Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (12 Οκτ. 2004 , 19:11)

 

Αντιμετωπιζω ενα σοβαρο προβλημα με την συνδεση του Ρ800 στον Η/Υ!

 

Το κινητο δεν αναγνωριζεται απο τον Η/Υ και ειναι σαν να μην υπαρχει. Δλδ στις ιδιοτητες συνδεσης οπου γραφει πανω-πανω : συνδεση - θυρα com - κατασταση ειναι κενη. Και συνεχεια μου βγαζει ενα μηνυμα το οποιο λεει: (Τιτλος) Ο διακομιστης ειναι απασχολημενος (Μηνυμα) Αυτη η εργασια δεν ειναι δυνατο να ολοκληρωθει, επειδη το αλλο προγραμμα ειναι απασχολημενο. Επιλεξτε το κουμπι ''Περασμα σε'' για να ενεργοποιησετε το απασχολημενοπρογραμμα και να διορθωσετε το προβλημα. (Επιλογες) Περασμα σε... - Επαναληψη - Ακυρο. Το ακυρο ειναι ανενεργο κουμπι.

 

Πριν απο καιρο ειχα βαλει ενα προγραμμα με υπερηθρες! Λετετε να φταιει αυτο?

 

 

 

Δε μπορει να με βοηθησει κανεις???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Μία ερώτηση, μόλις κληρονόμισα ένα p800, αλλά είδα ότι έχει παλιό firmware (Phone: CXC162002 R1D, Bluetooth: CXC12529 R2C, Organizer CXC162001 R1G05, CDA: CDA162001/4 R2A04). Η ερώτησή μου, είναι αν υπάρχουν σημαντικές διορθώσεις στα updates, ώστε να πάω ή όχι να κάνω update? (Είναι εκτός εγγύησης και θα πρέπει να τη πληρώσω)

Ευχαριστώ

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CLARC (12 Οκτ. 2004 , 22:51)

 

gia midi,wav,amr,mmf kai otidipote alo..pou mporo na bro tetio programa kai apo pou na to katevazo?..efxaristo

 

 

Δες εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Fetzisjr (14 Οκτ. 2004 , 13:05)

 

Δε μπορει να με βοηθησει κανεις???

 

 

Απενεργοποίησε όσα προγραμμάτα μπορείς και δες αν στο κάνει πάλι. Κάποιο πρόγραμμα που δεν έχει ξεκινήσει ή προσπαθεί να ξεκινήσει (νομίζω), δημιουργεί το πρόβλημα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 (15 Οκτ. 2004 , 12:10)

 

Καλημέρα,

Μία ερώτηση, μόλις κληρονόμισα ένα p800, αλλά είδα ότι έχει παλιό firmware (Phone: CXC162002 R1D, Bluetooth: CXC12529 R2C, Organizer CXC162001 R1G05, CDA: CDA162001/4 R2A04). Η ερώτησή μου, είναι αν υπάρχουν σημαντικές διορθώσεις στα updates, ώστε να πάω ή όχι να κάνω update? (Είναι εκτός εγγύησης και θα πρέπει να τη πληρώσω)

Ευχαριστώ

 

 

Υπάρχουν Updates σε νέες εκδόσεις, καθώς επίσης και κάποιες διορθώσεις στο λειτουργικό. Αν δεις ότι το κινητό σε ικανοποιεί έτσι όπς είναι, τότε άστο. Αν δεις ότι κολλάει ή έχει γενικώς προβλήματα, τότε "αναγκαστικά" θα κάνεις update.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (15 Οκτ. 2004 , 13:06)

 

Υπάρχουν Updates σε νέες εκδόσεις, καθώς επίσης και κάποιες διορθώσεις στο λειτουργικό. Αν δεις ότι το κινητό σε ικανοποιεί έτσι όπς είναι, τότε άστο. Αν δεις ότι κολλάει ή έχει γενικώς προβλήματα, τότε "αναγκαστικά" θα κάνεις update.

 

 

Σε μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να κάνω install, μου βγάζει μήνυμα Incorrect installer version. Αλλά για αυτό μπορεί να φταίει και η εφαρμογή .. (??) δεν ξέρω. τις εφαρμογές τις κατέβασα από το myphone, πχ το anti-mosquito, minigps, eprofiles κλπ. Σε αυτές (και άλλες) μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δε κάνει install. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Εννοώ ή εφαρμογή ή το firmware?

Κατα τα άλλα, λειτουργικά, δεν έχει αναφορά παράδοσης στα μηνύματα, και επίσης δεν έχει επιλογή για να βάλεις απόκρυψη σε μία κλήση (πέραν του *31). Δεν έχω προσέξει κάτι άλλο "χοντρό" ....

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος al7 (15 Οκτ. 2004 , 15:36)

 

Σε μερικές εφαρμογές που προσπαθώ να κάνω install, μου βγάζει μήνυμα Incorrect installer version. Αλλά για αυτό μπορεί να φταίει και η εφαρμογή .. (??) δεν ξέρω. τις εφαρμογές τις κατέβασα από το myphone, πχ το anti-mosquito, minigps, eprofiles κλπ. Σε αυτές (και άλλες) μου βγάζει αυτό το μήνυμα και δε κάνει install. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Εννοώ ή εφαρμογή ή το firmware?

