Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

hello!

 

Εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με το pc!!!!

Εχω το McAfee firewall sto pc.

Εβαλα το pc suite 1.5.1 GR απο την Ericsson.

Mολις ομως βαλω το κινητο πανω στη βαση μου βγαζει το παρακατω μυνημα:

 

"η Εφαρμογη mRouterRuntime MFC Application αντιμετωπισε πρόβλημα και πρεπει να τερματιστει η λειτουργια της. "

 

Μπορει καποιος να βοηθησει??????

Εχω windows XP home

 

PLEASE help :( :( :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον alex_gr

 

Καλημερααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!Ρε παιδες μηπως εχει καποιος το αρχειο που σου προσθετει τα αγγλικα στο πληκτρολογιο οταν γραφεις μηνυμα , σημειωση κτλ και μπορει να μου το στειλει ή να το ΄κατεβασω΄ απο καπου Thanks!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Δες εδώ.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

2.Λύση?

5.Ναι. -Το 2cd δεν το διαβαζει καν.(Με τιs εφαρμογέs εννοώ.)

___Πώs μπορώ να σβήσω τα εγκατεστημένα παιχνίδια? Το doom εχει error και δεν παιζει.Ομωs δεν μπορω να το απεγκαταστήσω.

Ευχαριστώ.

 

 

Τα βίντεο τα ανοίγεις με τον βίντεο recorder για να παίζουν καλύτερα.

Δοκίμασε πάλι από το unsekure, γιατί το site δουλεύει.

 

Αν το cd έχει πρόβλημα ζήτησε αλλαγή από την SE (νομίζω) εκτός και αν το δοκιμάσεις σε άλλο cdrom να δεις αν εκεί παίζει.

 

Τα παιχνίδια τα κάνεις απεγκατάσταση από την λίστα προγραμμάτων, από την λίστα με τις εφαρμογές στο μενού επάνω.

Το doom δεν θυμάμαι ακριβώς που το κάνεις εγκατάσταση, νομίζω γίνεται ένας φάκελος στα documents με το όνομα doom και μπαίνουν εκεί τα αρχεία wad. Μπορεί να μην έχεις τα σωστά wad. Κατέβασε τα αρχεία από Unsekure.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον angel1979

 

hello!

 

Εχω καποιο προβλημα και δεν μπορω να συνδεσω το κινητο με το pc!!!!

Εχω το McAfee firewall sto pc.

Εβαλα το pc suite 1.5.1 GR απο την Ericsson.

Mολις ομως βαλω το κινητο πανω στη βαση μου βγαζει το παρακατω μυνημα:

 

"η Εφαρμογη mRouterRuntime MFC Application αντιμετωπισε πρόβλημα και πρεπει να τερματιστει η λειτουργια της. "

 

Μπορει καποιος να βοηθησει??????

Εχω windows XP home

 

PLEASE help :( :( :(

 

 

 

Κάνε απεγκατάσταση στο pcsuite και μετά την επαννεκίνηση ξαναβάλτο. Αν στο ξανακάνει, βάλε την προηγούμενη έκδοση του Pc suite ώστε να δεις αν εκείνη τρέχει καλά.

 

Με κλειστά τα προγράμματα (antivirus,firewall κ.λ.π) υπάρχει το πρόβλημα πάλι;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Κάνε απεγκατάσταση στο pcsuite και μετά την επαννεκίνηση ξαναβάλτο. Αν στο ξανακάνει, βάλε την προηγούμενη έκδοση του Pc suite ώστε να δεις αν εκείνη τρέχει καλά.

 

Με κλειστά τα προγράμματα (antivirus,firewall κ.λ.π) υπάρχει το πρόβλημα πάλι;

 

 

 

Αν κανω απεγκατασταση το firewall το pc suite δουλευει κανονικα!!!

Τι να κανω βρε Περη??????? :( :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον angel1979

 

Αν κανω απεγκατασταση το firewall το pc suite δουλευει κανονικα!!!

Τι να κανω βρε Περη??????? :( :(

 

 

Στις ρυθμίσεις του firewall, πρέπει να έχεις τσεκαρισμένο κάτι μάλλον, το οποίο δημιουργεί το πρόβλημα. Κοίταξε εκεί να δεις, αν έχεις κόψει την "πρόσβαση" στην επικοινωνία του pc suite με το pc, μέσω του firewall.

