Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον themob

 

καλημερα.εαν κανω αναβαθμιση θα δημιουργηθει καποιο προβλημα με τα ελληνικα του κινητου η η αναβαθμιση περιεχει και τα ελληνικα?

 

 

Η "λογική" μερικών service centers, έλεγε πιο παλιά, ότι έπρεπε να πληρώσεις έξτρα για να βάλουν τα Ελληνικά στο κινητό μετά την αναβάθμιση.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει ακόμα, όμως αν πας να κάνεις την αναβάθμιση, να τους ζητήσεις να βάλουν τα Ελληνικά. Έτσι το αγόρασες και έτσι θέλεις να γίνει και η αναβάθμιση :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Διαβαζω πολυ καιρο το φορουμ και ομολογω οτι με εχει βοηθησει σε πολλα οσον αφορα το P800 μου.Σημερα εκανα φορματ αφου παρελαβα την 128αρα.το φορματ το εκανα απο το κρυφο μενου(επειτα απο οσα ειπε ο περης).Δυσκολευτικα ομες πολυ στο να καταφερω να εγκαταστησω την ελληνικη γλωσσα.Ειναι απαραδεκτο οτι για cxc162002r2f στο cd της sony δεν υπαρχουν ελληνικα για αυτη την version!Οποτε οταν προσπαθουσα να τα φορτωσω μου εβγαζε τα εξης"language comapatibility version install fisrt"!Το τι ακριβως ειναι αυτο δεν κατα΄λαβα και επειτα απο πολλες προσπαθειες εβαλα ελληνικα αυτα για xc162001 R1G τα οποια ειναι λιγο διαφορετικα απο τα προυγουμενα.Για τις επαφες λογω του οτι δεν εχω IR στον pc εκανα και καλα οτι τις εστελνα με mail και μετα με filemenager τις περασα στον pc(δεδομενου οτι το ερχειο ολα.vcf ειχε αποθηκευτει στα εξερχομενα mails).Στη συνεχεια μετα το φορματ το ολα.vcf το ξαναβαλα στο κιν.και ολα οκ! :cool:

Ερωτηση Γιατι στο νεο tracker αν θελω να χρησιμοποιησω το taskman για να κανω close all apps πρεπει να κλεινω και το tracker αλλα και το taskman??Στην προηγουμενη εκδοση αρκουσε να κλεισω μονο το tracker!διπλος κοπωσ δεν ειναι?

Αυτααααα

Link to comment
Share on other sites

Προς: spydoc

 

Καλώς ήρθες στο φόρουμ :)

 

Έχεις την R2F στο τηλέφωνο. "Στο πρόγραμμα" ποιά έκδοση έχεις;

 

Αυτό με το Tracker, ίσως θα πρέπει να βάλουν τις λειτουργίες για task και file manager μέσα στο ίδιο το πρόγραμμα. Προφανώς θα υπάρχουν και άλλες τέτοιες προτάσεις στην Symbianware σχετικά με αυτό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

στο πραγραμμα εχω την cxc162001 R2B03.Παιζει ρολο αυτο?Thnx anyway!

Α,βρηκα διευθυνση με λεξικα,trial βεβαια,αλλα δεν μου ανοιγει μετα την εγκατασταση.Μηπως εχει κανει να προτεινει κατι?το site ειναι http://www.penreader.com/download/index.html

Link to comment
Share on other sites

οκ βρικα τη λυση οσον αφορα το λεξικο.απο το παραπανω site κατεβαζεις οποια γλωσσα θελεις να μεταφρασεις πχ ιταλοελληνικο και τα αρχεια .prc που κατεβηκαν τα τοποθετουμε στο ηδη εγκατεστημμενο registered αγγλοελληνικο slovoed και συγκεκριμενα στο folder d/system/apps/slovoeddicts.Eτσι εχουμε αγγλοελληνικοιταλικο λεξικο.Μου φαινεται μαλλον να μενει και registered
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον spydoc

 

στο πραγραμμα εχω την cxc162001 R2B03.Παιζει ρολο αυτο?Thnx anyway!

 

 

Ναι. Πρέπει ανάλογα την έκδοση προγράμματος που έχεις να κατεβάζεις την γλώσσα.

Εσύ κατέβασε την R2A και μετά πρέπει να μετονομάσεις το cxc162001 R2Α σε cxc162001 R2B03 και να το περάσεις στο κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Geia se olou exo na mpo sto forum poli kairo giati mou epsase i othoni apo to p800 mipos kserei kapio na mou pei poso peripou kostizei i othoni

giati mou epese apo 3 orofo kai espase ligo stin akri i othoni..Meta otan to aniksa akougotan kanoniko o hxos pou kanei stin ekinisi lete na epathe kai kanena allo provlimataki helpme please..!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

Geia se olou exo na mpo sto forum poli kairo giati mou epsase i othoni apo to p800 mipos kserei kapio na mou pei poso peripou kostizei i othoni

giati mou epese apo 3 orofo kai espase ligo stin akri i othoni..Meta otan to aniksa akougotan kanoniko o hxos pou kanei stin ekinisi lete na epathe kai kanena allo provlimataki helpme please..!!!

