Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά δεν μου έχει σπάσει η οθόνη αλλά ένα σημείο του τατσ δεν δουλεύει το έχω πάρει από Κίνα το κινητό και δεν ξέρω αν το καλύπτει η εγγύηση.... Αυτό το επίσημο σερβις λέτε να μου το φτιάξει? Πόσο μαζί με το άλλο εννοώ την Αθήνα εεεεεε?

Σε πρώτη φάση μιλά με αυτόν που στο πούλησε να σου βρει λύση. Αν δε σου αρέσει τότε ρώτα και μας. Ελλάδα να στο φτιάξουν τσάμπα το ξεχνάς είναι όνειρο απατηλο. Η το στέλνεις εκεί που το πήρες και μπορεί να το φτιάξουν τσάμπα ή πληρώνεις κατευθείαν ανταλλακτικά και κάποιον να στα βάλει Ελλάδα .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχεις 1 χρονο εγγυηση,την επεκταση την αγοραζεις 30κατι ευρω οπως πολυ σωστα ειπες.

 

τα κινητα εχουν 30 μερες DOA με δικαιωμα να το γυρισεις πισω αν δεν σου αρεσει.

εχει ηδη playstore ,φερει την εκδοση I και εχει και τα αυθεντικα ακουστικα μεσα.

 

Ευχαριστω για την ενημερωση. Δεν ηξερα οτι εχει απο αμαζον και ακουστικα μαζι!

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση μιλά με αυτόν που στο πούλησε να σου βρει λύση. Αν δε σου αρέσει τότε ρώτα και μας. Ελλάδα να στο φτιάξουν τσάμπα το ξεχνάς είναι όνειρο απατηλο. Η το στέλνεις εκεί που το πήρες και μπορεί να το φτιάξουν τσάμπα ή πληρώνεις κατευθείαν ανταλλακτικά και κάποιον να στα βάλει Ελλάδα .

ναι ας πληρωσω δεν με νοιαζει απλα που το φτιαχνω????

Link to comment
Share on other sites

Στο power saving menu στο security application, αν ας πουμε δεν εχω την εφαρμογή here maps στο να επιτρεπεται να μενει ανοιχτή στο stand by. Αυτο σημαινει οτι αν εχω ανοιχτό το here maps και εχω βαλει μια διαδρομή και το αφησω για 5 λεπτα μεσα στην τσέπη μου, θα μου κλείσει την εφαρμογή?

 

Δεύτερον, στον browser της meizu, σας κραταει κωδικούς κλπ? Π.χ εδω στο myphone μου ζηταει καθε φορα να κανω login.

 

Δεν θυμαμε κι εγω ποτε ηταν η τελευυαια φορα που εβαλα τον κωδικο μου..σε εμενα το κραταει η οχι μονο εδω αλλα και σε αλλα που εχω..

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν το 16αρι με πόση διαθέσιμη μνήμη τους ηρθε το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση του nova μου δείχνει έτσι την αρχική σελίδα, πως διορθώνετε αυτό? [ATTACH]58612[/ATTACH]
Link to comment
Share on other sites

Εχω το meizu mx3 με 4.2.6Α software.

Σήμερα το βράδυ που παρατήρησα την μπαταρία, έχασε 3-3.5% σε 8 ωρες. Με data καιwifi κλεισταστα. Καλα ειναι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Μου έφτασε σήμερα η θήκη S-view της Nilkin...ούτε αυτή λειτουργεί όπως ήθελα. Νόμιζα θα μπορώ να ελέγχω τη συσκευή μέσω S-view για κλήσεις και μουσική αλλά έχει και αυτή τζαμάκι μπροστά. Ναι μεν λειτουργούν οι μαγνήτες αλλά δεν βλέπεις σωστά τις πληροφορίες και δεν μπορείς να χειριστείς τη συσκευή μέσα από το S-view. Δεύτερο κακό είναι ότι δεν έχει smart-stand οπότε το πρακτικό του ζητήματος πάει περίπατο και επιστρέφω και πάλι στην πρώτη θήκη της MOFI που είχα πάρει που τουλάχιστον έχει smart-stand και που εμφανισιακά τουλάχιστον είναι πάρα πολύ όμορφη.

