Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοι γιατι ξεπουλανε ετσι;Το 16αρι 235$(=207€) και 300$ το pro....

https://www.fastcardtech.com/MEIZU-MX4-Dual-Quad-Core.html?u=163443

Μηπως βγαινει το mx5?

 

είναι αξιόπιστοι;με τρώει το χέρι μου για το mx4...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα, συγνωμη αν οι ερωτησεις μου ειναι γελοιες.. Σκεφτομαι να παρω ενα meizu κινητο, η το m1 η το mx4, προφανως και ειναι καλυτερο το mx4 αλλα απο οτι ειδα ειναι 32bit, εχει αυτο τωρα κανενα σοβαρο ελλατωμα σε σχεση με τον 64 του m1 που ειναι πιο καινουριο?

Και επισης τι διαφορα εχει το mx4 του γερμανου ας πουμε απο αυτο της κινας; Περα το οτι εχει αμμεση εγγυηση και ειναι πιο ακριβο; Το κινεζικο του περνας οτι θελεις και το αλλο οχι; Ειναι σε τιποτα καλυτερο αυτο της ελλ.αντιπροσωπειας; Τι αξιζει;

Σορρυ αν πονεσαν τα ματια σας...

 

Απο εσενα εξαρτάται ποιο ειναι καλυτερο. Το καλύτερο γενικα θα ηταν ενα international απο το meizustore με Ελληνική εγγυηση, αυτο δε γινεται και το συγκεκριμένο ειναι και πολυ ακριβο για το τιποτα. Τωρα στις βασικες σου επιλογες + και -.

-Απο κινα παιρνεις πολυ φθηνα τη κινεζικη εκδοση που βαζει τις Α και ειναι οι ποιο γρηγορες σε updates καθος υπαρχουν οι τεστ Α preview που ειναι beta και αναβαθμιζονται σχεδον καθε βδομαδα αλλα ειναι αρκετα σταθερες, δεν εχουν playstore ΑΛΛΑ μπαινει ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ (ενα απλο ινσταλ- ουτε ρουτ ουτε τρελο ψαξιμο ουτε τιποτα)

-Απο κινα μπορείς να βρεις απο μαγαζιά οπως το gearbest τη καλυτερη για εμενα εκδοση international που παιρνει τις Α και Ι , η Ι οπως λογικά ξερεις απλα εχει playstore απτην αρχη.

-Απο Γερμανο παίρνεις τη tccm που θα σε ταλαιπωρήσει λιγο στο να βαζεις οτι εκδοση θες αλλα γίνεται και θα εχεις εγγύηση της προκοπής (υποθέτω)

Αν δεν εχεις το μικροβιο (που εχω εγω ας πουμε) να περνας οτι update βγαινει, και απο γερμανο ή gearbest να το παρεις και να περάσεις καποια I της meizu που θα παίρνει update περιπου καθε 1-2 μηνες θα εισαι κομπλε, και το κινεζικο δηλαδη απτο fastcard στα 210 ευρω με την Α παλι το ιδιο ισχυει,μπορει να βαλεις την Α STABLE και θα παιρνεις μονο stable OTA updates.

ΑΝ σε μπερδεψα να σε ξεμπερδεψω, τεστ Α και stable A παιρνουν ΟΛΑ. Ποια θες εσυ τη βαζεις (στου Γερμανου θα μπει με λιγο παραπανω κοπο και δε ξερω αν θα πρεπει να κανεις διαδικασια ΚΑΘΕ φορα που θα θες update ή οχι)

Τις stable I τις παιρνουν μονο τα ιντερνασιοναλ (δεν υπαρχει τεστ Ι)

Αυτα, ελπιζω να μη σε μπερδεψα παραπανω. Βαλε και τα λεφτα κατω και αποφασισε οπως οι περισοτεροι στις τεστ Α θα καταλήξεις νομιζω γιαυτο ή κρατα τα λεφτα σου για το μχ5 ή παρε το φθηνότερο. :lol:

Α! το μεγαλυτερο μείον στο να παρεις φθηνα απο κινα, θα κανει ενα μηνα να ρθει :lol: και εγω σε σχεση με το M1 στα 50ευρω που εχουν διαφορα τωρα θα επερνα το φθηνο mx4 για τη καμερα και τον ηχο καθος και το screen/body ratio.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, συγνωμη αν οι ερωτησεις μου ειναι γελοιες.. Σκεφτομαι να παρω ενα meizu κινητο, η το m1 η το mx4, προφανως και ειναι καλυτερο το mx4 αλλα απο οτι ειδα ειναι 32bit, εχει αυτο τωρα κανενα σοβαρο ελλατωμα σε σχεση με τον 64 του m1 που ειναι πιο καινουριο?

