Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (14 Ιούν. 2004 , 15:08)

 

Καλημέρα παιδιά μήπως έχει κανείς το Total irRemote v1.04 γιατι έχω προβλήματα με το 1.02!! Ελλαδάρα ολέ!!! Αν θέλετε το mail μου είναι v_kordatos@hotmail.com Ευχαριστω πάρα πολύ ρε παιδιά μπραβο παντα καταφέρνεται να τους ικανοποιείτε όλους!!

 

;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gdamprxp (14 Ιούν. 2004 , 20:14)

 

mporw na valw kapws fonto mia ikona sto kinito ? (enoeite me anoixto portaki diladi pisw apo tis efarmoges... na figei epitelous ekeino to aspro)

 

Δυστυχώς στο Ρ800 δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα!

Μπορείς όμως να βάλεις το προγραμματάκι Magic Themes που σου δίνει αυτή την δυνατότητα βάζοντας δηλαδή themes! ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Pedia sas xereto mia ke exo poli kero na grapso :rolleyes:

To post den exi na kani me kapio problima pou exo apla na episimano to problima pou tha prokipsi sto kontino melon VIRUS IN MYPHONE

Den thelo kan na to fantasto :wacko:

Apla tha anagero kapiou idous profila3i

1) min afinete anixto to bluetooth efoson de to xtiazeste

2) na bazete panta kodiko stis sindesisas ke na min arkiste apla sto 0000

 

Apodo ke pera kali sinexia stin nea TAXI PRAGMATON

 

Filika

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!Μια ερώτηση Θα ήθελα να κάνω υπάρχει κάποιο site η έχει κανείς codes για το το total ir remote?υχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (16 Ιούν. 2004 , 14:03)

 

Καλημέρα σε όλους!Μια ερώτηση Θα ήθελα να κάνω υπάρχει κάποιο site η έχει κανείς codes για το το total ir remote?υχαριστώ

 

απο εδω http://www.pronto.philips.com/ και εδω http://www.lirc.org/
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Μια ερώτηση για όσους τυχόν γνωρίζουν...

Υπάρχει κάποιο video player για τα 3gp

αρχεία μας, ο οποίος να έχει μπάρα την

οποία να μπορείς να σύρεις και έτσι

να πηγαίνει το κλιπ πιο μπροστά;;;

10x προκαταβολικά! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Πώς θ' αλλάξω τον κωδικό "0000" του bluetooth?

 

Ευχαριστώ.

Γυαλίζει ο Σιμ της μηχανής τα δυο ποδάρια,

ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

Μ' ένα φτερό ξορκίζει ο Γκόμπι τη μαλάρια

κι ο στραβοκάνης ο Χαράμ, πίτες ζυμώνει.

 

Ν. Καββαδίας 1910-1975

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jimmy3 (19 Ιούν. 2004 , 10:35)

 

Καλημέρα παιδιά,

 

Πώς θ' αλλάξω τον κωδικό "0000" του bluetooth?

 

Ευχαριστώ.

 

 

Τον κωδικό σχετικά με τι όμως; Θέλεις να συνδεθείς με pc ή άλλο κινητό;

 

Δοκίμασε να σβήσεις την συσκευή που έχεις βρει στο κινητό σου, στο bluetooth και δημιούργησε μια νέα σύνδεση με άλλο κωδικό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (16 Ιούν. 2004 , 14:03)

 

Καλημέρα σε όλους!Μια ερώτηση Θα ήθελα να κάνω υπάρχει κάποιο site η έχει κανείς codes για το το total ir remote?υχαριστώ

 

 

Από εδώ:

http://www.psiloc.com/?id=prod&nrp=97

 

"Tip: large databases of codes compatible with Total irRemote can be found here: Philips Pronto CCF codes and here: Lirc database.

 

To import codes to the application just send a CCF or Lirc file to your device via infrared, bluetooth or email. The file format will be automatically recognized and Psiloc irRemote will be automatically started"

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

1) Πως εγκαθιστουμε στο κινητο εφαρμογες Java?

2) Γιατι σε οποαδηποτε εκδοση του IrRemote το κλειδι που βαζω δεν το δεχεται και με παραπεμπει να παρω νεα εκδοση?

 

Αυτα (προς το παρον)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Leolipop (20 Ιούν. 2004 , 12:58)

 

1) Πως εγκαθιστουμε στο κινητο εφαρμογες Java?

2) Γιατι σε οποαδηποτε εκδοση του IrRemote το κλειδι που βαζω δεν το δεχεται και με παραπεμπει να παρω νεα εκδοση?

 

Αυτα (προς το παρον)

 

 

1) Όπως κάνεις με την εγκατάσταση των sis, μέσω του Pc Suite. Κάνε δεξί κλικ σε μια εφαρμογή και μετά επέλεξε "open with" > "Install software application"

 

2) Έχει προβλήματα το πρόγραμμα σε πολλούς (ίσως παίζει ρόλο και το firmware). Δοκίμασε να το σβήσεις από το κινητό και μετά από το system/apps να σβήσεις και ότι έχει μείνει από το πρόγραμμα (folder). Μετά κάντο εγκατάσταση σε άλλον δίσκο από ότι το είχες πρίν. Για δες αν δουλεύει αυτό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous , exei kaneis antimetwpisei to ekshs problima...:

 

enw milousa me to p800 katw apo to kranos sth skopia(fantaros sth mytilhnh) arxisan problimata me to hxeio ok ygrasia , h afh omws ta epekse anoigei kanonika paw na balw pin tipota to eixe ksnakanei ma meta apo ligo douleye..twra papala...exei symbei se kanena? yparxei lysh..pou proteinete na paw se service h allou?

