Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην 5.1.4A εγώ δεν μπόρεσα να κάνω root ούτε με το King root που έκανε φίλος πιο πάνω στην προηγούμενη, αντίθετα στην τελευταία 5.6.3.29A έκανα ίσως όλες οι test να το έχουν.

 

Το πρόβλημά μου είναι ότι σε όποια έκδοση Κιαν έβαλα δεν μπορώ να κατεβάσω με 3G ή 4g από το playstore(τελευταία έκδοση), με wifi κανένα πρόβλημα έχω wind f2g τα δεδομένα ανοίγουν σε lte E++ , έτσι δείχνει και με άλλα κινητά κάποια λύση; Δοκίμασα wipe cash force stop τίποτα.

 

Υ.Γ. Τελικά το έλυσα το πρόβλημα με τα δεδομένα που δεν μπορούσα από το site της wind για ρυθμίσεις https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/upostirixi/ruthmiseis-internet/

Στο δικό μου mx4 στα δεδομένα το apn της wind είχε username και password ενώ έπρεπε να είναι κενά κα τα δύο.

 

Υ.Γ. 2. Στη μουσική έχει ισοσταθμιστή ο οποίος δουλεύει με τα ακουστικά δεν ξέρω αν είναι το direc hd.

Edited by VISSINI_BOY
ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας. Πήρα το τηλέφωνο αυτό αλλά επειδή είναι η πρώτη φορά που παίρνω κινητό από την meizu δεν ξέρω πολύ καλά το τι παίζει με τα updates. Μου βγάζει ότι έχω την 5.0.1 έκδοση αλλά από ότι είδα παραπάνω έχουν βγει και άλλες. Πρέπει να το κάνω root το τηλέφωνο για να κατεβάσω τις τελευταίες εκδόσεις ?
Link to comment
Share on other sites

Στις προηγούμενες τρεις σελίδες έχουν απαντηθεί όλα τα ερωτήματα σου.

Αν θες να περάσεις άλλη ρομ, δες εδώ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632745#post6632745

Κατεβαζεις οποία έκδοση θέλεις από εδώ:https://meizufans.eu/forum/category/36/meizu-mx4-firmware, την αντιγραφεις χύμα μέσα στη συσκευή, απλά την πατάς από τον default browser και έτοιμος.....;)

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. 2. Στη μουσική έχει ισοσταθμιστή ο οποίος δουλεύει με τα ακουστικά δεν ξέρω αν είναι το direc hd.

 

Οχι δεν είναι αυτό, αυτό είναι μόνο το equalizer το οποίο το έχει και η προηγούμενη έκδοση. Αναρωτιέμαι τι ακριβώς έγινε με το Dirac HD. Δεν είναι θέμα λογισμικού γιατί στο ΜΧ5 υπάρχει επιλογή κανονικά. Στο ΜΧ4 "εξαφανίστηκε" με την έλευση του Flyme 5. Τέλος πάντων, θα παραμείνω με το flyme 4 μέχρι να επιστρέψει και πάλι το Dirac HD στο Flyme 5. Χρησιμοποιώ πολλά ακουστικά οπότε το Dirac HD μου επιτρέπει να έχω όποιο profile ήχου και sound signature χρειάζεται με το κάθε ζευγάρι ακουστικών. Δεν θα ήθελα να φτάσω σε σημείο για να παίρνω μαζί μου τον εξωτερικό φορητό ενισχυτή που έχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με 4.5.7i και η μπαταρία μου κρατάει λιγότερο από iphone 6s όταν εγώ πάω στο 0 το iphone είναι στο 30% με 4ώρες οθόνη. Γενικά δεν μου βγάζει ολόκληρη την ημέρα, και δεν του κάνω και τίποτα το ιδιαίτερο...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/4a8b90d2a2b83b650896e37a520f10c4.jpg

Edited by platon_153
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 ωρες και 15 λεπτα χρηση δεν ειναι κατι το ιδαιτερο; :lol:

 

εμενα η μπαταρια μια χαρα μου φαινεται

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,με 4.5.7Ι μπορούμε να πάρουμε αναβάθμιση στο flyme5?γτ στην αναβάθμιση που πατάω μου γράφει ότι η έκδοση μου είναι η νεώτερη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με 4.5.7i και η μπαταρία μου κρατάει λιγότερο από iphone 6s όταν εγώ πάω στο 0 το iphone είναι στο 30% με 4ώρες οθόνη. Γενικά δεν μου βγάζει ολόκληρη την ημέρα, και δεν του κάνω και τίποτα το ιδιαίτερο...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/4a8b90d2a2b83b650896e37a520f10c4.jpg

 

4+ ώρες για σύγχρονη συσκευή δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο; Τουλάχιστον η δική μας συσκευή είναι συνεπής σε θέματα διάρκειας. Δεν θα δεις μεγάλες διαφοροποιησεις από χρήση σε χρήση σε αντίθεση με το iPhone που βλέπω από 2 έως 5. Εμείς πάντα γύρω στις 4 παίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

συγχαρειτε με!

