Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα hasiotis_john να σου προτεινα να μην βιαζεσαι να βγαζεις πορισματα γιατι πολυ απλα το κινητο δεν εχει περπατησει ακομα. Πανε δες το αυριο στα μαγαζια , διαβασε και αλλες κριτικες για να εχεις πιο σφαιρικη αποψη και αναλογως πραξε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν ξεκινησει κοντα στα 500 στα σκρουτζ,δυσκολο να πεσει κατω απο 450-430 μεχρι τα Χριστουγεννα.Και εγω το ζαχαρωνω για τα Χριστουγεννα,αλλα χλωμο να δωσω τοσα πολλα για κινητο,θα περιμενω να πεσει κι αλλο...

Δεν θα συμφωνήσω σε αυτό. Αν κυκλοφορήσει στις ημερομηνίες που είπανε τότε τα Χριστούγεννα θα είναι κάτω από 400 ευρώ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

600€ βλεπω παντως σε Πλαισιο κλπ...

Αρα στο Σκρουτζ να εχει κανα 500αρι;;

Δεν ξεκιναει καλα παντως...ακριβο.

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα και στοίχημα πως μέχρι τα Χριστούγεννα (μην πω και νωρίτερα) το εργαλείο θα μπορεί να το βρει κάποιος στο Σκρουτζ, κάτω από 400 ευρώ! Πρώτα απ' όλα ήδη μερικοί το πρόλαβαν στο 400ρι από προσφορές του Αμαζον! Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός και αναγκαστικά η Sony θα πρέπει να βάλει λίγο νερό στο κρασί της!

Και μια είδηση για όσους το έχουν ήδη : Xperia Z3 and Z3 Compact updated to build 23.0.A.2.105 --->> http://www.xperiablog.net/2014/10/05/xperia-z3-and-z3-compact-updated-to-build-23-0-a-2-105/#more-29537

Link to comment
Share on other sites

600€ βλεπω παντως σε Πλαισιο κλπ...

Αρα στο Σκρουτζ να εχει κανα 500αρι;;

Δεν ξεκιναει καλα παντως...ακριβο.

500 το λες γενικα ακριβο. Καθως οι συσκευες πρεπει να κοστιζουν το πολυ 300. Αλλα συγκεκριμενα δεν ειναι ακριβο αναλογικα με τις αλλες προτασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλως σας βρηκα..

σκοπευω να αγορασω το z3c (σε πρασινο λογικα..θελω να το δω απο κοντα πρωτα) και θελω τα φωτα σας..

καταρχας απο που να το αγορασω?απο εδω ή απο εξω? (εχω επιδοτηση 200 ευρω σε καταστημα βονταφον,κοτσωβολο ή πλαισιο)

αμα το παρω απεξω εδω θα με καλυπτει η εγγυηση (αχρειαστη να ναι) ή θα εχω προβλημα?

επισης θελω καρτα μνημης 128GB αυτη ειναι καλη ή υπαρχει κ πιο γρηγορη? http://www.ebay.com/itm/SanDisk-128GB-Micro-SD-SDXC-MicroSD-TF-Class-10-128G-128-GB-Mobile-Ultra-30MB-s-/251543098006?pt=Digital_Camera_Memory_Cards&hash=item3a91231296

αυτο το εχει κανενας ή να προτιμησω καποιο γνησιο? http://www.ebay.com/itm/281437845129?_trksid=p2055119.m1438.l2648&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

τι να κανω?να αγορασω απο δω το κινητο και τα εξτρα (θηκη,καρτα μνημης,καλωδιο ή doc για να μην εχω συνεχεια ανοιξε κλεισε το καπακι) απεξω?το αναποδο ? ή ολα απο εξω?

 

Εξ όσων γνωρίζω αν το πάρεις από Ευρώπη (π.χ. αγγλικό Amazon) η εγγύηση σου ισχύει σε όλη την Ευρωπαϊκή Ένωση. Στην χειρότερη αν γίνει κάτι το στέλνεις πίσω από εκεί που το αγόρασες.

