Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

και μια ισως χαζη ερωτηση.εχω υπερυθρες τις mobile aktion 620 μπορω να συνδεω και να κατεβαζω προγραμματα στο ρ800 μου?ευχαριστω

 

 

Δεν ξέρω με το συγκεκριμένο (mobile aktion 620) τί γίνεται (αν δουλεύει ok π.χ.), όμως μόλις κάνεις την επαφή του Ρ800 με το pc μέσω υπέρυθρων και με τσεκαρισμένη την σύνδεση "Υπέρυθρο" από τις θύρες του Pc suite, τότε μπορείς να κάνεις κανονικά εγκατάσταση προγραμμάτων κ.λ.π.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

:D :D :D :D Mantepse nai douleuei.Thanks a lot

 

 

:) ok

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Δεν ξέρω με το συγκεκριμένο (mobile aktion 620) τί γίνεται (αν δουλεύει ok π.χ.), όμως μόλις κάνεις την επαφή του Ρ800 με το pc μέσω υπέρυθρων και με τσεκαρισμένη την σύνδεση "Υπέρυθρο" από τις θύρες του Pc suite, τότε μπορείς να κάνεις κανονικά εγκατάσταση προγραμμάτων κ.λ.π.

 

σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε peri ;)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον......

 

αποφασισα και εκανα φορματ σημερα απο το κρυφο μενου...μετα εβαλα μερικες εφαρμογουλες που δεν ηξερα τι ειναι για τεσταρισμα και μετα παλι φορματ.....το αφησα οπως ηταν και ξεκινησα για την Πανεπιστημιου για αναβαθμιση.....αφου γυρισα χωρις να την κανω (θα το ειχαν ετοιμο αυριο) αρχισα να φορτωνω τα προγραμματα που ειχα και πριν....μολις τα εβαλα ολα και ρυθμισα το κινητο στην εντελεια ειπα να αλλαξω τον ηχο των κλησεων.......παω λοιπον και μολις παταω "επιλογη..." τσαακ ο φωτισμος σβηνει για ενα δευτερολεπτο,ξανα αναβει και μου βγαινει η &**#ρια με τα 10sec.....αφου το ξανανοιγω δοκιμαζω να αλλαξω ηχο στις κλησεις data....τα ιδια.......

Παω να αλλαξω ηχο για τα μηνυματα (sms,mms,αυτοματες ρυθμ) μολις παταω ευρεση τσακ.......

 

Προγραμμα qctrlpnl

Κωδ αιτιας KERN-EXEC

Αριθ. αιτιας 3

 

Ταπετσαριες αλλαζει κανονικα...

 

Συνοψιζοντας

 

1)Αδυναμια αλλαγης ηχου κλησης

2)Αδυναμια αλλαγης εισερχομενων μηνυματων

3)Το τρακερ 2 δεν δουλευει κι ας το εγκαθιστω και πανω απο το 1.1 (που δουλευει μια χαρα).......ο λογος.......κατι παιζει με μια εικονα mpn στο z:\ (trexa gyreye)

4)Στις πληροφοριες συστηματος το CDA δεν εχει τιποτα απο κατω (αν και νομιζω οτι αυτο διορθωνεται απο ενα txt)

 

Αυτα ως τωρα και να επισημανω οτι το μεσημερι μολις εκανα το πρωτο φορματ αλλαξα ηχο κλησης κανονικα....ενω τωρα δεν μπορω....μυστηριο

 

Επισης εχω εγκαταστησει την Ελληνικη γλωσσα για την R2A (που κανει και στην R2B03 που εχω χωρις να μετονομασω το αρχειο)

 

Ελπιζω να δοθουν συντομα λυσεις γιατι θα το διαλυσω στο τελος το τηλ..δεν αντεχω.....αφηστε που τσαντιστηκα αγρια με τον %& τεχνικο στην Πανεπιστημιου.....(θα τα πω αυριο)

 

cu tommorow guyzzz....:)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το αντιστοιχο αρχειο που περιλαμβανει ολο τον τηλεφωνικο καταλογο. Και αν μετα απο μια αναβαθμιση αντικαταστησω το αρχειο αυτο θα το διαβασει κανονικα??????
There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

Μηπως ξερει κανεις ποιο ειναι το αντιστοιχο αρχειο που περιλαμβανει ολο τον τηλεφωνικο καταλογο. Και αν μετα απο μια αναβαθμιση αντικαταστησω το αρχειο αυτο θα το διαβασει κανονικα??????

