Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο εμενα.Υπαρχει περιπτωση να πεσει και αλλο η τιμη του alpha στα σκρουτζομαγαζα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η τιμή του άλφα μέχρι πριν κλείσουν οι τράπεζες, ήταν γύρω στα 300 ευρώ. Κάποια στιγμή πριν κάνα μήνα και βάλε, είχε πέσει και στα 290, αλλά μετά επανήλθε στα 300 με 310.

Αυτή τη στιγμή δε νομιζω πως θα πέσει πλέον ξανά, διότι έχουν σταματήσει οι εισαγωγές και παίζει και το ενδεχόμενο να έχει αρχίσει να εξαντλείται το στοκ συσκευών, μιας και απ ότι φιμολογειται, έχει σταματήσει η παραγωγή του απ το Φλεβάρη.

Με λίγα λόγια, αν είναι να το πάρεις, παρτο τωρα, γιατί αν κρινω απ τις τιμές και απ τον μικρότερο αριθμό καταστημάτων που εμφανίζονται στο Σκρουτζ σε σύγκριση με πριν, μάλλον θα εξαφανιστεί σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.Ν ρωτησω και κατι αλλο διαβασα σχεδον ολεσ τις σελιδες και καπου ελεγαν τα παιδια για την καταναλωση μνημης στα 1.2gb.Το λεω αυτο γιατι δεν ειμαι ατομο που θα παιρνω καθε χρονο κινητο και και με απασχολει για το μετα ,μηπως και αρχιζει και κολλαει.Ενταξει σιγουρα παιζει ρολο και τι εφαρμογες θα βαζω.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.Ν ρωτησω και κατι αλλο διαβασα σχεδον ολεσ τις σελιδες και καπου ελεγαν τα παιδια για την καταναλωση μνημης στα 1.2gb.Το λεω αυτο γιατι δεν ειμαι ατομο που θα παιρνω καθε χρονο κινητο και και με απασχολει για το μετα ,μηπως και αρχιζει και κολλαει.Ενταξει σιγουρα παιζει ρολο και τι εφαρμογες θα βαζω.

Το έχω από τον Οκτώβρη, φορτωμένο φουλ , δεν έχει κάνει κιχ πουθενά. Λειτουργεί άψογα παντού. Δε το μετάνιωσα στιγμή που το πήρα και ας το πήρα από γνωστή αλυσίδα στα 700 τότε. Μπορεί να ήταν πολλά και είναι πολλά, αλλά η ποιότητά του και η λειτουργεία του με κάνει να λέω χαλάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αχα.Παντως αν δεν το εβλεπα στο σκρουτζ το κινητο ημουν για αγορα lumia 830.Ειμαι λιγο offtopic βεβαια αλλα πιστευετε αξιζει τα παραπανω λεφτα του?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειπα και εγω να περασω πισω στην κιτκατ λογω των προβληματων που ειχε η λολλιποπ το θεμα ειναι πως πηγα να περασω την ελληνικη κιτκατ κ μπρικαρε και σε μενα το κινητο απο σω ξερω η συσκευη ειναι παραεισαγωγης απτο σκρουτζ ξερει κανεις απο που μπορω να δω την προελευση της συσκευης για να περασω την σωστη ρομ? Θα παρακαλουσα αμα μπορει καποιος να απαντησει γρηγορα γιατι δεν εχω κινητο Edited by StavrosSant
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειπα και εγω να περασω πισω στην κιτκατ λογω των προβληματων που ειχε η λολλιποπ το θεμα ειναι πως πηγα να περασω την ελληνικη κιτκατ κ μπρικαρε και σε μενα το κινητο απο σω ξερω η συσκευη ειναι παραεισαγωγης απτο σκρουτζ ξερει κανεις απο που μπορω να δω την προελευση της συσκευης για να περασω την σωστη ρομ? Θα παρακαλουσα αμα μπορει καποιος να απαντησει γρηγορα γιατι δεν εχω κινητο

 

κατεβασε από το play store το phone Info. https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιστοσελιδα που να βαζεις ιμει και να σου βρισκει τα στοιχεια δεν υπαρχει? Την εφαρμογη πως να την χρησιμοποιησω μονο τον bootloader βγαζει. και παλι αποσω ειδα απο τα screenshots το εργοστασιο σου βγαζει μονο οχι πια ρομ ειχε εγκατεστημενη. Edited by StavrosSant
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω κιτκατ αλλης χωρας την περασε κανονικα το odin και παιζει σε λουπα το σηματακη της samsung.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,δοκίμασες να φορμάρεις το κινητό μέσω recovery;

 

Φιλε εννοεις αυτο που πατας το volume up+home+sleep? Μολις τωρα το δοκιμασα απο ενα βιντεακι πουδα στο youtube μεναν τυπο πουκανε downgrade το gs5 σε κιτκατ, λειτουργησε παντως!!! Τελος παντων θα δω τωρα και την προελευση για να μην εχω θεμα και με την εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εννοεις αυτο που πατας το volume up+home+sleep? Μολις τωρα το δοκιμασα απο ενα βιντεακι πουδα στο youtube μεναν τυπο πουκανε downgrade το gs5 σε κιτκατ, λειτουργησε παντως!!! Τελος παντων θα δω τωρα και την προελευση για να μην εχω θεμα και με την εγγυηση.

