισμένη συσκευασία.

Γιατί δεν κάνει το ίδιο στα κινητά που η αξία τους είναι πολλαπλασια;

 

μαλλον για να αφηνει μια δυνατοτητα να γινονται...τραμπες! Επισης ο καθε μαγαζατορας αν θελει μπορει να στο βαλει σε τετοια ζελατινα να ξερεις, ειναι το πιο ευκολο πραγμα..και με λογοτυπο σονυ..ο,τι θες κανει.

Κατα τα αλλα, ολοι μας θα τα θελαμε σφραγισμενα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο που αλλαζουμε το pin της νανο σιμ?

 

Settings-security-set up SIM card lock και πατάς εκεί που λέει change sim pin.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τις σφραγίδες ασφαλείας κλπ των συσκευών νομίζω ότι η Sony πράττει σημαντική παράλειψη να μην βαζει αεροστεγώς σφραγισμένη ζελατίνα από άκρη εις άκρης της συσκευασίας έτσι ώστε να εξασφαλίσει την προστασία του προϊόντος, του καταναλωτή και κάτι επέκταση της ίδια της εταιρίας.

Εγώ όταν πχ αγοράσω Apple προϊόν ποτέ μα ποτέ δεν έχω την υποψία η το φόβο ότι θα μου έχουν πλασάρει ανασυσκευασμενη η μεταχειρισμένο το οποιοδήποτε κατάστημα πώλησης.

Το ίδιο κάνει και η HTC με το m8 που ειχα παρει.

μπάτε σκύλοι αλέστε δηλαδή συμβαίνει εδώ.

Η Sony υποχρεούται να προστατεύει την περιουσία της, των καταναλωτή και το όνομα της με άλλα λόγια.

Καμία 10αρια συσκευής την τελευταία 2ετια σε Sony στη μια έχει διπλή σφραγίδα, στην άλλη μόνο μια, στην τρίτη καθόλου, στην τεταρτη έχουν βάλει ζελοτειπ στην πέμπτη γραφει Sony στην έκτη δεν γραφει το λογότυπο.και πάει λέγοντας

 

Το να σφραγίσεις ένα κουτάκι με μεμβράνη είναι τόσο εύκολο που μπορείς να το κάνεις και σπίτι.

Οπότε, αν μπορείς να το κάνεις σπίτι με απλά μέσα, πόσο λες να κοστίζει σε ένα μαγαζί με τζίρο χιλιάδες ευρώ κάθε μέρα ή στον παραεισαγωγέα που φέρνει δεκάδες συσκευές από το εξωτερικό και τις μοιράζει στα σκρουτζομάγαζα με τζίρο εκατομμύρια, να αγοράσει ένα πιο επαγγελματικό μηχάνημα και να έχουμε και την αυταπάτη ότι είναι σφραγισμένα από το εργοστάσιο.

Ρισκάρεις και ελπίζεις στον επαγγελματισμό του εμπόρου που θα επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

......

Για slow motion ποια εφαρμογη εχεις? υπαρχει καποια της σονυ? Εχω εναν φιλο που εχει αι φον και γραφει κορυφαιο slow motion video, true 120fps 720p νομιζω, οχι upscale.

 

Πονεμένη ιστορία με το iPhone 6 και το slow motion τους! Έχουν επιλογή για 120 και 240 fps!! Μιλάμε για επαγγελματική ποιότητα που ούτε ακριβές κάμερες δεν έχουν! Πάρε μια γεύση! ----> http://wallstcheatsheet.com/technology/10-iphone-6-videos-that-prove-everything-looks-cooler-in-slow-motion.html/?a=viewall

Αλλά και το ταπεινό δικό μας :D, θα έλεγα πως είναι σε πολύ καλό επίπεδο και με καμιά αναβάθμιση θα τους φτάσουμε χαλαρά!

Δεν έβαλα κάποια εφαρμογή, έχει μέσα δικιά της! Δες το παρακάτω βίντεο από το Ζ2 που έχει την ίδια!

https://www.youtube.com/watch?v=S2tyVl3j6Ws

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω οτι υπάρχουν τρόποι,το θέμα είναι ο κατασκευαστής τι κανει,έστω το ελάχιστο να προστατέψει την περιουσία του,τη φήμη και το όνομα του και τον καταναλωτή.

Πάντα παίζει ρόλο και ο έμπορας και το ποσό αξιόπιστος και σωστός είναι και για αυτό επιλέγω κάποιον που τουλαχιςτον να έχω εύκολα και απλά τη δυνατότητα για αντικατάσταση η και refund.

Και σίγουρα με όσο το δυνατόν περισσότερες συσκευές παίρνανε απο τα χέρια σου αποκτάς και μια εμπειρία να ξεχωρίζεις κι όλας

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλω οτι υπάρχουν τρόποι,το θέμα είναι ο κατασκευαστής τι κανει,έστω το ελάχιστο να προστατέψει την περιουσία του,τη φήμη και το όνομα του και τον καταναλωτή.

Πάντα παίζει ρόλο και ο έμπορας και το ποσό αξιόπιστος και σωστός είναι και για αυτό επιλέγω κάποιον που τουλαχιςτον να έχω εύκολα και απλά τη δυνατότητα για αντικατάσταση η και refund.

Και σίγουρα με όσο το δυνατόν περισσότερες συσκευές παίρνανε απο τα χέρια σου αποκτάς και μια εμπειρία να ξεχωρίζεις κι όλας

 

Συγγνώμη, μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Εννοούσα ότι από τη στιγμή που η μεμβράνη τοποθετείτε τόσο εύκολα και να έβαζε η SONY μεμβράνη δεν θα είχες διαφορετικές πιθανότητες να πάρεις ανοιγμένη συσκευή. Απλά θα είχες την αυταπάτη ότι έσκισες την μεμβράνη και άρα είναι καινούριο.