Αν δν γίνεται πάλι κάτι, τότε αν μπορεί κάποιος άλλος φίλος με το συγκεκριμένο firewall να σε βοηθήσει.

Ή δοκίμασε να εγκαταστήσεις ένα άλλο firewall.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Δεν κάνει απεγκατάσταση το ρημάδι. Το DOOM αντιστέκεται.

 

 

Δεν κάνει τί ακριβώς; Δεν αρχίζει την απεγκατάσταση;

Έχει βάλει το edoom από εδώ;

 

Τα wad τα σβήνεις εσύ με έναν file explorer.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Na kanw mia erwtisi molis parelava tin 128 mb kai arxisa na gemizw vevaios.Omws (exw to handy day pou emfanizetai molis anoigw to virtual flip)otan pataw tis 4 telitses epanw dexia gia na dw ,den mou emfanizei tipota kai meta apo ligo xanampainei to handy,xerete giati?
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Na kanw mia erwtisi molis parelava tin 128 mb kai arxisa na gemizw vevaios.Omws (exw to handy day pou emfanizetai molis anoigw to virtual flip)otan pataw tis 4 telitses epanw dexia gia na dw ,den mou emfanizei tipota kai meta apo ligo xanampainei to handy,xerete giati?

 

 

Βγάλε από το preferences το: Appear on Flip open.

Όταν σου βγάζει λευκή την λίστα με τα προγράμματα, βγάλε την καρτούλα μνήμης για λίγο και ξανα βάλτην.

Ή με το Sman τρέχεις το fix app (ή κάπως έτσι).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Βγάλε από το preferences το: Appear on Flip open.

Όταν σου βγάζει λευκή την λίστα με τα προγράμματα, βγάλε την καρτούλα μνήμης για λίγο και ξανα βάλτην.

Ή με το Sman τρέχεις το fix app (ή κάπως έτσι).

 

Ax re Peri agalma prepei na sou stisoun edw mesa :D Euxaristw kai gia to Pm by the way :happy:
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια πηρα σημερα το ρ800.καθως ειμαι ασχετος με την S.E. Που μπορω να βρω προγραμματα και παιχνιδια σε full/cracked εκτος yahoo?ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Σας παρακολουθώ εδώ και 1 μήνα και ήσασταν ο κύριος λόγος αγοράς του p800. Ζήλεψα... : :blink: Και το πήρα χθες. :D Mπορεί κάποιος να μου πεί γιατί παρόλο που έχω πάρει το αρχείο για ελληνικά με τόνους εγώ συνεχίζω να μην έχω κ τα αγγλικά στο ίδιο Tab;;; Μήπως είμαι χαζός ή κατι δε κάνω σωστά; :o
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον waterprofen

 

Καλορίζικο ;)

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ ....

 

http://www.unsekure.com.br/p800world/apps.php

 

ευχαριστω.και θα βοηθατε ετσι?οχι επειδη εχω και 3650 να με γραψετε :p :p :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dolfinpg

 

Καλησπέρα στο forum. Σας παρακολουθώ εδώ και 1 μήνα και ήσασταν ο κύριος λόγος αγοράς του p800. Ζήλεψα... : :blink: Και το πήρα χθες. :D Mπορεί κάποιος να μου πεί γιατί παρόλο που έχω πάρει το αρχείο για ελληνικά με τόνους εγώ συνεχίζω να μην έχω κ τα αγγλικά στο ίδιο Tab;;; Μήπως είμαι χαζός ή κατι δε κάνω σωστά; :o

 

 

Είναι το γνωστό-άγνωστο περίεργο φαινόμενο αυτό.

Σαν πρώτο βήμα πες ποιά έκδοση firmware έχεις.

