Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από δύο μήνες χρήσης νομίζω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος με την επιλογή. Η μπαταρία εάν δεν χρησιμοποιείς 4G είναι για εμένα υπεραρκετή 3-4 ημέρες, προηγούμενο τηλέφωνο iphone 4 βλέπεται. Γνωρίζει κανείς εάν σταμάτησε να εισάγεται στην Ελλάδα; Στο Public δεν υπάρχει πια. Επίσης για να βάλεις φακό πρέπει να έχεις κατεβάσει εφαρμογή; Ευχαριστώ

 

Μπορεις να εχεις φακο σε καποια απο τις αρχικες σου οθονες διαλεγοντας το απο τα widgets.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει σταματήσει να παράγεται από Φεβρουάριο/Μάρτιο, στα περισσότερα μεγάλα μαγαζιά εδώ έχει ήδη εξαφανιστεί. Φακό στο κανονικό Touchwiz δεν έχει, στην απλουστευμένη μορφή του όμως παραδόξως έχει (Ρυθμίσεις>Προεπιλεγμένες Εφαρμογές>Αρχική>Απλή Αρχική Σελίδα), όπως και σε διάφορους άλλους launchers.

έχει φακό στα widgets. όχι μόνο στην επιλογή που λες...

Edit: τώρα είδα την από πάνω απάντηση

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! !!! Κανένα νέο με την Lollipop έχουμε ???

 

Μαρια θες να σε βοηθησω να περασεις την Γαλλικη lollipop;

Εχεις τρελαθει βρε παιδι μου..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μαρια θες να σε βοηθησω να περασεις την Γαλλικη lollipop;

Εχεις τρελαθει βρε παιδι μου..

 

Χαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχα! !!!!!!!!!

Το ξέρω ότι έχω τρελαθεί ,θέλω μια ανανέωση μωρέ στην συσκευή .. :p

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει σκέφτομαι και εγώ να κάνω downgrade όπως και ο Παναγιώτης.Για να έχουν δώσει μόνο στα Γαλλικά μάλλον θα είδαν ότι δεν ήταν σωστή και την σταμάτησαν.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει σκέφτομαι και εγώ να κάνω downgrade όπως και ο Παναγιώτης.Για να έχουν δώσει μόνο στα Γαλλικά μάλλον θα είδαν ότι δεν ήταν σωστή και την σταμάτησαν.

 

Κι αλλα Samsung δεν την εχουν παρει ακομα.Δεν την ειδα προβληματικη οσο την ειχα βαλει αλλα θεωρω πιο "σπιρτο" κι απροβληματιστη την 4.4.4.

Αυτο που μου αρεσε στην lollipop ειναι οι ειδοποιησεις στην lockscreen και ο αερας ανανεωσης που εδωσε το ασπρο χρωμα.Καποια μικρα bugs που εχει δεν τα θεωρω ενοχλητικα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει σκέφτομαι και εγώ να κάνω downgrade όπως και ο Παναγιώτης.Για να έχουν δώσει μόνο στα Γαλλικά μάλλον θα είδαν ότι δεν ήταν σωστή και την σταμάτησαν.

 

Βγηκε και για τα Ενωμενα Αραβικα Εμιράτα πριν 4 μερες, οποτε δεν νομιζω ότι την εχουν σταματησει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πηρα και εγω τo αλφα σε χρυσο και unbranded.ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο.εχω μεινει αφωνος.το ειδε και η κοπελα μου και τρελαθηκε και τωρα θα παρουμε και το α3 για εκεινη σε χρυσο.το δικο μου ειναι ελβετικο.ξερει κανεις ποτε θα παρει λολιποπ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πηρα και εγω τo αλφα σε χρυσο και unbranded.ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο.εχω μεινει αφωνος.το ειδε και η κοπελα μου και τρελαθηκε και τωρα θα παρουμε και το α3 για εκεινη σε χρυσο.το δικο μου ειναι ελβετικο.ξερει κανεις ποτε θα παρει λολιποπ?

