Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Εγω γιατι δεν το βρισκω.......γκαβος ειμαι.......?Τα εψαξα ολα.......;)

 

 

Όντως δεν υπάρχει εκεί (πώς τους ξέφυγε αυτό :) )

Αν θέλει ο φίλος μας, ας δοκιμάσει το πρόγραμμα από εδώ:

Card Mover P800

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ela re!! Ti les twra! Sorry file mou to eixan anevasei prin 2 evdomades...

 

Isws katevike meta tis teleytaies allages pou eginan sto Unsecure...

 

Thanx florinaperis... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σκεφτομαι να του κανω το πρωτο του φορματ αλλα θελω πρωτα να ρωτησω το εξης:

 

1)Η εκδοση των Ελληνικων απο το site της SE ειναι για R1B (νομιζω) αλλα αν θυμαμαι καλα κανει με μια μετονομασια...

Αν τα φορτωσω θα μου τρωνε χωρο στην εσωτερικη?Αν ναι (σιγουρα δηλαδη) ποσο περιπου?

2)Ποια αρχεια πρεπει να κανω backup για να κρατησω τις αυτοματες ρυθμισεις?Αν αντιγραψω ολον τον φακελο mail περιεχονται και αυτες μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον fabo114

 

Παιδια σκεφτομαι να του κανω το πρωτο του φορματ αλλα θελω πρωτα να ρωτησω το εξης:

 

1)Η εκδοση των Ελληνικων απο το site της SE ειναι για R1B (νομιζω) αλλα αν θυμαμαι καλα κανει με μια μετονομασια...

Αν τα φορτωσω θα μου τρωνε χωρο στην εσωτερικη?Αν ναι (σιγουρα δηλαδη) ποσο περιπου?

2)Ποια αρχεια πρεπει να κανω backup για να κρατησω τις αυτοματες ρυθμισεις?Αν αντιγραψω ολον τον φακελο mail περιεχονται και αυτες μεσα?

 

 

1) Yeap, ή ακόμα και έτσι να το βάλεις, μάλλον θα τρέξει (χωρίς να το μετονομάσεις (το είπε και άλλος ένα φίλος από εδώ).

2) Δεν γνωρίζω πόσο ακριβώς (υπολογίζω 500kb πάνω κάτω - ελπίζω να μην ξέφυγα πολύ).

3) Αυτό ισχύει, όμως όρκο δεν παίρνω. Αν μείνεις στο ίδιο firmware και κάνεις setup πάλι στο κινητό, βάζοντας μετά τα ίδια αρχεία που λες, τότε θα υπάχουν και κάποια αποθηκευμένα μηνύματα που, λογικά πρέπει να "τρέξεις" πάλι, για να μπούνε οι αυτόματες ρυθμίσεις. Δεν χάνεις να δοκιμάσεις τίποτα. Κάντο μετά το φορμάτ, ώστε αν δεν υπάρχουν όλα ή κάτι λείπει, να ξανακάνεις ένα φορμάτ και μετά να το έχει καθαρό. Τις ρυθμίσεις στις ξαναστέλνουν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια γεια σας!Εχω ενα 3650 και ενα 7650 :) και θελω ο πλεονεκτης να παρω και ενα Ρ800 ;) θελω να σας ρωτησω αν εχει αθορυβη ειδοποιηση στα εισερχομενα μηνυματα και συνχρονως οταν εχω κληση να εχει ηχο? :o
Link to comment
Share on other sites

paidia antimetwpizw to eksis problhma. (ypothetw k eseis) sygxronizw to kinhto moy me to microsoft outlook kai ekpliktos syneidhtopoiw oti to outlook DEN dexetai 2o kinhto. opote an kaneis thn kataxwrish apo ton ypologisth to 2o kinhto , phgainei sto p800 ws fax h kati allo , enw an kaneis thn kataxwrish apo to p800 kai to sygxroniseis, to outlook sbhnei(!!!!) to 2o kinhto.. Apo oti ematha ayto einai meionektima toy mobile suite pou mas dinei h ericsson , enw me to XTND CONNECT PC pou xrhsimopoiei to t68i to problhma mporei na diorthwthei me mapping sto programa... exete kapoia apopsh (lysh) epi tou thematos?
the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

παιδια γεια σας!Εχω ενα 3650 και ενα 7650 :) και θελω ο πλεονεκτης να παρω και ενα Ρ800 ;) θελω να σας ρωτησω αν εχει αθορυβη ειδοποιηση στα εισερχομενα μηνυματα και συνχρονως οταν εχω κληση να εχει ηχο? :o

 

 

Γίνεται.

