Jump to content

Kingsing S2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 294
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς παρά την εμφάνισή του που είναι πολύ όμορφη το θέμα με την μπαταρία με κάνει να το έχω δεύτερο κινητό,με 3 ώρες ίντερνετ 1η2 ώρες παιχνίδια και 2 ώρες μουσική στο γυμναστήριο θέλω 2 φορές φόρτιση την ημέρα σε 1,5 ώρες ίντερνετ έχει πάει από 93% στο 50 .πιθανον να φταίει το ρουταρισμα που του έχουν κάνει γιατί το έχω πάρει μεταχειρισμένο .δεν το μετανιώνω γιατί το πήρα 70 ευρώ και για τα λεφτά αυτά είναι πολύ καλό.παράγγειλα το κλώνο του LG g3 που έχει στο ίντερνετ πολύ καλές κριτικές Μεγάλη αυτονομία 3000 μπαταρία αλλά και δυνατότητα να του βάλω και την αυθεντική.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
πιθανον να φταίει το ρουταρισμα που του έχουν κάνει γιατί το έχω πάρει μεταχειρισμένο

 

Το root αυτό καθεαυτό δεν μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα στη μπαταρία, το θέμα είναι απλά ότι η συσκευή πάσχει στον τομέα της αυτονομίας ούτως ή άλλως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση γιατί και στην παρουσίαση εδώ το είχαν βγάλει να κρατά 1,5 Ημέρα αλλά και στο ίντερνετ έλεγαν ότι έχει καλή αυτονομία.Τέλος πάντων δεν μετανιώνω ακόμα και έτσι αξίζει τα λεφτά του .Εγώ θα το έχω για δεύτερο για συγκεκριμένες ημέρες και ώρες.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από αυτήν την ιστοσελίδα

http://www.to2c.com/kingsing-s2-basic-mtk6582-quad-core-cell-phones-5-0-ips-ogs-screen-android-4-4-1gb-ram-8gb-rom-wcdma-3g.html

μήπως έχει κανείς ξαναπαραγγείλει από εδώ;ξέρει σε πόσο τα φέρνουν στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το κινητό από αυτήν την ιστοσελίδα

http://www.to2c.com/kingsing-s2-basic-mtk6582-quad-core-cell-phones-5-0-ips-ogs-screen-android-4-4-1gb-ram-8gb-rom-wcdma-3g.html

μήπως έχει κανείς ξαναπαραγγείλει από εδώ;ξέρει σε πόσο τα φέρνουν στην Ελλάδα;

 

φυσικα,ειναι αξιοπιστο καταστημα,ειναι κλειστα λογω πρωτοχρονιας στην Κινα,οταν ανοιξει και παρεις τρακινγ περιμενεις αναλογα απο 20 μερες και μεχρι 40

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόλις παρήγγειλα το κινητό από αυτήν την ιστοσελίδα

http://www.to2c.com/kingsing-s2-basic-mtk6582-quad-core-cell-phones-5-0-ips-ogs-screen-android-4-4-1gb-ram-8gb-rom-wcdma-3g.html

μήπως έχει κανείς ξαναπαραγγείλει από εδώ;ξέρει σε πόσο τα φέρνουν στην Ελλάδα;

 

Καταρχήν καλώς ήρθες! :)

 

Το to2c είναι ένα από τα καταστήματα που εκπροσωπούνται επίσημα στο forum μας, συνεπώς ναι μπορείς να το εμπιστευτείς αλλά ισχύει αυτό που αναφέρεις ο φίλος από πάνω για την αργία που έχουν αυτές τις ημέρες.

 

Για τη συσκευή μπορείς να απευθύνεσαι φυσικά εδώ. Περί αποστολών από Κίνα όμως, δες στο παρακάτω link και θα λύσεις όλες τις απορίες σου... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το άρθρο και δεν κατάλαβα ακριβώς το τραγκινγ . Όταν έκανα παραγγελία μου ήρθε η ειδοποίηση ότι η παραγγελία μου είναι ένας αριθμός. Και επίσης σε περίπτωση βλάβης, υπάρχει εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε περίπτωση βλάβης... αν χρειαστεί να κάνεις χρήση της εγγύησης, το στέλνεις από εκεί που ήρθε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μου ηρθε το Tracking number,τωρα εγινε ή αποστολη απο εκει;

 

Προφανώς δεν δίνεις σημασία όταν λέμε ότι εδώ συζητάμε για τη συσκευή και μόνο ενώ σου έχουμε ήδη υποδείξει το θέμα συζητήσεων για αγορές από Κίνα. :blink:

 