Η SD κάρτα που έβαλες είναι class 10 οπότε θα είναι πολύ γρήγορη. Το magnetic καλώδιο το έχω παραγγείλει εγώ αλλά ακόμα το περιμένω.

 

Παιδιά όσοι το έχετε, πόσες ώρες οθόνη σας βγάζει και πόση ώρα χρειάζεται για πλήρη φόρτιση?

 

Το έβαλα χθες για φόρτιση. Δεν μέτρισα ακριβώς τον χρόνο, αλλά πήρε γύρω στις 2:15-2:30 για να πάει από 10%-100%

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οσοι το εχετε για το Stamina mode .

 

Το εχω ενεργο και λεει στην περιγραφη οτι wifi data τα κλεινει οταν ειναι η οθονη κλειστη .

 

Εγω με το που παταω το κουμπι και ανοιγω την οθονη η ενδειξη του wifi ειναι εκει , δεν εχει φυγει , ουτε και κανει λιγο να εμφανιστει .

 

Εμενα μου φαινεται σαν μη δουλευει σωστα ετσι .

 

Μπορει καποιος να μου πει σχετικα , τι κανει σε σας ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα συμφωνήσω σε αυτό. Αν κυκλοφορήσει στις ημερομηνίες που είπανε τότε τα Χριστούγεννα θα είναι κάτω από 400 ευρώ.

 

Μακαρι γιατι σκεφτομαι την αγορα του κι εγω περιπου τοτε,αλλα με ξενερωσε το γεγονος που αναφερθηκε οτι εχει εξισου αδυναμο φλας με το z1 compact...Αν οντως ειναι ετσι,με βλεπω να μένω με το z1 compact,μιας και η μονη ουσιαστικη διαφορα στην καμερα ειναι το μεγαλυτερο iso....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω οσοι το εχετε για το Stamina mode .

 

Το εχω ενεργο και λεει στην περιγραφη οτι wifi data τα κλεινει οταν ειναι η οθονη κλειστη .

 

Εγω με το που παταω το κουμπι και ανοιγω την οθονη η ενδειξη του wifi ειναι εκει , δεν εχει φυγει , ουτε και κανει λιγο να εμφανιστει .

 

Εμενα μου φαινεται σαν μη δουλευει σωστα ετσι .

 

Μπορει καποιος να μου πει σχετικα , τι κανει σε σας ?

Μια χαρα δουλεύει! Ο πομπός μπορεί να παραμένει ενεργός αλλά περνά σε κατάστασης αδράνειας οπότε δεν καταναλώνει μπαταρία. Μην σε ανησυχεί καθόλου. Ευτυχώς που δουλεύει έτσι δηλαδή γιατί διαφορετικά θα έπρεπε κάθε φορά να ανοίγεις το wifi μετά από ενεργοποίηση της οθόνης.

Μακαρι γιατι σκεφτομαι την αγορα του κι εγω περιπου τοτε,αλλα με ξενερωσε το γεγονος που αναφερθηκε οτι εχει εξισου αδυναμο φλας με το z1 compact...Αν οντως ειναι ετσι,με βλεπω να μένω με το z1 compact,μιας και η μονη ουσιαστικη διαφορα στην καμερα ειναι το μεγαλυτερο iso....

Να σου πω την αλήθεια το γλυκοκοιτάζω το κινητάκι και αν όντως πέσει η τιμή σε πιο ανεκτά επίπεδα δεν θα διαστάσω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρηκα πουθενα σημερα....και ενω υπαρχει στο σαιτ του Πλαισιο, δεν το εχει στο μαγαζι...!

Και κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθει.

Καποιοι ειπαν κ για τελος του μηνα...ελεος

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρηκα πουθενα σημερα....και ενω υπαρχει στο σαιτ του Πλαισιο, δεν το εχει στο μαγαζι...!

Και κανεις δεν ξερει ποτε θα ερθει.