Μπορείς να βάλεις ξεχωριστά για το κάθε ένα (sms, email, mms, Πληροφορίες περιοχής, αυτόματες ρυθμίσεις), τί ήχο θέλεις (midi, wav κ.λ.π) ή να βάλεις το καθένα ξεχωριστά στο "σιωπηλό" :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Γίνεται.

Μπορείς να βάλεις ξεχωριστά για το κάθε ένα (sms, email, mms, Πληροφορίες περιοχής, αυτόματες ρυθμίσεις), τί ήχο θέλεις (midi, wav κ.λ.π) ή να βάλεις το καθένα ξεχωριστά στο "σιωπηλό" :)

 

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

paidia antimetwpizw to eksis problhma. (ypothetw k eseis) sygxronizw to kinhto moy me to microsoft outlook kai ekpliktos syneidhtopoiw oti to outlook DEN dexetai 2o kinhto. opote an kaneis thn kataxwrish apo ton ypologisth to 2o kinhto , phgainei sto p800 ws fax h kati allo , enw an kaneis thn kataxwrish apo to p800 kai to sygxroniseis, to outlook sbhnei(!!!!) to 2o kinhto.. Apo oti ematha ayto einai meionektima toy mobile suite pou mas dinei h ericsson , enw me to XTND CONNECT PC pou xrhsimopoiei to t68i to problhma mporei na diorthwthei me mapping sto programa... exete kapoia apopsh (lysh) epi tou thematos?

 

 

Στο κινητό έχεις καταχωρήσει τα τηλέφωνα στις κατάλληλες θέσεις;

Π.χ. Το κινητό στο πλαίσιο "Κινητό (εργ)", το σταθερό στο πλαίσιο "Τηλέφωνο (εργ)" κ.λ.π.

 

Έχεις την τελευταία έκδοση του Pc suite;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

an p.x. exw mia epafh kai exei 2 kinhta kai mono, bazw dhl kinhto (erg) kai thn sygxronisw sto outlook tote ayto sbhnei to ena.. (dexetai thl mono ena kinhto)

exw to mobile suite 1.4.0.....

se esas douleyei kanonika???

the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

an p.x. exw mia epafh kai exei 2 kinhta kai mono, bazw dhl kinhto (erg) kai thn sygxronisw sto outlook tote ayto sbhnei to ena.. (dexetai thl mono ena kinhto)

exw to mobile suite 1.4.0.....

se esas douleyei kanonika???

 

 

Έχω π.χ. μια επαφή που έχει 4 αριθμούς. Φαξ, 2 σταθερά και 1 κινητό και μένουν αυτά στο outlook (6).

 

Έχω την τελευταία έκδοση του Pc suite. Μήπως έχεις στις ρυθμίσεις συγχρονισμού να υπερισχύουν οι επαφές του Outlook και όχι του τηλεφώνου; Πλήρη συγρχονισμό κάνεις;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! h nea ekdosh toy pc suite einai 32mb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

se ayto pou les entaksei, gia dokimase fax , 2 stathera kai 2 kinhta... an sta perasei kai ta 5 noumera tote exw kanei blakeia egw, alla emena pernaei ta 4.to deytero kinhto to sbhnei. snif..

kai kati asxeto.skopeyw na parageilw 128mb MSD apo to internet. einai asfales mesw pistwtikhs...aksizei h yparxei periptwsh na bgei neo firmware pou na yposthrizei kai tis 256mb,, opote na perimew.. thanx

the time has come.. ! welcome ATHENS 2004
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Michalisx

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!! h nea ekdosh toy pc suite einai 32mb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

se ayto pou les entaksei, gia dokimase fax , 2 stathera kai 2 kinhta... an sta perasei kai ta 5 noumera tote exw kanei blakeia egw, alla emena pernaei ta 4.to deytero kinhto to sbhnei. snif..

kai kati asxeto.skopeyw na parageilw 128mb MSD apo to internet. einai asfales mesw pistwtikhs...aksizei h yparxei periptwsh na bgei neo firmware pou na yposthrizei kai tis 256mb,, opote na perimew.. thanx

 

 

Μήπως το πρόβλημα είναι από το Outlook; Στις επαφές μπορείς να βάλεις μόνο ένα "κινητό". Δεν ξέρω, απλά σκέφτηκα μήπως φταίει αυτό και δεν κρατάει το 2ο κινητό.

