Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι εμένα είχε

Και εμένα είχε, αλλά νόμιζα ότι τις έβαλε το κατάστημα. :blink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο back cover γιατί δεν είναι ακριβώς στην κάμερα πάνω αλλά στο γυαλί του back cover από ότι έχω δει

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς θέματα με το πορτάκι που είναι η θύρα φορτώσεις η όλη το φωττιζεται από την εξωτερική υποδοχή

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε, αλλά νόμιζα ότι τις έβαλε το κατάστημα. :blink:

Αναλόγως τη χώρα προέλευσης αλλάζουν και τα παρελκόμενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και να σου πήρα ένα g2 mini δανεικό και έστειλα το z3c μου για service μέσω Γερμανού γιατί δεν είχα όρεξη να το τρέξω Arvato στον Κηφισό
Link to comment
Share on other sites

Και να σου πήρα ένα g2 mini δανεικό και έστειλα το z3c μου για service μέσω Γερμανού γιατί δεν είχα όρεξη να το τρέξω Arvato στον Κηφισό

Μέσω Γερμανού??? ελπίζω να το έχεις πίσω μέσα στο μήνα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βελτιωθεί αρκετά, μέχρι την άλλη Παρασκευή εδώ θα ναι, αυτό που φοβάμαι ειναι μη το παίξουν τρελίτσα στην Αρβατο

 

17126483517_2dfd443cc9_c.jpgUntitled

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Καλά ξεμπερδέματα Γιώργο!!

 

 

Ευχαριστωωω, τι λέει τελικά το z3c; Σου κάνει τα κέφια; :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστωωω, τι λέει τελικά το z3c; Σου κάνει τα κέφια; :)

 

Σχεδιαστικά το android και οι εφαρμογές του, σε σχέση με το Ios, είναι σαν να πήγα από Playstation σε Atari… Το android είναι άσχημο και όλες οι πιθανές εκδοχές παραμετροποίησής του και πάλι δεν το κάνουν τόσο όμορφο και καλοσχεδιασμένο όσο το ios.

Η μπαταρία του είναι καλύτερη από το 5s, ίσως και 30% παραπάνω

Η οθόνη του είναι πολύ καλή, αλλά όχι τόσο καλή όσο του 5s, κατά τη γνώμη μου. Λίγο οι χειρότερες γωνίες θέασης, λίγο το χειρότερο μαύρο, λίγο η χειρότερη ορατότητα κάτω από τον ήλιο, προτιμώ την οθόνη του 5s. Σαν μέγεθος βέβαια είναι πιο βολική του z3c.

 

Η κάμερα, τα ίδια. Χωρίς να είναι κακή, του Iphone είναι απλά καλύτερη.

 

Στο θέμα της ταχύτητας και πάλι το Iphone είναι πιο γρήγορο.

 

Στο σόνυ μου αρέσει υπερβολικά το σχέδιο, τα ελάχιστα bezel και το Ip68.

 

Σε απόλυτη σύγκριση με το 5s δεν το θεωρώ καλύτερο (πόσο μάλλον με το 6) εκτός και αν κάποιος θέλει αδιάβροχο τηλέφωνο, αλλά αν λάβει κανείς υπόψη ότι κοστίζει σχεδόν τα μισά λεφτά από το άιφον, τότε μπορεί να κάνει τα στραβά μάτια σε πολλά.

Έτσι και αλλιώς, όπως έχω πει, το αγόρασα για δεύτερο και από του χρόνου θα πλαισιωθεί από το επόμενο Iphone. 

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σχεδιαστικά το android και οι εφαρμογές του, σε σχέση με το Ios, είναι σαν να πήγα από Playstation σε Atari… Το android είναι άσχημο και όλες οι πιθανές εκδοχές παραμετροποίησής του και πάλι δεν το κάνουν τόσο όμορφο και καλοσχεδιασμένο όσο το ios.