Και επισης τι διαφορα εχει το mx4 του γερμανου ας πουμε απο αυτο της κινας; Περα το οτι εχει αμμεση εγγυηση και ειναι πιο ακριβο; Το κινεζικο του περνας οτι θελεις και το αλλο οχι; Ειναι σε τιποτα καλυτερο αυτο της ελλ.αντιπροσωπειας; Τι αξιζει;

Σορρυ αν πονεσαν τα ματια σας...

 

Απλά να συμπληρώσω κάτι μιας και όλα τα άλλα τα κάλυψε ο Sam. Αυτήν την στιγμή δεν υπάρχει καμία εφαρμογή,κανενα παιχνίδι και γενικά τίποτα που να χρειάζεται 64bit επεξεργαστή. Οπότε στην ουσία μάλλον δεν σου δίνει κατι παραπανω από τον 32bit εκτός από εντυπωσιασμό.Αν αλλάζεις γρήγορα κινητά όπως εγώ μέχρι να έχει πραγματική χρησιμότητα ο 64bit θα έχεις αλλάξει κινητό.

Link to comment
Share on other sites

είναι αξιόπιστοι;με τρώει το χέρι μου για το mx4...

 

Εχω παρει 4 κινητα απο κει κ ηταν μια χαρα.

Υ.γ εχουν και κουπονι 10$ για αγορες πανω απο 200$

Link to comment
Share on other sites

Επειγον Παιδια εκανα αναβαθμιση συη 4.2.8.2Α και δε δουλευουν τα google services.to play store to mail to hangouts

Τι πρεπει να κανω?

Edited by Manosvasilakis
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει 4 κινητα απο κει κ ηταν μια χαρα.

Υ.γ εχουν και κουπονι 10$ για αγορες πανω απο 200$

 

 

Μάλιστα...Λίγο που το έψαξα τους έχουν για κλωνομάγαζο με μέτρια ικανοποίηση από τους πελάτες.Από την άλλη 4 αγορές χωρίς παράπονο δεν είναι λίγο,ίσως τα παράπονα να ήταν για παλιότερα και να έχουν στρώσει τώρα.Πάντως σε αυτή την τιμή είναι νομίζω μεγάλο value for money.Γενικά το κινητό με τα χαρακτηριστικά του και το flyme πιστεύετε θα κρατήσει 2 χρόνια τουλάχιστον(πιο πολύ το ρωτάω για τη ραμ που βλέπω τα περισσότερα κινητά να βγαίνουν με 3gb);

 

ΥΓ.θενκς για το ινφο με το κουπόνι,έχουν και μια έκπτωση για νέα μέλη,το κινητό το αγοράζεις με κάτι πάνω από 200€...

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι αυτο εχει 2-3 κραχτες (mx4,pro,mi4,m1 note) και τα υπολοιπα ειναι κλωνοι η' οι τιμες δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικες.

Εγω προσωπικα αν δωσω το mx4 θα παω για το pro απο το ιδιο μαγαζι.

Για δυο χρονια δε ξερω γιατι ηδη κυκλοφορει αρκετο καιρο κ βλεπεις οτι στα κινητα οι αλλαγες ειναι τεραστιες ανα διμηνο.

Παντως στην τιμη αυτη δεν υπαρχει δευτερη επιλογη.Στα 360€ του γερμανου δε θα το αγοραζα...

Link to comment
Share on other sites

Επειγον Παιδια εκανα αναβαθμιση συη 4.2.8.2Α και δε δουλευουν τα google services.to play store to mail to hangouts

Τι πρεπει να κανω?Δεν μπορω να λβω ουτε μαιλ ουτε να μπω στο play store ουτε να λαβω μηνυματα στο hangouts

Επειγον Παιδια εκανα αναβαθμιση συη 4.2.8.2Α και δε δουλευουν τα google services.to play store to mail to hangouts

Τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι αυτο εχει 2-3 κραχτες (mx4,pro,mi4,m1 note) και τα υπολοιπα ειναι κλωνοι η' οι τιμες δεν ειναι τοσο ανταγωνιστικες.

Εγω προσωπικα αν δωσω το mx4 θα παω για το pro απο το ιδιο μαγαζι.

Για δυο χρονια δε ξερω γιατι ηδη κυκλοφορει αρκετο καιρο κ βλεπεις οτι στα κινητα οι αλλαγες ειναι τεραστιες ανα διμηνο.

Παντως στην τιμη αυτη δεν υπαρχει δευτερη επιλογη.Στα 360€ του γερμανου δε θα το αγοραζα...

 

Κατατοπιστικότατος!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειγον Παιδια εκανα αναβαθμιση συη 4.2.8.2Α και δε δουλευουν τα google services.to play store to mail to hangouts

Τι πρεπει να κανω?