Καποιοι ειπαν κ για τελος του μηνα...ελεος

Κοίτα τα π.μ σου!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια ερωτηση στους κατοχους, εχει καποιο notification light ωστε να καταλαβαινουμε οταν εχουμε χαμενες κλησεις μυνηματα email η θα πρεπει να τσεκαρουμε καθε φορα ξεκλειδωνοντας το?
Link to comment
Share on other sites

να κανω και γω μια ερωτηση στους κατοχους, εχει καποιο notification light ωστε να καταλαβαινουμε οταν εχουμε χαμενες κλησεις μυνηματα email η θα πρεπει να τσεκαρουμε καθε φορα ξεκλειδωνοντας το?

 

Ναι έχει notification light στο μπροστινό μέρος, στην πάνω αριστερή γωνία (πολύ καλή τοποθέτηση κατά την άποψη μου).

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το θεωρώ πολύ περίεργο αν όντως ξεκινήσει στα εδώ μεγάλα μαγαζιά 600 ευρώ !!!!!!!

 

Στη Φινλανδία, που είναι πιο ακριβή χώρα από εμάς έχει 548 ευρώ, στο Amazon Γερμανίας 500 ευρώ, και στο Amazon Ιταλίας τελική τιμή με μεταφορικά 457 ευρώ! Και στέλνει μια χαρά στην Ελλάδα, μπήκα τώρα και έκανα όλο το check-out με ελληνική διεύθυνση. Δεν έχω πάρει ποτέ κινητό από Amazon και δε γνωρίζω αν συμβαίνει κάτι περίεργο για να είναι έτσι φτηνό.

xperia_z3_compact.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, το θεωρώ πολύ περίεργο αν όντως ξεκινήσει στα εδώ μεγάλα μαγαζιά 600 ευρώ !!!!!!!

 

Στη Φινλανδία, που είναι πιο ακριβή χώρα από εμάς έχει 548 ευρώ, στο Amazon Γερμανίας 500 ευρώ, και στο Amazon Ιταλίας τελική τιμή με μεταφορικά 457 ευρώ! Και στέλνει μια χαρά στην Ελλάδα, μπήκα τώρα και έκανα όλο το check-out με ελληνική διεύθυνση. Δεν έχω πάρει ποτέ κινητό από Amazon και δε γνωρίζω αν συμβαίνει κάτι περίεργο για να είναι έτσι φτηνό.

xperia_z3_compact.jpg

 

Και πολύ καλά έκανες.

Amazon ειναι εγγύηση και ας τους εδώ τα Πλαίσιο και σια να πουλάνε όσο θέλουν.

Δεν θα τους κάνουμε τη χάρη.

Επίσημα στις περισσότερες χώρες ειναι 499 ευρω άρα τα 30-40 ευρω μειων του Amazon δεν ειναι κάτι ιδιαίτερο.

Σαν μια επιπλέον προώθηση μιας και και αυτοί παίρνουν μαζικές ποσότητες απο τους κατασκευαστές.

Εδώ πριν 15 ημέρες έπαιξε προσφορά στα 400 ευρω το z3 compact και απο αγγλικό Amazon εξίσου.

Όπως και το μεγάλο έπαιξε προσφορά 560 ευρω απο 649 ευρω,που εδώ αρχική τιμή Πλαισίου κανα 700αρι θα ειναι το λιγότερο.

Συνηθίζει το amazon να κάνουν προωθητικές ενέργειες σε συνεργασία με τους κατασκευαστές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλά έκανες.

Amazon ειναι εγγύηση και ας τους εδώ τα Πλαίσιο και σια να πουλάνε όσο θέλουν.

Δεν θα τους κάνουμε τη χάρη.

 

Δεν πάτησα να ολοκληρωθεί η παραγγελία, ήθελα μόνο να βεβαιωθώ για την τελική τιμή του Amazon.it :) Το σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω από εκεί, απλά έχω μια μαζοχιστική περιέργεια να δω με τι τιμή θα ξεκινήσει στην Ελλαδα..

Link to comment
Share on other sites

Στο best price εμφανίζεται ξεκινώντας από 500 € πάντως.

