Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε Lollipop έχει "χαθεί" η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας;;;; :wacko::wacko::wacko:

Το ρυθμίζεις μια και έξω απο τις ρυθμίσεις οθόνης στα setting και καθάρισες.

Αλλιως μονο χειροκίνητα απο την Notification Center η αλλιως με κανα hd widget που βάζεις στην home screen.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του "Sony Xperia Z3 Compact" και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα SMS. Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση ανάβει το λαμπάκι βγάζει pop ap αλλά ήχος δεν ακούγεται. Δοκίμασα και το Handcent SMS αλλά τίποτα, δοκίμασα και πρόγραμμα (ringtones) και πάλι τίποτα. Άλλο θέμα με ήχους δεν υπάρχει όλα λειτουργούν κανονικά.

Να ενημερώσω πως όταν το πήρα στα χέρια μου πέρασα αμέσως στη "lollipop" και δεν γνωρίζω αν υπήρχε από την αρχή το συγκεκριμένο πρόβλημα (αν και το βρίσκω απίθανο). Επίσης να ενημερώσω πως δοκίμασα με STAMINA και χωρίς και πάλι τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του "Sony Xperia Z3 Compact" και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα SMS. Όταν μου έρχεται ένα μήνυμα δεν υπάρχει ηχητική ειδοποίηση ανάβει το λαμπάκι βγάζει pop ap αλλά ήχος δεν ακούγεται. Δοκίμασα και το Handcent SMS αλλά τίποτα, δοκίμασα και πρόγραμμα (ringtones) και πάλι τίποτα. Άλλο θέμα με ήχους δεν υπάρχει όλα λειτουργούν κανονικά.

Να ενημερώσω πως όταν το πήρα στα χέρια μου πέρασα αμέσως στη "lollipop" και δεν γνωρίζω αν υπήρχε από την αρχή το συγκεκριμένο πρόβλημα (αν και το βρίσκω απίθανο). Επίσης να ενημερώσω πως δοκίμασα με STAMINA και χωρίς και πάλι τίποτα.

 

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

 

περιεργο. το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι να μην πατησε σωστα η lollipop, την εκανες με wifi?

Θα σου ελεγα να πατησεις μια επαναφορα εργοστασιακων και επανεγκατασταση με το pc companion, το οποιο γινεται αν πας να κανεις αναβαθμιση, οπου θα σου πει οτι εχεις την τελευταια εκδοση και θα πατησεις επιδιορθωση λογισμικου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επιδιορθωση λογισμικου..

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ, απλά ήθελα να το αποφύγω. Η αναβάθμιση έγινε όντως από WiFi χωρίς κανένα πρόβλημα φαινομενικά.

Τέλος πάντων θα περιμένω λίγο μήπως κάποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει κάτι παραπάνω και θα δοκιμάσω την επιδιόρθωση ή επαναφορά.

Ευχαριστώ.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ, απλά ήθελα να το αποφύγω. Η αναβάθμιση έγινε όντως από WiFi χωρίς κανένα πρόβλημα φαινομενικά.

Τέλος πάντων θα περιμένω λίγο μήπως κάποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και γνωρίζει κάτι παραπάνω και θα δοκιμάσω την επιδιόρθωση ή επαναφορά.

Ευχαριστώ.

 

δε νομιζωοτι θα βγαλεις ακρη, καθως αυτα ειναι στανταρ, θα επρεπε να χτυπαει. Για μενα κανε ο,τι σου ειπα να στρωσει και να ευχαριστηθεις τοκινητο σου. το μονο που θα μπορουσες να κανεις τωρα, ειναι να πας ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες, μηνυματα και πατα εκκαθαριση προσωρινης μνημης και εκκαθαριση δεδομενων..

και ισως να πρεπει να το κανεις το ιδιο με τον επιλογεα ηχου και ο,τι αλλο σχετιζεται με τις ειδοποιησεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Κάτοχος και εγώ του "Sony Xperia Z3 Compact" και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα SMS.