 

Καλημερα, απλα διεγραψε οτι εχεις της google μεσα, διεγραψε και τον google installer και κατεβασε τη τελευταια εκδοση απο το κινεζικο store της meizu και ξαναπερνα τα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απλα διεγραψε οτι εχεις της google μεσα, διεγραψε και τον google installer και κατεβασε τη τελευταια εκδοση απο το κινεζικο store της meizu και ξαναπερνα τα.

 

χρειάζεται διαγραφή? , εγώ έτσι βάζω τον installer λες να κάνω βλακεία ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα πηρα μεταχειρισμενο απο ενα φιλο το MEIZU αγορασμενο απο το Γερμανο. Θελω να ρωτησω αξιζει να αλλαξω ρομ ή να περιμενω να βγει επισημο update?

Kαι κατι αλλο επειδη το τηλεφωνο το πηρα χωρις θηκη και προστασια ξερει κανεις καποιο μαγαζι στη Θεσσαλονικη να παω να αγορασω γιατι δεν γινεται χωρις θηκη.

Παντως οι πρωτες εντυπωσεις το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο και παει σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Σημερα πηρα μεταχειρισμενο απο ενα φιλο το MEIZU αγορασμενο απο το Γερμανο. Θελω να ρωτησω αξιζει να αλλαξω ρομ ή να περιμενω να βγει επισημο update?

Kαι κατι αλλο επειδη το τηλεφωνο το πηρα χωρις θηκη και προστασια ξερει κανεις καποιο μαγαζι στη Θεσσαλονικη να παω να αγορασω γιατι δεν γινεται χωρις θηκη.

Παντως οι πρωτες εντυπωσεις το τηλεφωνο ειναι πανεμορφο και παει σφαιρα.

 

Φιλε οπωσδηποτε να παρεις θηκη σιλικονης και tempered γυαλι,και εμενα μου αρεσει γυμνο αλλα σημερα ειχα την πρωτη μου σοβαρη πτωση με αποτελεσμα να γινει κοματια το tempered αλλα η οθονη δεν επαθε το παραμικρο,ασε που στην αρχη νομιζα οτι κοματιαστηκε η οθονη αλλα ευτυχως τα 8 ευρω που εδωσα για το γυαλι πολυ πιθανον να με γλιτωσαν απο ταλαιπωρια,εννοειται πως παρηγγειλα αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οπωσδηποτε να παρεις θηκη σιλικονης και tempered γυαλι,και εμενα μου αρεσει γυμνο αλλα σημερα ειχα την πρωτη μου σοβαρη πτωση με αποτελεσμα να γινει κοματια το tempered αλλα η οθονη δεν επαθε το παραμικρο,ασε που στην αρχη νομιζα οτι κοματιαστηκε η οθονη αλλα ευτυχως τα 8 ευρω που εδωσα για το γυαλι πολυ πιθανον να με γλιτωσαν απο ταλαιπωρια,εννοειται πως παρηγγειλα αλλο!

Συμφωνω ξερεις καποιο μαγαζι θεσσαλονικη να παω να παρω αμεσα ? θα παρω και απο το ebay αλλα θα αργησουν και δεν μπορω να περιμενω 20 μερες για να το βαλω θηκη και τζαμακι.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω ξερεις καποιο μαγαζι θεσσαλονικη να παω να παρω αμεσα ? θα παρω και απο το ebay αλλα θα αργησουν και δεν μπορω να περιμενω 20 μερες για να το βαλω θηκη και τζαμακι.

 

Δεν ξερω φιλε αν εχει καταστημα στην Θεσσαλονικη με αξεσουαρ για μχ4, ισως να εχει ο γερμανος,αλλιως βαλε μια universal προσωρινα και δες απο ebay η απο aliexpres εγω απο ali πηρα θηκη και γυαλι κανουν 3-4 εβδομαδες να ερθουν!

Link to comment
Share on other sites

sam με λαμβανεις;;;;;; προσπαθω απο χθες να περασω την 4.5.3 και συνεχεια μου δινει σφαλμα οτι δεν βρεθηκε firmware..anyway το ξανα κατεβασα μηπως εγινε καμια πατατα...το ξανα κατεβασα και μου λεει παλι τα ιδια error 01 not found firmware...λες να παιζει κατι νε το λινκ;;; Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, απλα διεγραψε οτι εχεις της google μεσα, διεγραψε και τον google installer και κατεβασε τη τελευταια εκδοση απο το κινεζικο store της meizu και ξαναπερνα τα.

