Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον winer

 

Paidia yparxei kanena magazi poy na antalazei(metaxeirismena) to metaxeirismeno 3 mhnwn P800 me kapoio allo P900 px kai na kalyptetai h diafora xrhmatika? Enovw kainourgio To P900 oxi metaxeirismeno. (otan kykloforhsei..)

 

Den exw akousei tipota tetoio alla kai na yparxei tha sou paroun to p800 kamia 300 e maximoum , den nomizw na symferei na dwseis akoma 500 peripou gia na pareis to p900 (oxi pws den axizei)Kalytera vale kamia aggelia se kanena ebay :o
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

re paidia kserei mporei na balei kapoios kanena link na katabaso ta ellinika?ekana format kai den iparxoun mesa.katebasa gia tin r5d alla to kin mou einai r2d kai den mpike..a kai an kserete kanena leksiko crakarismeno apo ellinika se agglika kai antistrofa i oti na nai...thanks
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Yiorgos

 

Den exw akousei tipota tetoio alla kai na yparxei tha sou paroun to p800 kamia 300 e maximoum , den nomizw na symferei na dwseis akoma 500 peripou gia na pareis to p900 (oxi pws den axizei)Kalytera vale kamia aggelia se kanena ebay :o

 

 

Se eyxaristw. Tha dw giati to thelw to p900 logw twn perisoterwn xrvmatwn tou sth othonh!

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ntontos

 

re paidia kserei mporei na balei kapoios kanena link na katabaso ta ellinika?ekana format kai den iparxoun mesa.katebasa gia tin r5d alla to kin mou einai r2d kai den mpike..a kai an kserete kanena leksiko crakarismeno apo ellinika se agglika kai antistrofa i oti na nai...thanks

 

 

Για τις γλώσσες δες εδώ:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?page=gsapopup&Redir=template%3DSP1_17%26B%3Die%26PID%3D9940%26LM%3DSD_V%26start%3D0%26FileCatID%3D9

 

Ανάλογα με το το firmware που έχεις, όχι στο "Τηλέφωνο" αλλά στο "Πρόγραμμα", κατεβάζεις και το αρχείο.

Αν έχεις cxc162001 R2B03 κατεβάζεις για R2A και κάνεις μετονομασία σε R2B03 στο τέλος το αρχείο.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Paides to MY DIARY to exei balei kaneis?

Thelw na tou balw kwdiko alla gia na to alakseis prepei na ksereis ton arxiko kwdiko tou prostasias kai den ton elege sto zip.

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Σκέφτομαι να αγοράσω την κάρτα των 128ΜΒ. Μήπως υπάρχει καμία πρόταση από πού και πόσο περίπου στοιχίζει; Όταν με το καλό την πάρω, τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να κοπιάρω την παλιά; Φτάνει να τα επιλέξω όλα και να τα περάσω μέσα από το PC ή χρειάζεται κάτι άλλο; Να επισημάνω εδώ πως το backup δεν δουλεύει!!! (σφάλμα λέει στην ανάλυση των διαφορών μεταξύ τηλεφώνου και PC...Φαντάζομαι πως κάπου έχει κρατήσει κάποια πληροφορία από παλιό Backup και από κάποιο αρχείο που έσβησα...).
Γ.Μ.
Link to comment
Share on other sites

paidia exw ena periergo provlhma. vazw to kinhto panw sth vash kai enw katw deksia ( sto start up menu) ta velakia deixnoun oti einai syndedemeno kai to fwtaki sth vash anavei kanonika, otan epilegw to eikonidio sto desktop tou pc mou gia to p800, mou leei oti den einai syndedemeno.exw kounhsei kai to kinhto panw sth vash mhpws kai de kanei kalh epafh opws epishs kai ekei pou ginetai h syndesh tou kalwdiou me thn 8yra usb kai den ginetai tipota.enw fainetai oti ta velakia katw deksia den einai ''kommena'' mou leei ''mh syndedemeno''. ti na kanw? exw kanei kai epanekinhseis sto pc kai sto p800 alla tipota. help...

eyxaristw

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Με τόση πείρα συσορευμένη εδώ για το P800 και δεν ξέρει κανείς να μου πεί αν μπορούμε με το P800 να στείλουμε ένα FAX?

