Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Γίνεται με κλειστά τα δεδομένα να χρεώνει ότι συνδέθηκε στο ίντερνετ ή κάνει μπιμ η cosmote ?

 

Το κινητό ήταν πάνω στο τραπέζι πάνω από 10 λεπτά σε stamina και μου έρχεται μήνυμα ότι συνδέθηκε στο ίντερνετ , μας δουλεύουν?

Μου έκανε και εμένα κάτι τέτοια η wind(τρώγοντας μου μπόλικα ευρώ)και έτσι όταν δεν έχω Mb διαθέσιμα απενεργοποιώ τις ρυθμίσεις mobile date χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις wireless network more της συσκευής.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έκανε και εμένα κάτι τέτοια η wind(τρώγοντας μου μπόλικα ευρώ)και έτσι όταν δεν έχω Mb διαθέσιμα απενεργοποιώ τις ρυθμίσεις mobile date χειροκίνητα μέσα από τις ρυθμίσεις wireless network more της συσκευής.

 

εγω το παθαινα με το cu.. ειναι μαιμουδιες των εταιρειων πιστευω...ή τα κινητα δεν κλεινουν ερμητικα! και αυτο δεν ξερω που μπορει να οφειλεται, μιας και το ιδιο το παθαινα απο το symbian πριν 5 χρονια, οχι τωρα με σονυ μονο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ .

 

Φοβόμουν μήπως αποσυνδέεται σε stamina mode .

 

--------

 

Γίνεται με κλειστά τα δεδομένα να χρεώνει ότι συνδέθηκε στο ίντερνετ ή κάνει μπιμ η cosmote ?

 

Το κινητό ήταν πάνω στο τραπέζι πάνω από 10 λεπτά σε stamina και μου έρχεται μήνυμα ότι συνδέθηκε στο ίντερνετ , μας δουλεύουν?

 

με το stamina mode οι εφαρμογές και οι λειτουργίες απενεργοποιούνται, αλλά συνεχίζεται η λήψη κλήσεων και μηνυμάτων κειμένου, η λειτουργία του ξυπνητηριού και η εμφάνιση ειδοποιήσεων από επιλεγμένες εφαρμογές και έτσι έχει μεγαλύτερη διάρκεια η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και από εμενα

Ειμαι ετοιμος να μπω και εγω στην παρεα σας

Από οσα διαβασα εδώ,ειδα ότι το κινητο φυσαει

Εχετε να προτείνετε καποιο Σκρουτζομαγαζο που να είναι αξιοπιστο?

Εάν δεν επιτρεπετε εστω με π.μ

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και από εμενα

Ειμαι ετοιμος να μπω και εγω στην παρεα σας

Από οσα διαβασα εδώ,ειδα ότι το κινητο φυσαει

Εχετε να προτείνετε καποιο Σκρουτζομαγαζο που να είναι αξιοπιστο?

Εάν δεν επιτρεπετε εστω με π.μ

Ευχαριστω προκαταβολικα

φιλε δες ποια καταστηματα εχουν τις καλυτερες αξιολογησεις.εγω παντα αγοραζω απο birdphone αλλα δεν το βρισκεις σε καλη τιμη τωρα.επισης εχω αγορασει και απ'αλλα μαγαζια οπως phonegallery.εγω θα το παιρνα απο που ειναι πιο φθηνο.αλλωστε ολα ειναι παρα-εισαγωγης και θα τους επαιρνα και τηλεφωνο για να βρω unbranded συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και από εμενα

Ειμαι ετοιμος να μπω και εγω στην παρεα σας

Από οσα διαβασα εδώ,ειδα ότι το κινητο φυσαει

Εχετε να προτείνετε καποιο Σκρουτζομαγαζο που να είναι αξιοπιστο?

Εάν δεν επιτρεπετε εστω με π.μ

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

οπως σου ειπε και ο φιλος raver, 3 κριτηρια, φθηνο, Unbranded, και κριτικες για το μαγαζι, οπου και αυτο σχετικο ειναι γιατι γραφουν βλακειες συνηθως.

Εγω τελευταια φορα πηρα απο το Mytel:

http://www.mytel.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=5202&Itemid=

μιας και το birdphone οπου εχω παρει πανω απο 10 συσκευες δεν ξερω πως την ειδε και ανεβασε τιμες στο θεο, οποτε δεν το θεωρω σκρουτζομαγαζο πλεον..και δεν προσφερει τιποτα παραπανω, ουτε καν καλο σερβις. Απλα ηταν απο τα πρωτα και ετυχε να το ανεβασουμε πολυ εδω..

