Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον ntontos

 

kai mia alli erotisi re paidia paixnidia java pou ta kano egkatastasi?me video recorder me ixo kserete tipota?t h a n k s !!!!

 

 

Στα αρχεία *.jar κάνεις δεξί κλικ επάνω τους και μετά επιλέγεις από το "Άνοιγμα με" το Install Software Application.

Για τον recorder με ήχο, δεν υπάρχει κάτι νεότερο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

Mipos mporei kanpios na mou pei poso kostizei mia othoni gia p800 giati mou lene pos kostizei giro sta 400e!!!

 

 

Μάλλον δεν κατάλαβαν καλά... :blink:

Γύρω στα €150 ευρώ είναι η οθόνη.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Αν το άφηνες λίγη ώρα ακόμη, θα έβγαζε το σήμα με το τριγωνάκι (error).

Σε τέτοιες περιπτώσεις, κράτα κρατημένο το κουμπί του power, για 10 δευτερόλεπτα και θα κλείσει όπως και όταν βγάζει το τριγωνάκι (ας μην έχει βγει αυτό).

Το πρόγραμμα με το ρολογάκι, φορτώνει αρκετά αρχεία savers. Ίσως κάτι δεν πάει καλά για την ώρα με το προγραμματάκι αυτό, γιατί αφήνει open τους savers (αν το τσεκάρεις με το handy day π.χ. στα προγράμματα που τρέχουν), όταν αυτοί τρέξουν μία φορά, δεύτερη φορά κ.λ.π., παραμένουν ΟΝ στο backround. Ίσως να είναι bug του προγράμματος.

 

 

Μου το εκανε αλλες 2 φορες και το εκλεισα κανονικα με το κουμπακι (10sec) - μου ηρθε η Θεια Φωτιση :p - το περιεργο ειναι οτι το κανει μονο το βραδυ...μετα τις 12....τριγωνακι θανατου δεν εχω δει ακομα κι ας το αφησα ανοιχτο για κανα 5λεπτο.......πολυ περιεργα πραγματα........

 

Οσον αφορα τα ρολογακια....τρεχουν μολις ανοιξεις το κινητο παντα και δεν φαινονται καν στο Sman/tracker ουτε σαν εφαρμογες συστηματος.........και το ειχα ψιλιαστει γιατι στο c:\ εχει βαλει 2 αρχεια ssaver.xxx (καπως ετσι).....

 

Μυστηρια πραγματα........ :blink: ;) :alien: :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον panosg

 

Όσον αφορά τα υπόλοιπα, παιδιά αν έχει ασχοληθεί κάποιος με τα .mp4 και το mpegable τον παρακαλώ πολύ αν μπορεί να βοηθήσει.

 

 

Με τις ρυθμισεις που εδωσε ο Περης δεν υπαρχει κανενα προβλημα........το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι στο πεδιο downsampling το factor ωστε η τελικη αναλυση του mp4 να ειναι 192χ144 (παραπανω δεν παιζει στον built in player).....οσο για τα divx και σε μενα τα μετατρεπει χωρις τον ηχο.....ενδεχωμενως να μπορεσεις να τα μετατρεψεις μαζι με τον ηχο αφου με καποιο αλλο προγραμμα τα κανεις σε μορφη mpeg (η καποια αλλη μορφη)..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον deminio

 

Παιδια κατεβασα το Total ir remote v1.02 και θελω να το χρησιμοποιησω για τον αποκοδικωδικοποιητη της NOVA.Καταρχην υπαρχει αυτη η δυνατοτητα και αν υπαρχει τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο προγραμμα?

 

 

Το συγκεκριμενο προγραμμα δεχεται και αρχεια δεδομενων για μαρκες που δεν υπαρχουν ηδη καταχωρημενες....εαν εισαι τυχερος μπορει να βρεις καπου καποιο τετοιο αρχειο.... ;) ....αλλιως μπορεις να δοκιμασεις τις ρυθμισεις των αλλων αποκωδικοποιητων........(μηπως και..) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Pasxos_C

 

Kάθε φορά που τοποθετώ το Ρ800 στην βάση το κινητό γυρίζει κατά δύο ώρες πίσω :rolleyes: και αναγκάζομαι να το διορθώνω συνέχεια :wacko:

πράγμα που άρχισε να μου την δίνει :mad:

έχει κάποιος να προτείνει κάτι??? :whistle:

 

 

αφου συνδεσεις το κινητο με καποιο τροπο στο pc (bt,ir,cable) κανε δεξι κλικ στο εικονακι του κινητου στην taskbar και καποια επιλογη σου βγαζει ενα παραθυρακι οπου ξετσεκαρεις τη ρυθμιση και δεν συγχρονιζει την ωρα το κινητου με το pc.....αν δεν το βρεις πες μου να το κοιταξω......(βαριεμαι να συνδεσω το κινητο τωρα..... :p :p )...

