Jump to content

Ρ800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


MorFeAs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kalhspera paidia...

 

Otan anoigw to "BugMe" kai epilegw "preferences", vgazei ena mhnyma

"Programma kleisto

Kwd.Aitias BAFL

Ari8. aitias 4"

kai en synexeia kleinei thn efarmogh. Entoytois, opws vlepw me ton TaskManager, h efarmogh synexizei na trexei kai den mporei na kleisei, oute apo to "close" toy BugMe, oyte mesa apo ton TaskManager.Pio prin, eixa sympiesei to AppForge me to "Stacker"..Na ftaiei ayto h' einai asxeto? To aposympiesa kai to provlhma synexizei.

An exete kammia idea, einai idiaiterws kalodexoumenh :)

Eyxaristwwww

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερωτηση ..... εχω καποια προγραμματα εγκαταστησει στην εξωτερικη μνημη των 16 ΜΒ . Αν αγορασω μνημη 128 ΜΒ και βαλω και εκει αλλα προγραμματα , αυτο το <βαλε την μια , βγαλε την αλλη > θα εχει προβληματα ? θα λειτουργουν ολα καλα ?
:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (12 Μάρ. 2004 , 23:01)

 

μια ερωτηση ..... εχω καποια προγραμματα εγκαταστησει στην εξωτερικη μνημη των 16 ΜΒ . Αν αγορασω μνημη 128 ΜΒ και βαλω και εκει αλλα προγραμματα , αυτο το <βαλε την μια , βγαλε την αλλη > θα εχει προβληματα ? θα λειτουργουν ολα καλα ?

 

logiko einai oti ta programmata pou eixes stin 16MB tha meinoun ekei, gia na ta exeis prepei na ta peraseis pali stin kainourgia (128MB).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (12 Μάρ. 2004 , 23:28)

 

logiko einai oti ta programmata pou eixes stin 16MB tha meinoun ekei, gia na ta exeis prepei na ta peraseis pali stin kainourgia (128MB).

 

μαλλον δεν με καταλαβες ..... στην νεα μνημη των 128 ΜΒ θα βαλω ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ προγραμματα ...απλα ρωταω .....> θα υπαρχει προβλημα οταν βαζω την μια καρτα για να εχω τα μεν ....και υστερα την αλλη για τα αλλα ?

:)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καινουριος χρηστης του Ρ800 (αν και το εχω σαν δευτερη συσκευη) και θα ηθελα λιγη βοηθεια...

Υπαρχει καποιος τροπος να εχω αναγνωρηση γραφης και στα ελληνικα?

Περνει πανω απο 128ΜΒ και αν οχι ποσο κοστιζει αυτη τωρα?

 

Συγγνωμη αν αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα ειμαι νεος στο φορουμ βλεπετε.Ευχαριστω εκ των πρωτερων

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jois21 (12 Μάρ. 2004 , 23:42)

 

Ειμαι καινουριος χρηστης του Ρ800 (αν και το εχω σαν δευτερη συσκευη) και θα ηθελα λιγη βοηθεια...

Υπαρχει καποιος τροπος να εχω αναγνωρηση γραφης και στα ελληνικα?

Περνει πανω απο 128ΜΒ και αν οχι ποσο κοστιζει αυτη τωρα?

 

Συγγνωμη αν αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα ειμαι νεος στο φορουμ βλεπετε.Ευχαριστω εκ των πρωτερων

 

μεχρι 128 παιρνει,για τα ελληνικα νομιζω πως οχι :)σημερα πηρα μια 128αρα 75Ε απο τον γερμανο ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (12 Μάρ. 2004 , 23:36)

 

μαλλον δεν με καταλαβες ..... στην νεα μνημη των 128 ΜΒ θα βαλω ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ προγραμματα ...απλα ρωταω .....> θα υπαρχει προβλημα οταν βαζω την μια καρτα για να εχω τα μεν ....και υστερα την αλλη για τα αλλα ?

 

 

Δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Ανάλογα ποιά κάρτα θα έχεις μέσα, θα δουλεύουν τα προγράμματα που έχει η κάρτα. Αν κάποιο πρόγραμμα τρέχει και βγάλεις την κάρτα, απλά κλείνει (δεν γίνεται κανά κακό δηλαδή).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος cepheus (12 Μάρ. 2004 , 22:05)

 

Kalhspera paidia...