Η μπαταρία του είναι καλύτερη από το 5s, ίσως και 30% παραπάνω

Η οθόνη του είναι πολύ καλή, αλλά όχι τόσο καλή όσο του 5s, κατά τη γνώμη μου. Λίγο οι χειρότερες γωνίες θέασης, λίγο το χειρότερο μαύρο, λίγο η χειρότερη ορατότητα κάτω από τον ήλιο, προτιμώ την οθόνη του 5s. Σαν μέγεθος βέβαια είναι πιο βολική του z3c.

 

Η κάμερα, τα ίδια. Χωρίς να είναι κακή, του Iphone είναι απλά καλύτερη.

 

Στο θέμα της ταχύτητας και πάλι το Iphone είναι πιο γρήγορο.

 

Στο σόνυ μου αρέσει υπερβολικά το σχέδιο, τα ελάχιστα bezel και το Ip68.

 

Σε απόλυτη σύγκριση με το 5s δεν το θεωρώ καλύτερο (πόσο μάλλον με το 6) εκτός και αν κάποιος θέλει αδιάβροχο τηλέφωνο, αλλά αν λάβει κανείς υπόψη ότι κοστίζει σχεδόν τα μισά λεφτά από το άιφον, τότε μπορεί να κάνει τα στραβά μάτια σε πολλά.

Έτσι και αλλιώς, όπως έχω πει, το αγόρασα για δεύτερο και από του χρόνου θα πλαισιωθεί από το επόμενο Iphone. 

 

εχεις δικιο σε οσα λες, αλλα θεωρω πως στην καμερα δεν ειναι καλυτερο το αι φον.

Επισης η μπαταρια θεωρω πως ειναι 100% καλυτερη, δηλαδη εχει διπλασια αποδοση, καθως βγαζεις 2 ημερες ανετα ενω με το 5sαρι δεν βγαζεις μερα..

Απο εκει και περα, θεωρω οτι αξιζει το σονυ, γιατι η μπαταρια ειναι πιο σημαντικη ,απο 2 μετριες βραδινες φωτο που η μια ισως να ειναι λιγο καλυτερη απο την αλλη (κινητα ειναι, δεν ειναι SLR μηχανες, οι φωτο ολων ειναι μετριες) και απο τη στιγμη που η χρηση ειναι 90% FB, δεν σε απασχολει..

Ταχυτητα, νομιζω οτι το αι φον εχει πιο γρηγορα εφε κινησης, παρα ταχυτητα. Οχι οτι δεν ειναι γρηγορο, αλλα σε βαριες και πολλες εφαρμογες, μπουκωνει πιο νωρις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο σε οσα λες, αλλα θεωρω πως στην καμερα δεν ειναι καλυτερο το αι φον.

Επισης η μπαταρια θεωρω πως ειναι 100% καλυτερη, δηλαδη εχει διπλασια αποδοση, καθως βγαζεις 2 ημερες ανετα ενω με το 5sαρι δεν βγαζεις μερα..

Απο εκει και περα, θεωρω οτι αξιζει το σονυ, γιατι η μπαταρια ειναι πιο σημαντικη ,απο 2 μετριες βραδινες φωτο που η μια ισως να ειναι λιγο καλυτερη απο την αλλη (κινητα ειναι, δεν ειναι SLR μηχανες, οι φωτο ολων ειναι μετριες) και απο τη στιγμη που η χρηση ειναι 90% FB, δεν σε απασχολει..

Ταχυτητα, νομιζω οτι το αι φον εχει πιο γρηγορα εφε κινησης, παρα ταχυτητα. Οχι οτι δεν ειναι γρηγορο, αλλα σε βαριες και πολλες εφαρμογες, μπουκωνει πιο νωρις.

Για την μπαταρία, δεν έχω καταφέρει να μου βγάλει ακόμα 2 μέρες. Ούτε 1,5. Συνήθως στο τέλος της μέρας έχω 25-30%. Τόσο είχε και στο Iphone, αλλά με λιγότερη χρήση γενικά. Τέλος πάντων, στην μπαταρία είναι ξεκάθαρος νικητής το σόνυ.