 

Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει;

 

Θα το εχεις τσεκαρει σιγουρα , αλλα δες και μηνυματα-> settings->notification tone-> εχει επιλεγμενο καποιο ηχο και οχι το None.

Link to comment
Share on other sites

Σε Lollipop έχει "χαθεί" η αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας;;;; :wacko::wacko::wacko:

Στις ρυθμίσεις ____>οθόνη____> έχει κάτι που λέει προσαρμοστικη φωτεινότητα. Τσέκαρε η ξετσεκαρε την επιλογή αυτή.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Να ρωτησω κατι...Οταν μιλαω και φοραω τα ακουστικα και φοραει και ο αλλος τα ακουστικα τον ακουω σχεδον

καθολου..Ξερουμε τι παιζει?Ειναι απο εκεινον η απο εμενα?Εκεινος με ακουει τελεια..Εχει ενα Xperia E3 εχουμε δοκιμασει και τα μαμα

ακουστικα τιποτα..και κατι ILuve τιποτα και χτες αγορασαμε κατι αλλα και με εκεινα τιποτα..Δηλαδη τον ακουω λες και ειναι μεσα σε σπιλια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Να ρωτησω κατι...Οταν μιλαω και φοραω τα ακουστικα και φοραει και ο αλλος τα ακουστικα τον ακουω σχεδον

καθολου..Ξερουμε τι παιζει?Ειναι απο εκεινον η απο εμενα?Εκεινος με ακουει τελεια..Εχει ενα Xperia E3 εχουμε δοκιμασει και τα μαμα

ακουστικα τιποτα..και κατι ILuve τιποτα και χτες αγορασαμε κατι αλλα και με εκεινα τιποτα..Δηλαδη τον ακουω λες και ειναι μεσα σε σπιλια...

 

Αν αυτός σε ακούει κανονικά και επίσης αν μιλήσετε και αυτός χρησιμοποιεί τη συσκευή (εννοώ να μιλάει από το μικρόφωνο, όχι από τα ακουστικά)και εσύ τον ακούς κανονικά, τότε το πρόβλημα είναι δικό του και όχι δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτός σε ακούει κανονικά και επίσης αν μιλήσετε και αυτός χρησιμοποιεί τη συσκευή (εννοώ να μιλάει από το μικρόφωνο, όχι από τα ακουστικά)και εσύ τον ακούς κανονικά, τότε το πρόβλημα είναι δικό του και όχι δικό σου.

 

Οταν μιλαει απο την συσκευη τον ακουω τελεια..Οταν βαζει τα ακουστικα οχι...Τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Να ρωτησω μετα απο την Lollipop εβγαλε και κανενα αλλο μικρο Update?

 

κάτι ψιλικοκό μάλλον της google πρέπει να έχουν περαστεί αυτόματα γιατί 2-3 φορές που έκανα cold start (φορτίζω με το τηλ κλειστό τα βράδια όποτε μπορώ) με πήγε στην οθόνη android is upgrading... από αυτές τις 2-3 φορές μόνο μία θυμάμαι σίγουρα να είχα κάνει update την εφαρμογή google από το playstore, τις άλλες 2 σίγουρα δεν είχα κάνει κανένα update εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Οταν μιλαει απο την συσκευη τον ακουω τελεια..Οταν βαζει τα ακουστικα οχι...Τι μπορει να φταιει?

 

Σίγουρα η συσκευή του.

Ερώτηση 2.

Αν πάρει κάποιον άλλον με ακουστικά τον ακούει κανονικά ο άλλος;;;

Link to comment
Share on other sites

κάτι ψιλικοκό μάλλον της google πρέπει να έχουν περαστεί αυτόματα γιατί 2-3 φορές που έκανα cold start (φορτίζω με το τηλ κλειστό τα βράδια όποτε μπορώ) με πήγε στην οθόνη android is upgrading... από αυτές τις 2-3 φορές μόνο μία θυμάμαι σίγουρα να είχα κάνει update την εφαρμογή google από το playstore, τις άλλες 2 σίγουρα δεν είχα κάνει κανένα update εφαρμογής.