(Στην λίστα με τις εφαρμογές, στο μενού επάνω "Προβολή" >> "Πληροφ. συστήμ." και δες τί λέει στο "Πρόγραμμα"). Αν είναι η τελευταία που λεώ παρακάτω, δεν χρειάζεται αλλαγή. Αν είναι παλαιότερη, δοκίμασε (αφού μας πεις πρώτα ποιά είναι, ώστε να μπορέσεις στην συνέχεια να ξαναβάλεις τα Ελληνικά), να σβήσεις την γλώσσα από τον πίνακα ελέγχου, να το γυρίσεις σε Αγγλικά, επαννεκίνηση, εγκατάσταση των Ελληνικών, από το αρχείο που θα κατεβάσεις από την SE και αλλαγή του αρχείου για το πληκτρολόγιο.

 

-------------------------------------------------------

 

Προς όλους:

Στην τελευταία έκδοση του firmware: "Πρόγραμμα CXC162001 R2D02" υπάρχουν τα τονισμένα Ελληνικά" και δεν χρειάζεται η αλλαγή του αρχείου για το πληκτρολόγιο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Sorry, εκ παραδρομής τα ξέχασα...

 

τηλεφ. CXC162002 R2D

BT CXC12529 R5A

Progr. CXC162001 R2A16

CDA CXC162001/4 R3A12

 

Είναι έτσι όπως το πήρα...ακόμα!!! :devil:

 

Οφείλω να ομολογήσω οτι το κινητό αυτό (μετά απο μιά ζωή ΝΟΚΙΑ)

ειναι σκέτη πόρωση... Υψηλότατη παραμετροποίηση.

Το μόνο παράπονο ίσως πρός το παρόν είναι οτι θα ήθελα περισσότερη προσοχή απο την SE στην Ελλάδα...για την Ελλάδα ρε Γ...το! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον dolfinpg

 

Progr. CXC162001 R2A16

 

 

Είσαι καλυμένος από την υποστίρηξη των Ελληνικών από το site της SE.

Το αρχείο QIKKEYBOARD.r54 το έχεις τοποθετήσει στο c:\system\data ;

Πρέπει να έχεις Ελληνικά στα μενού του κινητού και όχι Αγγλικά για να μπορέσει να δουλέψει το πληκτρολόγιο μετά την αλλαγή του αρχείου.

Αν θέλεις, δοκίμασε τα παραπάνω που λέω στο προηγούμενο post για να δεις αν έχει γίνει κάτι.

Έχουν αναφέρει πάντως κάποιοι χρήστε ότι έχουν το ίδιο με εσένα πληκτρολόγιο και δεν είχαμε βρει μια λύση.

Το μόνο που σκέφτομαι είναι απεγκατάσταση των Ελληνικών, επαννεκίνηση και εγκατάσταση των Ελληνικών πάλι, με το αρχείο της SE. Έπειτα αντικατάσταση του αρχείου για το πληκτρολόγιο.

 

Αν δεις ότι έχεις κάνει τα παραπάνω και δεν έχει γίνει κάτι, τότε καλύτερα να το πας για μια αναβάθμιση, όπου και θα έχεις τα τονισμένα Ελληνικά έτοιμα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Εγκατέστησα την καινούργια έκδοση του Opera αλλά έχω μερικά προβλήματα.

1) Δεν μπορώ να διαβάσω τα Ελληνικά. Τι αλλάζω στo encoding και στο fallback?

2) Πως βγαίνω από το full screen?

 

Επίσης ενώ κάνω εγγραφή στο My-symbian για να μπορώ να κατεβάσω αρχεία, δεν λαμβάνω από αυτούς το e-mail για την ενεργοποίηση του λογαριασμού. Τι κάνω λάθος? Εννοείτε βέβαια πως δίνω το σωστό e-mail!

 

Ευχαριστώ.

Keep on!!!
Link to comment
Share on other sites

Προς όλους:

Στην τελευταία έκδοση του firmware: "Πρόγραμμα CXC162001 R2D02" υπάρχουν τα τονισμένα Ελληνικά" και δεν χρειάζεται η αλλαγή του αρχείου για το πληκτρολόγιο.

 

 

Εγώ έχω CXC162002 R2D.

Τι να κάνω με τουs τόνουs?

To doom τελίκα πήρε πόδι.Ξαφνικά έγινε απεγκατάσταση.