Κατα τα άλλα, λειτουργικά, δεν έχει αναφορά παράδοσης στα μηνύματα, και επίσης δεν έχει επιλογή για να βάλεις απόκρυψη σε μία κλήση (πέραν του *31). Δεν έχω προσέξει κάτι άλλο "χοντρό" ....

 

 

Το firmware χρειάζεται αναβάθμιση για μερικές εφαρμογές (π.χ. και τον camcoder). Επίσης πρέπει να έχεις και τον booster για συγκεκριμένες εφαρμογές (θα τον βρεις στο Myfiles).

 

Αναφορά μηνύματος θα έχεις αν κάνεις αναβάθμιση στο firmware επίσης (αλλά όχι μόνιμη. θα πρέπει να την επιλέγεις κάθε φορά που στέλνεις μύνημα).

 

Απόκρυψη: Κάνε copy τον αριθμό που θέλεις να καλέσεις και μετά paste στο τηλέφωνο (εκεί με τα 9 εικονάκια). Από το μενού επάνω μετά: Τηλέφωνο, Απόκρυψη αριθμού.

 

Το ίδιο κάνεις και με κλειστό το flip, φέρνοντας ένα κλικ εμπρός το ροδάκι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Φίλε al7 μάλλον μπερδεύτηκες και κατέβησες τις εφαρμογές για series60.

Κατέβασε αυτές που είναι για UIQ. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (15 Οκτ. 2004 , 17:01)

 

Φίλε al7 μάλλον μπερδεύτηκες και κατέβησες τις εφαρμογές για series60.

Κατέβασε αυτές που είναι για UIQ. ;)

 

 

ααααα,

χμ.....

γκούχου γκούχου... :whistle: :whistle: :whistle:

Thanks! Οπότε ψάχνω για UIQ από εδώ και πέρα... μάλιστα! :alien:

--

 

benjamin linus

 

--

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος emavroge (17 Οκτ. 2004 , 12:39)

 

Μόλις πήρα το P900 και όταν καλώ δεν εμφανίζει τον αριθμό μου. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το απενεργοποιήσω αυτό;

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45356

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγους μήνες αγοράσει ενα P800 και τώρα δυο εβδομάδες μου παρουσιάζει το εξής:

8 στις 10 φορές που θα με πάρουν τηλ. ακούω τον άλλο πολύ χαμηλά (ενω η ένταση του ακουστικού είναι στο τέρμα) και μόνο τις 2 αν τύχει θα ακούω κανονικά.

Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει με τις εξερχόμενες κλήσεις. Απο τις 10 που θα κάνω σχεδόν σε όλες θα ακούω κανονικά και ίσως τύχει σε κάποια να ακούω ξανά ελάχιστα :blink:

 

Καμμιά ιδέα τι φταίει?

 

ΥΓ. Εχω Τηλέφωνο CXC162002 R2F και Πρόγραμμα CXC162001 R2D02. Χρειάζομαι αναβάθμιση?

:X
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpeechLess (18 Οκτ. 2004 , 21:14)

 

Έχω εδώ και λίγους μήνες αγοράσει ενα P800 και τώρα δυο εβδομάδες μου παρουσιάζει το εξής:

8 στις 10 φορές που θα με πάρουν τηλ. ακούω τον άλλο πολύ χαμηλά (ενω η ένταση του ακουστικού είναι στο τέρμα) και μόνο τις 2 αν τύχει θα ακούω κανονικά.

Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει με τις εξερχόμενες κλήσεις. Απο τις 10 που θα κάνω σχεδόν σε όλες θα ακούω κανονικά και ίσως τύχει σε κάποια να ακούω ξανά ελάχιστα :blink:

 

Καμμιά ιδέα τι φταίει?

 

ΥΓ. Εχω Τηλέφωνο CXC162002 R2F και Πρόγραμμα CXC162001 R2D02. Χρειάζομαι αναβάθμιση?

 

καλως ηρθες :)αν δεν κανω λαθος εχεις την τελευταια εκδοση,μηπως φταιει το ακουστικο σου;αυτο ακριβως μου εκανε και μενα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (18 Οκτ. 2004 , 21:41)

 

καλως ηρθες :)αν δεν κανω λαθος εχεις την τελευταια εκδοση,μηπως φταιει το ακουστικο σου;αυτο ακριβως μου εκανε και μενα

 

 

Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα απλά ρωτάω πριν αρχίσω να τρέχω στα service.

Είμαι πάντως με την εντύπωση οτι αν ήταν πρόβλημα ακουστικού δεν θα δούλευε καθόλου ή κανω λάθος?

Γιατί το δικό μου όποτε θέλει δουλέυει και όποτε θέλει οχι... :o

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpeechLess (19 Οκτ. 2004 , 00:42)

 

Δεν το έχω ψάξει ιδιαίτερα απλά ρωτάω πριν αρχίσω να τρέχω στα service.