 

σου εβγαλε και εσενα αυτη την οθονη αναβαθμισης εφαρμογων? εγω ενω εχω κλεισει ολες τις αυτοματες αναβαθμισεις μου το εβγαλε αν και στην ιδια εκδοση ειμαι 23.1.Α.0.726

Τι μπορει να σημαινει?

 

Κατα τα αλλα ρε παιδες, οπως ρωτησα και στο Ζ3 που δεν πηρα απαντηση, ενω βγαζω παλι 2 ημερες, σχεδον το ιδιο ανετα, βλεπω οτι εχει αλλαξει τον τροπο που μετραει τη χρηση, δηλαδη βλεπω fb 1-2 ωρες ενω πρωτα ηταν κατι λεπτα..και οθονη πιο λιγες ωρες.

Ομως αν σκεφτουμε οτι και η μερα μεγαλωσε αρκετα, θεωρω οτι ειναι ιδια η αποδοση της μπαταριας. Αρα μηπως απλα το μετρανε αλλιως?

Επισης απο χθες εβγαλα απο τις εξαιρεσεις του σταμινα το fb messenger και ειδα οτι πλεον εχει 20 λεπτα χρηση απο 1-2 ωρες...και ενω το εχω λιωσει

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα το λεμε συνεχεια παντα κανουμε καθαρη εγκατασταση παντα για να αποφυγουμε τα προβληματα
Link to comment
Share on other sites

Ποια καθαρή εγκατάσταση ρε παιδια. Εγω δεν εχω κανει καθολου καθαρή εγκατάσταση και κρατησα ολες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές. Τις πρωτες 2 εβδομάδες μονο ετρωγαν περισσότερο τη μπαταρια το συστημα Android και το Κernel δηλαδη ηταν καθαρα θεμα Android Lollipop αλλα μετα η συσκευή έστρωσε. Και τωρα που εγινε η δευτερη αναβάθμιση οι ιδιες εφαρμογές παλι τα ιδια έκαναν αλλα μετα απο λιγες μερες αρχιζει και στρωνει το λειτουργικό.

 

Για μενα ειναι καθαρα θεμα Android που γινεται να να ελεξει ποσο κολαει το νεο λειτουργικό στο κινητό αλλα μετα απο λιγο καιρο στρωνει και η μπαταρία επανέρχεται στα φυσιολογικά επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια καθαρή εγκατάσταση ρε παιδια. Εγω δεν εχω κανει καθολου καθαρή εγκατάσταση και κρατησα ολες τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές. Τις πρωτες 2 εβδομάδες μονο ετρωγαν περισσότερο τη μπαταρια το συστημα Android και το Κernel δηλαδη ηταν καθαρα θεμα Android Lollipop αλλα μετα η συσκευή έστρωσε. Και τωρα που εγινε η δευτερη αναβάθμιση οι ιδιες εφαρμογές παλι τα ιδια έκαναν αλλα μετα απο λιγες μερες αρχιζει και στρωνει το λειτουργικό.

 

Για μενα ειναι καθαρα θεμα Android που γινεται να να ελεξει ποσο κολαει το νεο λειτουργικό στο κινητό αλλα μετα απο λιγο καιρο στρωνει και η μπαταρία επανέρχεται στα φυσιολογικά επιπεδα.