 

Το θέμα της ταχύτητας μου έκανε εντύπωση από την αρχή. Σε πολλές και δημοφιλείς εφαρμογές υπάρχει ένα κόμπιασμα στο άνοιγα (κάμερα, μουσική, dialer ). Όχι κάτι σπουδαίο, αλλά προερχόμενος από 5s αμέσως κατάλαβα τη (μικρή) διαφορά. Επίσης, το iphone δεν μπουκώνει το ρημάδι. Μπορεί να δουλεύει και 2 μήνες σερί χωρίς restart και χωρίς καμία διαφορά στην ταχύτητα. (το Ipad μπορεί να έχει να κλείσει και πιο πολύ καιρό ακόμα).

 

Η κάμερα βλέπω ότι έχει θέμα με το κοντράστ γενικώς. Και το πρωι και το βράδυ.

 

Τέλος πάντων, η διαφορά στην τιμή μεταξύ των 2 , αυξάνεται ακόμα περισσότερο αν σκεφτεί κανείς ότι το σόνυ παίρνει και κάρτα μνήμης και έχεις φτηνό αποθηκευτικό χώρο.

 

 

Α, ξέχασα να πώ για τα αχαρακτήριστα ηχεία και την πολύ μέτρια δόνηση.

Δυστυχώς όλα αυτά προδίδουν ας πούμε την τιμή του.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο gsm arena στη μέτρηση διάρκειας μπαταρίας, endurance rating, δίνει 101 ώρες στο σονυ και 55 στο 5c. 61 στο ipnone 6, 79 στο +. Οι δυναμό μετρήσεις είναι παραπλησιες.

https://andrismoi.wordpress.com/

Θέματα που μου κίνησαν το ενδιαφέρον και τα μοιράζομαι

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία, δεν έχω καταφέρει να μου βγάλει ακόμα 2 μέρες. Ούτε 1,5. Συνήθως στο τέλος της μέρας έχω 25-30%. Τόσο είχε και στο Iphone, αλλά με λιγότερη χρήση γενικά. Τέλος πάντων, στην μπαταρία είναι ξεκάθαρος νικητής το σόνυ.

 

Το θέμα της ταχύτητας μου έκανε εντύπωση από την αρχή. Σε πολλές και δημοφιλείς εφαρμογές υπάρχει ένα κόμπιασμα στο άνοιγα (κάμερα, μουσική, dialer ). Όχι κάτι σπουδαίο, αλλά προερχόμενος από 5s αμέσως κατάλαβα τη (μικρή) διαφορά. Επίσης, το iphone δεν μπουκώνει το ρημάδι. Μπορεί να δουλεύει και 2 μήνες σερί χωρίς restart και χωρίς καμία διαφορά στην ταχύτητα. (το Ipad μπορεί να έχει να κλείσει και πιο πολύ καιρό ακόμα).

 

Η κάμερα βλέπω ότι έχει θέμα με το κοντράστ γενικώς. Και το πρωι και το βράδυ.

 

Τέλος πάντων, η διαφορά στην τιμή μεταξύ των 2 , αυξάνεται ακόμα περισσότερο αν σκεφτεί κανείς ότι το σόνυ παίρνει και κάρτα μνήμης και έχεις φτηνό αποθηκευτικό χώρο.

 

 

Α, ξέχασα να πώ για τα αχαρακτήριστα ηχεία και την πολύ μέτρια δόνηση.

Δυστυχώς όλα αυτά προδίδουν ας πούμε την τιμή του.

 

μου κανει εντυπωση αυτο που λες για μπαταρια..Εγω για να το φτασω σε 1 ημερα 30% πρεπει να εχω δουλεψει 5-6 ωρες οθονη, 2 ωρες ομιλια, και κανα 4αρι ωρες sportstracker κτλ. Με τετοια χρηση το Iphone βγαζει 5 ωρες το πολυ.

