Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποριών συνέχεια.. Μήπως μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει σχετικα με το QUIRC?? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να συνδέθει με Ελληνικό server, π.χ. τα chatrooms του in.gr?? Είμαι κομματάκι άσχετος..
Do not waste your time searching for those wasted years..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια γεια σας,

ενας φίλος μου εχει το Ρ800 και σημερα το πρωι δεν του ανοιγε, γιατι δεν εχει ελευθερη μνημη. Εκτός απο format μπορει να κανει κατι άλλο; (δεν ανοιγει καθολου)

οποιος μπορει παρακαλω ας βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος fotisg ( 6 Σεπ. 2004 , 11:41)

 

παιδια γεια σας,

ενας φίλος μου εχει το Ρ800 και σημερα το πρωι δεν του ανοιγε, γιατι δεν εχει ελευθερη μνημη. Εκτός απο format μπορει να κανει κατι άλλο; (δεν ανοιγει καθολου)

οποιος μπορει παρακαλω ας βοηθησει

 

 

Αν δεν έχει backup.... τότε έχει πρόβλημα γιατί δεν γνωρίζω κάποια άλλη λυση εκτός από το format!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vacchus ( 6 Σεπ. 2004 , 09:21)

 

Καλημέρα! Έχετε υπόψη σας αν το P800 έχει κάποιον default κωδικό ασφαλείας? Άν κάνω format, ποιός θα είναι πλέον ο κωδικός?? Απο τις πληροφορίες συστήματος βλέπω οτι η έκδοση προγραμματος είναι CXC162001 R1G05. Μετά το φορματ, τι γλώσσα θα έχω?? Επίσης, μια αναβάθμιση θα έχει αισθητές αλλαγες στην λειτουργία ή δεν αξίζει και πολύ τον κόπο?

Χαιρετώ!!

 

 

 

Άν θυμάμαι καλά, μετά απο το format, ο κωδικός ασφαλείας δεν επιστρέφει στον default (0000), αλλα σε αυτόν που είχες βάλει εσύ τελευταία.

Μετά το format θα έχεις μόνο αγγλικά, τα ελληνικά τα περνάς μετά εσύ.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vacchus ( 6 Σεπ. 2004 , 10:44)

 

Αποριών συνέχεια.. Μήπως μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει σχετικα με το QUIRC?? Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να συνδέθει με Ελληνικό server, π.χ. τα chatrooms του in.gr?? Είμαι κομματάκι άσχετος..

 

 

Πρεπει να εχεις internet στο κινητο σου και αυτο παρεχετε μονο στα κινητα με συμβολαιο και οχι στα καρτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

EXO P800 PROSPATHISA NA VALO ANA PROGRAMA GIA NA ALAXO TO FONTO ME APOTELESMA NA MHN ME VAZI STO MENOY TORA.ANIGONTAS TO KAPAKI ME PAEI KATEUTHIA STIS TAHIES KLISIS TI NA KANO?????????

IPARHI KAPIOS KODIKOS OPOS TA NOKIA GIA EPANAFORA ARHIKON LITOYRGION????????????? DEN ME PIRAZI NA SVISTOYN

OLOA

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hlias ( 6 Σεπ. 2004 , 17:30)

 

EXO P800 PROSPATHISA NA VALO ANA PROGRAMA GIA NA ALAXO TO FONTO ME APOTELESMA NA MHN ME VAZI STO MENOY TORA.ANIGONTAS TO KAPAKI ME PAEI KATEUTHIA STIS TAHIES KLISIS TI NA KANO?????????

IPARHI KAPIOS KODIKOS OPOS TA NOKIA GIA EPANAFORA ARHIKON LITOYRGION????????????? DEN ME PIRAZI NA SVISTOYN

OLOA

 

 

Ποιό πρόγραμμα έβαλες; Δες στις ρυθμίσεις του προγράμματος που έβαλες, αν υπάρχει επιλογή ώστε να αλλάξεις το μενού που ανοίγει όταν ανοίγεις το πληκτρολόγιο.

 

Στον πίνακα ελέγχου θα βρεις την γενική επαναφορά. Επίσης:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&postid=382572#post382572

 

Στο Link υπάρχει ο τρόπος για φορμάτ, με τον οποίο σβήνουν τα πάντα (ακόμα και τα Ελληνικά, τα οποία θα πρέπει να κατεβάσεις από την SE μετά για να εγκαταστήσεις).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 ( 6 Σεπ. 2004 , 16:26)

 

Πρεπει να εχεις internet στο κινητο σου και αυτο παρεχετε μονο στα κινητα με συμβολαιο και οχι στα καρτοκινητα.

 

 

Εχω κανονικά internet, αλλα δεν ξέρω τί ρυθμίσεις απαιτούνται για να συνδεθώ σε ελληνικό chat server!!!

Do not waste your time searching for those wasted years..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bel ( 3 Σεπ. 2004 , 01:23)

 

Τι μαρκα ειναι το bt handsfree?

 

 

Το έχω δοκιμάσει και με h/f της SE και της Nokia και της BlueTrek.

Τα αναγνωρίζει σαν h/f αλλά δεν βρίσκω πουθενά επιλογή για να το χρησιμοποιήσω!

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!!

Προσπαθω να κανω uninstall καποιες εφαρμογες (appforge booster,bugme,fileme) και μου βγαζει οτι δεν μπορει να κανει uninstall γιατι οι εφαρμογες αυτες ειναι in use, παρα το οτι δεν εχω ενεργοποιησει καμια!!