 

δεν αντιλεγουμε αλλα απο το να μπαινουν ολοι και να λενε, υπολειτουργει το ενα, δεν δουλευει το αλλο..προτεινουμε την καθαρη εγκατασταση ωστε να ξερουμε οτι δεν τιθεται θεμα με την εγκατασταση του λειτουργικου, και μετα να ψαχτουμε..Ετσι και αλλιως, λιγο φρεσκαρισμα καλο κανει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγουμε αλλα απο το να μπαινουν ολοι και να λενε, υπολειτουργει το ενα, δεν δουλευει το αλλο..προτεινουμε την καθαρη εγκατασταση ωστε να ξερουμε οτι δεν τιθεται θεμα με την εγκατασταση του λειτουργικου, και μετα να ψαχτουμε..Ετσι και αλλιως, λιγο φρεσκαρισμα καλο κανει..

 

Ενταξει μια φορα το χρόνο χρειάζεται η καθαρή εγκατάσταση αλλα που να ξαναπερνας ρυθμίσεις απο την αρχη την ωρα που κατάφερες να το στησεις το κινητο στα μέτρα σου... Τελος παντων πιστεύω οτι το Lollipop ειναι πολυ καλυτερο του Kitkat απλα τωρα που μεγαλώνουν οι μερες και ανεβαίνουν οι θερμοκρασίες πολλοι μπορει να γκρινιάξουν και να νομίζουν οτι φταιει το λογισμικό ενω στην ουσια τωρα το κινητο ζορίζεται περισσότερο απ' οτι το χειμωνα. Η καλύτερη σύγκριση θα ηταν αμα είχαμε ενα κινητό με το Kitkat και ενα με τη Lollipop και τα συγκρίναμε μαζι σε ολες τις συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζωοτι θα βγαλεις ακρη, καθως αυτα ειναι στανταρ, θα επρεπε να χτυπαει. Για μενα κανε ο,τι σου ειπα να στρωσει και να ευχαριστηθεις τοκινητο σου. το μονο που θα μπορουσες να κανεις τωρα, ειναι να πας ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες, μηνυματα και πατα εκκαθαριση προσωρινης μνημης και εκκαθαριση δεδομενων..

και ισως να πρεπει να το κανεις το ιδιο με τον επιλογεα ηχου και ο,τι αλλο σχετιζεται με τις ειδοποιησεις.

 

Λοιπόν, επανέρχομαι για να μην μένουν αναπάντητα ερωτήματα...

 

Nikos_Mpl είπα να δοκιμάσω αυτά που ανέφερες ποιο πάνω... και ω του θαύματος δούλεψε αρχικά (με το μαμά πρόγραμμα).!

Μετά έθεσα ως προεπιλεγμένο πρόγραμμα το (Handcent SMS)... και πάλι τα ίδια, χάθηκε ο ήχος. Και ξεκινάμε... θέτουμε πάλι

το μαμά πρόγραμμα ως προεπιλεγμένο, αλλά ο ήχος δεν επέστρεψε... ξανά τη διαδικασία που ανέφερε ο Nikos_Mpl αλλά,

αρνείται πεισματικά ο ήχος. Απεγκατάσταση τελείως του Handcent SMS αλλά με τον ήχο τίποτα.

Και για να μη σας κουράζω, επαναφορά εργοστασιακών, διαγραφή εσωτερικής μνήμης και καθαρή εγκατάσταση φυσικά κανένα

πρόβλημα με τον ήχο. Αλλά δεν μου καθόταν καλά και εγκατέστησα πάλι το Handcent SMS έγινε προεπιλεγμένο και μέχρις στιγμής

δουλεύει άψογα και με ήχο φυσικά.

 

Υ.Γ 1 Και ο άγιος φοβέρα θέλει. Μια καθαρή εγκατάσταση πάντα είναι το καλύτερο φάρμακο.

 

Υ.Γ 2 Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι πως "δεν μπορώ να δώσω καμία εξήγηση.

 

Ίσως να μην είχε πατήσει καλά όπως είπε κι ο Nikos_Mpl, ή με τις πολλές εγκαταστάσεις - απεγκαταστάσεις και απενεργοποιήσεις

προγραμμάτων κάπου χάθηκε ή μπάλα. Τέλος καλό και αν μου ξανακάνει κόλπα θα ενημερώσω.