Οπως και να εχει ολα ειναι σχετικα, πχ το ηχειο που αναφερεις εγω δεν το εχω υπολογισει ποτε, δεν περιμενω να ακουσω μουσικη απο ενα ηχειο κινητου. Θελω απλα να χτυπαει και να ακουγεται ή να παιξει ενα βιντεο στο utube και να το ακουσω ανετα. Αυτο το εχω και με υπερκαλυπτει.

Οποτε σιγουρα ειναι και τι απαιτησεις εχει ο καθε ενας ή ποσο "κοστολογει" το καθε τι.

Για την οθονη συμφωνω παντως, οπως και για την καμερα, απλα εχω καταφερει να εχω καλα αποτελεσματα με λιγο παιξιμο ή πχ στο ζουμ καλυτερα αποτελεσματα και απο 6αρι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση αυτο που λες για μπαταρια..Εγω για να το φτασω σε 1 ημερα 30% πρεπει να εχω δουλεψει 5-6 ωρες οθονη, 2 ωρες ομιλια, και κανα 4αρι ωρες sportstracker κτλ. Με τετοια χρηση το Iphone βγαζει 5 ωρες το πολυ.

Οπως και να εχει ολα ειναι σχετικα, πχ το ηχειο που αναφερεις εγω δεν το εχω υπολογισει ποτε, δεν περιμενω να ακουσω μουσικη απο ενα ηχειο κινητου. Θελω απλα να χτυπαει και να ακουγεται ή να παιξει ενα βιντεο στο utube και να το ακουσω ανετα. Αυτο το εχω και με υπερκαλυπτει.

Οποτε σιγουρα ειναι και τι απαιτησεις εχει ο καθε ενας ή ποσο "κοστολογει" το καθε τι.

Για την οθονη συμφωνω παντως, οπως και για την καμερα, απλα εχω καταφερει να εχω καλα αποτελεσματα με λιγο παιξιμο ή πχ στο ζουμ καλυτερα αποτελεσματα και απο 6αρι..

 

Πιστεύω ότι η μπαταρία μου ακόμα είναι άστρωτη + ότι παίζω συνέχεια με το κινητό γιατί ακόμα το στήνω. Μη σου κάνει εντύπωση λοιπόν.... Σίγουρα φαίνεται ότι η μπαταρία είναι πολύ καλύτερη, αλλά θα δείξει πόσο...

 

Τα ηχεία ρε ****το, μου έκαναν άσχημη εντύπωση. Εντάξει, δεν έχω τρελές απαιτήσεις, αλλά γενικά δεν ακούγονται δυνατά και στο μέγιστο τρίζουν. Κατά τη διάρκεια της κλήσης, το ακουστικό του πάντως είναι πολύ καλό!

 

Με την κάμερα δεν έχω ασχοληθεί, παρά λίγο. Ούτε βίντεο δεν έχω τραβήξει να φανταστείς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με την κάμερα δεν έχω ασχοληθεί, παρά λίγο. Ούτε βίντεο δεν έχω τραβήξει να φανταστείς.

Ούτε εγώ :cry:

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο μικρό updatακι έχετε παρατηρησει βελτίωση στη μπαταρία; Νομιζω ότι είναι η ιδέα μου, αλλά ένα 5-10% καλύτερη πρέπει να έχει πάει...
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο μικρό updatακι έχετε παρατηρησει βελτίωση στη μπαταρία; Νομιζω ότι είναι η ιδέα μου, αλλά ένα 5-10% καλύτερη πρέπει να έχει πάει...

 

Ναι κι εγώ το βλέπω καλύτερο με τη τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

το ειχα ρωτησει και στις προηγουμενες σελιδες, καποιος που εχει ασχοληθει με την καμερα, ας προτεινει 2῏3 πραγματα. :p

 

κατα τ᾽αλλα πρωτη φορτιση, στο 18%, με 5.30 ωρες screen time, με φουλ λιωσιμο, ψαξιμο, κατεβασματα, φωτογραφιες, κτλ.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα. Πήρα για δωράκι στη γυναίκα μου την συσκευή και ανέλαβα να της το σετάρω, πέρασα τις αναβαθμίσεις και όλα οκ τρέχει παρά πολύ καλά και με ωραία αίσθηση της οθόνης

Διάβασα λίγα ποστ πιο πίσω, σχετικά με την οθόνη και μπορώ άνετα να πω ότι σε 1080 video νόμιζα ότι εγώ έχω 720 οθόνη και όχι το z3c :blink:

Υπέροχη συσκευή... Και μια ερώτηση, πως ελέγχω για που προορίζονταν το κινητό? Μου γράφει si1288 κλπ. Από το κατάστημα μου είπαν ότι είναι από Ελβετία, ισχύει?

