Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση από εμένα. Στο μενού Τηλέφωνο -> Προτιμήσεις -> Αποδεκτοί Καλούντες για επιλογές έχει:

α) Όλοι οι καλούντες

β) Μόνο οι καλούντες λίστας

γ) Κανείς

 

Αν στην λίστα δεν βάλω κανένα όνομα και επιλέξω την β επιλογή δεν είναι το ίδιο με την γ? Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε για γ να βάλουν "εκτός λίστας". Αν και στην παλιά έκδοση του κινητού μου πρέπει να είχε κάτι τέτοιο. (τώρα έχω την R2F). Ξέρει κανείς το e-mail τις SE για να το προτίνω?

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον lord

 

iparxi tropos na arxiotheto ta minimata sms ? :o

sto 7650 pou exo iparxi i dinatotita dimiourgias fakalon! :)

pistevo oti to P800 pou einai pio kenourgio kai pio smartphone na to kani! :rolleyes:

 

 

Πρεπει να χρησιμοποιησεις το S&W SMS Folder Manager το οποιο θα πρεπει να τρεχεις οταν θελεις να δεις τα μηνυματα σου.Υπαρχει και δυνατοτητα password γιατι φανταζομαι θα εχεις και αδιακριτους φιλους. :)

 

"ψωνισε" απο unsekure ή δωσε mail να στο στειλω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον chamelaion

 

Μια ερώτηση από εμένα. Στο μενού Τηλέφωνο -> Προτιμήσεις -> Αποδεκτοί Καλούντες για επιλογές έχει:

α) Όλοι οι καλούντες

β) Μόνο οι καλούντες λίστας

γ) Κανείς

 

Αν στην λίστα δεν βάλω κανένα όνομα και επιλέξω την β επιλογή δεν είναι το ίδιο με την γ? Κατά την γνώμη μου θα έπρεπε για γ να βάλουν "εκτός λίστας". Αν και στην παλιά έκδοση του κινητού μου πρέπει να είχε κάτι τέτοιο. (τώρα έχω την R2F). Ξέρει κανείς το e-mail τις SE για να το προτίνω?

 

Αν βαλουν εκτος λιστας δεν θα σημαινει οτι θα γινονται αποδεκτοι οσοι ειναι εκτος της λιστας?Στην περιπτωση που η λιστα ειναι αδεια τοτε ολοι θα ειναι αποδεκτοι ενω αν η λιστα ειναι γεματη τοτε ολοι οι υπολοιποι θα ειναι αποδεκτοι.......οποτε το "κανεις" δεν το πετυχαινουμε... ;) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον chamelaion

 

Ξέρει κανείς το e-mail τις SE για να το προτίνω?

 

 

Πάρε τηλέφωνο στην "Εξυπηρέτηση πελατών Sony Ericsson" (Δευτέρα έως Παρασκευή) στο 801-11-810 810 και ζήτησέ τους ένα e-mail για το θέμα αυτό.

Υπάρχει και αυτό:

http://www.ericsson.com/mobilityworld/sub/open/index.html όπου μπορείς να αναφέρεις το παραπάνω στα Discussion forums.

 

Edit

Μπορείς να κάνεις post την παρατήρησή σου εδώ επίσης:

Forum: Symbian UIQ

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Όλα δουλεύουν ρολόι, αλλά στα e-mail ΔΕ διαβάζω Ελληνικά. Γιατί ? Καμοία λύση ???

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον zografos

 

Όλα δουλεύουν ρολόι, αλλά στα e-mail ΔΕ διαβάζω Ελληνικά. Γιατί ? Καμοία λύση ???

 

 

Για δες το ΜΙΜΕ στο "περισσότερα" του λογαριασμού στον πίνακα ελέγχου, να είναι τσκαρισμένο . Είναι για την υποστήριξη πληροφοριών όπως γραφικά και για τονισμένους χαρακτήρες. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου τώρα. Αν θέλεις ρίξε μια ματιά σε αυτό και πες αν γίνεται κάτι.

 

( Αν και περισσότερο για τα εξερχόμενα μηνύματα είναι αυτό. Ελληνικά διαβάζει το κινητό γενικότερα σε εφαρμογές ή μόνο στα email έχεις πρόβλημα με αυτό; )

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα !!! αν και στις εφαρμογες ειναι ολα καλα στα εισερχομενα email δεν μπορουν να διαβαστουν!!
There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον MorFeAs

 

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα !!! αν και στις εφαρμογες ειναι ολα καλα στα εισερχομενα email δεν μπορουν να διαβαστουν!!