 

Δεν θα έχει πρόβλημα με παραγγελεία από το Brando π.χ. Πολλοί έχουν αγοράσει και δεν συνάντησαν κάτι αρνητικό κατά την παραγγελεία. Ρίξε μια ματιά στο Επισημασμένο: P800 Accessories" του φόρουμ.

 

Όσο περισσότερο διαβάσω σχετικά με τις νέες μνήμες τόσο πιο πολύ είμαι σίγουρος ότι δεν θα "παίζουν" με το Ρ800. Κάποιος σε ξένο φόρουμ είπε ότι το δοκίμασε και δεν το αναγνώρισε. Πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμα για να δούμε τελικά αν όντως ισχύει, οπότε πας για την 128αρα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MadKetch

 

Mipws kapoios 8a borouse na mou 8imisei th dieu8insi gia ekserxomena email gia vodafone stis ri8miseis gia email account.

 

Euxaristw

 

 

Αν λες για αυτόν της Panafonet είναι:

mail.panafonet.gr (όμως μπορείς να βάλεις και αυτόν που έχεις σε κάποιον άλλον κόμβο και να έχεις τον παραπάνω μόνο για τα εισεχόμενα - σε περίπτωση που αντιμετωπίσεις πρόβλημα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MadKetch

 

Oxi gia vadafone lew (mallon...). Sta eiserxomena ok,vazw tou provider mou, alla sta ekserxomena prepei logika na einai tis voda afou xrisimopoiw gprs. Kati tetoio 8imame.

Milaw pada gia tou kinitou tis ri8miseis

 

 

Αν θέλεις να κάνεις Login στο site της Vodefone για να χρησιμοποιείς από εκεί την υπηρεσία vodafone E-mail, τότε μπαίνεις με τις ρυθμίσεις που σου έχουν στείλει (για ίντερνετ και wap).

 

Για να κάνεις έναν νέο λογαριασμό e-mail, πρέπει να βάλεις έναν λογαριασμό ΡΟΡ3, το οποίο η Vodafone δεν υποστηρίζει.

 

Όπως έχει βάλει τα εισερχόμενα του provider σου, βάλε και για τα εξερχόμενα, πάλι του provider σου. Θα συνδέεσαι με Gprs από Vodafone κανονικά. Εγώ έχω π.χ. στα εισερχόμενα της Panafonet τις ρυθμίσεις και για εξερχόμενα έχω βάλει από τον λογαριασμό της Otenet (mail.otenet.gr). Συνδέομαι με Vodafone gprs (από συμβόλαιο) και παίρνω-στέλνω κανονικά τα e-mail.

 

Δεν είναι απαραίτητο να χρησιμοποιήσεις τον ίδιο mailserver (από την ίδια εταιρία δηλαδή) για εξερχόμενα ή εισερχόμενα, από την στιγμή που μπορείς να βάλεις username και password ξεχωριστά στο κάθε ένα (εισερχόμενα και εξερχόμενα).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Odws dikio exeis to idio einai,den paizei kanena rolo to gprs. Kati allo 8a 8imomoun :confused:

2 meres paleuw twra kai akoma na ferw to kainourio p800 stin katastasi tou paliou. Sa na ekana format sto pc mou (ekei 8a 8elei kamia bdomada h epanafora :p :p ) ).

Autos omws einai kai o logos pou to latreuw :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MadKetch

 

Autos omws einai kai o logos pou to latreuw :)

 

 

Μια απ' τα ίδια φίλε μου. Βάλε-βγάλε προγράμματα, σχεδόν κάθε μέρα στο καημένο το κινητό, αποδίδει καλύτερα και από Pc στην γενική συμπεριφορά του, με τόσα που του κάνω. Τα απαραίτητα να υπάρχουν μόνο σε backup (επαφές π.χ.) και όλα τα άλλα ξαναμπαίνουν :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

υπάρχει τρόπος να κάνω update στο worldmate μέσω gprs?

πρέπει να είμαι στο net μέσω pc και το κινητο στη βάση του για να κάνω update?

εκανα αναβάθμιση στο p800 και μεσω file manager βλεπω ότι οι περισσότεροι φάκελοι δημιουργήθηκαν 5/8/2003 (αναβάθμιση 19/9/2003)

στο κρυφο μενου εκδοση λογισμικού r2d02 030303 11:33. Αυτό σημαίνει 30 ιουνίου 2003.?? σε εσας που αναβαθμιστήκατε τι λεει??