 

Υ.Γ 3 Ας πω όμως και δυο λόγια για το Ζ3. Η συσκευή είναι εξαιρετική, έχει σχεδόν τα πάντα και μάλιστα δουλεύουν πολύ καλά.

Στα θετικά η οθόνη του, που είναι όλα τα λεφτά για μένα, χωρίς φυσικά να υστερεί σε κάποιο τομέα (εκτός και είσαι επαγγελματίας

φωτογράφος με κώλυμα στις νυχτερινές λήψης). Αρνητικά δεν έχω να πω, πέραν του ότι ζεσταίνεται αρκετά κάποιες φορές και δε

νομίζω πως του κάνει καλό. Όσο για την μπαταρία που έχει γίνει σίριαλ, δεν μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη. Έχω μια άποψη που δεν

την αλλάζω με τίποτα.

"Αν το θες για ομορφιά... μπορεί να κρατήσει πολέεεεες μέρες, αν είσαι συντηρητικός και θες απλός να κάνεις τη δουλειά σου θα σου

βγάλει 2 με 3 μέρες άνετα, αν θες να τα κάνεις όλα όσα σου προσφέρει χωρίς τσιγκουνιές θα τη βγάλεις τη μέρα σου, αλλά αν σου αρέσει

να το σκαλίζεις τότε για μερικές ωρίτσες θα το ευχαριστηθείς".

 

Καληνύχτα σας.

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που έβγαλες άκρη φίλε μου, εγώ πλέον έχω βαρεθεί να λυνω τέτοιες δυσλειτουργιες με ψάξιμο και πατάω reset κατευθειαν..εξάλλου το να το στήσεις πλήρως είναι ακριβώς μισή ώρα υπόθεση αν πάρεις με τη σειρά το μενού και κάνεις τις ρυθμίσεις που θες.. Τελευταίο βάζω τον λογαριασμό playstore ώστε να ενημερώσει μόνο εφαρμογές που έμειναν μέσα, αφού έχω σβήσει όσες δεν ήθελα.

 

Όσο για τη μπαταρία, το έχω τονίσει οτι η μέρα έχει πάρει δύο ώρες τον τελευταίο μήνα μετά και την αλλαγή και αυτό παίζει ρόλο. Εγώ σήμερα έχω 5 ώρες οθόνης, 1:40 ομιλία και 1:10 fb msg..

Που σημαίνει άριστα, με δύο ημέρες χρήσης, από χθες το πρωί δηλαδή.

Τέλος να πω οτι έβγαλα το fb msg από τις εξαιρέσεις του stamina που σημαίνει οτι δεν χτυπάει πάντα αμέσως στο μήνυμα αλλά δεν βαράει 2-3 ώρες χρήσης όπως πριν.. Η μία τώρα είναι λογική.. Θεωρώ οτι πριν έγραφε ενώ έστελνα από pc, απλώς επειδη χτυπούσε και το έκανε awake..

Θα το αφήσω και αυριο έτσι και την Κυριακή θα το ξανά βάλω εξαιρέσεις να δω πάλι χρόνους και να σας πω πόσο επηρεάζει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.:)

 

η μέρα έχει πάρει δύο ώρες τον τελευταίο μήνα μετά και την αλλαγή και αυτό παίζει ρόλο.

Ευχάριστο αν όντως συμβαίνει... πιστεύω όμως πως όλα εξαρτώνται από το στήσιμο τα Widget και τη χρήση που κάνει ο κάθε ένας,

με λίγα λόγια εσύ μπορεί να κέρδισες 2 ώρες και εγώ να μην κέρδισα ή και να έχασα, όλα είναι σχετικά...

 

Τελευταίο βάζω τον λογαριασμό playstore ώστε να ενημερώσει μόνο εφαρμογές που έμειναν μέσα, αφού έχω σβήσει όσες δεν ήθελα.