 

 

Κάνε καλύτερα αποστολή όλο τον φάκελο με τις επαφές, με υπέρυθρες π.χ. από το κινητό στο pc.

 

Πήγαινε στην λίστα με τις επαφές, μετά στο μενού επάνω:

Επαφές>>Αποστ. φακέλου και διάλεξε με ποιόν τρόπο θα στείλεις τις επαφές.

 

Το αρχείο στο pc θα είναι το "Όλα.vcf" και μπορείς να το μεταφέρεις πάλι στο κινητό, όταν το χρειαστείς.

 

Θα έχεις όλες τις επαφές μαζί με τις εικόνες.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

thanks a lot !!!!

Πες μου και πως θα το βαλω παλι πισω!!!!

 

 

:) Αντίστροφη διαδικασία. Στείλε με υπέρυθρες το αρχείο στο κινητό και κάνε accept το αρχείο. Ανοίγει και βάζει τις επαφές.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Παδια κατι για να λυθει το προβλημα που εχω?;)

 

 

Έχεις ξανακάνει φορμάτ;

Βάζεις κάποιο backup πίσω στο κινητό;

Ίσως γιαυτό να υπάρχουν τα προβλήματα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Έχεις ξανακάνει φορμάτ;

Βάζεις κάποιο backup πίσω στο κινητό;

Ίσως γιαυτό να υπάρχουν τα προβλήματα.

 

 

Οχι,χθες εκανα 2 και 1 γενικη επαναφορα

Δεν βαζω backup αλλα τα φορτωσα ολα manual πισω στο κινητο...δεν ξερω τι παιζει αλλα θα κανω backup->format->restore να δω αν διορθωθει τιποτα....γμτ..... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Οχι,χθες εκανα 2 και 1 γενικη επαναφορα

Δεν βαζω backup αλλα τα φορτωσα ολα manual πισω στο κινητο...δεν ξερω τι παιζει αλλα θα κανω backup->format->restore να δω αν διορθωθει τιποτα....γμτ..... :)

 

 

Μήπως βάζεις κάτι από την αντζέντα πίσω ή από τους φακέλους mail.

Αν στο κάνει με το που τελειώνεις το φορμάτ και βάζεις 2-3 εφαρμογές, τότε είναι κάτι από αυτά που περνάς από το backup που έχεις.

 

Κάνε ένα φορμάτ και μετά πέρνα κάτι από το backup και δες αν είναι οκ το κινητό. Αν δεις ότι είναι εντάξει, τότε βάλει και άλλο αρχείο. Κάποιο θα φταίει.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Λες.....οντως ξαναπερασα το contacts.cdb,το φακελο mail,και τον φακελο agenda....μπορει να φταιει αυτο....ελπιζω να στανιαρει με το φορματ......;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Λες.....οντως ξαναπερασα το contacts.cdb,το φακελο mail,και τον φακελο agenda....μπορει να φταιει αυτο....ελπιζω να στανιαρει με το φορματ......;)

 

 

Δεν πιστεύω να είναι από τις επαφές το πρόβλημα.

Από τον φάκελο mail πρέπει να γίνετε αυτό λογικά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια μπορω μεσω του μενου με καποιο τροπο να σβυσω τα σκουπιδια που μενουν απο τα προγραμματα που διαγραφω?ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

παιδια μπορω μεσω του μενου με καποιο τροπο να σβυσω τα σκουπιδια που μενουν απο τα προγραμματα που διαγραφω?ευχαριστω :)

 

 

Με έναν file manager σαν αυτόν του Tracker, μπορείς να σβήνεις τους φακέλους που μένουν από τα προγράμματα.

Δεν βλέπω όμως το λόγο να το κάνεις.

Δεν θα κερδίσει και πάρα πολύ χώρο (εκτός π.χ. από τον φάκελο του opera, που έχει την cache κ.λ.π, αν θελήσεις ποτέ να το βγάλεις το πρόγραμμα).