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να στείλουμε FAX με το P800?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sv4bhb

 

Με τόση πείρα συσορευμένη εδώ για το P800 και δεν ξέρει κανείς να μου πεί αν μπορούμε με το P800 να στείλουμε ένα FAX?

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να στείλουμε FAX με το P800?

 

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα αυτή από το Ρ800.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον benis

 

EXO PAREI EDO KAI PERIPOU ENA MINA TO P800 KAI PISTEYO OTI OI FOTOGRAFIES POU BGAZEI SE SXESI ME TO 7650 EINAI ATHLIES EKANA KAI UPDATE KAI PALI TA IDIA YAPRXEI KATI NA FTIAXO I EINAI KATI ELLATOMATIKO

 

 

Υπάρχει διαφορά στην ζωντάνια των χρωμάτων. Λόγω της οθόνης αφής όμως γίνεται κατά έναν κύριο λόγο αυτό (φυσικά αν επεξεργαστείς μια φωτογραφία με κάποιο πρόγραμμα για το Ρ800, μέσα στο Ρ800, θα δεις μεγάλη διαφορά στην φώτο).

Μόνο αν "παίξεις" με τις ρυθμίσεις της κάμερας, μπορείς να έχεις καλύτερα αποτελέσματα ως προς τον φωτισμό.

Αν δεις την φωτογραφία στο Pc, πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλό το αποτέλεσμα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον barchetta

 

paidia exw ena periergo provlhma. vazw to kinhto panw sth vash kai enw katw deksia ( sto start up menu) ta velakia deixnoun oti einai syndedemeno kai to fwtaki sth vash anavei kanonika, otan epilegw to eikonidio sto desktop tou pc mou gia to p800, mou leei oti den einai syndedemeno.exw kounhsei kai to kinhto panw sth vash mhpws kai de kanei kalh epafh opws epishs kai ekei pou ginetai h syndesh tou kalwdiou me thn 8yra usb kai den ginetai tipota.enw fainetai oti ta velakia katw deksia den einai ''kommena'' mou leei ''mh syndedemeno''. ti na kanw? exw kanei kai epanekinhseis sto pc kai sto p800 alla tipota. help...

eyxaristw

 

 

Δοκίμασε να κάνεις update τους drivers για το SyncStation.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον geomed

 

Ερώτηση: Σκέφτομαι να αγοράσω την κάρτα των 128ΜΒ. Μήπως υπάρχει καμία πρόταση από πού και πόσο περίπου στοιχίζει; Όταν με το καλό την πάρω, τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να κοπιάρω την παλιά; Φτάνει να τα επιλέξω όλα και να τα περάσω μέσα από το PC ή χρειάζεται κάτι άλλο; Να επισημάνω εδώ πως το backup δεν δουλεύει!!! (σφάλμα λέει στην ανάλυση των διαφορών μεταξύ τηλεφώνου και PC...Φαντάζομαι πως κάπου έχει κρατήσει κάποια πληροφορία από παλιό Backup και από κάποιο αρχείο που έσβησα...).

 

 

Ίσως είναι καλύτερα να στείλεις τις επαφές και ότι άλλο χρειάζεσαι στο pc, να κάνεις ένα φορμάτ και μετά να κάνεις μια φρεσκαρισμένη εγκατάσταση αυτών που θέλεις.

 

Αν όχι, τότε δοκίμασε να κάνεις backup (D & D) με την πρόσφατη έκδοση του Pc suite και απλά, όταν βάλεις την νέα κάρτα, κάνε ένα restore.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση; Επειδή, ως είναι γνωστό, οι ελληνικοι χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν συμπεριφέρονται σωστά όσο αυτό αφορά την ταξινόμηση και κάποιες άλλες παραμέτρους, υπάρχει κάποιος τρόπος διαχείρισης των επαφών από τον υπολογιστή; Πιστεύω ότι με την μεταφορά από το προηγούμενο κινητό μου (t68i) υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε κοινούς χαρακτήρες με το λατινικό αλφάβητο!