 

Otan anoigw to "BugMe" kai epilegw "preferences", vgazei ena mhnyma

"Programma kleisto

Kwd.Aitias BAFL

Ari8. aitias 4"

kai en synexeia kleinei thn efarmogh. Entoytois, opws vlepw me ton TaskManager, h efarmogh synexizei na trexei kai den mporei na kleisei, oute apo to "close" toy BugMe, oyte mesa apo ton TaskManager.Pio prin, eixa sympiesei to AppForge me to "Stacker"..Na ftaiei ayto h' einai asxeto? To aposympiesa kai to provlhma synexizei.

An exete kammia idea, einai idiaiterws kalodexoumenh :)

Eyxaristwwww

 

 

Μην κάνεις συμπίεση τον booster. Στον taskman πήγαινει στο μενού επάνω και επέλεξε: Actions>Avdanced>kill application για να κλείσεις το πρόγραμμα. Κάντο απεγκατάσταση μετά και επανεκκίνηση στο κινητό. Μετά μια εγκατάσταση πάλι και δες αν είναι οκ τώρα. Αν πάλι στο κάνει αυτό το πρόβλημα, κάνε την παραπάνω διαδικασία, αλλά όταν το ξαναεγκαταστήσεις, κάντο εγκατάσταση σε άλλο δίσκο από ότι πριν.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Οταν γενικα λετε: "κανε restart η επανεκκινηση το κινητο", αυτο σημαινει οτι απλα το κλεινουμε και το ανοιγουμε παλι απο το on/off, η οτι παταμε το κουμπακι του on/off (συνεχεια για 10'' περιπου) μεχρι να χαθει τελειως η οθονη και να κλεισει το κινητο;; Τι απο τα δυο ισχυει;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (13 Μάρ. 2004 , 18:11)

 

Magkes? Ti paizei me to "SMan" ?

Douleuei se P900? parousiazei kanena provlima? einai vlavero gia tin leitourgia tou kinitou? Opoiadipote pliroforia tha voithouse poli!!!

THaNKs!

 

 

Το έχω στο p800 μου. Δεν ξέρω αν λειτουργεί στο p900 (γιατί όχι όμως;). Είναι α-π-α-ρ-α-ί-τ-η-τ-ο εργαλείο και φυσικά κάθε άλλο παρά βλαβερό!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WizeMan (13 Μάρ. 2004 , 23:52)

 

Το έχω στο p800 μου. Δεν ξέρω αν λειτουργεί στο p900 (γιατί όχι όμως;). Είναι α-π-α-ρ-α-ί-τ-η-τ-ο εργαλείο και φυσικά κάθε άλλο παρά βλαβερό!

 

THaNks, tha to dokimaso simera! :confused:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους .... ειμαι νεος χρηστης του Ρ800 και θελω να σας ρωτησω .....υπαρχει προγραμμα που να κανει ΣΩΣΤΗ και ΠΛΗΡΗ απεγκατασταση των εφαρμογων και παιχνιδιων ? ή δεν χρειαζεται κατι τετοιο ? πως γινεται η ΠΛΗΡΗΣ απεκτατασταση για να μην μενουν σκουπιδια ?
:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kostis100 (14 Μάρ. 2004 , 00:40)

 

γεια σε ολους .... ειμαι νεος χρηστης του Ρ800 και θελω να σας ρωτησω .....υπαρχει προγραμμα που να κανει ΣΩΣΤΗ και ΠΛΗΡΗ απεγκατασταση των εφαρμογων και παιχνιδιων ? ή δεν χρειαζεται κατι τετοιο ? πως γινεται η ΠΛΗΡΗΣ απεκτατασταση για να μην μενουν σκουπιδια ?

 

Καλορίζικο φίλε μου και καλώς ήλθες! :)

Δεν υπάρχει τέτοιο πρόγραμμα,απεγκατάσταση μπορείς να κάνεις πηγαίνοντας "Εφαρμογές"->"Απεγκατάσταση".

Καμιά φορά μένουν οι φάκελοι των προγραμμάτων αλλά καταλαμβάνουν πολύ μικρό χώρο!Αν θες να τους σβήσεις βρίσκονται στο path:

c: ή d:/system/apps

:)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (13 Μάρ. 2004 , 13:27)

 

Magkes asxolite kaneis me GPS? yparxei kapoio analogo Forum?