 

Ναι αυτό εννοούσα γι αυτό και μπίκαρε το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Δειτε και τα screenshots να μου πει οποιος ξερει να βαλω αλλο firmware για να μην εχω θεμα με την εγγυηση http://imgbox.com/KqKJE1VF

http://imgbox.com/N90wQABr

http://imgbox.com/C9xekg4Q

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα να βαλω κιτκατ αλλης χωρας την περασε κανονικα το odin και παιζει σε λουπα το σηματακη της samsung.

 

Απο την στιγμή που στην πέρασε και δεν έδωσε FAIL, λογικά με καθαρισμό cache μέσα απο recovery θα επανέλθει...

Στην χειρότερη, φλάσαρε με Odin την μανίσια σου...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννοούσα γι αυτό και μπίκαρε το κινητό!

Παιδιά να ξέρετε ότι όταν κάνουμε downgrade σε android, σχεδόν πάντα χρειάζεται factory reset (η αλλιώς format/erase data μέσω recovery).

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να δει και καποιος που ξερει τις φοτωγραφιες να μου πει ποια ειναι η original kitkat που εχει? Με την ρομ που εβαλα δεν θα χω εγγυηση.
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε, γιατι το κουραζεις τοσο? Παρε ενα τηλεφωνο τη samsung και ρωτησε τους να σου πουν για ποια χωρα προοριζοταν η συσκευη σου. Τους δινεις απλως το IMEI και σου λενε ακομα και ποτε εισηχθη στην ευρωπαικη ενωση.

Μπορεις να μπεις και στη σελιδα τους εδω http://www.samsung.com/gr/info/contactus.html# και να πας δεξια που λεει live chat και να μιλησετε μαζι γραπτως.

Link to comment
Share on other sites

Rfid σε μπαταρίες samsung ??????Το Τελευταίο διάστημα γίνεται ένας πανικός με το θέμα .Αν βάλεις στο YouTube αυτό το τίτλο υπάρχουν ποια βιντεάκια ! Η ΑΛΉΘΕΙΑ είναι ότι δυστυχώς το τσιπ αυτό υπάρχει κρυμμενο μέσα από το αυτοκόλλητο τις μπαταριας και συνδέεται με το πάνω μέρος της μπαταριας .Γνωρίζει κανείς κάτι ?Από την samsung έχουν πάρει θέση για το θέμα ?Εγώ καλός κακος το αφαίρεσε και το τηλ λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα !!Αναφορικά σας ενημερώνω ότι υπάρχει σε Όλοι την σειρά s και σε άλλα παλιότερα μοντέλα σύμφωνα με πληροφορίες από το internet.Τσεκάρετε τα κινητά σας.
Link to comment
Share on other sites

Rfid σε μπαταρίες samsung ??????Το Τελευταίο διάστημα γίνεται ένας πανικός με το θέμα .Αν βάλεις στο YouTube αυτό το τίτλο υπάρχουν ποια βιντεάκια ! Η ΑΛΉΘΕΙΑ είναι ότι δυστυχώς το τσιπ αυτό υπάρχει κρυμμενο μέσα από το αυτοκόλλητο τις μπαταριας και συνδέεται με το πάνω μέρος της μπαταριας .Γνωρίζει κανείς κάτι ?Από την samsung έχουν πάρει θέση για το θέμα ?Εγώ καλός κακος το αφαίρεσε και το τηλ λειτουργεί κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα !!Αναφορικά σας ενημερώνω ότι υπάρχει σε Όλοι την σειρά s και σε άλλα παλιότερα μοντέλα σύμφωνα με πληροφορίες από το internet.Τσεκάρετε τα κινητά σας.

 

Τι πρόβλημα δημιουργεί το Rfid;

Link to comment
Share on other sites

Για δες όμως αν σου δουλεύει το nfc!

Αυτο το πηνίο (τύλιγμα χαλκου) ειναι η κεραία του nfc και το εχουν ολες οι nfc enabled μπαταρίες για τα samsung. Και 3ου κατασκευαστή να παρεις μπαταρια, εφοσον ειναι nfc enabled θα το εχει!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωησω.Εκτος απ οτην επισημη εταιρεια π.χ samsung..ποιος αλλος μπορει να ξαναβαλει ταινια ασφαλειας σε ενα προιον?Ρωταω γιατι ειμαι για αγορα απο το skroutz
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Rfid?

Google is your friend!

 

https://el.m.wikipedia.org/wiki/RFID

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωησω.Εκτος απ οτην επισημη εταιρεια π.χ samsung..ποιος αλλος μπορει να ξαναβαλει ταινια ασφαλειας σε ενα προιον?Ρωταω γιατι ειμαι για αγορα απο το skroutz
Επίσημα μόνο η Samsung και κανείς άλλος. Ανεπίσημα όμως ο οποιοσδήποτε επιτήδειος μπορεί να κολλήσει ταινία ασφαλείας η οποία φυσικά θα είναι "μαϊμού" και όχι γνήσια. Θέλει προσοχή γιατί τέτοια περιστατικά συμβαίνουν αρκετά συχνά.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...