 

έπεσε ποτηρι νερο πανω στο 1/5 οθονης χαμηλα,επι του κουμπιου..

 

αταραχος ο mertaghon σηκωνει κινητο,σκουπιζει,βγαζει θηκη,ξανασκουπιζει,επιβλεπει,δουλευει,οκ

 

μετα απο 10΄....

 

οθονη τρελαινεται κουμπι χαμηλα νεκρο...ΟΧΙ πια αταραχος ο mertaghon,ΧΑΧΑΧΑ,σβηνει με δυσκολια το τρελο

πια κινητο,δεν δουλευε το touch πουθενα,και γκουγκλαρει λυσεις..

 

ε τι γραφουν ολοι:ρυζια και μ//...ες...

 

παμεε

 

φερνω τον αφυγραντηρα θηριο του υπογειου μας στο δωματιο..

 

ε σε 10 λεπτα ρουφηξε τα παντα...κιεμενα μαζι μεκανε σαν ζομπι για να φτασει το30 τα εκατο υγρασια δωματιου..

 

τεσπα σε 20 λεπτα ρουφηγματος ΟΛΑ ΤΖΕΤ

 

αφυγραντηρα ισχυρο μαγκες,ουτε ρυζια ουτε αγχος..

ο mertaghon παει νανι,καληνυχτα μαγκομαιφοναδες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά εγώ με 4.5.7i και η μπαταρία μου κρατάει λιγότερο από iphone 6s όταν εγώ πάω στο 0 το iphone είναι στο 30% με 4ώρες οθόνη. Γενικά δεν μου βγάζει ολόκληρη την ημέρα, και δεν του κάνω και τίποτα το ιδιαίτερο...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160404/4a8b90d2a2b83b650896e37a520f10c4.jpg

 

συγκρινε gps στα 2 αυτα κινητα,εχω φοβερη υπεροχη του μχ4 εκει σε μπαταρια

 

κατα τα αλλα γενικη υπεροχη 6ς μπαταριακα....

 

τσεκαρε με κλειστο 4g αν βολευεσαι,αν βοηθα δλδ,,δοκιμη..

 

τα 6,6ς τα πρωτα ΑΙΦΟΝ που με μεση χρηση δουλειας δλδ viber,whatsapp,ομιλια,μειλ,σμς

ΚΑΙ ΟΧΙ bROWSER,GPSμε εχουν τοοοσο ικανοποιήσει

 

τι διαλο ...απιστευτο,α ναι background ολα κλειστα εκτος των 2 πιο πανω που ειπα,βοηθα αυτο

 

 

edit

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙΙΙ TO mx4 θα φτιαξει αν βαλεις πληρως σωστα το greenify,αν και θα ταλαιπωρηθεις για 1η φορα σε κινητο να το βαλεις..

 

δλδ το g2 f320 μου με τρελη καταχρηση,απο μιση (!!) μερα ,με το greenify τελεια ρυθμισμενο,βγαζει τωρα 1 μερα(!!!)

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,με 4.5.7Ι μπορούμε να πάρουμε αναβάθμιση στο flyme5?γτ στην αναβάθμιση που πατάω μου γράφει ότι η έκδοση μου είναι η νεώτερη

 

Πρέπει να το κάνεις manual.

 

"Κατεβαίνεις" πρώτα στην 4.0.4I και μετά μπορείς να φλασαρεις οποία θέλεις ή stable ή test από εδώ:

https://meizufans.eu/forum/category/36/meizu-mx4-firmware

 

Η 5.6.3.22 που έχω περάσει (Αγγλοκινεζικη) έχει root , πάει σφαίρα και η διάρκεια της μπαταρίας της είναι εξαιρετική!!

Link to comment
Share on other sites

5.6.3.29 beta μπαταρία... God damn... Άθλια. Απίστευτο drain. Υπέκυψα στον παραπάνω με την. 22 έκδοση και πίστεψα ότι έλυσαν το πρόβλημα της μπαταρίας στην τελευταία... Λάθος μου... 4 λεπτά screen on, 10 ώρες εκτός πρίζας και μπαταρία στο 39% Το Android OS δείχνει χρήση 42%
Link to comment
Share on other sites

5.6.3.29 beta μπαταρία... God damn... Άθλια. Απίστευτο drain. Υπέκυψα στον παραπάνω με την. 22 έκδοση και πίστεψα ότι έλυσαν το πρόβλημα της μπαταρίας στην τελευταία... Λάθος μου... 4 λεπτά screen on, 10 ώρες εκτός πρίζας και μπαταρία στο 39% Το Android OS δείχνει χρήση 42%

 

Τελικά άκυρο αυτό που έγραψα. Μετά από μια φόρτιση πήρε τα φυσιολογικά του. Η μπαταρία τώρα μια χαρά. Οσοι από εσάς σας ρουφήξει τη μπαταρία δώστε του μια-δυο καλές φορτίσεις και θα είστε μια χαρά.

