Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το παρηγγειλα απο e-deal.

Στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα ειναι σφραγισμενο και πως δεν ειναι branded.

Στο KAIZERSTORE ομως που μιλησα νωριτερα και που θα το προτιμουσα για αγορα, στην ερωτηση: ειναι unbranded? μου ειπαν οτι ΟΧΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις το παρηγγειλα απο e-deal.

Στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα ειναι σφραγισμενο και πως δεν ειναι branded.

Στο KAIZERSTORE ομως που μιλησα νωριτερα και που θα το προτιμουσα για αγορα, στην ερωτηση: ειναι unbranded? μου ειπαν οτι ΟΧΙ.

 

Πολυ ενδιαφερουσα παρατηρηση! Σχεδον με εσωσες μιας κ απο βδομαδα θα το παρω.

Το Kaizerstore θα προτιμουσα που εχω ξαναπαρει(ειχα το G2 που μαλλον ηταν tmobile branded) εγω κ ενας φιλος μου και ειμαστε ευχαριστημενοι.

Αλλα τωρα θα παω για αλλου...στο edeal μπορω να δωσω και το παλιο μου κινητο;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ενδιαφερουσα παρατηρηση! Σχεδον με εσωσες μιας κ απο βδομαδα θα το παρω.

Το Kaizerstore θα προτιμουσα που εχω ξαναπαρει(ειχα το G2 που μαλλον ηταν tmobile branded) εγω κ ενας φιλος μου και ειμαστε ευχαριστημενοι.

Αλλα τωρα θα παω για αλλου...στο edeal μπορω να δωσω και το παλιο μου κινητο;

 

Καλο ειναι να επικοινωνησεις πρωτα με ολα τα καταστηματα (και το kaizer) γιατι απο οτι καταλαβα φερνουν μονο 1-2 κομματια που καθε φορα ειναι διαφορετικα. Στο e-deal τωρα το μαυρο δεν υπαρχει, αρα ειχε μονο ενα κομματι. Συγκεκριμενα περιμενα στο τηλεφωνο να δουν αν η συσκευασια ειχε καποιο διακριτικο που να δειχνει εταιρια (ακουγα και τα βηματα στο καταστημα) και κατεληξαν οτι το συγκεκριμενο ειναι unbranded.

Κατεληξα ακομα οτι τα κινητα που προμηθευονται δεν ειναι ΠΑΝΤΑ απο επισημα καναλια. Οχι οτι εχουν καποιο προβλημα, αλλα πιστευω οτι προμηθευονται λιγα κομματια οπως προκυπτουν απο την πλευρα του πωλητη που μπορει να ειναι απο ιδιωτης με 'ακρες' σε αποθηκες του εξωτερικου, ή κατασχεμενα τελωνειων, ακομα και φοιτητες που τα αγοραζουν σε προσφορες ή χαμηλες τιμες και τα μεταπουλουν χωρις να τα ανοιξουν. Γι' αυτο το λογο δεν ξερουν καθε φορα τι ακριβως εχουν στα χερια τους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ απο kaizer shop πήρα το άσπρο unbranded και μου εχει οδηγίες σε αγγλικά και γερμανικά αλλά στο άνοιγμα μου τι κάνει τα ελληνικά και οχι τα γερμανικά,λέτε να ειναι μεταπώληση;
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά..μπορεί να μοιάζει μικρή η αναβάθμιση από το Ζ1c όμως οι βελτιώσεις είναι τόσο ουσιώδεις που θεωρώ ότι αν σου περισσεύουν τα λεφτά της διαφοράς αξίζει..κυρίως η αίσθηση στο χέρι είναι πολύ καλύτερη πλέον, και η οθόνη γεμίζει το σώμα με τα μικρά μπεζελ που έχει. Όσο για το Τ, επειδή το έχω σπίτι, είναι πολύ καλύτερη η αίσθηση.. Η κάμερα είναι πιο γρήγορη και καλύτερη,θεωρώ ότι είναι το πιο ολοκληρωμένο κινητό της αγοράς με διαφορά.

 

Α ρε Νικ, πως αλλαζουν οι αποψεις...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α ρε Νικ, πως αλλαζουν οι αποψεις...:p

Όντως Κωνσταντίνε δεν περίμενα ότι θα διαπιστώνω καθημερινά τόσες βελτιώσεις.. Είμαι αραχωβα και μου έχει κάνει εντύπωση η φωτογραφία, πολύ καλύτερη το βράδυ από Ζ1c..