 

kai kati allo epeidh exw xathei apo ta egwsmia ti nea exoume gia to agaphmeno mas progs etc.

 

kai akomh kati p900 h qtec2020 h tipota allo..kyriws apo thema progs kai camera

 

eyxaristw prokatabolika filarakia

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου στείλει το camcoder sto email: mkokkalhs@hotmail.com σας ευχαριστώ παρά πολύ για την βοήθεια που παρέχετε εδώ μέσα
M. K.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος entexnon (20 Ιούν. 2004 , 16:19)

 

kalispera se olous , exei kaneis antimetwpisei to ekshs problima...:

 

enw milousa me to p800 katw apo to kranos sth skopia(fantaros sth mytilhnh) arxisan problimata me to hxeio ok ygrasia , h afh omws ta epekse anoigei kanonika paw na balw pin tipota to eixe ksnakanei ma meta apo ligo douleye..twra papala...exei symbei se kanena? yparxei lysh..pou proteinete na paw se service h allou?

 

kai kati allo epeidh exw xathei apo ta egwsmia ti nea exoume gia to agaphmeno mas progs etc.

 

kai akomh kati p900 h qtec2020 h tipota allo..kyriws apo thema progs kai camera

 

eyxaristw prokatabolika filarakia

 

 

Να το πας σε service όπως και να 'χει, να το κοιτάξουν. Μην πεις για νερά, υγρασία κ.λ.π. Απλά ότι δεν δουλεύει η οθόνη αφής στα καλά καθούμενα. (και υποτίθεται ότι είχε καλό καιρό στην Μυτιλήνη από όσο ξέρω) :alien:

 

Για εφαρμογές, ρίξε μια ματιά στις τελευταίες σελίδες του Ρ800/P900: Games-Emulators-Applications No3 και εδώ.

 

Ρ900 θα έλεγα, στην επιλογή από τα 2 κινητά, αλλά αυτό είναι και καθαρά δικό σου θέμα. Ρίξε μια ματιά εδώ για να δεις τι γίνεται.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά είμαι σχετικά νέος χρηστής και θέλω μια βοήθεια για το P900.

Προσπαθώντας να ξηλώσω ένα πρόγραμμα με το File Manager του sman έκανα μια μ………. και μάλλον ξήλωσα κάποιο αρχείο των ελληνικών με αποτέλεσμα να έχω μενού ποτ πουρί Άγγλο-ελληνικό κατόπιν έκανα γενική επαναφορά στο πίνακα ελέγχου αλλά τα ιδία και μετά έκανα format στον εσωτερικό δίσκο και στο τέλος η επιλογή που μου έδωσε ήταν μόνο αγγλικά .

Τώρα έχω πλέον μονό αγγλικά, υπέθεσα χωρίς το ξενοδόχο νομίζοντας ότι δεν μπορείς να επέμβεις στη Rom αλλά αυτό μάλλον θα ισχύει για την Αγγλική γλώσσα και θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να επαναφέρω τα Ελληνικά.

Ευχαριστώ σε όσους βρουν το χρόνο και βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά άκυρο έκανα το τελευταίο Update R5A07 και τα πράγματα ηρθανε στη θέση τους και ευτυχώς είχαν βάλει μέσα επιλογή Ελληνικά και μαζί με αυτό μου λύθηκαν και κάτι μικροπροβλήματα που είχα με το μπλε δόντι και το ακουστικό HBH200.
Link to comment
Share on other sites

To iR remote δουλεψε ,αλλο τωρα :

 

Παρατηρησα πως το 7650 μεσω BT βρισκει συσκευες τις οποιες εγω δεν πιανω αυτο ειναι θεμα συσκευης ή με αναβαθμιση βελτιωνεται?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (21 Ιούν. 2004 , 00:05)

 

kokkalhs Μόλις στο έστειλα το camcoder!!Καλές βιντεοσκοπήσεις!!

 

 

Σε ευχαριστώ kor για την άμεση αποστολή του προγράμματος ( ελπίζω να τα καταφέρω γιατί δεν είμαι καλός στα PS)

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι βρε παιδιά!!Υπάρχει καμιά περίπτωση να κάνουμε update το p800 από το p.c μας? Και να μην χρειάζεται να πάμε στο service της Ericsson?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kor (21 Ιούν. 2004 , 16:25)

 

Καλό μεσημέρι βρε παιδιά!!Υπάρχει καμιά περίπτωση να κάνουμε update το p800 από το p.c μας? Και να μην χρειάζεται να πάμε στο service της Ericsson?

 

 

Giasou filemou

Na enas kalos logos pou tha alaza to P800 me to P900

Apoti katalabes den mpori na gini distixos :mad: gia tin sonyericsson to P800 exi teliosi ton kiklotou

Krima perimena kaliteri antimetopisi apo mia eteria tis klasistis

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλουμε να δούμε , έχοντας κλειστό το flip keyboard , τον κατάλογο όλων των κλήσεων , τότε , πατώντας το 0# εμφανίζονται όλες οι κλήσεις : εισερχόμενες , εξερχόμενες , αναπάντητες.
Link to comment
Share on other sites

xeretai kserete an exei vgei kainourgio update gia to p800.egw to exw kanei idi mia fora kai den kserw an exei vgei kainourgio.pws mporw na dw sto kinito mou pou anaferei poia ekdosi exw?

Νόμιμος κάτοχος Imate Jasjar :superman:

 

http://s1.bitefight.gr/c.php?uid=20539

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση...

Γιατι το Ρ800 δεν ανιχνευει συσκευες με BT ενω το 7650 τις βρισκει?

 

Με αναβαθμιση γινεται τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...