Το προβλημα ειναι οτι ετσι το ειχα βαλει και δουλευε κανονικα με τη 4.2.2.2Α.εχθες εκανα ενημερωση στην 4.2.8.2Α και δουλευουν μονο σε wifi.Σε 3g εχω περισσοτερο το προβλημα γιατι τη μια δουλευουν και την περισσοτετη ωρα δεν δουλευουν.τα απεγκατεστησα ολα και ξανα εκανα εγκατασταση ακομα και τον ινσταλερ απο το κινεζικο app αλλα παλι τα ιδια.Μηπως υπαρχει και καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι ετσι το ειχα βαλει και δουλευε κανονικα με τη 4.2.2.2Α.εχθες εκανα ενημερωση στην 4.2.8.2Α και δουλευουν μονο σε wifi.Σε 3g εχω περισσοτερο το προβλημα γιατι τη μια δουλευουν και την περισσοτετη ωρα δεν δουλευουν.τα απεγκατεστησα ολα και ξανα εκανα εγκατασταση ακομα και τον ινσταλερ απο το κινεζικο app αλλα παλι τα ιδια.Μηπως υπαρχει και καποιος αλλος με το ιδιο προβλημα?

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα δε κατάλαβα. Άμα δουλεύουν στο wifi δε φταίνε τα gapps.

sam με λαμβανεις;;;;;; προσπαθω απο χθες να περασω την 4.5.3 και συνεχεια μου δινει σφαλμα οτι δεν βρεθηκε firmware..anyway το ξανα κατεβασα μηπως εγινε καμια πατατα...το ξανα κατεβασα και μου λεει παλι τα ιδια error 01 not found firmware...λες να παιζει κατι νε το λινκ;;;

 

Τι φάση.....? Δε ξέρω γιατί. Κατέβασε καλύτερα τη 4.5.2.1Α από το meizufans.eu

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα δε κατάλαβα. Άμα δουλεύουν στο wifi δε φταίνε τα gapps.

 

 

Τι φάση.....? Δε ξέρω γιατί. Κατέβασε καλύτερα τη 4.5.2.1Α από το meizufans.eu

Τα gapps σε δουλευουν σωστα.Με αποτελεσμα οταν μπω στο μαιλ ή hangouts ή στο play store να μου βγαζει αυτο[ATTACH]61968[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα δε κατάλαβα. Άμα δουλεύουν στο wifi δε φταίνε τα gapps.

 

 

Τι φάση.....? Δε ξέρω γιατί. Κατέβασε καλύτερα τη 4.5.2.1Α από το meizufans.eu

 

 

υπαρχει μηπως καμια αλλη πηγη ας πουμε ,που μπορω να κατεβασω...στην ουσια για να μην το παιρναει θα λειεπει καποιο αρχειο απο μεσα...πιθανον

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Sam kai palavas σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας . Sam ησουν κατατοπιστικοτατος!!! Δεν ξερω αν μπορω να περιμενω απο κινα :-( θα δω.... Παντως αν και το εχω το μικροβιο να τα σκαλιζω ολα ελπιζω να ειμαι οκ με μια international stable. Και να μην χρειαστει να ασχοληθω... Τωρα ομως αν κολλαει ας πουμε κατι, το instagram π..χ. (Οπως ειδα σε ενα review.....)Τοτε αναγκαστικα θα αρχισω να πειραματιζομαι... Και ελπιζω ολοι εδω που πειραματιζονται με τις rom να το κανουν απο δικο τους χομπυ και οχι επειδη ολες εχουν προβληματα και τους ταλαιπωρει το κινητο. Ευχαριστω και παλι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καληερα σας.εκανα μια εγκατασταση ξανα τη ρομ και μεχρι τωρα τα gapps δουλευουν.Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν μου ερχονται ειδοποιησεις απο το gmail και το hangouts.Πρεπει να μπω στις εφαρμογες για να δω τα μηνυματα και τα μαιλ που μου ηρθαν.Εχει κανεις καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Φίλος θα πάρει τη συσκευή μεταχειρισμένη αγορασμένη από Γερμανό. Με τι έκδοση θα έρθει; Ποια έκδοση προτείνεται να βάλει;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Φίλος θα πάρει τη συσκευή μεταχειρισμένη αγορασμένη από Γερμανό. Με τι έκδοση θα έρθει; Ποια έκδοση προτείνεται να βάλει;

Εχτες πηρα απο φιλο μεταχειρισμενο το τηλεφωνο απο γερμανο και φοραει την 4.2..8.2Ι

Edited by sokgiorgos
Link to comment
Share on other sites

Εχτες πηρα απο φιλο μεταχειρισμενο το τηλεφωνο απο γερμανο και φοραει την 4.2..8.2Ι

 

Όταν το πήρα εγώ είχε την 4.2.2.2Ι και του πέρασα χειροκίνητα την 4.2.8.1Ι. Αν σου έρθει με την πρώτη και θες να έχεις το κινητό σου στα ελληνικά κρατά την γιατί στην τελευταία είναι χάλια.

Edited by AlexanderCool
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...