Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερχεται και η 4.1.1 σιγά σιγά...

http://meizufans.eu/forum/thread-4-1-1%D0%B0-firmware-available

Από την 4.0.4 θα πάμε απευθείας 4.1.1? Εμάς με την international έκδοση μας βλέπω να έρχεται σε κάνενα μήνα +

Link to comment
Share on other sites

απο που το πήρες και πόσο έκανε να έρθει ?

 

Από vickmall το πήρα, παραγγελία έγινε 10 Νοεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 4.1.1Α. Την κατεβάζω. Κλασσικά σέρνεται ο σέρβερ των κινέζων.

Απ' ότι είδα στο change log μπορείς πλέον να ορίσεις default εφαρμογή για SMS. Επιτέλους!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλοδούλευτο να σας είναι παιδιά, το Ευρωπαϊκό μοντέλο στέλνει το Gearbest ?

Με την 4.0.2Ι ερχεται. Εχει Ελληνικα και καθολου κινεζικες εφαρμογες.

 

Οταν ανοιγετε το κινητο αναβοσβηνει το logo της Meizu 2-3 φορες σα να ανοιγοκλεινει το κινητο ή μονο σε μενα?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η 4.1.1Α. Την κατεβάζω. Κλασσικά σέρνεται ο σέρβερ των κινέζων.

Απ' ότι είδα στο change log μπορείς πλέον να ορίσεις default εφαρμογή για SMS. Επιτέλους!:happy:

Μεχρι τωρα πως το βλεπεις το τηλεφωνο;

Σου αρεσει;

Με ενδιαφερει η γνωμη σου

 

Η 4.1.1 κατεβαίνει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ εβαλα την 4.1.1 απο λιγο που το σκάλισα εχω μεινει άφωνος... μου φαίνεται πως εγινε ΠΟΛΥ ποιο smooth. με τα gapps ειχα θεμα απλα τα ξαναπέρασα στα μπαμ 2 λεπτακια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Σήμερα το πρωί παρέλαβα και εγώ το δικό μου σε γκρι χρώμα από το b2cbuying με nlpost και έκανε περίπου 18 μέρες να έρθει αφού στάλθηκε από Κίνα στις 7 του μηνός.Το κινητό έπαθα πλάκα όταν το έπιασα στα χέρια είναι απίστευτο ειλικρινά είναι ότι πιο όμορφο και ποιοτικό είχα ποτέ για κινητό!Τώρα στο θέμα μας.Ήρθε με την 4.0.3U προεγκατεστημένη και θέλω να το πειράξω όπως όλοι και εγώ και να του βάλω την τελευταία έκδοση του flyme την 4.1.1 που βγήκε αν δεν κάνω λάθος σήμερα.Σύμφωνα με τον οδηγό το δικό μου επειδή είναι branded μπορώ να βάλω την Α έκδοση της οποίας κατεβάζω την 4.1.1 έκδοση που βρήκα εδώ: http://meizufans.eu/forum/thread-flyme-4-1-1-official .

δεν νομίζω να έχω πρόβλημα να πάω από την 4.0.3 στην 4.1.1 κατευθείαν έτσι?Επίσης θέλω να βάλω ένα συγκεκριμένο firmware και να σετάρω το κινητό και να μην ασχοληθώ ξανά με update διαδικασίες και ξανά πέρασαμ εφαρμογών μόνο με τα κανονικά ota updates που θα μου έρχονται όταν βγαίνουν.Δεν με νοιάζει πότε θα τα παίρνω αυτά τα updates απλά δεν θέλω να μπλέκω με επανεγκατάσταση εφαρμογών και gapps κάθε φορά που κάνω update.Ποια έκδοση μπορώ να βάλω για να καλυφθώ σε αυτά που ζητάω?

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα πως το βλεπεις το τηλεφωνο;

Σου αρεσει;

Με ενδιαφερει η γνωμη σου

 

Η 4.1.1 κατεβαίνει.

Τι να σου πω. Τα ξέρεις καλύτερα από τον καθένα.

Φυσάει η συσκευή. Ποιοτικώς είναι άριστη.

Οθόνη τρομερή. Φινίρισμα, σκελετός άψογα τα πάντα. Σε θέμα hardware είναι ΑΑ.

