Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Flyme account έχει; Επαφές και μνμτα πηρατε από backup?

Με clear data την περνάτε ή κάνετε και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Sent from my MX4 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσεις που την βάλατε, η 5.1.5.0.G

1) έχει κανονικά παντού ελληνικα;;

2) μπορούμε να το κάνουμε απο τις ρυθμίσεις ρουτ;;

Και 3) για τους πιο ψαχμενους γίνεται η αλλαγή απο Α σε G με την ίδια διαδικασία που γινόταν και στο flyme 4;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω 5.6.3.22 beta και το κινητό είναι το κινέζικο μπορώ να περάσω την καινούργια 5.1.5.0G η πρέπει να κάνουμε την διαδικασία από A σε I?
Link to comment
Share on other sites

Έχω 5.6.3.22 beta και το κινητό είναι το κινέζικο μπορώ να περάσω την καινούργια 5.1.5.0G η πρέπει να κάνουμε την διαδικασία από A σε I?

 

ναι ακριβως φιλε

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που είναι international το κινητό και έχω περάσει την 5.6.3.22A μπορώ να περάσω κατευθείαν την 5.1.5.0G ή πρέπει να κάνω τίποτα άλλο πρώτα?

 

Sent from my MX4 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έκανα επαναφορά εργοστασιακών στην 4.5.7Ι και πέρασα την 5 για πιο σιγουριά.Το κινητό πετάει.Ένα κουλό μέχρι στιγμής το αφήνω χθες το κινητό με μπαταρία 49% το κλείνω και σήμερα το βρίσκω με 64%.Ακόμα δεν μπορώ να εγκαταστήσω το antutu ασυμβατότητα λέει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αν εχει ξαναειπωθει το θεμα. Δεν ειχα ποτε θεμα με τις ενημερωσεις. Ποτέ δε χρειαζόταν να περασω την παλια ενημερωση ως βαση για να βάλω καποια αλλη. δοκιμασα να βαλω την 5.1.5.0Α stable. Από τη στιγμη που την έβαλα το κινητο μου αρχισε να κολλαει απιστευτα, δεν εκανε καλο συγχρονισμο και μαλιστα κολλουσε οταν συγχρόνιζε το call log από το flyme account μου. Πατούσα να μπω κάπου στο μενού καθυστερούσε πάρα πολύ, μαυριζε η οθόνη και μετά απο λίγο έμπαινε. Το κατέβασα ξανα στην 4.5.7Α που είχα πριν και έγινε ακόμα χειρότερο. δε με συγχρόνιζε τις επαφές από το gmail μου. προσπάθησα να βάλω την 5.6.3.22Α για την οποία διάβασα καλά σχόλια από δω και με έγγραψε πρωτη φορά firmware corrupted! το γύρισα στην 4.0.4Α (μπήκε μετά απο 4 προσπαθειες με κολλημένο το κινητο στο εικονιδιο του flyme) και από κει πάω να περάσω την 5.6.3.22Α και πάλι με λέει firmware corrupted. Μπορεί να με εξηγήσει κανείς για ποιο λόγο έφαγα αυτά τα κολληματα με την απόδοση και τι μπορώ να κάνω από δω και πέρα;

 

Το εφτιαξα το παραπάνω τελικά. Υπάρχει κάποιος που να ξέρει ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΩΛΟVIBER ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ; σόρρυ για τα κεφαλαια αλλα έχω δοκιμασει τα πάντα. autolauch, enable notify, whitelist στο accelerator, στο power το έβαλα να μενει ανοιχτό όταν η συσκευή ειναι stand by. Τι αλλο να κανω για να ερχονται οι ειδοποιήσεις μπορει να με εξηγησει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ναι το linked launch κανει ολη τη ζημια. Πλεον ειμαι κομπλε. Εκει ηταν ολο το θεμα. Μετα απο κει εφτιαξαν ολα (μεχρι στιγμης).
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα την αναβαθμιση απο 4.5.7Ι σε 5.1.5.0G αλλα εχει προβλημα το play store. δεν μπαινει βγαζει το μυνημα, σφαλμα ανακτησης πληροφοριων απο τον διακομιστη(RH-01)! παιζει να χει κανεις ιδεα τι γινεται...

 

το προβλημα λυθηκε με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων ... ! επομενως σιγουρα μια επαναφορα πριν ή μετα την φορτωση της ρομ, καλυτερα πριν!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει περάσει την καινούργια 5.1.5.0G να μας πει αν μπορεί να κάνει εγκατάσταση το Google play games? Γιατί εγώ με την προηγούμενη global beta είχα πρόβλημα το error 505 και απο οτι διαβάζω και στο meizu fans κάποιοι έχουν το ίδιο πρόβλημα και με την καινούργια global.