Είμαι πάντως με την εντύπωση οτι αν ήταν πρόβλημα ακουστικού δεν θα δούλευε καθόλου ή κανω λάθος?

Γιατί το δικό μου όποτε θέλει δουλέυει και όποτε θέλει οχι... :o

 

Yeap,συνήθως αυτό γίνεται όταν είναι στα τελευταία του.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (19 Οκτ. 2004 , 09:46)

 

Yeap,συνήθως αυτό γίνεται όταν είναι στα τελευταία του.

 

ειναι η αναλαμπη του ασθενους πριν τον θανατο :p
Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχτές σε ενα SE service και μου είπαν οτι μάλλον θα φτιάξει με αναβάθμιση!

Την κάναμε (άλλαξε το CDA) αλλά απο κάτι δοκιμές που έκανα μάλλον συνεχίζεται οπότε και θα το ξαναπάω για αλλαγή ακουστικού...

:X
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα...

Μου εστειλε ενα παιδι καποιες φωτο με bluetooth..

Ειναι αποθηκευμενες στο tab με τα μηνυματα εκει που λεει ασυρματη ληψη..

Ωστοσο οταν παταω αποθηκευση μου βγαζει το παρακατω error¨

 

Προγραμμα ImageApp

Κωδικος Αιτιας E32USER-CBase

Αριθμος αιτιας 21

 

κ δεν μ αφηνει να τις αποθηκευσω..

εχετε καμμια λυση...

Υπαρχει περιπτωση να τα τραβηξω στον υπολογιστη κ να τα βαλω μετα στα photos??

ετσι κ αλλιως θα του κανω ενα ωραιο format αλλα αυτα πως θα τα κρατησω τωρα εκει που ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος JAs0nX (21 Οκτ. 2004 , 02:34)

 

Παιδια εχω ενα προβλημα...

Μου εστειλε ενα παιδι καποιες φωτο με bluetooth..

Ειναι αποθηκευμενες στο tab με τα μηνυματα εκει που λεει ασυρματη ληψη..

Ωστοσο οταν παταω αποθηκευση μου βγαζει το παρακατω error¨

 

Προγραμμα ImageApp

Κωδικος Αιτιας E32USER-CBase

Αριθμος αιτιας 21

 

κ δεν μ αφηνει να τις αποθηκευσω..

εχετε καμμια λυση...

Υπαρχει περιπτωση να τα τραβηξω στον υπολογιστη κ να τα βαλω μετα στα photos??

ετσι κ αλλιως θα του κανω ενα ωραιο format αλλα αυτα πως θα τα κρατησω τωρα εκει που ειναι??

 

 

Αρκετά εύκολα μπορείς να βρεις τις φωτογραφίες αυτές στο c:\system\mail

'Η θα τσεκάρεις ένα ένα τα folder εκεί, όπου και θα βρεις τις φωτογραφίες ή με το FileSearchPro κάνε αναζήτηση στον C για την φωτογραφία με το όνομά της.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SpeechLess (21 Οκτ. 2004 , 01:11)

 

Πήγα προχτές σε ενα SE service και μου είπαν οτι μάλλον θα φτιάξει με αναβάθμιση!

Την κάναμε (άλλαξε το CDA) αλλά απο κάτι δοκιμές που έκανα μάλλον συνεχίζεται οπότε και θα το ξαναπάω για αλλαγή ακουστικού...

 

kai egw file mou to idio problima exw molis pira to p910 kai elega na poulisw to p800. telika ti egine me sena?

 

 

epishs mipos kapoios kserei poios einai o kodikos gia na kanw olikh epanafora diladh format?egw den tou exw balei alla meta apo anabathmish pou mou kanane de kserw ti ginetai

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (24 Οκτ. 2004 , 17:27)

 

epishs mipos kapoios kserei poios einai o kodikos gia na kanw olikh epanafora diladh format?egw den tou exw balei alla meta apo anabathmish pou mou kanane de kserw ti ginetai

 

Φορμάτ μπορείς να κάνεις, έχοντας κλειστό το φλιπ του κινητού, με τον εξής τρόπο:

jog Πάνω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

jog Κάτω (μία φορά)

*

jog Κάτω (μία φορά)

*

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

paidia,ta ebooks mono sthn mnhmh ths suskeuhs mporoun na apo8hkeutoun?

de mporei na ginei kati gia na apo8hkeuontai sth memory stick?

Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (24 Οκτ. 2004 , 17:18)

 

mipos etyxe se kanenan na mhn mporei na akousei ksafnika apo to akoustiko enw me handsfree akouw?

kammia idea perh esi?

efxaristw

 

 

Ισως εχει προβλημα το ακουστικο του τηλεφωνου. Αν δεν δουλευει καθολου η κανει διακοπες, τοτε πηγαινε το σε καποιο service.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sotsirx (24 Οκτ. 2004 , 22:56)

 

paidia,ta ebooks mono sthn mnhmh ths suskeuhs mporoun na apo8hkeutoun?

de mporei na ginei kati gia na apo8hkeuontai sth memory stick?

 

 

Με ποιο προγραμμα τα διαβαζεις τα βιβλια; Μπορεις να μεταφερεις και στον d τα αρχεια.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...