 

(Σε περίπτωση που σβήσεις κάποιον φάκελο, συνήθως από αυτά του D γιατί με τον C δεν πολυπαίζω με delete και δεις ότι κάτι κόλλησε ή κάποιο error βγαίνει σε άλλο πρόγραμμα, τότε απλά κάνε εγκατάσταση του προγράμματος που έβγαλες, μετά απεγκατάση και άσε τους φακέλους που έμειναν στον δίσκο) :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Με έναν file manager σαν αυτόν του Tracker, μπορείς να σβήνεις τους φακέλους που μένουν από τα προγράμματα.

Δεν βλέπω όμως το λόγο να το κάνεις.

Δεν θα κερδίσει και πάρα πολύ χώρο (εκτός π.χ. από τον φάκελο του opera, που έχει την cache κ.λ.π, αν θελήσεις ποτέ να το βγάλεις το πρόγραμμα).

 

(Σε περίπτωση που σβήσεις κάποιον φάκελο, συνήθως από αυτά του D γιατί με τον C δεν πολυπαίζω με delete και δεις ότι κάτι κόλλησε ή κάποιο error βγαίνει σε άλλο πρόγραμμα, τότε απλά κάνε εγκατάσταση του προγράμματος που έβγαλες, μετά απεγκατάση και άσε τους φακέλους που έμειναν στον δίσκο) :)

 

ευχαριστω για αλλη μια φορα φιλε μου ;)
Link to comment
Share on other sites

:( Παραμένουν άλυτα ένα σωρό προβλήματα απο αυτά που έχω θέσει. Μάλλον χρειάζομαι σεμινάριο απο κοντά. Κρίμα πάντωs.Εχω απογοητευτεί. Iσωs θα το πουλήσω. Κάτι που έχω τώρα ώs πρόβλημα. Θέλω να δώσω σε έναν φιλο που έχει το 610 ηχουs midi's. Πωs αποστέλνειs ήχουs, αφού εκ πρώτηs δεν δίνει τέτειεs επιλογέs?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

:( Παραμένουν άλυτα ένα σωρό προβλήματα απο αυτά που έχω θέσει. Μάλλον χρειάζομαι σεμινάριο απο κοντά. Κρίμα πάντωs.Εχω απογοητευτεί. Iσωs θα το πουλήσω. Κάτι που έχω τώρα ώs πρόβλημα. Θέλω να δώσω σε έναν φιλο που έχει το 610 ηχουs midi's. Πωs αποστέλνειs ήχουs, αφού εκ πρώτηs δεν δίνει τέτειεs επιλογέs?

 

 

Μην απογοητεύεσαι :)

Πρέπει να κοιτάς τα μενού της κάθε εφαρμογής και θα καταλάβεις τί γίνεται με την κάθε μία. Μην ξεχνάς ότι έχει πάρα πολλές επιλογές το τηλέφωνο και θέλει ψάξιμο.

 

Για την αποστολή ήχων που λες, πηγαίνεις στο πρόγραμμα "Ήχος" από την λίστα των προγραμμάτων και στο μενού κάτω έχει ένα εικονίδιο με μία "νότα" και ένα άλλο με γραμμούλες. Επέλεξε τις γραμμούλες, ώστε να δεις όλα τα κομμάτια. Κάνε κλικ σε αυτό που θέλεις να στείλεις. Έπειτα από το μενού επάνω: Ήχος>> "Αποστολή ως" και διαλέγεις με τί θέλεις να το στείλεις :)

 

Σου θυμίζω πάλι, ότι θέλει λίγο παραπάνω ψάξιμο το κινητό (μενού=προτιμήσεις, πίνακας ελέγχου κ.λ.π.) ώστε να καταλάβεις τί ακριβώς μπορείς να αλλάξεις και από που στο κάθε πρόγραμμα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώs δεν εμφανήζεται η αποστολή.

ευρεση

επαναληψη

επιλ.όλων

Αναίρεση επιλ.όλ.

Αντιγρ.επιλ.

Διαγρ.επιλ.

Μετακιν.επιλ.

 

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΗΧΟΣ

 

ΚΑΙ κάτι άλλο.ΣΤΙΣ usa, λειτουργεί το κινητό μαs? (p800)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

Δυστηχώs δεν εμφανήζεται η αποστολή.