Προγράματα όπωs το opera κλπ. τα έχω αποθηκεύσει και μετά... ειναι χαμένα μεσ το κινητό. Που βρήσκωνται ωστε να τα επεξεργαστώ?

Ευχαριστώ ξανά.

 

Ερχεται... (βλέπε φώτο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Rebel_ck

 

Καλημέρα σε όλους,

Εγκατέστησα την καινούργια έκδοση του Opera αλλά έχω μερικά προβλήματα.

1) Δεν μπορώ να διαβάσω τα Ελληνικά. Τι αλλάζω στo encoding και στο fallback?

2) Πως βγαίνω από το full screen?

Επίσης ενώ κάνω εγγραφή στο My-symbian για να μπορώ να κατεβάσω αρχεία, δεν λαμβάνω από αυτούς το e-mail για την ενεργοποίηση του λογαριασμού. Τι κάνω λάθος? Εννοείτε βέβαια πως δίνω το σωστό e-mail!

Ευχαριστώ.

 

 

1) Βάζεις Greek και στα 2

2) Ή κρατάς τον στυλό πατημένο στην οθόνη για λίγο και σου εμφανίζεται ένα μενού για να βγάλεις το full screem ή κάνεις κλικ το jog μία φορά προς τα μέσα.

 

Μπαίνεις από wap.mysymbian.com ;

Νομίζω από εκεί μπαίνεις όπως είσαι, χωρίς κωδικό και βλέπεις την λίστα με τις εφαρμογές για Ρ800, το top 20 κ.λ.π.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

Εγώ έχω CXC162002 R2D.

Τι να κάνω με τουs τόνουs?

To doom τελίκα πήρε πόδι.Ξαφνικά έγινε απεγκατάσταση.

Προγράματα όπωs το opera κλπ. τα έχω αποθηκεύσει και μετά... ειναι χαμένα μεσ το κινητό. Που βρήσκωνται ωστε να τα επεξεργαστώ?

Ευχαριστώ ξανά.

 

Ερχεται... (βλέπε φώτο)

 

 

Αν εκεί που λέει "Πρόγραμμα" έχεις "CXC162001 R2D02" τότε δεν βάζεις το αρχείο. Υπάρχουν τα Ελληνικά. Αν δεν έχεις αυτή την έκδοση, τότε βάλε το αρχείο που υπάρχει εδώ.

 

Δεν βλέπεις τα προγράμματα μετά την εγκατάσταση στην λίστα με τις εφαρμογές του κινητού; Αν δεν βλέπεις κανένα πρόγραμμα, μετά την εγκατάσταση μιας εφαρμογής, τότε βγάλε για λίγο την καρτούλα μνήμης και ξαναβάλτην. Ή αν έχεις το Sman, κάνε fix app από το πρόγραμματα αυτό για να επανέλθουν οι εφαρμογές στην λίστα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
και μια ισως χαζη ερωτηση.εχω υπερυθρες τις mobile aktion 620 μπορω να συνδεω και να κατεβαζω προγραμματα στο ρ800 μου?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπεις τα προγράμματα μετά την εγκατάσταση στην λίστα με τις εφαρμογές του κινητού; Αν δεν βλέπεις κανένα πρόγραμμα, μετά την εγκατάσταση μιας εφαρμογής, τότε βγάλε για λίγο την καρτούλα μνήμης και ξαναβάλτην. Ή αν έχεις το Sman, κάνε fix app από το πρόγραμματα αυτό για να επανέλθουν οι εφαρμογές στην λίστα.

 

Δεν εμφανήζωνται δυστηχώs.

Ta αρχεία wav στην διεύθηνση που με εστειλεs δεν μπορω να τα αποθηκευσω. Οταν κανω save πανω στο εικονίδιο τηs νόταs μου κανει σοσιμο την συντομευση τηs ονομασίαs του κομματιού. Πωs να το κάνω? Τα ζιπαρισμένα αποθηκεύωνται εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

paidia gia 8a h8ela na me boi8isete edo kai ligous mines exo to p800

8a i8ela na me boi8isetai ligo me tin kamera na mou pite tis ri8misis gia na trabao pote nixta kai pote mera giati den xero na tin ri8miso kai den bgazi kales fotografies kai den xero an exi problima

 

eyxaristo

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...