Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι εχω δει απο το Ζ3 οχι το Compact φωτογραφιες απο φιλο βραδυνες με σχετικα χαμηλο φωτισμο (ηταν με φωτισμο βραδυνων μαγαζιων) και ηταν καλες δεν θα πω πολυ καλες αν και για φωτο κινητου ηταν αξιοπρεπεστατες!!

 

Το compact εχει την ιδια ποιοτητα λογικα..

Επιπροσθετα το Ζ3 εχει 3GB Ram αλλα το θεωρω οριακα μεγαλο για τα θελω μου, και το G4 καλο κινητο αλλα 5,5"..:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Z3 εχει διαφορετικο φακο απο το Z3c που φοραει ιδιο με του Ζ1

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-imx220-exmor-rs

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-exmor-rs-1-2-3

 

Αντιθετα τo Z5c εχει τον ιδιο φακο με το Ζ5 (που ειναι σαφως καλυτερος του Ζ3 ο οποιος ειναι καλυτερος με τη σειρα του απο το Ζ3c) :)

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-imx300-exmor-rs

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Το Z3 εχει διαφορετικο φακο απο το Z3c που φοραει ιδιο με του Ζ1

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-imx220-exmor-rs

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-exmor-rs-1-2-3

 

Αντιθετα τo Z5c εχει τον ιδιο φακο με το Ζ5 (που ειναι σαφως καλυτερος του Ζ3 ο οποιος ειναι καλυτερος με τη σειρα του απο το Ζ3c) :)

http://www.kimovil.com/el/lista-kinhton-apo-montelo-phakou/sony-imx300-exmor-rs

 

Έχω την εντύπωση πως είναι ακριβώς ο ίδιος φακός και το συγκεκριμένο site έχει απλά 2 καταχωρήσεις για το ίδιο πράγμα με παρόμοια ονομασία. Στη wikipedia ψάχνοντας για exmor rs, αναφέρει ότι φοράνε τον ίδιο Z3 και Z3c ενώ παρόμοιος αλλά διαφορετικός είναι αυτός που φοράνε τα παλαιότερα Z1,Z1c,Z2.

http://s30.postimg.org/3snb7riy9/sony1.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα δει την παρουσίαση των κινητών. Είναι ίδια τα Ζ3.. εξάλλου αν τα 2 μικρά είχαν τον ίδιο θα εγγράφων και 4Κ και τα 2

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα δει την παρουσίαση των κινητών. Είναι ίδια τα Ζ3.. εξάλλου αν τα 2 μικρά είχαν τον ίδιο θα εγγράφων και 4Κ και τα 2

 

Τί εννοείς; Δεν μπορούν ήδη τα Z3c & Z5c να γράψουν 4Κ video; Νομίζω ότι ήδη το κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος εννοεί το ζ1κ και το ζ3κ. Όσον αφορά τους φακούς και το μεγάλο ζ3 και το μικρό έχουν ακριβώς τον ίδιο. Η μόνη διαφορά τους σαν συσκευές είναι η ανάλυση της οθόνης και το ότι το μεγάλο έχει 3gb ram.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς; Δεν μπορούν ήδη τα Z3c & Z5c να γράψουν 4Κ video; Νομίζω ότι ήδη το κάνουν...

 

βαριεμαι να γυρναω σε αγγλικα μονο για το γραμμα c..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι εχω δει απο το Ζ3 οχι το Compact φωτογραφιες απο φιλο βραδυνες με σχετικα χαμηλο φωτισμο (ηταν με φωτισμο βραδυνων μαγαζιων) και ηταν καλες δεν θα πω πολυ καλες αν και για φωτο κινητου ηταν αξιοπρεπεστατες!!

 

Το compact εχει την ιδια ποιοτητα λογικα..