 

Έτσι για παράδειγμα όταν κάνω αναζήτηση ένα ελληνικό όνομα από "Α...κάτι" διαφέρει από το αγγλικό.

 

Και επειδή φαντάζομαι ότι πρέπει να ξαναγράψω όλα από την αρχή στο P800, καμμιά ιδέα για να το κάνω από το PC;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

emena den moy pate :(

poso kanei h 128ara apo brando k poso apo expansys me ola ta eksoda ta sin ...allos tha moy tin paragilei k thelw na kserw posa akribws na toy dwsw..

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Hello P800 geeks and freaks,

 

Έχω ένα ερώτημα για το Synchronising στο P800 με το Microsoft Outlook.

 

Να τι έχω πρώτα:

 

P800

Phone R2F

Bluetooth R5A

Organizer R2B03

CDA R4A02

 

PC Suite for P800/P900 2.0.1 English

 

Microsoft Outlook 2000 SP-3

 

Έχω καταχωρήσει ένα Appointment, ένα Reminder και ένα All Day Event στο Calendar του P800 μου, αλλά όταν κάνω Sync με το Microsoft Outlook, ενώ όλα τα άλλα κάνουν Sync κανονικά (Jotter με Notes, Tasks με Tasks και Contacts με Contacts), το Calendar δεν κάνει Sync με τίποτα.

 

Έκανα και το αντίθετο test, έφτιαξα διάφορα appointments στο MS Outlook, αλλά και πάλι τίποτα με το Synchronization.

 

Μιας και το P800 το πήρα για να καταργήσω το παλιό που Palm και το έχω σαν εργαλείο δουλειάς για αυτά τα πράγματα, Contacts και Calendar, είναι πρόβλημα για μένα….

 

Thanks guys…

 

 

 

PS.

Για το HSD πού έκανα post στο θέμα High Speed Data http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=7953

ξέρει κανένας;;;;

... no regrets, just good memories ...:elephant:
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=8068

 

P800 Users enwtheite...Trexei arketes meres, kai simera eipa na tin valw prwti selida... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sv4bhb

 

Με τόση πείρα συσορευμένη εδώ για το P800 και δεν ξέρει κανείς να μου πεί αν μπορούμε με το P800 να στείλουμε ένα FAX?

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι για να στείλουμε FAX με το P800?

 

εαν εχεις telestet στελνεις fax σαν γραπτο μυνημα, δηλ, πριν απο το μυνημα σου βαζεις *fax# και το στελνεις στον αριθμο που θελεις και ο παραληπτης το λαμβανει στο fax του κανονικα με χαρτι και καλαμαρι που λενε! εγω το κανω συνεχεια εαν εχεις αλλη εταιρεια τι να πω,δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον ntontos

 

re paidia kserei mporei na balei kapoios kanena link na katabaso ta ellinika?ekana format kai den iparxoun mesa.katebasa gia tin r5d alla to kin mou einai r2d kai den mpike..a kai an kserete kanena leksiko crakarismeno apo ellinika se agglika kai antistrofa i oti na nai...thanks

 

τα ελληνικα μπορω να σου τα στειλω εγω,εχω την εκδοση που ζητας το e-mail σου στειλε μου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον sulis

 

Hello P800 geeks and freaks,

 

Έχω ένα ερώτημα για το Synchronising στο P800 με το Microsoft Outlook.