 

 

 

Δεν το έχω δοκιμάσει το πρόγραμμα, όμως αν θέλετε ρίξτε του μια ματιά ή έστω κάποιος που το έχει εγκαταστήσει και κάνει δουλειά ας πει την γνώμη του (αν και δεν χάνεται τίποτα να το τσεκάρετε)

 

Λέω για τον Reqwireless EmailViewer

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να μην βγάζει "μπλε οθόνη" μετά από κάποια ώρα downloading με gprs ? Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα... please HELP!!!
Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Το ΜΙΜΕ είναι τσεκαρισμένο, αλλά δυστυχώς ΔΕ διαβάζει Ελληνικά. Το πρόβλημα είναι ΜΟΝΟ στο e-mail, πουθενά αλλού ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον waterprofen

 

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να μην βγάζει "μπλε οθόνη" μετά από κάποια ώρα downloading με gprs ? Υπάρχει μεγάλο πρόβλημα... please HELP!!!

 

 

τα πράγματα είναι απλά...το π800 έχει προβληματικό modem....η se το ξέρει και κάνει την πάπια...το κινητό υπερθερμαίνεται και κολλάει...αν προσέξεις μιάς και αρχίσει να κολλάει μετά θα κολλάει συνέχεια πολύ συχνά εκτός αν το αφήσεις να κρυώσει...

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Αντιγράφω αρχεία mp3 στο κινητό. Τα αρχεία δεν παίζουν με τον unreal player, ο οποίος τα βλέπει κανονικά, όταν όμως ζητάω να παίξουν μου εμφανίζει το μηνυμα "Δε βρέθηκε ο φάκελος¨". Ο unreal είναι v1.2 Αντιθέτως τα mp3 παίζουν κανονικά με το πρόγραμμα Ήχος. Τι κάνω λάθος?

2) Μετατρέπω βίντεο με το mpegable x4 live και τα μεταφέρω στο κινητό. Ενώ τα βλέπω τα αρχεία, το πρόγραμμα βίντεο δεν τα παίζει και μου βγάζει " Η διάσταση του βίντεο είναι πολύ μεγάλη".

Δώστε μου τα φώτα σας please!!!

Keep on!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Rebel_ck

 

Καλημέρα. Έχω 2 ερωτήσεις:

1) Αντιγράφω αρχεία mp3 στο κινητό. Τα αρχεία δεν παίζουν με τον unreal player, ο οποίος τα βλέπει κανονικά, όταν όμως ζητάω να παίξουν μου εμφανίζει το μηνυμα "Δε βρέθηκε ο φάκελος¨". Ο unreal είναι v1.2 Αντιθέτως τα mp3 παίζουν κανονικά με το πρόγραμμα Ήχος. Τι κάνω λάθος?

2) Μετατρέπω βίντεο με το mpegable x4 live και τα μεταφέρω στο κινητό. Ενώ τα βλέπω τα αρχεία, το πρόγραμμα βίντεο δεν τα παίζει και μου βγάζει " Η διάσταση του βίντεο είναι πολύ μεγάλη".

Δώστε μου τα φώτα σας please!!!

 

 

1) Η πρώτη λύση είναι να βάλεις την παλαιότερη έκδοση και μετά να κάνεις update με την πιο νέα (που έτσι θα σου δουλέψει - σχεδόν βέβαιος είμαι)

Ή να φτιάξεις με τον filemanager έναν φάκελο στο d ή c:\media files\audio\mp3 π.χ.

 

2) Με το mpegable δεν έχω ασχοληθεί και πάρα πολύ, όμως τα settings για τα βίντεο πρέπει να είναι όπως αναφέρονται παρακάτω:

Total bidrate 200kb

Audio bidrate 16kb

Target framerate 15

Downsampeling (depends on the size of the movie)

 

AUDIO

 

Channels Mono

Presision : same as input

Sample rate : 22050

 

ENCODING

 

Keyframe period: 75

B-frame : 0

Image Qaulity : smooth motion

Compression Qaulity : Fast encoding

 

Αναφέρονται και εδώ

 

Αν κάποιος φίλος έχει να παρατηρήσει κάτι στις παραπάνω ρυθμίσεις, προς το καλύτερο αποτέλεσμα, ας το αναφέρει :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον xenbast

 

τα πράγματα είναι απλά...το π800 έχει προβληματικό modem....η se το ξέρει και κάνει την πάπια...το κινητό υπερθερμαίνεται και κολλάει...αν προσέξεις μιάς και αρχίσει να κολλάει μετά θα κολλάει συνέχεια πολύ συχνά εκτός αν το αφήσεις να κρυώσει...