Στο mytel ειχα παρει τηλ για το Ζ3c να ρωτησω αν ειναι unbranded, η κοπελα μου ειπε οτι δε γραφει τιποτα απεξω για εταιρειες (εννοουσε οτι δεν βλεπει καποιο λογοτυπο αρα λογικα ειναι unbranded) και το πηρα, και οντως ετσι ηταν..

Κατα τα αλλα, οπου σου κανει εσενα κλικ τσιμπα το, αν μπορεις να πας και απο εκει να το ανοιξεις μπροστα τους ακομα καλυτερα. Πχ εχω παρει Ζ1 απο τα seven και το ανοιξα μπροστα τους με συμφωνια οτι δε θα το κρατησω αν εχει θεμα, δεν ειχα βγαλει καν λεφτα και το ειχα δεχτει..αλλα δεν ειναι παντα φθηνα τα seven.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το branded/unbranded, εγώ είχα ρωτήσει το κατάστημα από όπου το πήρα και μου είπαν πως είναι unbranded, αλλά τελικά ήταν Vodafone branded. Εξωτερικά η συσκευασία δεν είχε καμία διαφορά με αυτή ενός unbranded. Αλλά και branded να σου έρθει, μη σκας. Η διαδικασία για να του περάσεις unbranded rom είναι πραγματικά αστεία. 10 λεπτά υπόθεση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και από εμενα

Ειμαι ετοιμος να μπω και εγω στην παρεα σας

Από οσα διαβασα εδώ,ειδα ότι το κινητο φυσαει

Εχετε να προτείνετε καποιο Σκρουτζομαγαζο που να είναι αξιοπιστο?

Εάν δεν επιτρεπετε εστω με π.μ

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

πρώτα πήγαινε δες το από κοντά ο Ζ3 compact σε ένα Public , kotsobolo κ.τ.λ. και μετά ψάξε skroutzoμαγαζο . Αν σου αρέσει στο μέγεθος τότε είναι εύκολο να βρεις ένα καλό μαγαζί

Link to comment
Share on other sites

πρώτα πήγαινε δες το από κοντά ο Ζ3 compact σε ένα Public , kotsobolo κ.τ.λ. και μετά ψάξε skroutzoμαγαζο . Αν σου αρέσει στο μέγεθος τότε είναι εύκολο να βρεις ένα καλό μαγαζί

 

Μα δε ρωταει αν ειναι καλο σε μεγεθος,ευχρηστο κτλ, θελει να το παρει ο ανθρωπος και ρωταει το μαγαζι..

Το παν ειναι να εχει doa και να το τεσταρεις την 1η εβδομαδα, να το δεις δηλαδη καλα αν προσεξεις καποια ατελεια να το πας πισω. τιποτα αλλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδια για τις απαντησεις σας

Περιμενω κατι λεφτα και το προχωράω αμεσως

Πηρα και τηλ. σε μερικα σκρουτζομαγαζα και νομιζω ότι εχω καταλήξει.

Από τα 5 που πηρα μονο το ένα μου ειπε για ότι μπορει να είναι και branded .

Το κινητο το εχει φιλος μου και ένα Π.Σ.Κ που μου το εδωσε, το δουλεψα και είναι τελειο για τα χερια μου

Ουτε μεγαλο ουτε μικρο

Φευγω από iPhone 4 και παω σε z3c

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ παιδια για τις απαντησεις σας

Περιμενω κατι λεφτα και το προχωράω αμεσως

Πηρα και τηλ. σε μερικα σκρουτζομαγαζα και νομιζω ότι εχω καταλήξει.

Από τα 5 που πηρα μονο το ένα μου ειπε για ότι μπορει να είναι και branded .

Το κινητο το εχει φιλος μου και ένα Π.Σ.Κ που μου το εδωσε, το δουλεψα και είναι τελειο για τα χερια μου

Ουτε μεγαλο ουτε μικρο

Φευγω από iPhone 4 και παω σε z3c

Ευχαριστω και παλι

 

Θα ξεχασεις το μηλοφωνο....Καλοριζικο και να το χαρεις...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου κάτι...ενώ τραβάω βίντεο 4κ οταν

Το ανεβάσω στο overdrive η στη φωτογραφίες της Google +

Η ανάλυση είναι 1920*1080. Το ερώτημα μου είναι πως δεν,

Έπρεπε να είναι πολύ περισσότερη η ανάλυση ?