ευρεση

επαναληψη

επιλ.όλων

Αναίρεση επιλ.όλ.

Αντιγρ.επιλ.

Διαγρ.επιλ.

Μετακιν.επιλ.

ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΗΧΟΣ

ΚΑΙ κάτι άλλο.ΣΤΙΣ usa, λειτουργεί το κινητό μαs? (p800)

 

Αφού πας εκεί κάνεις ένα κλικ στο κομμάτι που θέλεις... μετά βγάζει την αποστολή με υπέρυθρες. Ανοίγει νέο παράθυρο.

 

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

Επέλεξε τις γραμμούλες, ώστε να δεις όλα τα κομμάτια. Κάνε κλικ σε αυτό που θέλεις να στείλεις. Έπειτα από το μενού επάνω: Ήχος>> "Αποστολή ως" και διαλέγεις με τί θέλεις να το στείλεις :)

 

Λειτουργεί και Αμερική το τηλέφωνο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αφού πας εκεί κάνεις ένα κλικ στο κομμάτι που θέλεις... μετά βγάζει την αποστολή με υπέρυθρες. Ανοίγει νέο παράθυρο.

 

 

 

Λειτουργεί και Αμερική το τηλέφωνο.

 

 

δεν γίνεται τίποτα. Ειναι τσαντισμένο επειδή ειπα οτι θα το πουλήσω. βοήθα λίγο ακόμα. :worry:

 

ΠΩΣ βάζουμε εδω μέσα ανοιγμένεs φωτογραφίεs και όχι με επισυναψη?

 

ΠΩΣ δημιουργούμε και σημεία που πατάμε για άνοιγμα αρχείων? (όπωs κάνειs εσύ συχνά)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον VIDEOMIX

 

δεν γίνεται τίποτα. Ειναι τσαντισμένο επειδή ειπα οτι θα το πουλήσω. βοήθα λίγο ακόμα. :worry:

 

ΠΩΣ βάζουμε εδω μέσα ανοιγμένεs φωτογραφίεs και όχι με επισυναψη?

 

ΠΩΣ δημιουργούμε και σημεία που πατάμε για άνοιγμα αρχείων? (όπωs κάνειs εσύ συχνά)

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

Αν κάνεις βήμα βήμα ότι λέω παραπάνω, δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις την αποστολή αρχείου.

 

Για την αποστολή ήχων, πηγαίνεις στο πρόγραμμα "Ήχος" από την λίστα των προγραμμάτων που υπάρχουν στο κινητό και στο μενού του προγράμματος 'Ηχος, κάτω έχει ένα εικονίδιο με μία "νότα" και ένα άλλο με γραμμούλες. Επέλεξε τις γραμμούλες, ώστε να δεις όλα τα κομμάτια σε μία λίστα. Κάνε κλικ πάνω στο όνομα του κομματιού που θέλεις να στείλεις και ότι στο κουτάκι δίπλα που το τσεκάρει. Έπειτα ανοίγει ένα νέο παράθυρο και από το μενού επάνω επιλέγεις: Ήχος>> "Αποστολή ως" και διαλέγεις με τί θέλεις να το στείλεις.

 

Για φωτογραφίες εδώ και links, όταν γράφεις ένα μήνυμα, έχει στο μενού πιο πάνω από το μήνυμα τα B, i, u κ.λ.π.

Για να κάνεις link to http://www.myphone.gr/αρχείο ή περνάς κατευθείαν το link όπως είναι ή το γράφεις στο μήνυμα και μετά επιλέγεις το κείμενο με το ποντίκι και μετά από το μενού πάνω επιλέγεις το URL για να ανοίξει ένα πλαίσιο και να βάλεις κείμενο που θέλεις και μετά πατάς ΟΚ για το Link.

 

Το ίδιο περίπου κάνεις και με την φωτογραφία. Πατάς το IMG και βάζεις μέσα το Link που έχει από την φωτογραφία.

 

Edit

Μπορείς να δοκιμάσεις εδώ σχετικά με τα url, πως περνάς φωτογραφία κ.λ.π. στο Post που κάνεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...