Το μόνο ψεγάδι που μπορεί να αναφέρει κανένας είναι κάτι παραξενιές του flyme που σιγά σιγά φαίνεται να το συμμαζεύουν οι Κινέζοι. Παραδείγματος χάριν αυτό που δεν μπορούσες να αλλάξεις το default SMS app, το οποίο διόρθωσαν στην 4.1.1

Γενικά πολύ ευχαριστημένος από τη συσκευή.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.1.1Α και παρατήρησα ότι έβγαλαν το swype leftward τελείως από το lockscreen , το swype rightward σε εμένα δεν δουλεύει καθόλου ακόμα και όταν ξαναπέρασα την rom από πάνω και χωρίς clear data και με clear και έβαλαν και άλλα gestures τύπου σχηματισμού γράμματος c,m,w και άλλα για να μπαίνει ανάλογα στην εφαρμογή που ορίσαμε.Αλλά το swype rightward σε εμένα δεν δουλεύει καθόλου ότι εφαρμογή και να ορίσω να ανοίγει.Έχει κανείς το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Οι πληροφορίες μου λένε ότι δουλεύει κανονικά το android wear, αλλά εγώ ακόμα περιμένω...ας όψεται η I !!!!! :)
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 4.1.1Α και παρατήρησα ότι έβγαλαν το swype leftward τελείως από το lockscreen , το swype rightward σε εμένα δεν δουλεύει καθόλου ακόμα και όταν ξαναπέρασα την rom από πάνω και χωρίς clear data και με clear και έβαλαν και άλλα gestures τύπου σχηματισμού γράμματος c,m,w και άλλα για να μπαίνει ανάλογα στην εφαρμογή που ορίσαμε.Αλλά το swype rightward σε εμένα δεν δουλεύει καθόλου ότι εφαρμογή και να ορίσω να ανοίγει.Έχει κανείς το ίδιο θέμα?

ΔΥΣΤΥΧΩΣ βγαλαν και το δεξια και το αριστερα swipe με ΚΛΕΙΣΤΗ οθονη. αυτο που βλεπεις πως εχεις ορισει ειναι το swipe της lockscreen.

ΠΡΕΠΕΙ να μαθω όπως δήποτε αν mx4 που φοράει yunos μπορει να παρει κανονικά την Α εκδοση flyme πχ τη σημερινή 4.1.1Α .... Ξερει κανεις?δεν βρίσκω κατι... εχω παραγγείλει silver wings edition ...

Edited by sam28
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΕΠΕΙ να μαθω όπως δήποτε αν mx4 που φοράει yunos μπορει να παρει κανονικά την Α εκδοση flyme πχ τη σημερινή 4.1.1Α .... Ξερει κανεις?δεν βρίσκω κατι... εχω παραγγείλει silver wings edition ...

 

Αν η εκδοση που εχεις παραγγειλει ερχεται απευθειας με yun os, δηλαδη εχει κωδικο m460A και firmware πχ 4.0.4Y, συμφωνα με τις επισημες οδηγιες αναβαθμισης μπορει να παρει το κανονικο flyme, επομενως και το 4.1.1Α

δες εδω

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.flyme.cn/thread-39274-1-1.html&usg=ALkJrhgLX_h0KfN_m2uYINLm6B_g7HFGMw

 

για τις απλες εκδοσεις m460 και m461 δεν συνιστουν το αναποδο, δηλαδη λενε οτι και καλα δεν μπορουν να παρουν το yun os (λες και θα ηθελε να το βαλει καποιος μή κινεζος :lol: )

 

edit: με clear data εννοειται

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Αν η εκδοση που εχεις παραγγειλει ερχεται απευθειας με yun os, δηλαδη εχει κωδικο m460A και firmware πχ 4.0.4Y, συμφωνα με τις επισημες οδηγιες αναβαθμισης μπορει να παρει το κανονικο flyme, επομενως και το 4.1.1Α

δες εδω

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&ie=UTF8&nv=1&rurl=translate.google.com&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.flyme.cn/thread-39274-1-1.html&usg=ALkJrhgLX_h0KfN_m2uYINLm6B_g7HFGMw

 

