Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήσπερα παιδιά,

Μόλις έκανα την αναβάθμιση στο P900 μου απο το site της SE και είδα οτι δεν υπάρχουν καθόλου τα ελλήνικα στο μενού..... Η έκδοση που μου βγάζει στο Organizer είναι η CXC162021 R5B02... Τι μπορώ να κάνω με αυτό???? Υπάρχει κανα link να τα κατεβάσω?????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ThoDoRiS_B ( 4 Ιούλ. 2004 , 16:08)

 

Καλήσπερα παιδιά,

Μόλις έκανα την αναβάθμιση στο P900 μου απο το site της SE και είδα οτι δεν υπάρχουν καθόλου τα ελλήνικα στο μενού..... Η έκδοση που μου βγάζει στο Organizer είναι η CXC162021 R5B02... Τι μπορώ να κάνω με αυτό???? Υπάρχει κανα link να τα κατεβάσω?????

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=34693

 

Ότι αφορά το Ρ900, κάνουμε το post εδώ:

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Giasas pedia eplizo na to xarikate oso ego to kipelo oso ke ego

TO PIRAMEEEEEEE TO PIRAMEEEEEE

As ertho sto thema lipon

To P800 mou doulebe apsoga mexri proxtes (anabathmizmeno prosfata)

kathos lipon prospathisa na kano mia klisi to kinito pagose tou bgazo tin mpataria tin 3anapernao ke anigo to kinito kani mia donisi ala parameni nekro epatha plaka (krios idrotas stani apo to metopo) to prospathisa gia kamia 15 fores tipota nekro (arostisa) telika tin ali mera ani3e ke mou ekane (to thimaste ekino to restore pou esbine ta panta tilef-sms-ktl) e leo tin glitosa tin sony. More mikro kako afou exo tis epafes sto PC

Ela nte pou i aderfimou formarise to PC (gia asimanto logo)

 

Simperasma:

1) Den diorthothike to problima oute stin teleftea anabathmisi tis SE gia to P800

2) Min afinis stin aderfisou na kani koumanto sto PC sou

3)Min anaferis to onoma tou MITS**AKI sto spitisou ote gia plaka

4) Ean exete pano apo 800 epafes grapste CD

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα:

Χτες μετέφερα τπ PC μου στο χωριό και όταν ξανασύνδεσα τη USB βάση και προσπάθησα να συνδέσω το τηλέφωνο δεν γινόταν. Στις Ιδιότητες σύνδεσης είδα ότι οι USB θύρες δεν ήταν τσεκαρισμένες άρα αυτό ήταν η αιτία. Όταν όμως προσπάθησα να τις τσεκάρω μου έβγαλε αυτό το μήνυμα: "Δεν είναι εφικτή η ενεργοποίηση της θύρας, μπορεί να χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή". Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;

Ευχαριστώ.

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος htrul18 ( 6 Ιούλ. 2004 , 11:59)

 

Παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα:

Χτες μετέφερα τπ PC μου στο χωριό και όταν ξανασύνδεσα τη USB βάση και προσπάθησα να συνδέσω το τηλέφωνο δεν γινόταν. Στις Ιδιότητες σύνδεσης είδα ότι οι USB θύρες δεν ήταν τσεκαρισμένες άρα αυτό ήταν η αιτία. Όταν όμως προσπάθησα να τις τσεκάρω μου έβγαλε αυτό το μήνυμα: "Δεν είναι εφικτή η ενεργοποίηση της θύρας, μπορεί να χρησιμοποιείται από άλλη εφαρμογή". Τι μπορώ να κάνω γι αυτό;

Ευχαριστώ.

 

 

Αν δεν αλλαξες κατι στο pc (αν δεν εβαλες καποιο μοντεμ π.χ.), τοτε ξανακανε εγκατασταση το pc suite.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Speedster ( 7 Ιούλ. 2004 , 10:56)

 

Re mages, den stelnete kanena e-mail stin Cosmote gia na dosei to i-mode se xristes SE P800-P900? Ego to ekana idi.

An to kanoume oloi tha mas akousoun!!!!

 

 

Epeidh trwgomai...tha thn kanw thn erwthsh:

"Ti to thes to i-mode se tetoio kinhto pou kaneis kanonika web-browsing an exeis gprs????????"

Kai mh mou pei kaneis gia na plhrwnei to logariasmo ths DEH apo to boyno thn wra pou kanei anarixhsh giati tha moy sikwthei h trixa kagkelo! Otan akouw xrhstes Px00 na zhtane to imode sta kinhta toys aporw! Na pw oti eixame eswterikh camera gia video klhseis na pw paei sthn eyxh..Alla den exoume! Ti na to kanw to imode? Gia na exw mia lista me sites ta opoia tha prepei na plhrwnw otan episkeftomai gia na diabasw px to Down Town???? Oxi den tha parw! Protimw na parameinw me ton Opera moy kai to GPRS moy to opoio an den kanw lathos (kai an kanw as me dipaseysei kapoios) einai fthnotero apo to imode!!!