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα τηλεφωνικών κλήσεων (καθαρότητα συνομιλητη κτλ) πως τα πάει;

Δεν μπορώ να καταλάβω που οφείλεται, (ισως φταιει το μέγεθος τι να πω), αλλά ο ήχος τόσο στις τηλεφωνικές κλήσεις όσο και στα multimedia δεν φτάνει αυτόν των άλλων συσκευών που είχα κατά καιρούς και είχα αρκετά και διαφορα.

Οσο για την επιλογή μου εννοείται δεν το έχω μετανοιώσει και όχι μόνο αυτό, συνεχώς μου δημιουργεί την εντύπωση ότι είναι το καλύτερο vfm κινητό που αγόρασα ποτέ, είναι εκπληκτικό αυτό που συμβαίνει..

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Σημαντικό ρόλο σε αυτό παίζει η αδιαβροχοποίηση που του έχουν κάνει!

Πάντως δεν είναι σε βαθμό που να ενοχλεί! Πιστεύω όλοι θα το ευχαριστηθούν ...:D

Link to comment
Share on other sites

Από ποιότητα τηλεφωνικών κλήσεων (καθαρότητα συνομιλητη κτλ) πως τα πάει;

Αν εξαιρεσεις το γεγονος οτι σε ατακτα χρονικα διαστηματα οι συνομιλητες μου ακουν παρασιτα σαν νερο που τρεχει, κατα τα αλλα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο. Και η ληψη που εχει ειναι καλυτερη απο το μεσο ορο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δεν εχω κανενα απο τα προβληματα που λετε .

 

Αν εχετε προβλημα μπορειτε να αλλαξετε τον ισοσταθμιστη απο τις ρυθμισεις

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα εκθιασω την ποιότητα σήματος σε 3g. Στην περιοχή της εργασίας μου, με το κινητό δίπλα δίπλα (Xperia Z1), και επιλογή μόνο για 3g, ενώ το κινητό παλεύει με 1 γραμμή, το Tablet έχει άνετα 3. Σε σερφαρισμα φαίνεται ξεκάθαρα και η ταχύτητα πλοήγησης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως η λήψη του είναι τρομερή, τόσο σε WiFi όσο και σήμα, πολύ πάνω από Ζ1 και Ζ1c που είχα αλλά και από άλλες μάρκες συγκρίνοντας στο σπίτι μου και σε μαγαζιά με οριακό σήμα..

Όσο για τον ήχο, πολύ καλύτερος από τα προαναφερθέντα.. Γενικά εγώ είμαι ευχαριστημενος, δεν ακούω μουσική όμως αλλά οι συνομιλίες άριστες.. Μόνο αν είσαι πολύ παράξενος ή απαιτητικός μπορεί να μην σου αρέσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, η λήψη του κινήτου είναι η καλύτερη που έχω δεί προσωπικά. Επίσης δεν έχω δεί πιο γρήγορο Lock σε GPS...το μόνο που μου την σπάει είναι οτι με το που φορτίσει 100% σε 30 ώρα μπορεί και λιγότερο δείχνει 99% :S
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα, η λήψη του κινήτου είναι η καλύτερη που έχω δεί προσωπικά. Επίσης δεν έχω δεί πιο γρήγορο Lock σε GPS...το μόνο που μου την σπάει είναι οτι με το που φορτίσει 100% σε 30 ώρα μπορεί και λιγότερο δείχνει 99% :S

 

χωρις χρηση εννοεις?

αυτο ειναι πολυ σχετικο, εμενα για 2 ωρες μενει 100% αλλα εχω κοντα κεραια και wifi χωρις χρηση ή με μια κληση 5-10 λεπτα στην αρχη..

Μηπως εσενα δουλευει καποια εφαρμογη πισω ή δικτυα κτλ?

 

Ασχετο, η ρυθμιση της οθονης "πολυ ζωντανη λειτουργια" οντως απενεργοποιειται αν κλεισεις και ανοιξεις το κινητο ή αν μπει σε εξοικονομηση και μετα φορτιστει.

Το ειχε αναφερει καποιος εδω μεσα αλλα δεν το ειχα παρατηρησει.

Τωρα αν εχει διαφορα το κινητο με αυτη τη λειτουργια και χωρις δεν ξερω, πρεπει να συγκριθουν 2 ιδιες συσκευες μια με κλειστο μια με ανοιχτο με ιδια φωτο,ιδια φωτεινοτητα κτλ κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλα το έχω ερωτευτεί το κινητό...

ας πούνε οι πιο έμπειροι ένα σκρουτζομάγαζο ή από αλλού οικονομικά να το πάρω ρε παιδιά σε λευκό όμως....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...