 

Mέχρι τέλη Ιουνίου είχε πει η Samsung ( σαν τη διαπραγμάτευση ένα πράγμα). Έχει ήδη διατεθεί για 2 χώρες εκ των οποίων το ένα ,το γαλλικό firmware, το περνάς πανεύκολα μέσω ODIN χωρίς να πειραχτεί η εγγύηση. Για το firmware των Αραβικών Εμιράτων δεν γνωρίζω.

 

Έβαλα Αpex launcher στο κινητό και αν δεν είναι ιδέα μου, βλέπω πραγματική εξοικονόμηση μπαταρίας. Όσοι έχετε όρεξη και χρόνο κάντε συγκριτικά tests σε σχέση με τον stock, τον Nova ή όποιον launcher έχετε. Το λέω μπας και εξοικονομήσετε κάτι όσοι είστε heavy users.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινετε κανα καλο τζαμακι για την προστασια της οθονης;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.πηρα και εγω τo αλφα σε χρυσο και unbranded.ειναι πολυ ομορφο και πολυ γρηγορο.εχω μεινει αφωνος.το ειδε και η κοπελα μου και τρελαθηκε και τωρα θα παρουμε και το α3 για εκεινη σε χρυσο.το δικο μου ειναι ελβετικο.ξερει κανεις ποτε θα παρει λολιποπ?

 

Κι εγω ελβετικο εχω, ακομα περιμενουμε.....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολη μερα το ελιωσα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την μπαταρια.παραθετω 2 εικονες.αυτος ο χρονος ειναι με περιπου 5 benchmark,κατεβασμα εφαρμογων,παιχνιδι,you tube,internet,σκαλισμα γενικο κ.α. εντυπωσιαστικα απο τον χρονο οθονης και ειναι και η πρωτη μου φορτιση.φωτεινοτητα στο αυτοματο και δεδομενα κινητου κλειστα,ολη μερα με wifi ανοιχτο .εκανα καλη επιλογη με αυτο το κινητο

 

[ATTACH]61501[/ATTACH]

[ATTACH]61502[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ολη μερα το ελιωσα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την μπαταρια.παραθετω 2 εικονες.αυτος ο χρονος ειναι με περιπου 5 benchmark,κατεβασμα εφαρμογων,παιχνιδι,you tube,internet,σκαλισμα γενικο κ.α. εντυπωσιαστικα απο τον χρονο οθονης και ειναι και η πρωτη μου φορτιση.φωτεινοτητα στο αυτοματο και δεδομενα κινητου κλειστα,ολη μερα με wifi ανοιχτο .εκανα καλη επιλογη με αυτο το κινητο

 

[ATTACH]61501[/ATTACH]

[ATTACH]61502[/ATTACH]

Πολύ καλοί χρόνοι φίλε με 4.4.4 είσαι από ότι βλέπω,με lollipop μια ώρα κάτω θα είσαι σε shot,γιαυτό μην βιάζεστε πολλοί να σας έρθει αναβάθμιση,τκ μόνο τηλέφωνο που του έκατσε κουτί η lollipop ήταν το note3 και αυτό πιστεύω γιατί δεν πήρε ποτέ την 4.4.4 kit kat που ήταν η καλύτερη έκδοση android μέχρι στιγμής για μένα :o

Link to comment
Share on other sites

Πηγα πηρα απο phonegallery.gr ενα tempered glass 9Η με 6 ευρω και χαλια το εβγαλα με την μια.Το home button μπαινει πολυ μεσα και γινεται δυσχρηστο το κινητο.