 

Και κατι αλλο:

Υπαρχει καποιο προγραμματακι σε στυλ task manager και καποιο που να κλειδωνει τους φακελους του P800;Θα μπορουσε να μου τα στειλει καποιος εδω ; (Αν μπορειτε οχι σε *.rar αλλα σε *.zip)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 2 Σεπ. 2004 , 21:05)

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις format;;

Ποιά έκδοση λογισμικού έχεις;

 

 

Μολις πηγα να κανω format με το που πατησα το "ναι" εσβεισε το κινητο με τον ιδιο τροπο. και τωρα δεν ανοιγει καθολου. αναβει η οθονη ασπρη για ενα δευτερο και σβηνει και ξανα το ιδιο και συνεχεια αναβασβηνει η οθονη . εκδοση νομιζω εχω την R1F .

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alextsim ( 8 Σεπ. 2004 , 20:37)

 

Μολις πηγα να κανω format με το που πατησα το "ναι" εσβεισε το κινητο με τον ιδιο τροπο. και τωρα δεν ανοιγει καθολου. αναβει η οθονη ασπρη για ενα δευτερο και σβηνει και ξανα το ιδιο και συνεχεια αναβασβηνει η οθονη . εκδοση νομιζω εχω την R1F .

 

 

 

Άστο για κανένα δεκάλεπτο χωρίς την μπαταρία και μετά προσπάθησε να κάνεις format. Άν δεν γίνει κάτι, καλύτερα να το πάς για αναβάθμιση...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αν μπορουσε να με βοηθήσει κάποιος.

Σύνδεσα το Ρ900 του αδερφού μου μου με την βάση σύνδεσης του Ρ800 μου στον υπολογιστή μου. Μετά απο αυτό δεν μπορώ να συνδέσω το Ρ800 μου με το PC . Οταν το βάζω στην βάση φόρτισης δεν το αναγνωρίζει.Μπορείτε να μου πείτε τι φταιει και να προτείνετε λύσεις;

Υπ'όψιν οτι έχω κάνει πολλές φορές απεγκατάσταση-εγκατασταση του PC Suite.

Eυχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!

george cc
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τα ίδια έπαθα, και το έδωσα στον Γερμανό να το στείλει για αναβάθμιση στη SE. Πολλά προβλήματα πάντως.Η εγγύηση είναι αξιόπιστη ή θα μου ζητήσουν χρήματα; Επίσης, για την περίοδο που δεν θα είχα τηλέφωνο, ο Γερμανός μου παραχώρησε ένα παναρχαίο Panasonic, (αυτό με τα γραφικά με το παπαγαλάκι) το οποίο έχει απίστευτα καλύτερο σήμα (τουλάχιστον με την Cosmote) και επιτέλους με ακούνε και δεν πέφτει η γραμμή όπως με το Ρ800 . Μήπως έχουμε χάσει το νόημα με τα καινούρια κινητά; :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αξιοτιμοι συνδιαλεγομενοι μια μικρη διευκολυνσιν του προβληματισμου μου..... αναζητω εναγωνιως απαντησιν εις το δίλημμα . Ποιο εκ των δυο S/E P800 ή Siemens CX65 , να αγορασω??? Δυνασθαι να με διαφωτισετε?

Ευχαριστω εκ προοιμιου δια την κατανοησιν σας...

λάθε βιώσας
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georgep800 ( 8 Σεπ. 2004 , 23:30)

 

Άστο για κανένα δεκάλεπτο χωρίς την μπαταρία και μετά προσπάθησε να κάνεις format. Άν δεν γίνει κάτι, καλύτερα να το πάς για αναβάθμιση...

 

 

 

Μια μερα το αφησα χωρις μπαταρια και παλι δεν αναψε το ιδιο κανει αναβοσβηνει η οθονη. Μαλλον θα το παω στην SE αλλα δεν εχω και χρονο.

Link to comment
Share on other sites

paidia poso kanei mia nea othonh gia to p800 dioti afth pou exw mia wraia mera sto katw meros mayrise kai den fainetai tipota parolo pou oi epiloges apo katw doylevoyn otan to kin einai kleisto h mayrila paramenei ...... :o to koyfo einai ayth h mayrila mia anevainei mia katavenei yi sthn eyxh exei pathei????????
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thecretan (15 Σεπ. 2004 , 12:42)

 

Gia sas kai apo emena

 

Mia erotisi... Ta arxeia .jar ti einai kai pos egkathistonte sto P900?

 

Euxaristo

 

Xristoforos

 

Einai JAVA Progs kai ta egkathistas me to Programa egkatastasis logismikou tou PC Suite tis SE.

YO!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sNk][AnacondA (13 Σεπ. 2004 , 16:38)

 

HELP paides

 

νομιζω οτι μονο στο σερβις θα βγαλεις ακρη,εγγυηση δεν εχεις;απο οτι θυμαμε τελευταια το πηρες οποτε εισαι οκ ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (15 Σεπ. 2004 , 20:56)

 

νομιζω οτι μονο στο σερβις θα βγαλεις ακρη,εγγυηση δεν εχεις;απο οτι θυμαμε τελευταια το πηρες οποτε εισαι οκ ;)

 

 

 

dystixws to phra 2 hand kai h eghish exei lhksei opote vrwma thelw na elpizw oti max na ftasei ta 200 euro h zhmia giati an ta kseperna pernw neo kin... :o

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...