Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ωραια σιλικονη που εστειλε το vickmall κι εχω και μια nilkin. Η σιλικονη είναι βολικοτατη...

Εγω αυτό που διαπιστωνω είναι ότι αργει πολύ να φορτισει. Το υπολογιζω πανω από 3 ωρες...

Κατά τα αλλα, όπως ειπε κι ο pik (Δημητρης) μετα τις πρωτες ωρες ειδα ότι προκειται για ένα πανεμορφο κινητο (κατά τη γνωμη μου το πιο ομορφο κινεζικο της αγορας), με πολύ καλη καμερα, καλη οθονη, καλο ακουστικο (θελει ρυθμισα στα πριμα στις 2 τελευταιες σκαλες εντασης), αλλα θελει δουλεια στο λογισμικο. Το εχω σταθερα στο performance mode και τα εχει κι ετσι τα λαγκακια του.

Για να δουμε με την 4.0.3 τι θα δουμε...

Vaggo δες και κάτι στρατιωτικού τύπου μόνο το πίσω καπάκι.

Βγαίνει το Original και μπαίνουν αυτές.

Νομίζω ότι στο μαύρο πάνε πολύ.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαγγέλη αν πουλήσεις την σιλικόνης στείλε μήνυμα γιατί θέλει ένα μήνα να έρθει θήκη από hong Kong :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όταν παραγγελνετε κινητο, παντα παραγγελια επιτοπου και θηκη, γιατι αλλιως μετα η αναμονη είναι μεγαλη (την εχω πατησει πολλες φορες) - πλεον για κινητα που με ενδιαφερουν παραγγελνω τη θηκη πριν καν βρω το κινητο για αγορα.

ΥΓ Νικολα θα ριξω μια ματια στο ebay να δω τι παιζει...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από ali δύο σκληρές θήκες, http://www.aliexpress.com/snapshot/6290985491.html

Έχουν ήδη φύγει οπότε πιστεύω ότι θα προλάβω...Μην κάνω κ ζημιά στο ασπράκι...:lol::lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Για θηκες μου αρεσουν αρκετα αυτες τυπου swim suit που προστατευουν καλα τις γωνιες και αφηνουν να φαινονται λιγο οι λεπτομερειες της συσκευης (εχω παραγγειλει για το 3)

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Meizu-MX4-back-cover-case-for-Meizu-MX4-MX-4-mobile-phone-luxury-back-cover-case/135860_2037100266.html

 

http://m.aliexpress.com/item-desc/2052108057.html

 

Επισης σαν να μην μας εφταναν οι υπαρχουσες rom μια ακομα ερχεται να προστεθει με ονομα

Flyme OS 4.0.2Y (powered by YUN OS) που αν καταλαβα καλα το flyme UI θα καθεται ως shell επανω στο yun. Λενε και οτι θα μπορει να φλασαριστει πανω στην υπαρχουσα...τωρα το τι καλο ή κακο θα φερει για εμας εδω θα περιμενουμε να δουμε.

 

ps: η gold version αρχιζει και γινεται ιδιαιτερη συμπαθητικη....ειναι πολυ διακριτικη η αποχρωση!

 

http://bbs.meizu.cn/thread-5296468-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

ps: η gold version αρχιζει και γινεται ιδιαιτερη συμπαθητικη....ειναι πολυ διακριτικη η αποχρωση!

 

http://bbs.meizu.cn/thread-5296468-1-1.html

 

αυτό μόνο χρυσό δεν είναι ... σαμπανιζέ μπορείς όμως να το πείς. Είναι αρκετά όμορφο !

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Με τίποτα δεν θα γούσταρα λευκή συσκευή που να μοιάζει σαν ελβετικό τυρί από τις τρύπες που ξεχωρίζουν στο σασί. Είμαι υπέρ του σκούρου χρώματος για όλες μου τις συσκευές. Κατά τα άλλα όσοι το έχετε στα χέρια σας ο ήχος πως είναι (κυρίως με ακουστικά) και πόσο καλή ποιότητα κλήσεων έχει αν το έχετε δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

αυτό μόνο χρυσό δεν είναι ... σαμπανιζέ μπορείς όμως να το πείς. Είναι αρκετά όμορφο !

 

Αυτό το καλύτερο χρώμα.

Ούτε λευκό ούτε μαύρο!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Παρακολουθώ το νήμα για το ,meizu mx4 και κοιτάζοντας ποια είναι η καλή φτέρη λύση για αγορά του έπεσα σενα ελληνικό eshope http://icell4u.eu/smartphone-android-phone-china-phone-quad-core-kinhto-thlefono-best-phone-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CF%85%CF%81%CE%B7%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF/meizu%20%20MX4%2032GB

Reseller στην ουσία η μέσα ζώντας που δείνει τα τηλ με 5 ΕΤΗ εγκυηση.

Έχει κάποιος σχετική εμπρηρεια?γιατί αν υσχηει είναι καλη περιπτωση πιστεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Παρακολουθώ το νήμα για το ,meizu mx4 και κοιτάζοντας ποια είναι η καλή φτέρη λύση για αγορά του έπεσα σενα ελληνικό eshope http://icell4u.eu/smartphone-android-phone-china-phone-quad-core-kinhto-thlefono-best-phone-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%B1%CF%80%CF%85%CF%81%CE%B7%CE%BD%CE%BF-%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF/meizu%20%20MX4%2032GB

Reseller στην ουσία η μέσα ζώντας που δείνει τα τηλ με 5 ΕΤΗ εγκυηση.