 

Μια *******η θήκη που να χρησιμοποιείς μέσω smart-view τη συσκευή δεν υπάρχει εκεί έξω ρε ****το; Αφού η συσκευή διαθέτει smart-view mode, πόσο δύσκολο είναι να βρούμε μια;

Link to comment
Share on other sites

Μου έφτασε σήμερα η θήκη S-view της Nilkin...ούτε αυτή λειτουργεί όπως ήθελα. Νόμιζα θα μπορώ να ελέγχω τη συσκευή μέσω S-view για κλήσεις και μουσική αλλά έχει και αυτή τζαμάκι μπροστά. Ναι μεν λειτουργούν οι μαγνήτες αλλά δεν βλέπεις σωστά τις πληροφορίες και δεν μπορείς να χειριστείς τη συσκευή μέσα από το S-view. Δεύτερο κακό είναι ότι δεν έχει smart-stand οπότε το πρακτικό του ζητήματος πάει περίπατο και επιστρέφω και πάλι στην πρώτη θήκη της MOFI που είχα πάρει που τουλάχιστον έχει smart-stand και που εμφανισιακά τουλάχιστον είναι πάρα πολύ όμορφη.

 

Μια *******η θήκη που να χρησιμοποιείς μέσω smart-view τη συσκευή δεν υπάρχει εκεί έξω ρε ****το; Αφού η συσκευή διαθέτει smart-view mode, πόσο δύσκολο είναι να βρούμε μια;

 

Εχω και εγώ την ίδια θήκη , και μετά την τοποθέτηση και tempered glass για κάποιο λόγο έιναι πολύ πιο καλός ο χειρίσμός απο το τζαμάκι με slide σχεδόν τέλεια, εκτός απο το να έπιλέξεις πχ.κομμάτι ή να πατήσεις πάνω σε μια επιλογή.

Σκέφτομαι να ξηλώσω το τζαμάκι της θήκης, θυμάμαι σε lg g2 μια original ακριβή θήκη δεν είχε καν τζαμάκι

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύεις. θες να πεις ότι το tempered glass (που φοράω και εγώ) παρεμβάλει στη χρήση του S-view ή ότι χωρίς αυτό απλά το κάνει καλύτερο; Επειδή ο πιτσιρίκος το έβγαλε δυο-τρεις φορές το tempered glass και το ξαναπέρασα από πάνω (ναι ναι, έχει θέμα λίγο στο touch πλέον) μήπως είναι εκεί το πρόβλημα; Φοβάμαι να το βγάλω και εγώ για άλλη μια φορά το tempered glass μήπως και το καταστρέψω εντελώς και δεν είναι και φτηνό στα 10 ευρώ. Επίσης είναι ο μόνος σοβαρός τρόπος προστασίας από τον πιτσιρίκο.
Link to comment
Share on other sites

Aν και βρισκομαι κοντα στην αποκτηση του, για την ακρίβεια περιμένω τον αργοκίνητο Γερμανο να το φέρει, υπάρχουν κάποια σημεία που με χαλάνε από λιγο αλλά όλα μαζί σχετικά αρκετα!

Πρόκειται για την έλλειψη ραδιοφώνου, του NFC και του ir blaster . Eπίσης ενώ η καμερα και το βιντεο είναι κορυφαία το κινητο δεν κάνει λήψη 1080p 60fps που είναι must στις ναυαρχίδες και κάνει λήψη 4Κ στα 30fps!! Την να την κάνω και που να την δω ρε παλικάρια την 4Κ λήψη? Οπώς είπα το καθένα από αυτά ενοχλεί λίγο αλλα που πας χωρίς όλα αυτά μαζί?!

Το ραδιοφωνο είναι διαχρονικα καλό και η λογικη τι να το κανεις στο 2015 με βρίσκει κάθετα αρνητικο. Δεν έχεις παντου wifi και πρόσβαση σε data. Το ραδιοφωνάκι σώζει!

Το NFC μέχρι τωρα στα κινητά μου που το είχα δεν το χρειαζομουν αλλά με το σύστημα των ανέπαφων πληρωμών που θα επεκταθεί και εδώ την διετία 2015-16 θεωρώ την έλλειψη θα την βρουμε μπροστά μας.

Το ir ειναι λίγο κλαιν αλλά γιατί να το έχουν κινητά των 200-250 και αυτό όχι?

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεύεις. θες να πεις ότι το tempered glass (που φοράω και εγώ) παρεμβάλει στη χρήση του S-view ή ότι χωρίς αυτό απλά το κάνει καλύτερο; Επειδή ο πιτσιρίκος το έβγαλε δυο-τρεις φορές το tempered glass και το ξαναπέρασα από πάνω (ναι ναι, έχει θέμα λίγο στο touch πλέον) μήπως είναι εκεί το πρόβλημα; Φοβάμαι να το βγάλω και εγώ για άλλη μια φορά το tempered glass μήπως και το καταστρέψω εντελώς και δεν είναι και φτηνό στα 10 ευρώ. Επίσης είναι ο μόνος σοβαρός τρόπος προστασίας από τον πιτσιρίκο.

 

Έχω την αίσθηση πως βελτιώθηκε μετά την τοποθέτηση του tempered glass.

Νομίζω όμως πως η καλύτερη λύση είναι να ξηλωθεί τελείως το τζαμάκι.