 

Filika panta

Nikos

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CarpeNoctum ( 7 Ιούλ. 2004 , 13:37)

 

Epeidh trwgomai...tha thn kanw thn erwthsh:

"Ti to thes to i-mode se tetoio kinhto pou kaneis kanonika web-browsing an exeis gprs????????"

Kai mh mou pei kaneis gia na plhrwnei to logariasmo ths DEH apo to boyno thn wra pou kanei anarixhsh giati tha moy sikwthei h trixa kagkelo! Otan akouw xrhstes Px00 na zhtane to imode sta kinhta toys aporw! Na pw oti eixame eswterikh camera gia video klhseis na pw paei sthn eyxh..Alla den exoume! Ti na to kanw to imode? Gia na exw mia lista me sites ta opoia tha prepei na plhrwnw otan episkeftomai gia na diabasw px to Down Town???? Oxi den tha parw! Protimw na parameinw me ton Opera moy kai to GPRS moy to opoio an den kanw lathos (kai an kanw as me dipaseysei kapoios) einai fthnotero apo to imode!!!

 

Filika panta

Nikos

 

 

συμφωνω απολυτα φιλε μου. τα κινητα μας ειναι στην κορυφη της τεχνολογιας. Εγω που εχω internet gprs στο κινητο μου ειναι σαν να εχω τα παντα. το i-mode ειναι καθαρα για χρηστες που τωρα γνωριζουν ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ το internet. Οσοι εχουν internet στο pc ή στο κινητο τους, αν δουν το i-mode θα γελανε ως αυριο ;) . το I-mode το θεωρω (για μενα παντα) οτι ειναι για παιδια νηπιαγωγειου (χωρις βεβαια να εννοω τους χρηστες του), απλα ειναι τοσο ,μα τοσο απλο που με εκνευριζει και ας το εχει βγαλει η αγαπημενη μου εταιρεια. ;)

 

Πάντα φιλικά ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CarpeNoctum ( 7 Ιούλ. 2004 , 13:37)

 

Epeidh trwgomai...tha thn kanw thn erwthsh:

"Ti to thes to i-mode se tetoio kinhto pou kaneis kanonika web-browsing an exeis gprs????????"

Kai mh mou pei kaneis gia na plhrwnei to logariasmo ths DEH apo to boyno thn wra pou kanei anarixhsh giati tha moy sikwthei h trixa kagkelo! Otan akouw xrhstes Px00 na zhtane to imode sta kinhta toys aporw! Na pw oti eixame eswterikh camera gia video klhseis na pw paei sthn eyxh..Alla den exoume! Ti na to kanw to imode? Gia na exw mia lista me sites ta opoia tha prepei na plhrwnw otan episkeftomai gia na diabasw px to Down Town???? Oxi den tha parw! Protimw na parameinw me ton Opera moy kai to GPRS moy to opoio an den kanw lathos (kai an kanw as me dipaseysei kapoios) einai fthnotero apo to imode!!!

 

Filika panta

Nikos

 

Exeis dikio. Omos prepei na poume oti to I-mode exei to kalo oti einai taytoxrona kai ELAFRI se ongo dedomenon alla kai ARKETA empoloutismeno me dynatotites, me apotelesma na exeis kali apodosi se poly MIKRO kostos.

Me auton ton tropo, tha exei noima na kaneis arketa pragmata me to kinito sou, me OIKONOMIA se xrono kai xrima!!!!!

YO!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου θυμίσει πώς θα δω ελληνικά στον Opera; Ξέρω ότι έχει απαντηθεί το ερώτημα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το post:-(

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cirith ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:29)

 

Γεια σας!

 

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου θυμίσει πώς θα δω ελληνικά στον Opera; Ξέρω ότι έχει απαντηθεί το ερώτημα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το post:-(

 

Ευχαριστώ!

 

Άσε το mail σου να σου στείλω κάποια fonts

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι παιδιά!Εχω ένα πρόβλημα:έχω κατεβάσει το magic themes από διάφορα briefcases αλλά το unregister συνεχίζει να υπάρχει!φταίει μήπως η έκδοση λογισμικού?Έχω την R2F την τελευταία νομίζω υπάρχει κάποια λύση?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor ( 9 Ιούλ. 2004 , 16:06)

 

Καλό μεσημέρι παιδιά!Εχω ένα πρόβλημα:έχω κατεβάσει το magic themes από διάφορα briefcases αλλά το unregister συνεχίζει να υπάρχει!φταίει μήπως η έκδοση λογισμικού?Έχω την R2F την τελευταία νομίζω υπάρχει κάποια λύση?

 

Είναι γεγονός αυτό ότι λειτουργεί μόνο με κάποια συγκεκριμένα cda.

Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε να βγει κάποιος κλειδογεννήτορας!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cirith ( 9 Ιούλ. 2004 , 13:29)

 

Γεια σας!

 

Έχει κάποιος την καλοσύνη να μου θυμίσει πώς θα δω ελληνικά στον Opera; Ξέρω ότι έχει απαντηθεί το ερώτημα, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω το post:-(

 

Ευχαριστώ!

 

Ricse mai matia edo, to eixa anoicsei to thread prin liges meres:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=32604

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

 

Χρησιμοποιώ το symIRC v0.3 εδώ και 2 μέρες, μιάς και έβαλα καθαρό gprs για το κινητό μου.

 

Είμαι λίγο δυσαρεστημένος από την εφαρμογή. Δεν είναι ό,τι ακριβώς θα ήθελα για chat.

 

Μήπως υπάρχει κάποια άλλη που να υποστηρίζει -τουλάχιστον- περισσότερες εντολές (εκτός του query, join και quit) ??

 

Αν υπάρχει στην εφαρμογή ιδιότητα που να αφήνει το κινητό να παίρνει dcc sent files, ακόμα καλύτερα. (Ζητώ κάτι σαν το "wirelessIRC for Nokia Series60")

 

Γενικότερα, ψάχνω κάτι πιο ολοκληρωμένο για τις καθημερινές chat-ανάγκες μου.

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει, ας μου δώσει κάποιο link, ή να το στείλει στο jimmy3@pathfinder.gr ή έστω να μου πει το όνομα της εφαρμογής :)

 

Ευχαριστώ.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (10 Ιούλ. 2004 , 14:02)

 

Γειά χαρά.

 

Χρησιμοποιώ το symIRC v0.3 εδώ και 2 μέρες, μιάς και έβαλα καθαρό gprs για το κινητό μου.

 

Είμαι λίγο δυσαρεστημένος από την εφαρμογή. Δεν είναι ό,τι ακριβώς θα ήθελα για chat.

 

Μήπως υπάρχει κάποια άλλη που να υποστηρίζει -τουλάχιστον- περισσότερες εντολές (εκτός του query, join και quit) ??

 

Αν υπάρχει στην εφαρμογή ιδιότητα που να αφήνει το κινητό να παίρνει dcc sent files, ακόμα καλύτερα. (Ζητώ κάτι σαν το "wirelessIRC for Nokia Series60")

 

Γενικότερα, ψάχνω κάτι πιο ολοκληρωμένο για τις καθημερινές chat-ανάγκες μου.

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει, ας μου δώσει κάποιο link, ή να το στείλει στο jimmy3@pathfinder.gr ή έστω να μου πει το όνομα της εφαρμογής :)

 

Ευχαριστώ.

 

Επειδή αυτό μ'ενδιέφερε κι εμένα μετά από πολύ ψάξιμο κι ενασχόληση με όλες τις εφαρμογές αυτού του είδους που κυκλοφορούν κατέληξα ότι η καλύτερη (δηλαδή με τις περισσότερες λειτουργίες και με το φιλικότερο περιβάλλον) είναι το Quirc το οποίο είναι και δωρεάν ! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (10 Ιούλ. 2004 , 15:05)

 

Επειδή αυτό μ'ενδιέφερε κι εμένα μετά από πολύ ψάξιμο κι ενασχόληση με όλες τις εφαρμογές αυτού του είδους που κυκλοφορούν κατέληξα ότι η καλύτερη (δηλαδή με τις περισσότερες λειτουργίες και με το φιλικότερο περιβάλλον) είναι το Quirc το οποίο είναι και δωρεάν ! :)

 

 

Είσαι μεγάλος, τεράστιος!

 

Σ'ευχαριστώ πολύ :D

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (10 Ιούλ. 2004 , 15:40)

 

paidia me aformh to post gia to quirc eseis pou to xrhsimopoieitai,1 wra xrhshs peripou posa kb katebazei dld h xrewsh posh einai?

efxaristw

 

 

Δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς κοστίζει, όμως να γνωρίζεις ότι χρεώνεσαι και το download αλλά και το upload στο gprs. Υπολογίζω να κατέβουν 200-300kb το πολύ σε μια ώρα (αλλά είναι πολύ σχετικό αυτό). Σε προγράμματα όπως είναι το Icq και msn, πήγαινε και 500kb σε 1 ώρα. Όμως πάντα ανάλογα το τι κάνεις. Άντε να φεύγουν μερικά kbs έτσι για τις διάφορες πληροφορίες στο δίκτυο, όμως δεν είναι πολλά αυτά.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος brebosgeo (10 Ιούλ. 2004 , 19:50)

 

efxaristw kai pali perh.to i mb poso kostizei sinolo upload kai download.an gnwrizeis kai gia vodafone panta.

elpizw na mhn eimai kourastikos

 

Το 1mb κοστίζει 5 ευρώ!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...