και μια ακομη διαφορα στη νεα αναβάθμιση: ΔΕΝ ΧΑΝΕΙ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ όταν κάνεις επαναφορά

Πρέπει να μου έκαναν την αναβάθμιση χωρίς να βγάλουν το msduo. μέσω file manager ειδα πως στο c είχαν μείνει φάκελλοι (πχ Opera). επρεπε να συμβαίνει αυτό??

βρε Πέρη αν θυμαμαι καλά κάποιο σχόλιο σου με τον Opera μπαίνεις στο net από το p800 μόνο όταν εχεις συμβόλαιο? επειδη δεν εχω καταφερει να τον δω να δουλευει δώσε μου τα φώτα σου για το τι πρέπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

gia sas paidia..kai euxome edo na pane kalitera ta pragmata se sxesh me to sigxoremno to unwired..toso kairo mas elpise!

exo kanei kai sindesh meso tou modem tou p800 ektos tis klasikhs..meso ir..

iparxei periptosi gia parapano apo 9600 taxitita?

den nomizo..alla toulaxiston na sigoureuto..euxaristo

Link to comment
Share on other sites

Προς: argic

 

Στο Worldmate κάνεις update κανονικά μέσω gprs (όμως σύνδεση από συμβόλαιο και όχι από κάρτα (wap overs gprs).

Αυτό με τους φακέλους δεν το έχω προσέξει, όμως υποθέτω ότι αναφέρει τις ημερομηνίες των αρχείων, την μέρα που δημιουργήθηκαν ως αρχεία (από την εταιρία μάλλον) και όχι την ημέρα που έγιναν εγκατάσταση στο κινητό σου.

Αυτό με την ημερομηνία στο firmware πρέπει να είναι η ημερομηνία που έφτιαξαν το firmware (εμένα μου λέει 030428 20:50). Δεν είμαι βέβαιος πάλι όμως, αλλά δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου.

 

Τα Ελληνικά δεν χάνονται (σε εμένα τουλάχιστον) μετά το φορμάτ, από τον πίνακα ελέγχου όμως και όχι με από το κρυφό μενού. Το ίδιο γινόταν και στην προηγούμενη έκδοση που είχα.

 

Με τον opera, εφόσον έχεις σύνδεση με συμβόλαιο από κάποια εταιρία απλά ζητάς τις ρυθμίσεις με sms τις κάνεις εγκατάσταση και είσαι Ok. Ποιά εταιρία έχεις;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mikegli

 

gia sas paidia..kai euxome edo na pane kalitera ta pragmata se sxesh me to sigxoremno to unwired..toso kairo mas elpise!

exo kanei kai sindesh meso tou modem tou p800 ektos tis klasikhs..meso ir..

iparxei periptosi gia parapano apo 9600 taxitita?

den nomizo..alla toulaxiston na sigoureuto..euxaristo

 

 

Στον πίνακα ελέγχου, στο "Συνδέσεις" >> "Καλώδιο" βάλε την ταχύτητα Baud στο 460800 και στις ιδιότητες του συστήματος, στον υπολογιστή σου, βάλε στην θύρα του μόντεμ που συνδέεσαι παραπάνω από 9600.

Θα το βρεις και στον πίνακα ελέγχου του υπολογιστή, στις ρυθμίσεις των Modem.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

 

Τα Ελληνικά δεν χάνονται (σε εμένα τουλάχιστον) μετά το φορμάτ, από τον πίνακα ελέγχου όμως και όχι με από το κρυφό μενού. Το ίδιο γινόταν και στην προηγούμενη έκδοση που είχα.

 

 

 

Δηλαδη απο τον πινακα ελεγχουν παραμενουν........τωρα με εβαλες σε νεο διλλημα....απο το κρυφο μενου ή απο τον πινακα.....?Το μονο που θελω ειναι να αποκτησω ενα καθαρο Ρ800 με σχεδον ολη την εσωτερικη ελευθερη γιατι εχω φτασει σε σημειο να εχω 2.5mb εφαρμογες ενω 7.76 να ειναι γεματα (ουτε κι εγω μπορω να καταλαβω γιατι).... ;)

Link to comment
Share on other sites

καλύτερο είναι το handy day ή το active desk. επίσης ότνα έχω το active desk τρώει πολύ μπαταρία :( σε 3 ώρες στο μισό χωρίς να το πειράζω... :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...