Να είστε καλά.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

το ειχα ρωτησει και στις προηγουμενες σελιδες, καποιος που εχει ασχοληθει με την καμερα, ας προτεινει 2῏3 πραγματα. :p

. Δεν το έχω δει, αλλά δεν χάνεις κάτι να το παρακολουθήσεις.
Link to comment
Share on other sites

@ddr2 Εχεις ενεργοποιημενο το stamina mode ?

 

Η μπαταρια βγαζει με λιωσιμο 1,5 μερες ανετα

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

@ddr2 Εχεις ενεργοποιημενο το stamina mode ?

 

Η μπαταρια βγαζει με λιωσιμο 1,5 μερες ανετα

Δεν εχω το σταμινα. Γιατι?

Επισης ειμαι σε lte mode.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το σταμινα. Γιατι?

Επισης ειμαι σε lte mode.

 

τωρα μιλησες σωστα, σιγουρα σε LTE το λιωνεις.. καθως αν το σημα δεν ειναι αρκετα καλο ψαχνει συνεχεια και αυτο αυξανει την καταναλωση. Απο εκει και περα, το stamina Κανει δουλεια και με τις εξαιρεσεις σε εφαρμογες οπως viber,whatsapp Κτλ δεν θα εχεις θεμα στην επικοινωνια. Γιαυτο μαλλον πρεπει να δοκιμασεις ενα αλλο στησιμο, εφοσον θες παραπνω διαρκεια φυσικα. Εγω το χειμωνα πιανω 3 ημερες αν δεν το σκαλιζω.Τωρα τις 2 ευκολα.

Οσο για την αναβαθμιση, αυτο που βλεπω εγω οτι λειτουργει πιο καλα αλλα μου εκανε εντυπωση που στα ΣΜΣ παω να διαγραψω καποιο και κανει καμποση ωρα να το σβησει, και μου ετυχε πολλες φορες. Επισης στην εκκινηση μου γραγει καμια φορα, αναβαθμιση εφαρμογων. Δεν ξερω τι παιζει, αλλα μολις παρουμε και 5.1.1 θα κανω ενα clean install Παλι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το σταμινα. Γιατι?

Επισης ειμαι σε lte mode.

Γιάννη νομίζω κακώς το έχεις σε LTE.

Γυρνά το σε 3G θα κερδίσεις παραπάνω μπαταρία.

Επιςης σε εσωτερικούς χώρους πχ σπίτι η εργασία γυρνά το σε 2g οταν έχεις wifi.

Εγω ετςι κάνω.

Ακόμα και αν είχα τέλεια καλυψει LTE.

 

Για την οθονη μονο στο μεγαλο θα έβλεπες πιο υψηλή ευκρίνεια και φωτεινότητα.

 

Stamina εγω δεν χρησιμοποιώ καθολου.

 

Οπως βλέπεις μονο η Sony βάζει σε compact διαστάσεις κοντα σε ναυαρχίδα υλοποιηςη.

Οι άλλοι ειναι ανύπαρκτοι(ιςως το alpha αλλα εκεί το εχει παρατήσει απο την γεννά του η Samsung και μαύρο χαλι αυτονομια)

Κάποιος περιορισμός θα υπάρχει βέβαια πχ οπως σε οθονη η υλικά καταςκευης πχ χρηςη πλαστικού περιμετρικά,αλλα σε γενικές γραμμές ειναι εξαιρετική προταςη βαςη και της τιμολόγησης του.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...