Επίσης το φλας αν και βάζοντας τα διπλά δίπλα νομίζεις ότι είναι ίδιας έντασης, η απόδοση που έχει στο Ζ3c είναι πολύ ανώτερη, έβγαλα φώτο σε τραπέζι με απόσταση πάνω από 2 μέτρα και ήταν σωστός ο φωτισμός και δυνατός, κάτι που το Ζ1c δεν μπορούσε να κάνει..χώρια την ταχύτητα της φωτογραφικής που ανοίγει και φωτογραφίζει ακαριαία. Νομίζω ότι όποιος σκέφτεται να πάρει ένα από τα δύο με σκοπό να το κρατήσει πάνω από χρόνο αξίζει να πάει στο Ζ3c, αλλιώς και το Ζ1c για τα λεφτά του είναι πολύ καλό.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατέβα Ιτέα Νίκο να γνωριστούμε :)

 

ελα ρε φιλε και δεν το ειδα το μηνυμα, περασα απο Ιτεα και πηγα γαλαξιδι για φαγητο, αλλα ειχαμε κατι θεματα με ελαστικα στο ενα απο τα 4 αμαξια που ειχαμε ερθει και δεν ασχοληθηκα με το φορουμ το απογευμα..

Οσο για το compact, απλα τα σπαει η βραδινη του φωτογραφια, πολυ ανωτερη..Για τη μπαταρια ακομα δεν εχω σαφεις ενδειξεις, καθως με ταξιδια και με μη σταθερη χρηση δεν εχω καταλαβει ποσο καλυτερη ειναι ουτε μου εχει βγαλει 3 μερες, ομως εχω την αισθηση οτι αποδιδει καλυτερα (εφυγα στις 4:30 απο Πατρα με κλειστο wifi/data/gps μιας και δεν τα ηθελα και επεσε στο 99% μετα απο 2,5 ωρες! με 2 τηλεφωνηματα των 5 λεπτων)

Το φλας επισης μου εχει κανει εντυπωση που οταν το δοκιμαζα διπλα απο Ζ1c σαν αποδοση με στραβωνε το ιδιο-δεν ηθελα πιο δυνατη ενταση κατα της διαρκεια φωτογραγφιας- ομως στις νυχτερινες που εβγαζα με αποσταση η διαφορα ηταν μεγαλη, σαν φακος ειναι πιο αδυναμο απο Ζ1c!

 

Τελος η οθονη ειναι πολυ ανωτερη και το μενου μαρεσει πιο πολυ-εικονιδια κτλ δηλαδη.Θα ανεβασω φωτο απο πλατεια αραχωβας βραδυ, πολυ προχειρα τραβηγμενη και στο αυτοματο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πουσου ρε γμτ, Νίκο, next time θυμήσου στο Γαλαξίδι ζαχαροπλαστείο "Το Κονάκι" ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο άσπρο τι χρώματα θήκη παει; Δεν υπάρχουν καθόλου στα ελληνικά μαγαζια

 

Το άσπρο xperia Z3 compact υπάρχει στα ελληνικά καταστήματα http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-sony-xperia-z3-compact-16gb-leyko/prod6790064pp/ . Όσο για την θήκη βάζεις ότι χρώμα σου αρέσει . Με το άσπρο πάνε όλα

Link to comment
Share on other sites

Το άσπρο xperia Z3 compact υπάρχει στα ελληνικά καταστήματα http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-sony-xperia-z3-compact-16gb-leyko/prod6790064pp/ . Όσο για την θήκη βάζεις ότι χρώμα σου αρέσει . Με το άσπρο πάνε όλα

 

Aυτο τωρα το θεωρεις link για να παει να αγορασει καποιος το τηλεφωνο? Με 600 ευρω?

Οταν οι αντιστοιχες εταιριες κινητης εξω το δινουν σχεδον δωρεαν με συμβολαιο 35 ευρω, εδω το πουλανε 600 και για 2 χρονια σε επιδοτουν με 150 ενω η τιμη του σαν συσκευη παντου στην ευρωπη ειναι ~400 ευρω...