Επιπροσθετα το Ζ3 εχει 3GB Ram αλλα το θεωρω οριακα μεγαλο για τα θελω μου, και το G4 καλο κινητο αλλα 5,5"..:X

 

Η μνημη RAM δεν ειναι πρόβλημα γιατι εχει 720p οθονη και το λειτουργικό δεν ειναι βαρυ και 1,5 σχεδόν χρονο που το εχω δεν εχει προβλήματα Lag. Επίσης ο αισθητηρας κάμερας ειναι ιδιος στο Ζ3 & Ζ3c. Θα σου ελεγα να πάρεις το Z5 Compact αφού ειναι πιο γρήγορο, με καλύτερη καμερα, μεγαλυτερη εσωτερική μνημη και δεν εχουν τεράστια διαφορά στη τιμή.

Edited by joe-4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να κατεβασω αυτό firmware 1285-6521_23.A.1.264 αλλα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος ??αυτο φοραει τωρα,αλλα το θελω να το εχω γιατι θελω να περασω καποιο αλλο. και σε περιπτωση που γινει κατι να εχω αυτο. Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να κατεβασω αυτό firmware 1285-6521_23.A.1.264 αλλα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος ??αυτο φοραει τωρα,αλλα το θελω να το εχω γιατι θελω να περασω καποιο αλλο. και σε περιπτωση που γινει κατι να εχω αυτο.

Αν ανοίξεις το pc companion και πας εκεί που λέει επιδιόρθωση λογισμικού, σαν πρώτη φάση σου ζητάει να αποσυνδεσεις την συσκευή από το USB που πρωτίστως την έχεις βάλει και ταυτόχρονα αυτό κατεβάζει την ρομ. Όταν αυτή κατέβει αποθηκεύεται ( ψάξε τον φάκελο, δεν θυμάμαι) και έτσι την έχεις. Μετά μην το συνδέσεις ξανά

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να κατεβασω αυτό firmware 1285-6521_23.A.1.264 αλλα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος ??αυτο φοραει τωρα,αλλα το θελω να το εχω γιατι θελω να περασω καποιο αλλο. και σε περιπτωση που γινει κατι να εχω αυτο.

 

Κατέβασέ το από το Xperifirm του Flashtool.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,θέλω να κατεβασω αυτό firmware 1285-6521_23.A.1.264 αλλα δεν μπορω να το βρω μπορει να βοηθησει καποιος ??αυτο φοραει τωρα,αλλα το θελω να το εχω γιατι θελω να περασω καποιο αλλο. και σε περιπτωση που γινει κατι να εχω αυτο.

 

Μα τα Ζ3,Ζ3c ξεκινανε από 1288,εισαι σιγουρος για το 1285?

Που το ειδες αυτό το si number?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μα τα Ζ3,Ζ3c ξεκινανε από 1288,εισαι σιγουρος για το 1285?

Που το ειδες αυτό το si number?

 

Πληκτρολόγισα αυτό *#*#7378423#*#* service info μετά πάτησα software info

Και μου το ενφανισαι πάνω πάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ανοίξεις το pc companion και πας εκεί που λέει επιδιόρθωση λογισμικού, σαν πρώτη φάση σου ζητάει να αποσυνδεσεις την συσκευή από το USB που πρωτίστως την έχεις βάλει και ταυτόχρονα αυτό κατεβάζει την ρομ. Όταν αυτή κατέβει αποθηκεύεται ( ψάξε τον φάκελο, δεν θυμάμαι) και έτσι την έχεις. Μετά μην το συνδέσεις ξανά
ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατέβασέ το από το Xperifirm του Flashtool.

 

Το είχα κατέβασα ήδη αλλά δεν το έχει πουθενά!!

Edited by gkai27
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγισα αυτό *#*#7378423#*#* service info μετά πάτησα software info

Και μου το ενφανισαι πάνω πάνω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ θα το δοκιμάσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το είχα κατέβασα ήδη αλλά δεν το έχει πουθενά!!

 

Όχι το επανω,το customization version πρεπει να δεις;);)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Όχι το επανω,το customization version πρεπει να δεις;);)

 

Α ωραία ευχαριστώ!! ασχετοσινη μου γεμίζει τσάμπα την σελίδα σόρι.