Έχει κάποιος σχετική εμπρηρεια?γιατί αν υσχηει είναι καλη περιπτωση πιστεύω!

 

Δεν έχεις ψάξει καλά...αυτό το κατάστημα μάλλον έχει ικανότητα να αναβαθμίζει τα τηλέφωνα!! Μαγεία κτλ γιατί δεν εξηγείται αλλιώς πως από τα 2gb ram το έφτασαν στα 3gb...

:p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το καταστημα φιλέ μου!απλή ερώτηση εκανα μήπως κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι!

Εγώ απλός τους έστειλα ενα μην γιατί το κιν φενετέ διαθεσιμο,αν είναι διαθέσιμο για άμεση αγορά και αποστολή και μου απάντησαν άμεσα οτι πολιτικη της εταιρίας να αγοράζουν οι πελάτες στις τρέχουσες και οτι το κιν θα ερχωταν απο Κίνα σε περιπου 20 μέρες! Και μου εστειναν για περισσότερες πληροφορίες να καλ έσω σένα τηλ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω το καταστημα φιλέ μου!απλή ερώτηση εκανα μήπως κάποιος φίλος γνωρίζει κάτι!

Εγώ απλός τους έστειλα ενα μην γιατί το κιν φενετέ διαθεσιμο,αν είναι διαθέσιμο για άμεση αγορά και αποστολή και μου απάντησαν άμεσα οτι πολιτικη της εταιρίας να αγοράζουν οι πελάτες στις τρέχουσες και οτι το κιν θα ερχωταν απο Κίνα σε περιπου 20 μέρες! Και μου εστειναν για περισσότερες πληροφορίες να καλ έσω σένα τηλ!

 

Δεν σε κατηγόρησα! Για το μαγαζί έγραψα ότι μάλλον είναι μάγοι...:wacko:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5707579&posted=1#post5707579

Πολύ καλά νέα!!Το καπέλο τσόυζει λίγο αλλά αν έχεις εγγύηση τότε μια χαρά

 

Αυτό είναι για το 3, αλλά είναι μια καλή εξέλιξη όπως κ άλλες εταιρίες που έρχονται επιτέλους Ελλάδα!! :)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για το 3, αλλά είναι μια καλή εξέλιξη όπως κ άλλες εταιρίες που έρχονται επιτέλους Ελλάδα!! :)

 

Το ξέρω ότι είναι για το 3 αλλά πάνω κάτω τόσο θα είναι και το καπέλο για το MX4(θέλω να πιστεύω) :)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι είναι για το 3 αλλά πάνω κάτω τόσο θα είναι και το καπέλο για το MX4(θέλω να πιστεύω) :)

 

Δυστυχώς δεν νομίζω...χαχαχαχα

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

παιδεια οι φωτο το βραδυ πως ειναι?

Και ειναι ευκολο να δουμε και καμια ληψη βιντεο???:):):)

Ευχαριστω πολυ.Το μονο μου θεμα ειναι η καμερα γι αυτο ρωταω.Αν αλλαξουμε προγραμμα στην καμερα θα ειναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ψάξει καλά...αυτό το κατάστημα μάλλον έχει ικανότητα να αναβαθμίζει τα τηλέφωνα!! Μαγεία κτλ γιατί δεν εξηγείται αλλιώς πως από τα 2gb ram το έφτασαν στα 3gb...

:p:p

 

Οτι παρεις....5 ετη εγγυηση ...το ειχα δει και σε αλλο τηλεφωνο...δε μπορω να καταλαβω , αντε μετα απο 3 χρονια που θα βρισκει ανταλακτικα και πως θα καλυπτει τον πελατη του :blink:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Οτι παρεις....5 ετη εγγυηση ...το ειχα δει και σε αλλο τηλεφωνο...δε μπορω να καταλαβω , αντε μετα απο 3 χρονια που θα βρισκει ανταλακτικα και πως θα καλυπτει τον πελατη του :blink:

 

Τα είπαμε αυτά...είναι μάγοι!! :p:p

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καλύτερο χρώμα.

Ούτε λευκό ούτε μαύρο!

 

Έτσι για να έχουμε επιλογές ανακοινώθηκε χθες μια ακόμα έκδοση με όνομα silverwing με ενισχυμένο από ότι κατάλαβα εξωτερικό frame αλουμινίου και γυαλιστερό πίσω καπάκι (υπήρχε παρόμοια limited έκδοση και για το 3 αλλά δεν κυκλοφόρησε εκτός κινας). Δεν βρήκα άλλες φώτο προς το παρόν:

http://www.androidheadlines.com/2014/10/meizu-mx4-silverwing-now-available-pre-order-china-1799y-294.html

 

και μερικές ωραίες φώτο της gold έκδοσης διπλα-διπλα με την γκρί (μου φαίνεται θα πάρω το gold στο τέλος που το κατέκρινα :lol: ):

http://www.igeek.com.cn/article-7239-1.html

 

Από τα λίγα που είδα για το Yun OS λένε για πολύ καλύτερη διάρκεια μπαταρίας και απόδοση, άρα η συσκευή έχει δυνατότητες και μην απογοητεύεστε, λίγη υπομονή και θα φτιάξουν όλα στις επόμενες αναβαθμίσεις του Flyme!

Link to comment
Share on other sites

σαν μελοντικος κατοχος mx4 (εν αναμονη ακομη) περιμενω πως και πως καμια κρητικη απο τους φιλους που παρελαβαν!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...