Αααα μπερδευτικα... η ΟΥΓΚΑΝΤΑ που ζουμε δεν ανηκει στην ευρωπη και εμεις δεν ειμαστε ανθρωποι... ειμαστε ζωα...για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο τωρα το θεωρεις link για να παει να αγορασει καποιος το τηλεφωνο? Με 600 ευρω?

Οταν οι αντιστοιχες εταιριες κινητης εξω το δινουν σχεδον δωρεαν με συμβολαιο 35 ευρω, εδω το πουλανε 600 και για 2 χρονια σε επιδοτουν με 150 ενω η τιμη του σαν συσκευη παντου στην ευρωπη ειναι ~400 ευρω...

Αααα μπερδευτικα... η ΟΥΓΚΑΝΤΑ που ζουμε δεν ανηκει στην ευρωπη και εμεις δεν ειμαστε ανθρωποι... ειμαστε ζωα...για αυτους.

 

Φυσικά και δεν πάει κάποιος με σώας τας φρένας να αγοράσει κινητό με καπέλο, τουλάχιστον όχι κάποιος που μπαίνει σε φόρουμ και ξέρει δυο πράγματα παραπάνω.

Εννοείται ότι υπάρχει στα σκρουτζομάγαζα, και σε λευκό:

http://www.skroutz.gr/s/5293077/Sony-Xperia-Z3-Compact.html

π.χ. στο Kaizershop: http://www.kaizershop.gr/%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1/sony-74/sony-xperia-z3-compact-white-eu?analytics_session=b8b020c8-066f-4fbc-82e1-c5dcb87c0db8

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα σε πράσινο, το κινητό είναι πάρα πολύ ωραίο και σβέλτο. Αυτό που με ενδιέφερε σχετικά με το μέγεθος, πρόκειται για ίσως το ιδανικό από άποψη πλάτους και ύψους, πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, έκανα και παραγγελία απ' έξω τη βάση φόρτισης για να μην ανοίγω το καπάκι. Λίγο γλιστράει θα έλεγα, οπότε καλό είναι να μπει σε μια θήκη που να αυξάνει λίγο το grip.

Πολύ γρήγορη εστίαση στις φωτογραφίες, αυτά προς το παρών.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα σε πράσινο, το κινητό είναι πάρα πολύ ωραίο και σβέλτο. Αυτό που με ενδιέφερε σχετικά με το μέγεθος, πρόκειται για ίσως το ιδανικό από άποψη πλάτους και ύψους, πολύ καλή αίσθηση στο χέρι, έκανα και παραγγελία απ' έξω τη βάση φόρτισης για να μην ανοίγω το καπάκι. Λίγο γλιστράει θα έλεγα, οπότε καλό είναι να μπει σε μια θήκη που να αυξάνει λίγο το grip.

Πολύ γρήγορη εστίαση στις φωτογραφίες, αυτά προς το παρών.

 

ετσι ειναι..αν και θεωρω πιο ευκολο να σου πεσει ενα 5" που ειναι κουμουτσες, παρα το δικο μας..

 

απορια τωρα:

Το κινητο μας γραφει slow motion αλλα δεν υπαρχει εφαρμογη απο τη μανα του..Εχουμε καποια καλη, αξιοπιστη και σωστη? Ιδανικο θα ηταν να μην κανει επεξεργασια και μετατροπη αλλα να πιανει οσο πιανει το κινητο σε fps.. (πχ 60fps στο 1080p ή 120 στα 720p)

Ακομα μια απορια:

Εχουμε το ιδιο πανελ με Ζ3 το οποιο ειναι με την βελτιωμενη τεχνολογια για εξοικονομηση ενεργειας και καλυτερα χρωματα?Ρωταω απο περιεργεια μιας και το πανε γενικα το βρισκω αψογο..αλλα δεν εκατσα να το συγκρινω με το Ζ3 ενος φιλου οταν ημουν Αθηνα, και θα πρεπει να περιμενω μεχρι να παω Πατρα την πρωτοχρονια να το κανω..μιας και με ενδιαφερει να ξερω ακριβως αν κανει αλλες διακρισεις η σονυ περα απο τη ραμ στα 2 κινητα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σε πορτοκαλι. μπιμπελο , εφυγα απο τα μεγαλα κινητα και ηρθα σε πιο μικρο μεγεθος. αντε να δουμε τωρα.

η συσκευασια εχει και screenprotector μεσα. χρειαζεται η οχι?