(Στα mediamarkt είναι στα 599 €, οπότε μάλλον εκεί θα κινηθούν και οι υπόλοιπες αλυσίδες )

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάτησα να ολοκληρωθεί η παραγγελία, ήθελα μόνο να βεβαιωθώ για την τελική τιμή του Amazon.it :) Το σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω από εκεί, απλά έχω μια μαζοχιστική περιέργεια να δω με τι τιμή θα ξεκινήσει στην Ελλαδα..

 

Τελικά το παρήγγειλα από Amazon.it. Αυτή τη στιγμή έχει άλλα 3 σε μαύρο στα 457 τελική τιμή με μεταφορικά. Το μόνο που μου φαίνεται λίγο "επίφοβο" είναι δεν το πουλάει απευθείας το Amazon, άλλα θα το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρήγγειλα από Amazon.it. Αυτή τη στιγμή έχει άλλα 3 σε μαύρο στα 457 τελική τιμή με μεταφορικά. Το μόνο που μου φαίνεται λίγο "επίφοβο" είναι δεν το πουλάει απευθείας το Amazon, άλλα θα το ρισκάρω.

 

Ποτε θα σου ερθει;

Περιμενουμε εντυπωσεις...με το καλο :)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα σου ερθει;

Περιμενουμε εντυπωσεις...με το καλο :)

 

Ευχαριστώ! 16-22 Οκτωβρίου έλεγε. Η κύρια εντύπωση θα είναι από ποια χώρα θα προέρχεται η εγγύηση :). Για τα υπόλοιπα δε θα με απογοητεύσει, αλλά φυσικά θα σας πω εντυπώσεις όταν έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Στο best price εμφανίζεται ξεκινώντας από 500 € πάντως.

(Στα mediamarkt είναι στα 599 €, οπότε μάλλον εκεί θα κινηθούν και οι υπόλοιπες αλυσίδες )

 

παιδια αυτο δεν ειναι απαραιτητο. Στην Γερμανια τα Saturn και Mediamarkt το ειχαν στα 599, οπως και το Amazon, και πριν από μερικες μερες που ξεκίνησε η (αν-)επίσημη κυκλοφορια επεσαν οι τιμες στα 499. Δεδομένου οτι το επισημο release αργει λιγο ακομα στην Ελλαδα, μπορει να γινει το ιδιο ακριβως!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το πάρει στα χέρια του σε πορτοκαλί παρακαλείται να πει τις εντυπώσεις του... (έντονο πολύ, φέρνει προς κόκκινο κτλ. και καμία φώτο δε θα πείραζε)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις σε οσους το πηραν..

1ον απο ποιοτητα ηχου πως παει? πχ το Ζ1c ειχε τριγμο στο ακουστικο σε τερμα ενταση, αυτο πως ειναι?

2ον, αυτο το γυρω-γυρω που εχει, το πλαστικο, τι αισθηση αφηνει? ειναι σκληρο πλαστικο ή μαλακο σαν γομα? πιανει βρωμια? Δεν το εχω δει απο κοντα αλλα αν ειναι σκληρο θεωρω οτι θα ειναι ασχημο..αν ειναι αυτο το μαλακο υλικο σαν γομα θα ειναι σιγουρα πιο ωραιο αλλα ισως να βρωμιζει..

 

αν καποιος ειχε το Ζ1, απο μπαταρια και φλας πως παμε? ειδικα το φλας ηταν αδυναμο στο Ζ1c, ισχυει το ιδιο και εδω?Για την μπαταρια, τοσο το Ζ1 οσο και το Ζ1c εχουν την ιδια αποδοση, οποτε σε σχεση με ενα απο τα 2, τι βλεπετε?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μα αν έχεις ΑΦΜ και εισαι επαγγελματίας, δεν εκπίπτει το ΦΠΑ και για αγορές απο Ελλάδα;

 

αλλο εκπιπτει, αλλο δεν το πληρωνεις..στο expansys δεν πληρωνεις ΦΠΑ..το προτιμαμε απο το να εκπεσει, ειδικα αν εισαι πιστωτικος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...