 

 

Ισχύει αυτό που μου λές;Που το διάβασες :worry:

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον waterprofen

 

Ισχύει αυτό που μου λές;Που το διάβασες :worry:

 

 

Αν έχει παραπάνω στοιχεία ο φίλος μας ας τα αναφέρει ώστε να ξέρουμε αν όντως είναι έτσι, γιατί και εγώ όπως και αρκετοί άλλοι που δεν έχουμε ως βασικό Modem για το ίντερνετ το Ρ800, ίσως να αντιμετωπίσουμε τα ίδια προβλήματα στο μέλλον αν χρειαστεί να το δουλέψουμε με αυτόν τον τρόπο.

 

(Είχε ειπωθεί πάντως και παλαιότερα (στο άλλο φόρουμ) ότι αυτό με το μόντεμ υπήρχε σαν πρόβλημα και ήταν αρκετοί αυτοί που είχαν πει το ίδιο με τον φίλο μας)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που το έχω ώς βασικό μόντεμ μου έμφανίζεται μετά από κάποια ώρα downloading (π.χ μετά από 1-2 ώρες...) :(

Κρίμα αν ισχύει αυτό με το modem ..... κρίμα...

Samsung Galaxy Note 3
Link to comment
Share on other sites

ekana egatastasi ton ogg player ola kala ola oraia.anoigei i eframogi

alla ta ogg pws ta anoigw?? afou den exei pliktro open ... exw spasei to kefali mou plz help me...aaa kai pou prepei na apo8ikeyw ta ogg files ?

http://www.inflatable.net/costumes/keno.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον keno

 

ekana egatastasi ton ogg player ola kala ola oraia.anoigei i eframogi

alla ta ogg pws ta anoigw?? afou den exei pliktro open ... exw spasei to kefali mou plz help me...aaa kai pou prepei na apo8ikeyw ta ogg files ?

 

 

Βάλε τα ogg στο c ή d:/media files/document/ogg π.χ. και μετά από τον Ogg player πήγαινε στο μενού πάνω και επέλεξε:

OggPlay! >> Find new files

Κάνε κλικ στους φακέλους που έχει σε μία λίστα κάτω ο Player και θα βρει τα κομμάτια σου. (Ανάλογα με τα tags που έχει το κομμάτι θα βρεις τα ogg -αν και σε όλους τους φακέλους θα βρεις τα κομμάτια)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εκτός απο το e-mail της Cosmote(mycosmos e-mail) υπάρχει άλλη ελληνική εταίρια που το e-mail της να είναι POP3 ??????
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε στείλει μια Ελληνική γραμματοσειρά για το P800 ... μήπως αυτή είναι η λύση για το e-mail ??? Αν ναι, ΠΟΥ μπορώ να τη βρώ ???

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον zografos

 

Κάποιος είχε στείλει μια Ελληνική γραμματοσειρά για το P800 ... μήπως αυτή είναι η λύση για το e-mail ??? Αν ναι, ΠΟΥ μπορώ να τη βρώ ???

 

 

Αν δεν στο στείλει κάποιος μέχρι να πάω σπίτι, θα στο στείλω για να δοκιμάσεις :)

 

Edit

 

Δώσε ένα e-mail για να σου στείλω τα fonts.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

xerete an to personal joter ipostirizi ellinika?

Grafo ellinika vgeno apo to programma kai molis xanabeno ta grammata ta ehei metatrepsi se erotimatika. Fteei kati?

Mipos einai mono gia aglika? An ipostirizi kai ellinika tote pos mporo na grapso afou den ehei elliniki anagnorisi grafis?

Paidia den xero an ta eho berdepsi..... alla to mono sigouro einai pos ta eho peksi.

Γεννήθηκα χωρίς να θέλω.

Θα πεθάνω χωρίς να θέλω.

Αφήστεμε να ζήσω όπως θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Μπα αυτο με τα fonts δεν κανει τιποτα!! Αυτο με τα mail το κανει και στο μενου μηνυματα !!! Εγω εχω και αλλο προβλημα !!! Οταν μπαινω στο myphone ο οπερα μου κλεινει και μου βγαζει error και με αιτια 3 , τι ειναι αυτο ξερετε
There are only 10 types of people in this world.. Those who understand binary and those who don't.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...