Kapoia boitheia telospanton gia GPS P900? kati tis vre paidi?

 

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://symbianos.org/cgi-bin/viewcvs.cgi/P800GPS/homepage/P800GPS.html?rev=1.4

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza (13 Μάρ. 2004 , 16:43)

 

Οταν γενικα λετε: "κανε restart η επανεκκινηση το κινητο", αυτο σημαινει οτι απλα το κλεινουμε και το ανοιγουμε παλι απο το on/off, η οτι παταμε το κουμπακι του on/off (συνεχεια για 10'' περιπου) μεχρι να χαθει τελειως η οθονη και να κλεισει το κινητο;; Τι απο τα δυο ισχυει;;

 

 

Κλείστο κανονικά το κινητό (on/off) και μετά από 2-3 δευτερόλεπτα άνοιξέ το και πάλι.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

florinaperis@...............

 

1.το εβαλα το taskman ενταξει ειναι τωρα δεν <τρωει> πολυ μπαταρια αλλα 1 μιση μερα το πολυ χωρις χρηση των παιχνιδιων........ειναι φυσιολογικο........?και θελω να σε ρωτησω και κατι αλλο επειδη πρεπει να γινει εγγραφη στο προγραμμα μηπως υπαρχει κανενα ****** για unlimited........και

 

2.εχω βαλει στο pc το file manager.........και δυστυχως ζηταει εγγραφη τωρα...........υπαρχει κανενα ***** .......?

Σε ευχαριστω..........

 

kukukali131@yahoo.gr

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος florinaperis (14 Μάρ. 2004 , 12:36)

 

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://symbianos.org/cgi-bin/viewcvs.cgi/P800GPS/homepage/P800GPS.html?rev=1.4

 

THaNKs, auto akrivos ithela na matho!!! THaNKs AgAIn!!! :) :D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω να κάνω δύο ερωτήσεις:

 

1. Πως εγκαθιστώ fonts στο p800 μου; Συγκεκριμένα θέλω να δω Ελληνικά e-books και όχι τα κινέζικα :P που μου βγάζει ο Mobi Pocket Reader όταν βάζω τον Θούριο.

 

2. Πως στο καλό αλλάζω το φόντο πίσω από την πάνω και κάτω μπάρα της οθόνης? Παραμένει το μπλέ με τις άσπρες ακτίνες ακόμα και όταν αλλάζω το κεντρικό φόντο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος WizeMan (14 Μάρ. 2004 , 22:01)

 

Παίδες έχω να κάνω δύο ερωτήσεις:

 

1. Πως εγκαθιστώ fonts στο p800 μου; Συγκεκριμένα θέλω να δω Ελληνικά e-books και όχι τα κινέζικα :P που μου βγάζει ο Mobi Pocket Reader όταν βάζω τον Θούριο.

 

2. Πως στο καλό αλλάζω το φόντο πίσω από την πάνω και κάτω μπάρα της οθόνης? Παραμένει το μπλέ με τις άσπρες ακτίνες ακόμα και όταν αλλάζω το κεντρικό φόντο!

 

1)Βάζεις όποια fonts των Windows θέλεις στο c:/system/fonts :)

2)Δυστυχώς το Ρ800 δεν έχει αυτή τη δυνατότητα!Μόνο το Ρ900! :(

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SAREVOCK (14 Μάρ. 2004 , 15:03)

 

Erotisi: "exoume mia memory stick 32MB kai agorazoume mia 128MB, an antigrapsoume OOOOOli tin 32 mesa stin 128MB tha leitourgoun ta programmata kanonika sto P900"?

 

 

Θα δουλέψει. Με backup π.χ. (pc suite), μπορείς να κρατήσεις ότι έχει η 32αρα στο pc και μετά restore την 128αρα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (14 Μάρ. 2004 , 22:06)

 

1)Βάζεις όποια fonts των Windows θέλεις στο c:/system/fonts :)

2)Δυστυχώς το Ρ800 δεν έχει αυτή τη δυνατότητα!Μόνο το Ρ900! :(

 

 

Το έκανα, έβαλα την arial font και δεν παίζει :(

 

EDIT : Έπρεπε να κάνω restart :)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...