Ετσι ειναι και σε σας;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μετά από 10 κινητά και εγώ κάτοχος Galaxy alpha, έχετε παρατηρήσει όταν κάνουμε root με kingroot μπαίνουν άλλα δυο προγραμματακια στα κινεζικα βεβαια τα οποία λειτουργούν κάτι σαν το titanium backup και μπορούμε να αφαιρέσουμε τα περιττά προγράμματα μαλιστα από ότι είδα κάνουν πολύ καλύτερο φιλτράρισμα και κατηγοριοποιεί τα προγράμματα συστήματος με τα υπόλοιπα προγράμματα και έτσι δεν μπορούμε να κάνουμε εύκολα ζημία με προσοχή βεβαία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , όχι δεν έγραψε τίποτα πάντα σε 4.4.4 το μόνο περίεργο είναι ότι με το kingroot αν κατεβάσουμε το superuser δεν ολοκληρώνει την διαδικασία root στο 100% παρατήρησα όμως ότι με kingroot κατεβαίνει ένα πραγματάκι σαν το superuser στα κινεζικα βεβαία το οποίο δίνει root πρόσβαση στα προγράμματα που το χρειάζονται.Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι το πρόγραμμα kinguser στο οποίο κάνεις uninstall ότι είναι περιττό από samsung apps !!!! παιδιά πάντα με προσοχή όλα αυτά !!
Link to comment
Share on other sites

παιδια να σας πω,επειδη δεν βρηκα οδηγο,πως μπορω να κανω ενα δικο μου θεμα με δικα μου icons?θελω να μου πειτε διαστασης-καμια σελιδα για να βρω διαφορα icons pack-και σε ποια διαδρομη θα τα περασω?εχω το nova prime,και αν γινετε και ενας οδηγο και μια LS!!!
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα κι εγώ πίσω στην kitkat ( με παίδεψε πολύ το downgrade αυτή τη φορά ) και πλέον μπορώ να πω ξεκάθαρα ότι η kitkat είναι καλύτερη από τη γαλλική lollipop σε θέμα gps, σε θέμα μπαταρίας και σε θέματα bugs. Δεν νομίζω να δοκιμάσω καν ξανά στο μέλλον να κάνω update ακόμα όταν βγουν όλες οι εκδόσεις lollipop. Επίσης για όσους χρησιμοποιούν Nova launcher στην Kitkat, τους συνιστώ να βάλουν την 3.3 έκδοση και όχι την 4. Ρολάρει καλύτερα η 3.3 στην kitkat rom του Alpha. Και ένα παράξενο : Ενώ κατέβασα από τη sammobile την τσέχικη ETL ( αυτή είχε αρχικά το κινητό μου ), τελικά η kitkat που περάστηκε ήταν η πορτογαλική. Τουλάχιστον αυτό λέει το phone info. Όχι ότι έχω κάποιο θέμα απλά μου φάνηκε παράξενο.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το δικό μου κινητό κάνει περιοδικά κάποια σπασίματα κατά το scrolling μεταξύ των οθονών της επιφάνειας εργασίας, όπως επίσης (πιο σπάνια) κατά το άνοιγμα φακέλων που έχω στην επιφάνεια εργασίας... Δεν το κάνει συχνά, απλά το κάνει απροειδοποίητα... Δοκίμασα να ξεφορτώσω την επιφάνεια εργασίας, αφαιρώντας τους φακέλους, αλλά τα ίδια... Δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα, αλλά μου χαλάει τη γενικότερη αίσθηση ομαλότητας και ταχύτητας του κινητού... Το κάνει και στα δικά σας κινητά;; Δε θέλω να αντικαταστήσω το touchwiz... Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;; Ευχαριστώ! Edited by E.N.T.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Το δικό μου κινητό κάνει περιοδικά κάποια σπασίματα κατά το scrolling μεταξύ των οθονών της επιφάνειας εργασίας, όπως επίσης (πιο σπάνια) κατά το άνοιγμα φακέλων που έχω στην επιφάνεια εργασίας... Δοκίμασα να ξεφορτώσω την επιφάνεια εργασίας, αφαιρώντας τους φακέλους, αλλά τα ίδια... Δεν είναι κάποιο σοβαρό πρόβλημα, αλλά μου χαλάει τη γενικότερη αίσθηση ομαλότητας και ταχύτητας του κινητού... Το κάνει και στα δικά σας κινητά;; Δε θέλω να αντικαταστήσω το touchwiz... Καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει;; Ευχαριστώ!

 

Δεν έχω κανένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε ενω τραβαμε βιντεο να βγαζουμε και φωτο οπως στο νοτε 3? με καμμια εφαρμογη αλλη η απο το samsung apps?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...