 

Επίσης σήμερα έχουμε καινούργια test αλλά δεν θα την περάσω ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μια ερωτηση ρε παιδια γιατι εχω τρελαθει.. Ημουν στην 5.1.3.0 (stable) και μου ηρθε Update μεσω ΟΤΑ για την 5.1.4.0 . Την περασα πριν λιγες ωρες, ολα κομπλε! Εχω θεμα με το Messenger του Facebook (και Snapchat αλλα δε με καιει τοσο). Δε μου ερχονται μνμ, ή για να μου ερθουν πρεπει να εχω παντα ανοιχτη την εφαρμογη. (Προφανως και τα εχω φτιαξει ολα σε Security, Auto Launch-Standby και το 'κλειδωματακι' μεσω Multitask). Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα; Να το γυρισω πισω στην 5.1.3.0? Ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Μια ερωτηση ρε παιδια γιατι εχω τρελαθει.. Ημουν στην 5.1.3.0 (stable) και μου ηρθε Update μεσω ΟΤΑ για την 5.1.4.0 . Την περασα πριν λιγες ωρες, ολα κομπλε! Εχω θεμα με το Messenger του Facebook (και Snapchat αλλα δε με καιει τοσο). Δε μου ερχονται μνμ, ή για να μου ερθουν πρεπει να εχω παντα ανοιχτη την εφαρμογη. (Προφανως και τα εχω φτιαξει ολα σε Security, Auto Launch-Standby και το 'κλειδωματακι' μεσω Multitask). Εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημα; Να το γυρισω πισω στην 5.1.3.0? Ευχαριστω εκ των προτερων!

Προσωπικά σε mx5 και αφού έφαγα ένα ολόκληρο σκ γύρισα πίσω... Τρέλα προβληματα με notifications και στο Viber κρασαρε και έπρεπε να περάσω παλαιότερη έκδοση για να δουλεύει. Επίσης κάποιες εφαρμογές δεν μου άνοιξαν καν όπως πχ imdb..

Γύρισα πίσω πάντα με clear data και ηρέμησα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε mx5 και αφού έφαγα ένα ολόκληρο σκ γύρισα πίσω... Τρέλα προβληματα με notifications και στο Viber κρασαρε και έπρεπε να περάσω παλαιότερη έκδοση για να δουλεύει. Επίσης κάποιες εφαρμογές δεν μου άνοιξαν καν όπως πχ imdb..

Γύρισα πίσω πάντα με clear data και ηρέμησα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Τελικα αφου εφαγα και εγω ολο το πρωινο μου (περασα και beta εκδοσεις αλλα δεν) γυρισα πισω στην 5.1.3.0 και ολα κομπλε! Τι να πω.. Μου αρεσει που ηταν stable κιολας :p . Anyway, ευχαριστω οπως και να χει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Μηπως εχει δοκιμασει κανενας να ξεκλειδωσει τον bootloader? Θελω να δοκιμασω το ubuntu αλλα εχω λιγους ενδοιασμους οσον αφορα τον bootloader. Aν υπαρχει κανεις να μου επιβεβαιωσει τη διαδικασια ξεκλειδωματος θα ημουν ευγνωμων.
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στις τελευταιες test εκδοσεις με τον stock browser οταν γκουγκλαρει?

Μου βγαζει παντα webpage not available. Το ιδιο και με dolphin βλεπω.

Ενω Chrome και Firefox δουλεουν κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις προβλημα στις τελευταιες test εκδοσεις με τον stock browser οταν γκουγκλαρει?

Μου βγαζει παντα webpage not available. Το ιδιο και με dolphin βλεπω.

Ενω Chrome και Firefox δουλεουν κανονικα.

 

uc browser δουλευει πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην 5.1.4.0Α εχω βαλει το Handcent Next SMS και μια μου έρχονται μηνύματα και μια οχι....για παράδειγμα μου ερχονται ολα τα μηνυματα απο τον παροχο για προσφορες και για ενημέρωση ποιος με καλεσε ενω μιλουσα σε αλλη γραμμη αλλα δεν μου ερχονται μηνυματα απο φιλους και οικογενεια κ γενικοτερα εκτος παροχου.... ουτε στο app της συσκευης ερχονται οταν το γυρισα σαν πρωταρχικό app για την διαχείριση SMS.... ειναι καμια ρυθμιση? ειναι απο το firmware? ειναι απο το app? Γιατι η αληθεια ειναι οτι μου εχει κατι κοκκινα θαυμαστικά διπλα απο τα ονοματα στα παλαιότερα SMS... Επισης εχω ενα θεματακι με το Power button θελει πλεον αρκετη δυναμη για να λειτουργήσει... Αλλαζει ευκολα? Ειναι λογικό το κοστος η καλύτερα να πάρω το MX5:confused:?
Link to comment
Share on other sites

Δες στο μήνυμα #4646: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6632745#post6632745

Γενικά ισχύει ότι κάνεις downgrade στην 4.5.7I και μετά την 4.0.4I και μετά μπορείς να φλασαρεις ότι θέλεις.

Οι dev είναι με flyme 5 είναι Αγγλοκινεζικες όμως και η 5.6.3.22 που έχω περασμένη είναι και root από τη μαμά της...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα Meizu MX4 το οποίο θέλω να πουλήσω. Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει pm.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...