 

Να τι έχω πρώτα:

 

P800

Phone R2F

Bluetooth R5A

Organizer R2B03

CDA R4A02

 

PC Suite for P800/P900 2.0.1 English

 

Microsoft Outlook 2000 SP-3

 

Έχω καταχωρήσει ένα Appointment, ένα Reminder και ένα All Day Event στο Calendar του P800 μου, αλλά όταν κάνω Sync με το Microsoft Outlook, ενώ όλα τα άλλα κάνουν Sync κανονικά (Jotter με Notes, Tasks με Tasks και Contacts με Contacts), το Calendar δεν κάνει Sync με τίποτα.

 

Έκανα και το αντίθετο test, έφτιαξα διάφορα appointments στο MS Outlook, αλλά και πάλι τίποτα με το Synchronization.

 

Μιας και το P800 το πήρα για να καταργήσω το παλιό που Palm και το έχω σαν εργαλείο δουλειάς για αυτά τα πράγματα, Contacts και Calendar, είναι πρόβλημα για μένα….

 

Thanks guys…

 

 

 

PS.

Για το HSD πού έκανα post στο θέμα High Speed Data http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?threadid=7953

ξέρει κανένας;;;;

 

οσον αφορα τα προβληματα του outlook τα εχω και εγω,αλλα ολα τα αλλα δεν μπορεις να τα κανεις με gprs; ολα αυτα που λες τα κανω με gprs και σε πολυ καλη ταχυτητα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον stakis

 

Να κάνω και εγώ μία ερώτηση; Επειδή, ως είναι γνωστό, οι ελληνικοι χαρακτήρες στον τηλεφωνικό κατάλογο δεν συμπεριφέρονται σωστά όσο αυτό αφορά την ταξινόμηση και κάποιες άλλες παραμέτρους, υπάρχει κάποιος τρόπος διαχείρισης των επαφών από τον υπολογιστή; Πιστεύω ότι με την μεταφορά από το προηγούμενο κινητό μου (t68i) υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε κοινούς χαρακτήρες με το λατινικό αλφάβητο!

 

Έτσι για παράδειγμα όταν κάνω αναζήτηση ένα ελληνικό όνομα από "Α...κάτι" διαφέρει από το αγγλικό.

 

Και επειδή φαντάζομαι ότι πρέπει να ξαναγράψω όλα από την αρχή στο P800, καμμιά ιδέα για να το κάνω από το PC;

 

δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολες της επαφες, αφου της στειλεις στο ρ800 απο το τ68 , θα κανεις edit μονο το πρωτο γραμμα της καθε επαφης αλλα οχι με το encoding του ελληνικου πληκτρολογιου ,με το αγγλικο π.χ απο ΣΤΕΛΛΑ σε STEΛΛΑ αυτο θα γινει και στο γραμμα Α ακομα αλλα μονο με το ρ800 εαν το δοκιμασεις με το pc δεν θα κανεις τιποτα γιατι το encoding (κωδικοποιση) ειναι διαφορετικο. το ιδιο επαθα και εγω απο το τ68 στο ρ800, θελει δουλεια αλλα τωρα ειναι ολα σε μια ταξη ο καταλογος των επαφων μου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον barchetta

 

paidia exw ena periergo provlhma. vazw to kinhto panw sth vash kai enw katw deksia ( sto start up menu) ta velakia deixnoun oti einai syndedemeno kai to fwtaki sth vash anavei kanonika, otan epilegw to eikonidio sto desktop tou pc mou gia to p800, mou leei oti den einai syndedemeno.exw kounhsei kai to kinhto panw sth vash mhpws kai de kanei kalh epafh opws epishs kai ekei pou ginetai h syndesh tou kalwdiou me thn 8yra usb kai den ginetai tipota.enw fainetai oti ta velakia katw deksia den einai ''kommena'' mou leei ''mh syndedemeno''. ti na kanw? exw kanei kai epanekinhseis sto pc kai sto p800 alla tipota. help...

eyxaristw

 