Ελέγχοντας το tracking number σου εδώ, θα ξέρεις πότε έφυγε και που βρίσκεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Από τα πιο καλά κινητά ( και φθηνά) που έχω δει. Αξιόπιστο, χωρίς προβληματα,όμορφο,άριστη οθόνη,πολύ καλή αυτονομία και χωρίς κολλήματα.Όλοι όσοι το πήραν είναι ενθουσιασμένοι ακόμα και τώρα μετά από τόσο καιρό..(6-7 μήνες) Κρίμα που είναι αρκετά δύσκολο να το βρει κάποιος τώρα..
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Από τα πιο καλά κινητά ( και φθηνά) που έχω δει. Αξιόπιστο, χωρίς προβληματα,όμορφο,άριστη οθόνη,πολύ καλή αυτονομία και χωρίς κολλήματα.Όλοι όσοι το πήραν είναι ενθουσιασμένοι ακόμα και τώρα μετά από τόσο καιρό..(6-7 μήνες) Κρίμα που είναι αρκετά δύσκολο να το βρει κάποιος τώρα..

 

Μιλάμε για το ίδιο κινητό; Έχουμε δύο και τα δύο με αρκετά προβλήματα. Πολύ όμορφο κινητό αλλά στα υπόλοιπα δε θα συμφωνήσω. Καθόλου αξιόπιστο, αρκετά κολλήματα, από αυτονομία... το φορτίζω πλέον 4 φορές τη μέρα. Ποτέ δε μου κράτησε ολόκληρη μέρα. Έχω παραγγείλει νέα μπαταρία και την περιμένω. Από πολύ νωρίς άλλαξα μικρόφωνο και μέχρι να βρούμε το πρόβλημα δεν μπορούσα να επικοινωνήσω. Wifi, δεδομένα πολύ αδύναμα, έχω αλλάξει κάρτες, έχω δοκιμάσει το κόλπο με το αλουμινόχαρτο, καμία βελτίωση. Gps δεν μπόρεσα να δουλέψω ποτέ. Εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα να βγεις 2 στενά παραπέρα. Στα μοναδικά του συν, θα βάλω την πολύ καλή οθόνη (με την προβληματική αφή) και το disign.

Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση τα προβλήματα που αναφέρεις φίλε μου με το "γνωστό" μου KingSing. Δουλεύει απροβλημάτιστα... Τι να πω .. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ και να πιθανολογησω είναι καλές-κακές παρτίδες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμήθηκα κάτι ανάλογο στο ρουταρισμένο KingSing.. Ήταν πολύ ευαίσθητο στην αφή όσο φορούσε την ζελατίνα. Οταν αφαιρέθηκε η ζελατίνα και τοποθετήθηκε Tempered Glass βελτιώθηκε κατά πολύ η συμπεριφορά του. Η ιδια συσκευή που δεν είχε ρουτ δεν είχε τέτοια συμπεριφορά.

Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

Καμμία σχέση τα προβλήματα που αναφέρεις φίλε μου με το "γνωστό" μου KingSing. Δουλεύει απροβλημάτιστα... Τι να πω .. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ και να πιθανολογησω είναι καλές-κακές παρτίδες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμήθηκα κάτι ανάλογο στο ρουταρισμένο KingSing.. Ήταν πολύ ευαίσθητο στην αφή όσο φορούσε την ζελατίνα. Οταν αφαιρέθηκε η ζελατίνα και τοποθετήθηκε Tempered Glass βελτιώθηκε κατά πολύ η συμπεριφορά του. Η ιδια συσκευή που δεν είχε ρουτ δεν είχε τέτοια συμπεριφορά.

 

Το σκέφτηκα κι αυτό για τις παρτίδες αλλά τα αγοράσαμε με διαφορά 2 μηνών. Κι αυτό με τη ζελατίνα το πρόσεξα, όταν την αφαίρεσα βελτιώθηκε αλλά και πάλι η αφή είναι προβληματική. Όσο για τα υπόλοιπα η μία είναι ρουταρσιμένη και η άλλη όχι. Δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο κινητό είναι σαν να αγοράζεις λαχείο.

Αν σου κάτσει τότε θα πεις θετικά πράγματα. Παρόλα αυτά πολλοί χρήστες είχαν θεματα προφανώς λόγο ανύπαρκτου ελέγχου.

Στην περίπτωση μου και εγώ το έστειλα πίσω λόγο προβληματικής κεραίας

Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα είναι και είναι κρίμα γιατί είναι ωραίος κλώνος του lg με πολύ καλή οθόνη...
Keep Calm and be a Simple Man..!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...
  • Administrators
Δε νομίζω πως σε συμφέρει να μπεις σε διαδικασίες επισκευής από τη στιγμή που μπορείς να βρεις πολλές συσκευές με παρόμοια χαρακτηριστικά και σε πολύ δελεαστικές τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...