για τις απλες εκδοσεις m460 και m461 δεν συνιστουν το αναποδο, δηλαδη λενε οτι και καλα δεν μπορουν να παρουν το yun os (λες και θα ηθελε να το βαλει καποιος μή κινεζος :lol: )

 

edit: με clear data εννοειται

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ! στα κινεζικα δεν εψαξα η αληθεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κάντε ένα antutu να δούμε που βρισκόμαστε με την 4.1.1

Κατα τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή είναι η πιο γρήγορη συσκευή στην αγορά και στα χαρτιά (antutu, specs list etc) και στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Κάντε ένα antutu να δούμε που βρισκόμαστε με την 4.1.1

Κατα τη γνώμη μου αυτή τη στιγμή είναι η πιο γρήγορη συσκευή στην αγορά και στα χαρτιά (antutu, specs list etc) και στην πράξη.

 

καλημερα. 50307. ενω εχει προστεθει στις ρυθμησεις wifi direct και καποια πραγματακια ακομη οπως εξοικονομιση μπαταρια με μια πολυ

γρηγορη ματια που εριξα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ εβαλα την 4.1.1 απο λιγο που το σκάλισα εχω μεινει άφωνος... μου φαίνεται πως εγινε ΠΟΛΥ ποιο smooth. με τα gapps ειχα θεμα απλα τα ξαναπέρασα στα μπαμ 2 λεπτακια

 

Ρε παιδιά πως περνάτε τα gapps γιατί εγώ κάθε φορά που προσπαθώ να τα περάσω μου γράφει firmware corrupt.Προσπάθησα και στην 4.0.4Α και συην 4.1.1Α και μου λέει το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως περνάτε τα gapps γιατί εγώ κάθε φορά που προσπαθώ να τα περάσω μου γράφει firmware corrupt.Προσπάθησα και στην 4.0.4Α και συην 4.1.1Α και μου λέει το ίδιο πράγμα.

 

http://meizufans.eu/forum/thread-how-to-fix-missing-google-play-services-on-mx4 sto proto post to 1.3.1 oxi to 1.3 :happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Άπαιχτος!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ απλά ο pik στο thread είχε βάλει το λινκ της 1.3 έκδοσης και πουθενά δεν βρήκα να αναφέρει κάποιος για την 1.3.1.Δουλέυει και στην 4.1.1 αυτό έτσι γιατί εγώ το έβαλα στην 4.0.4 και δούλεψε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Άπαιχτος!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ απλά ο pik στο thread είχε βάλει το λινκ της 1.3 έκδοσης και πουθενά δεν βρήκα να αναφέρει κάποιος για την 1.3.1.Δουλέυει και στην 4.1.1 αυτό έτσι γιατί εγώ το έβαλα στην 4.0.4 και δούλεψε μια χαρά!

 

ναι,δουλεύει,μπορείς να κατεβάσεις και απο το app center το google installer για το mx4

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 4.0.4 τώρα και είχα δοκιμάσει πριν και την 4.1.1 η οποία έχει μερικές αλλαγές και λένε ότι είναι beta ακόμη.Αξίζει να την βάλω ξανά η είναι καλύτερα με την 4.0.4 που είναι και stable?
Link to comment
Share on other sites

Άπαιχτος!Σε ευχαριστώ πάρα πολύ απλά ο pik στο thread είχε βάλει το λινκ της 1.3 έκδοσης και πουθενά δεν βρήκα να αναφέρει κάποιος για την 1.3.1.Δουλέυει και στην 4.1.1 αυτό έτσι γιατί εγώ το έβαλα στην 4.0.4 και δούλεψε μια χαρά!

 

o pik. δεν εχει δικαιωμα να αλλαζει το ποστ καθε φορα και να ανανεωνει τα λινκς...

αλλιως θα το εκανα ευχαριστως

;)

 

4.1.1 εχει φερει ωραια πραγματακια.

Το κινητο ειναι χαρμα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το απόγευμα θα πάω να πάρω το κινητό από το ταχυδρομείο γιατί δουλεύω το πρωί. Τώρα στο zopo έχω το Titanium Backup, θα μου μεταφέρει της εφαρμογές στο mx4 η να κάνω Backup με άλλο πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...