 

Sent from my MX4 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Beta και θέλω να περάσω σε stable 5.1.5.0Α αλλά το meizufans φαίνεται να έχει κάποιο πρόβλημα με τους servers του και δεν σε αφήνει. Εχουμε καμιά διαφορετική πηγή;
Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια εχω την εντυπωση οτι εχει πεσει σε αποδοση με την καινουρια ρομ! το καλο γι αυτους που γουσταρουν καμερα ειναι οτι εχει ανεβει σε δυνατοτητες, πιο γρηγορη στην ληψη και στην εστιαση, εχουν βαλει δυνατοτητα εικονας gif 6 δευτερολεπτων και στο manual εχουν προσθεσει και αλλες επιλογες, κορεσμο,white balance κλπ!
Link to comment
Share on other sites

παντως η μπαταρια εχω την εντυπωση οτι εχει πεσει σε αποδοση με την καινουρια ρομ! το καλο γι αυτους που γουσταρουν καμερα ειναι οτι εχει ανεβει σε δυνατοτητες, πιο γρηγορη στην ληψη και στην εστιαση, εχουν βαλει δυνατοτητα εικονας gif 6 δευτερολεπτων και στο manual εχουν προσθεσει και αλλες επιλογες, κορεσμο,white balance κλπ!

 

Μόνο έπεσε η μπαταρία; Γαμηθηκε ο Δίας. Σε εμένα τουλάχιστον έχει τελείως απρόβλεπτη συμπεριφορά. Άλλες φορές πάει νορμάλ και άλλες μου τρώει 3% την ώρα stand by και άλλες μου τρώει 20% στο μισάωρο.

 

Στην προηγούμενη ξεκίνησε αυτό το κόλπο και συνεχίζει και σε αυτήν. Υπόψη μιλάμε για beta, σταθερή δεν βρήκα ακόμα πουθενά διαθέσιμη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν κατεβαίνουν, runtime error πετάνε στο κατέβασμα. Μέχρι να το διορθώσουν είμαι με beta.

 

Άσχετο, για να περάσουμε global απλά θα πετάξω το αρχείο μέσα και θα κάνω update;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν κατεβαίνουν, runtime error πετάνε στο κατέβασμα. Μέχρι να το διορθώσουν είμαι με beta.

 

Άσχετο, για να περάσουμε global απλά θα πετάξω το αρχείο μέσα και θα κάνω update;

 

http://www.flyme.cn/firmwarelist-6.html#3

Από εδώ δλδ δε σου κατεβαίνουν? Εμένα μια χαρά κατεβαίνουν.

 

Αν έχεις international κινητό ναι.

Αλλιώς θέλει ρουτάρισμα και μια διαδικασία. Δεν μπαίνει έτσι απλά.

Link to comment
Share on other sites

Για τις μπαταρίες πιστεύω θα έχουμε καλύτερη εικόνα μετά από καμιά 10αριά φορτίσεις.Πάντως και εγώ δεν μπορώ να δηλώσω ικανοποιημένος σε θέμα μπαταρίας με τη global.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα , τώρα κατεβάζω την international flyme 5 εκδοση , απο αυτους που την χρησιμοποιουν παρατηρήσατε εαν το dirac hd υπαρχει ακομα στις ρυθμισεις μουσικής ή εχουμε θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ μάλλον ατύχησα και η δική μου συσκευή άρχισε να μου κάνει διάφορα. Η μπαταρία ήταν μόνο η αρχή από ότι φαίνεται. Εντάξει δεν λέω, η συσκευή έφαγε καλή κακομεταχείριση (και ειδικά στα χέρια του πιτσιρίκου και 1.5 χρόνο σε πολύ υγρό περιβάλλον) αλλά δεν περίμενα να έχουμε απανωτά μπαράζ προβλημάτων. Ενδεικτικά:

- Ξεκινήσαμε με πολύ κακή διαχείριση της μπαταρίας, πραγματικά ότι να ναι. Μέρα δεν βγάζει ούτε σε stand by.

- Περάσαμε τώρα στην οθόνη που πραγματικά έχει ανεβάσει το ότι κάνει ότι θέλει και τα χάνει. Με restart επανέρχεται μέχρι την άλλη φορά που θα χαζέψει.

- Παρατήρησα χτες πρώτη φορά απίστευτη άνοδο θερμοκρασίας κατά τη διάρκεια της φόρτισης ακόμα και για απλές λειτουργίες με αποτέλεσμα να παγώνει το τηλέφωνο μέχρι να κρυώσει. Ξέρω ότι ανεβάζει λίγο τη θερμοκρασία όταν φορτίζει αλλά ποτέ δεν μου πάγωνε και ποτέ δεν έκανε throtlling για να κρυώσει. Χτες βράδυ το είδα πρώτη φορά.

- Γενικά παρατηρώ περίεργη συμπεριφορά σε όλα και την συσκευή την ξέρω καλά.

 

Τι συμβαίνει γιατρέ; Πεθαίνει; Είναι μόνο θέμα της μπαταρίας η οποία απλά μάλλον τα έφτυσε (παρά το Good status που μου δείχνουν κάποια apps όπως το CPUZ και το Gsam αλλά και άλλα apps) ή απλά μάζεψα απίδι απίδι μέσα στο σάκο και γέμισε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...