Η ταινία ασφαλείας που αφήνει ίχνη παραβίασης πάνω στο κουτί, έχει περισσότερο νόημα.

Και δεν αναφέρομαι σε σένα συγκεκριμένα, αναφέρομαι σε όλους μας. Είναι ψυχολογική αυταπάτη το να πάρεις μια συσκευασία σφραγισμένη με ζελατίνα.

 

Αν μπορείς και όποιος άλλος θέλει, ας μου στείλει με pm από ποιο σκρουτζομάγαζο το αγοράσατε και αν υπήρξε τυχόν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη, μάλλον δεν το διατύπωσα σωστά. Εννοούσα ότι από τη στιγμή που η μεμβράνη τοποθετείτε τόσο εύκολα και να έβαζε η SONY μεμβράνη δεν θα είχες διαφορετικές πιθανότητες να πάρεις ανοιγμένη συσκευή. Απλά θα είχες την αυταπάτη ότι έσκισες την μεμβράνη και άρα είναι καινούριο.

Η ταινία ασφαλείας που αφήνει ίχνη παραβίασης πάνω στο κουτί, έχει περισσότερο νόημα.

Και δεν αναφέρομαι σε σένα συγκεκριμένα, αναφέρομαι σε όλους μας. Είναι ψυχολογική αυταπάτη το να πάρεις μια συσκευασία σφραγισμένη με ζελατίνα.

 

Αν μπορείς και όποιος άλλος θέλει, ας μου στείλει με pm από ποιο σκρουτζομάγαζο το αγοράσατε και αν υπήρξε τυχόν πρόβλημα.

 

Σωστά αν είναι αεροστεγώς σφραγισμένη απο πάνω συν ταινία ασφαλείας στην συςκευαςια αυτη καθ αυτη είναι το μέγιστο επίπεδο ασφαλείας για τον καταναλωτή για μια συσκευη.

Αυτό θα έπρεπε να εξασφαλίζει ο κατασκευαστής και θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό κατα τη γνώμη μου απο τη νομοθεσία απο ΕΕ.

Οχι η Κομισιόν να ασχολείται με τα πιο αστεία περί επιλογής browser στα λειτουργικά η να την πειράζει γιατί το Google search εχει το μερίδιο του λέοντος στις μηχανές αναζήτησης.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα και δινω καποια στοιχεια για να βοηθησω οσους σκεφτονται να το παρουν.

Παραγγελια απο e-deal.gr

Τηλεφωνικα μου ειπαν οτι

-ειναι σφραγισμενο: ΟΚ. 2 στρογγυλες ασφαλειες 100% αθικτες.

- UNBRANDED: δεν το ανοιξα ακομα. ειναι στο 61% μπαταρια.

 

Το εστειλαν χθες και ηρθε σημερα. Ακομα παρατηρησα οτι εβγαλαν το μαυρο απο το skroutz με το που εκανα την παραγγελια. Αρα ειναι συνεπεις στο αν εχουν αποθεμα ή οχι.

 

Περισσοτερα οταν το ανοιξω σε μερικες ωρες.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι, εχω το εξης θεμα με το κινητο. Καλωντας απο το σπιτι, παραπονιουνται οτι δεν με ακουνε καλα, εχω παρει αρκετο κοσμο και τους πιανω συνεχεια να λενε πες ξανα κλπ. Το σπιτι εχει το vodafone full σημα και ενα note 3 που ειναι συνδεδεμενο δεν εχει θεματα τετοια. Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο; Και γενικα εχω την εντυπωση οτι το ηχειο του ξυριζει στις υψηλες εντασεις.

 

Μπες ρυθμίσεις > Ρυθμίσεις κλήσεις > Δες αν είναι τικαρισμενη η "εξάλειψη θορύβου μικροφ." (η ξετικαρε τη μήπως δουλέψει καλύτερα)

 

Επίσης Ναι το ηχειο αμα το βαλεις στο τέρμα ψυριζει λιγο ανάλογα με τη μουσική που ακούς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να δοκιμασετε κατι .

 

To double tap για να ανοιξει η οθονη δυσλειτουργει (πιανει οποτε θελει ) , αν ειναι ενεργοποιημενος και ο εξυπνος χειρισμος κλησεων .

 

Αν ειναι μονο το double tap ενεργο , δουλευει τελεια .

 

Το εχετε και εσεις το προβλημα αυτο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και η καινούργια αναβάθμιση χθες *23.0.1.A.5.77 Το changelog λέει για βελτίωση ήχου portrait photo και βελτίωση συστήματος αν θυμάμαι καλά. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το ui έγινε ακόμη πιο smooth και τώρα πλέον δεν έχω το πρόβλημα με το wallpaper που αργούσε να εμφανιστεί στο ξεκλείδωμα. Στον ήχο δεν μου φάνηκαν διάφορες.να υπογραμμίσω ότι την έκανα μέσω pc δεν με άφηνε over the air Edited by tsamers
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,η συσκευή υποστιρίζει UHS ?Ρωτάω γιατί θέλω να παραγγείλω μια κάρτα μνήμης και δεν ξέρω αν θα υποστηρίζει την ταχύτητα της.
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση,η συσκευή υποστιρίζει UHS ?Ρωτάω γιατί θέλω να παραγγείλω μια κάρτα μνήμης και δεν ξέρω αν θα υποστηρίζει την ταχύτητα της.

 

ναι, της εχω βαλει την samsung EVO 64gb με 27 ευρω Και παει ανετα..θα δοκιμασω και βιντεο 4Κ αμεσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...