 

 

:eek: Από τον 3ο όροφο; Αν σου δουλεύει όπως πριν και δεν έχεις δει κάτι διαφορετικό (ζημιά στο hardware) τότε μάλλον είσαι οκ :)

 

Η οθόνη πρέπει να κοστίζει περίπου €150 (αν θυμάμαι καλά είναι τόσο).

 

Ελπίζω να μην έπαθε τίποτα το τηλέφωνο :(

(απορώ ήδη, πώς επέζησε από τέτοιο πέσιμο...)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

re c einai toso ftini mono 150 euro nai epezise sou leo htan mesa stin thiki den epathe graptsounia alla kai molis to anoigo doulevei akougete o hxos kai mou dixnei fos stin othoni ....Ti na kano na valo othoni kai an mou dimiourgisi provlima sto hardware..ti kano meta..pesmou kai poia einai i teleutea ekdosi tou p800 please..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

re c einai toso ftini mono 150 euro nai epezise sou leo htan mesa stin thiki den epathe graptsounia alla kai molis to anoigo doulevei akougete o hxos kai mou dixnei fos stin othoni ....Ti na kano na valo othoni kai an mou dimiourgisi provlima sto hardware..ti kano meta..pesmou kai poia einai i teleutea ekdosi tou p800 please..

 

 

Η τελευταία έκδοση είναι η R2D

Τηλέφωνο:

CXC162002 R2F

 

Bluetooth:

CXC12529 R5A

 

Πρόγραμμα:

CXC162001 R2D02

 

CDA:

CDA162001/4 R5A02

 

Για την οθόνη, όπως και να 'χει, πρέπει να το πας για αλλαγή.

Τώρα ίσως δεν έχει κάτι το κινητό και να είναι όλα οκ.

Όταν το ανοίγεις, μένει μόνο με το φως ανοιχτό και δεν συνεχίζει να φορτώνει το λειτουργικό; Δεν φαίνεται κάτι στην οθόνη δηλαδή παρά μόνο το φως;

Δεν ξέρω αν μπορούν να το δούνε στο service χωρίς να αλλάξουν οθόνη, ώστε να καταλάβουν αν είναι οκ το hardware και να αλλάξεις οθόνη.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

akou na gelaseis i othoni einai mauri apo tin mesikai kato anoigo to kinito den fenete tpt stin othoni mporo omos kai to anoigo grafo ton kodiko pin kai me pernoun kanonika til to sikono kai mou irthe kai ena minima kai akoustike konika o hxo alla stin othoni mono to fos fenete....milao kanonika otan me kaloun h kalo ego...kai to klino kanonika........pos einai spasmeni tora i othoni kai mporo na tin akoumpao .....a re pout......SE ti eftiakses !!!help me
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

akou na gelaseis i othoni einai mauri apo tin mesikai kato anoigo to kinito den fenete tpt stin othoni mporo omos kai to anoigo grafo ton kodiko pin kai me pernoun kanonika til to sikono kai mou irthe kai ena minima kai akoustike konika o hxo alla stin othoni mono to fos fenete....milao kanonika otan me kaloun h kalo ego...kai to klino kanonika........pos einai spasmeni tora i othoni kai mporo na tin akoumpao .....a re pout......SE ti eftiakses !!!help me

 

 

Δεν θα πάρω όρκο, όμως από ότι λες το κινητό φαίνεται να είναι μια χαρά.

Τώρα, αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την κάμερα π.χ., θα το καταλάβεις μόνο αν αλλάξεις οθόνη.

Δουλεύει η αφή γιατί είναι 2-3 στρώματα η οθόνη και προφανώς αυτό που είναι για την επαφή με την οθόνη, δεν έχει πάθει σημαντικό.

Πήγαινε για αλλαγή οθόνης ώστε να δεις και εσύ τελικά τι έγινε.

Εφόσον λες ότι κλήσεις μηνύματα κ.λ.π παίζουν, τότε ίσως δεν έχει κάτι άλλο, πέραν της οθόνης.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον spydoc

 

ΦΙΛΕ μου το mail μου ειναι deminio@hol.gr

Αν μπορεις στειλτο μου

THANKS

 

mipos mporei kapios na to anevasei kapou????

stin demo ekdosi den pezoun ta .prc???

thanks

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...