 

EDIT

 

Με προλαβε Ο Περης 1 σελιδα πισω.... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Με τις ρυθμισεις που εδωσε ο Περης δεν υπαρχει κανενα προβλημα........το μονο που πρεπει να προσεξεις ειναι στο πεδιο downsampling το factor ωστε η τελικη αναλυση του mp4 να ειναι 192χ144 (παραπανω δεν παιζει στον built in player).....οσο για τα divx και σε μενα τα μετατρεπει χωρις τον ηχο.....ενδεχωμενως να μπορεσεις να τα μετατρεψεις μαζι με τον ηχο αφου με καποιο αλλο προγραμμα τα κανεις σε μορφη mpeg (η καποια αλλη μορφη)..... :)

 

Akolouthiste akrivws tis ypodikseis tou site pou edwse o peris ( http://sep800.mine.nu/files/manuals/Mpegable%20configs.txt )kai stin epilogi downsampling epilexte x2...kai ola einai ok... :D Den einai poly kali h poiothta tou hxou alla ti na kanoume :worry: Pantws an kapoios piramatistei kai vgalei kati kalytero edw tha eimaste.... ;)

http://bilder.bild.t-online.de/BTO/auto/special/opeltest/fotogalerien/opel__astra__opc/2691446-116x105,property=Bild.jpg

 

MIO P350- DESTINATOR 6- SD 256 MB

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ SOS

Εχω στο κινητο μου τα εξης προγραμματα,

camcoder, total ir remote, slovoed, swtaskman, tracker 3.1, unrealplayer, stacker

και ενω μου βγαζει φωτογραφιες πατωντας το κοκκινο κουμπακι στην οθονη αμα παω να βγαλω foto απο το κουμπι στα δεξια του κινητου που γραφει cam (απο εκει εβγαζα fotο) δε μου βγαζει.

Ξερεις κανεις γιατι? Ασ με βοηθησει καποιος....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον deminio

 

ΠΑΙΔΙΑ SOS

Εχω στο κινητο μου τα εξης προγραμματα,

camcoder, total ir remote, slovoed, swtaskman, tracker 3.1, unrealplayer, stacker

και ενω μου βγαζει φωτογραφιες πατωντας το κοκκινο κουμπακι στην οθονη αμα παω να βγαλω foto απο το κουμπι στα δεξια του κινητου που γραφει cam (απο εκει εβγαζα fotο) δε μου βγαζει.

Ξερεις κανεις γιατι? Ασ με βοηθησει καποιος....

 

mipos evales to koumpi tis kameras na kanei kapoia alli douleia sto tracker???? :confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

yparxei kapio program POU NA DOULEVEI fusika gia msn online ..katalavenete ti thelo na po exo katevasei kati prog kai den doulevoun..help !!!

 

 

Ίσως επειδή μπαίνεις με καρτοκινητή και γιαυτό δεν έχεις πρόσβαση.

Αν ισχύει το αντίθετο, τότε κάτι δεν έχει βάλει στις ρυθμίσεις του προγράμματος. Username και password είναι τα βασικά. Τα υπόλοιπα δεν χρειάζονται κάποια αλλαγή.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

paidia... shmera mou ekane ena mikro restart na to pw? tha to pw... egrafa sms kai tsoup... kai den to eixe swsei k sto proxeiro... kai to apogeyma ekleise k mono toy.... a kai kati allo pou k poy o fwthsmos anoigei mono otan anoiksw to portaki.. alliws mayrh einai h nyxta sta bouna... telika mallon kanei tou kefaliou toy ayto to kinhto
the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

paidia... shmera mou ekane ena mikro restart na to pw? tha to pw... egrafa sms kai tsoup... kai den to eixe swsei k sto proxeiro... kai to apogeyma ekleise k mono toy.... a kai kati allo pou k poy o fwthsmos anoigei mono otan anoiksw to portaki.. alliws mayrh einai h nyxta sta bouna... telika mallon kanei tou kefaliou toy ayto to kinhto

 

 

 

Έχεις πιο παλιά έκδοση από την R2F στο κινητό;

Ίσως η μνήμη στον c να είναι περιορισμένη.

Αυτό με τα sms ήταν περίεργο φαινόμενο όταν κάποιος έγραφε πολύ γρήγορα το μήνυμα, όμως σε παλιές εκδόσεις firmware.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

exw thn r2f.. den nomizw na einai to logismiko,,prin 2 bdomades ekana anabathmish,... na toys to paw? kai ti na pw? ante na bgaloyn akrh

 

 

Δες την μπαταρία από πίσω μήπως δεν κάνει καλή επαφή ή δεν έχει κάτσει καλά.

Αν δεν είναι κάτι από εκεί, άσε την μπαταρία να τελειώσει και να κλείσει το κινητό από μόνο του και μετά άστο να φορτίζει κλειστό.

 

Ίσως να χρειάζεται φορμάτ, σε περίπτωση που το λειτουργικό κάπου δεν πάει καλά, ώστε να συνέλθει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

oxi oti kserw na kanw format alla anyway thanx re florinaperis

 

 

Αν κρατήσεις αντίγραφο από τις επαφές και ότι άλλο χρειάζεσαι, τότε μπορείς να κάνεις φορμάτ και να γίνει το κινητό όπως ήταν. Αρκεί να μην έχεις την τελευταία τελευταία έκδοση του firmware. Αν στο "Πρόγραμμα" λέει R2B03 τότε θα μπορέσεις να ξαναβάλεις τα Ελληνικά. Αν είναι R2D δεν θα μπορείς να βάλεις για την ώρα Ελληνικά. Μόνο από το service.

 

Φορμάτ μπορείς να κάνεις, έχοντας κλειστό το φλιπ του κινητού, με τον εξής τρόπο:

 

jog Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον arkoudiaris

 

Mipos ksereis kaneis an yparxei kapio program pou na metatrepei ta mp3 arxeia se wav kapois link ana kserete

 

 

Εδώ

 

(έκανα ένα edit φίλε colacoca11 για ευνόητους λόγους) :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...