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σε πορτοκαλι. μπιμπελο , εφυγα απο τα μεγαλα κινητα και ηρθα σε πιο μικρο μεγεθος. αντε να δουμε τωρα.

η συσκευασια εχει και screenprotector μεσα. χρειαζεται η οχι?

καλοριζικο.ναι η συσκευασια οπως εχει ειπωθει και παραπανω εχει μεσα προστασια οθονης.

κι εγω του ζαχαρωνω το κινητο στο χρωμα που το επελεξες.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σε πορτοκαλι. μπιμπελο , εφυγα απο τα μεγαλα κινητα και ηρθα σε πιο μικρο μεγεθος. αντε να δουμε τωρα.

η συσκευασια εχει και screenprotector μεσα. χρειαζεται η οχι?

Μια δεξιά το πήγαινες,μια αριστερά,πολύ την ψειρίσες την μαϊμού με αλλα λόγια αλλα τελικα έκανες την κίνηση :lol::p

Btw Ωραίο και το χρώματακι :)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μολις παρελαβα και εγω σε πορτοκαλι. μπιμπελο , εφυγα απο τα μεγαλα κινητα και ηρθα σε πιο μικρο μεγεθος. αντε να δουμε τωρα.

η συσκευασια εχει και screenprotector μεσα. χρειαζεται η οχι?

 

δεν εχει,βαλε ενα tempered Καλου κακου μπροστα και πισω ο,τι σε παιρνει οικονομικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο.ναι η συσκευασια οπως εχει ειπωθει και παραπανω εχει μεσα προστασια οθονης.

κι εγω του ζαχαρωνω το κινητο στο χρωμα που το επελεξες.:up:

 

τινος ειχε? εμενα δε θυμαμαι να ειχε, αλλα δεν αποκλειεται να εχει, ομως φιλε gsa1967 αφου το εχεις γιατι δεν κοιτας μες το κουτι? Απο εκει και περα, η διαφορα που κανει το tempered αξιζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

τινος ειχε? εμενα δε θυμαμαι να ειχε, αλλα δεν αποκλειεται να εχει, ομως φιλε gsa1967 αφου το εχεις γιατι δεν κοιτας μες το κουτι? Απο εκει και περα, η διαφορα που κανει το tempered αξιζει..

δεν θυμαμαι ποιος το ειχε πει οτι εχει.παντως σε πολλα unboxing που βλεπω η προστασια οθονης ειναι στην βασικη συσκευασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τινος ειχε? εμενα δε θυμαμαι να ειχε, αλλα δεν αποκλειεται να εχει, ομως φιλε gsa1967 αφου το εχεις γιατι δεν κοιτας μες το κουτι? Απο εκει και περα, η διαφορα που κανει το tempered αξιζει..

εχει μεσα screenprotector, ρωτησα αν αξιζει αυτο που δινει η σονυ μαζι η να βαλουμε κατι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει μέσα μια και είναι καλής ποιότητας! Μπορεί σε μερικά παρά-εισαγωγής* να τα έχουν ...ψειρίσει!!!

Βέβαια τo να δώσει κάποιος 600 ευρώ (αντί για 380) και να καυχηθεί πως έχει μεμβράνη... :lol:

*Αναφέρομαι σε αυτά που δεν έχουν ταινία ασφαλείας της Sony γιατί εννοείτε μπορείς να βρεις και από το σκρουτζ σφραγισμένα που δεν έχουν ανοιχτεί ποτέ! Εγώ πάντα ρωτάω αν έχουν την ορίτζιναλ ταινία και αν μου πουν πως είναι η σκέτη άσπρη (χωρίς το λογότυπο της εταιρείας) την κάνω με ελαφρά γιατί προφανώς κάποιος το έχει ψαχουλέψει!;)

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σας ρωτησω κατι, εχω το εξης θεμα με το κινητο. Καλωντας απο το σπιτι, παραπονιουνται οτι δεν με ακουνε καλα, εχω παρει αρκετο κοσμο και τους πιανω συνεχεια να λενε πες ξανα κλπ. Το σπιτι εχει το vodafone full σημα και ενα note 3 που ειναι συνδεδεμενο δεν εχει θεματα τετοια. Εχει παρατηρησει κανεις κατι παρομοιο; Και γενικα εχω την εντυπωση οτι το ηχειο του ξυριζει στις υψηλες εντασεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...