Link to comment
Share on other sites

Μου βάζεις φωτιές τώρα. Λες να φταίει το tempered glass που δεν λειτουργεί το touch στο S-view; Γιατί ψιλοφοβάμαι να το βγάλω γιατί αυτή τη φορά παίζει να καταστραφεί (η ήδη κάπως κατεστραμένη) εντελώς η επίστρωση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ξεχωριστό εικονίδιο/εφαρμογή.

Μέσα από το phone app τις βλέπεις.

 

επεδη ειμαι ασχετος που ειναι το phone app

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

επεδη ειμαι ασχετος που ειναι το phone app

 

αυτό που πατάς για να πάρεις τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

αυτό που πατάς για να πάρεις τηλέφωνο

 

ok thx :!:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Aν και βρισκομαι κοντα στην αποκτηση του, για την ακρίβεια περιμένω τον αργοκίνητο Γερμανο να το φέρει, υπάρχουν κάποια σημεία που με χαλάνε από λιγο αλλά όλα μαζί σχετικά αρκετα!

Πρόκειται για την έλλειψη ραδιοφώνου, του NFC και του ir blaster . Eπίσης ενώ η καμερα και το βιντεο είναι κορυφαία το κινητο δεν κάνει λήψη 1080p 60fps που είναι must στις ναυαρχίδες και κάνει λήψη 4Κ στα 30fps!! Την να την κάνω και που να την δω ρε παλικάρια την 4Κ λήψη? Οπώς είπα το καθένα από αυτά ενοχλεί λίγο αλλα που πας χωρίς όλα αυτά μαζί?!

Το ραδιοφωνο είναι διαχρονικα καλό και η λογικη τι να το κανεις στο 2015 με βρίσκει κάθετα αρνητικο. Δεν έχεις παντου wifi και πρόσβαση σε data. Το ραδιοφωνάκι σώζει!

Το NFC μέχρι τωρα στα κινητά μου που το είχα δεν το χρειαζομουν αλλά με το σύστημα των ανέπαφων πληρωμών που θα επεκταθεί και εδώ την διετία 2015-16 θεωρώ την έλλειψη θα την βρουμε μπροστά μας.

Το ir ειναι λίγο κλαιν αλλά γιατί να το έχουν κινητά των 200-250 και αυτό όχι?

 

Φαντάσου αν δεν ήθελες να το πάρεις τι θα του έσερνες :lol:

Σοβαρά τώρα, αν σου είναι τόσο σημαντικές αυτές οι λειτουργίες, τότε μην το πάρεις φίλε μου.

Θα χαλαστείς. Γιατί είναι άσχημο σε έναν καταναλωτή να αγοράζει κάτι με μισή καρδιά.

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου αν δεν ήθελες να το πάρεις τι θα του έσερνες :lol:

Σοβαρά τώρα, αν σου είναι τόσο σημαντικές αυτές οι λειτουργίες, τότε μην το πάρεις φίλε μου.

Θα χαλαστείς. Γιατί είναι άσχημο σε έναν καταναλωτή να αγοράζει κάτι με μισή καρδιά.

 

Όχι ρε φίλος απλα την θεωρω πολυ καλη την προσφορα του Γερμανού, και ευκολίες πληρωμής. Παίρνεις το υπέρ τούμπανο απο άποψη επιδόσεων απλα με προβληματίζουν αυτα που ανέφερα. Να μην το πω?!

Link to comment
Share on other sites

******ά...τελικά η θήκη της Nilkin που πήρα με το S-view λειτουργεί κανονικά αλλά μόνο για κανονικές κλήσεις (απάντηση/ακύρωση). Αλλες λειτουργίες όπως μουσική, καιρός κτλ δεν είναι διαθέσιμα μέσα από τη θήκη. Νομίζω πως πρέπει να κάνουμε μια λίστα με θήκες που έχει ο καθένας μας και να γράψει τι και πως και να συμπληρωθεί στο αρχικό ποστ.
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλος απλα την θεωρω πολυ καλη την προσφορα του Γερμανού, και ευκολίες πληρωμής. Παίρνεις το υπέρ τούμπανο απο άποψη επιδόσεων απλα με προβληματίζουν αυτα που ανέφερα. Να μην το πω?!

 

βεβαιως και να το πεις φιλε μου, απλα αν τις θεωρεις τοσο σημαντικες τις ελλειψεις του mx4 και δεν μπορεις να κανεις χωρις αυτες μην το παρεις, τα λεφτα σου δινεις και πρεπει να εισαι καλυμμενος, αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει υπερπληρες τηλεφωνο ακομα και στα 1000 ευρω (ονοματα δεν λεμε :p) παντα κατι θα λειπει, οποτε παιρνεις αυτο που σε καλυπτει περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...