το ιδιο επαθα και εγω πριν απο ενα μηνα,δεν εβγαλα ακρη το προβλημα το ελυσα ως εξης πηγα και αγορασα ενα σειρειακο καλωδιο (com) οχι usb. το συνδεσα και εβαλα το ρ800 επανω πηγα στο phone connection monitor και ενεργοποισα ολες της θυρες και ξαφνικα αρχισε να δουλευει! ολα δουλευουν ρολοι! μετα ξαναπηγα στο phone connection monitor και ειδα σε ποια θυρα ειναι ενεργο το ρ800 και απενεργοποισα της υπολοιπες θυρες και αφησα μονο την ενεργη. απο τοτε καταργησα το usb. εκανε 35 ευρω το σειρειακο και το αγορασα απο ενα ericsson service center.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον benis

 

EXO PAREI EDO KAI PERIPOU ENA MINA TO P800 KAI PISTEYO OTI OI FOTOGRAFIES POU BGAZEI SE SXESI ME TO 7650 EINAI ATHLIES EKANA KAI UPDATE KAI PALI TA IDIA YAPRXEI KATI NA FTIAXO I EINAI KATI ELLATOMATIKO

 

τι ρυθμισεις εχεις στην καμερα; δες communicam / προτιμησεις/ και βαλε εργοστασιακες ρυθμισεις.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

P800 και FAX συνέχεια... Στο «γνωστό μαγαζί» και σε κάποιο σημείο ανακάλυψα ένα προγραμματάκι SendFaxV1.0.zip Το οποίο μόλις το αποσυμπίεσα μου είχε δύο αρχεία Τα SendFax.jad και SentFax.jar Το κακό είναι ότι δεν ξέρω απο PDA (Το Ρ800 δεν το παρέλαβα ακόμη, απο εταιρική σύνδεση είναι.. θέλει υπομονή) Τι θα τα κάνω αυτά μόλις παραλάβω το Ρ800 δεν γνωρίζω ακόμη... Αλλά διάβασα ότι ο κάτοχος του Ρ800 μπορεί να χρησιμοποιήσει οποιοδήποτε κοινό FAX σαν mobile printer... Για αυτό φαγώθηκα να μάθω αν και πως γίνεται αυτό!!!

Όποιος γνωρίζει κάτι περισσότερο είμαι όλος αυτιά!

 

Οχι δεν θα την γλυτώσετε με μόνο τόσες ερωτήσεις... μόλις το παραλάβω έχει μεγάλη συνέχεια... ΥΠΟΜΟΝΗ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mathios

 

δεν χρειαζεται να αλλαξεις ολες της επαφες, αφου της στειλεις στο ρ800 απο το τ68 , θα κανεις edit μονο το πρωτο γραμμα της καθε επαφης αλλα οχι με το encoding του ελληνικου πληκτρολογιου ,με το αγγλικο π.χ απο ΣΤΕΛΛΑ σε STEΛΛΑ αυτο θα γινει και στο γραμμα Α ακομα αλλα μονο με το ρ800 εαν το δοκιμασεις με το pc δεν θα κανεις τιποτα γιατι το encoding (κωδικοποιση) ειναι διαφορετικο. το ιδιο επαθα και εγω απο το τ68 στο ρ800, θελει δουλεια αλλα τωρα ειναι ολα σε μια ταξη ο καταλογος των επαφων μου.

 

 

Δυστυχώς φίλε mathios, δεν αρκεί το πρώτο γράμμα, γιατί ένα όνομα που αποτελείται από πολλούς κοινούς με το λατινικό αλφάβητο χαρακτήρες, δεν είναι δυνατόν να ταξινομηθεί σωστά η να φανεί ως αποτέλεσμα μετά από "Εύρεση". :(

 

Άρα αναγκαστικά, και μη ξέροντας αν κάθε γράμμα σε κάθε αλφάβητο ανήκει στο ελληνικό ή στο λατινικό, είμαι αναγκασμένος να τα γραψω από την αρχή, κάτι το οποίο θα ήταν πιο εύκολο να γίνει από το PC! :( Καμμιά βοήθεια για αυτό;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/stakis78/12473/208131/0/stakis-logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...