 

Το ίδιο σύστημα ακολουθώ... θα ήθελα όμως αν είναι εύκολο να μου πεις ποια προγράμματα απενεργοποίησες γιατί υποψιάζομαι πως κάποιο

από αυτά μου δημιούργησε το πρόβλημα με τον ήχο (όπως ας πούμε το Hangouts) που ενώ το είχα απενεργοποιήσει κάποιες φορές μου πέταγε μήνυμα πως "η λειτουργία του έχει σταματήσει" κάτι τέτοιο, ή κάποιο άλλο που δεν πάει το μυαλό μου.

 

Για να μη σε κουράσω.

 

Διέγραψα τα:

AVG

Linkedin

Navigation

Office Suite

Play station

TopGames

TrackiD

TV SideView

Wisepilot for Xperia

 

Και απενεργοποίησα τα:

Account manager

Hangouts

Japanese keyboard layout

Keep

Live on YouTube

Slide show φωτογραφιών

Socialife

Street view

Xperia Lounge

Xperia Lounge Pass

Αναζήτηση Google

Βιβλία Google play

Ειδήσεις και Καιρός

Εφαρμογή life log

Μηχανή κείμενο σε ομιλία της Google

Μουσική Google play

Παιχνίδια Google play

Περίπτερο Google play

Ταινίες Google play

Υποστήριξη xperia care

Χάρτες

 

Επίσης σκέφτομαι να απενεργοποιήσω και τα:

Xperia με Facebook

Xperia με Twitter

 

Ευχαριστώ.

Edited by smpetros
Για διευκόλυνση

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι, καποια στιγμη ειχα γραψει ολα οσα εχω διαγραψει και απενεργοποιησει αλλα δεν τα εκαναν επισημανση στην 1η σελιδα και δεν τα θυμαμαι, ειδικα οσα διεγραψα..κατα τα αλλα, εχω απενεργοποιηση ο,τι και εσυ, συν google+, gmail, keep, talkbalk, xperia calendar sync (fb), xperia social engine photos (fb), xperia με FB, xperia με twitter, και ισως να μου διαφευγει κατι.

Δε νομιζω οτι φταιει κατι.

Το μονο που θα σου προτεινα τωρα ειναι να δοκιμασεις αλλη ρομ, πχ να προτεινει καποιος μια ρομ που εχει ή να ριξεις την δικη μου πχ που την εχω μοιρασει σε πολλους.. την εχω σε 4.4.4 οποτε θα πρεπει να κανεις και αναβαθμιση στο καπακι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δείτε το τζαμάκι του φακού, δε το έχω βάλει ποτέ στο νερό, δεν βλέπω καμία επίπτωση στις φωτογραφίες είτε τραβώντας με φλας είτε κόντρα στον ήλιο

17126483517_2dfd443cc9_c.jpg

Untitled

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι, καποια στιγμη ειχα γραψει ολα οσα εχω διαγραψει και απενεργοποιησει αλλα δεν τα εκαναν επισημανση στην 1η σελιδα και δεν τα θυμαμαι, ειδικα οσα διεγραψα..κατα τα αλλα, εχω απενεργοποιηση ο,τι και εσυ, συν google+, gmail, keep, talkbalk, xperia calendar sync (fb), xperia social engine photos (fb), xperia με FB, xperia με twitter, και ισως να μου διαφευγει κατι.

Δε νομιζω οτι φταιει κατι.

Το μονο που θα σου προτεινα τωρα ειναι να δοκιμασεις αλλη ρομ, πχ να προτεινει καποιος μια ρομ που εχει ή να ριξεις την δικη μου πχ που την εχω μοιρασει σε πολλους.. την εχω σε 4.4.4 οποτε θα πρεπει να κανεις και αναβαθμιση στο καπακι..

 

Ok, ευχαριστώ, για την ώρα θα το κρατήσω ως έχει και βλέπω. :)

Tablet : Samsung Galaxy Tab S5e SM-T720

Smartphone : Moto Razr 2022

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...