Link to comment
Share on other sites

Α ωραία ευχαριστώ!! ασχετοσινη μου γεμίζει τσάμπα την σελίδα σόρι.

 

Με τον τρόπο που σου είπα πάντως αποθηκεύεις σίγουρα τη υπάρχουσα ρομ γιατί και εγω παλιά έψαχνα για το δικό μου και στο Xperifirm δεν υπήρχε

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Με τον τρόπο που σου είπα πάντως αποθηκεύεις σίγουρα τη υπάρχουσα ρομ γιατί και εγω παλιά έψαχνα για το δικό μου και στο Xperifirm δεν υπήρχε

 

Καλά εννοείται ότι θα δω με τον τρόπο που μου είπες. Πάντως κάτι το ιδιαίτερο έχει αυτή η rom που φοράει τώρα. το πήρα εχθές από το service και μου είχαν είχαν περάσει αυτή που προανέφερα. 2 tips που είδα που με την Nordic που Βάζω πάντα δεν έχει..1 γράφω sms όσο θέλω χωρίς να μου λέει (μέγεθος μήνυμα 4) και 2ο όταν πατάω παρατεταμένα το power button μου βγάζει και (λήψη σφάλματος) σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά πιθανόν με την rom.

 

Έχω πάρει την θήκη την γνήσια της Sony και όταν κλείνω το πορτάκι δεν μου εμφανίζει το παράθυρο στο κέντρο. Θέλει κάποια ρύθμιση ? Έχω ενεργοποίηση και το nfc αλλά τίποτα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποίησες το nfc έφερες το τηλέφωνο με την θήκη σε επαφή στα σύμβολα του nfc για να ενεργοποιηθεί η όλη φάση; Νομίζω αν θυμάμαι καλά και από το Z5 θα σου κατεβάσει κάτι και από το play store
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πριν λίγες μέρες μέρες παρέλαβα το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να σβήσω κάποιες απο τις εγκατεστημένες εφαρμογές της sony (απο αυτές που επιτρέπεται βέβαια), είναι πάρα πολλές και λογικά κάποιες θα είναι άχρηστες, θέλω να μου πέιτε ποιες είναι αυτές και αν θα έχω κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αφού ενεργοποίησες το nfc έφερες το τηλέφωνο με την θήκη σε επαφή στα σύμβολα του nfc για να ενεργοποιηθεί η όλη φάση; Νομίζω αν θυμάμαι καλά και από το Z5 θα σου κατεβάσει κάτι και από το play store

 

ωραιος! αυτο ηθελε τελικα επρεπε να το φερω κοντα με το nfc. να σαι καλα.!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Πριν λίγες μέρες μέρες παρέλαβα το κινητό και είμαι πολύ ευχαριστημένη.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να σβήσω κάποιες απο τις εγκατεστημένες εφαρμογές της sony (απο αυτές που επιτρέπεται βέβαια), είναι πάρα πολλές και λογικά κάποιες θα είναι άχρηστες, θέλω να μου πέιτε ποιες είναι αυτές και αν θα έχω κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ!

 

απο ρυθμισεις, εφαρμογες, ολες πας και σβηνεις οποια θεωρεις οτι δε σου κανει. Αν δεν ξερεις καθολου ποιες να σβησεις, ειχα γραψει εδω παλια ποιες σβηνω ή απενεργοποιω αλλα δεν το βρισκω, θα πρεπει να ψαξεις απο περισυ τον γεναρη περιπου που ξεκινησα. Νομιζα πως το ειχαν βαλει στην 1η σελιδα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όταν πας ρυθμίσεις σβήσε και μπεις σε κάποια εφαρμογή πάτα πρώτα εκκαθάριση δεδομένων
Link to comment
Share on other sites

Η μαμίσια εφαρμογή panorama πόσο άθλια είναι? Η ανάλυση τραγική και με το ζόρι να πετύχεις φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...