Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαταρία αγόρασα κι εγώ φρέσκια γνήσια τον Απρίλη αν και είναι αδούλευτη εντελώς.

Οκ όταν βρω χρόνο θα φλασάρω μια άλλη ρομ γιατί είχα ακούσει το είχαν αυτό το θέμα κάποιες παρτίδες

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καποιες παρτιδες απο rom; αν ειναι απο rom πρεπει να προηλθε απο αναβαθμιση που δεν εκατσε σωστα ακομη και αν αυτη ηταν μια απλη αναβαθμιση ασφαλειας.(προσεξε και ελεγξε μηπως ειναι απο hard το θεμα). Σ'αυτο που λες οτι ειναι ευχρηστο εχεις δικιο κι'εγω αγορασα το S7 πριν κανα δυο μηνες αλλα τωρα το καλοκαιρι ολο το πισω μερος γεμιζει πανευκολα δακτυλιες ακομα και η θηκη η σιλικονης γινεται χαλια.γι'αυτο εχω τρελαθει με το Alpha μου και δεν το αποχωριζομαι. εχω βαλει και ενα tempered INOS που δεν αφηνει δακτυλιες και το χαιρομαι.ενω το S7 παρ'ολο που ειναι θηριο απο specs κλπ δεν μπορω να βρω ακομη καποιο προστατευτικο οθονης σαν το inos.η εστω κατι παρομοιο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με btu και παει αψογα οπως την πρωτη ημερα φυσικα οταν το πηρα φορουσε απο την μαμα του loli btu, ωστοσο εχω ακουσει και πολλα καλα λογια για την EUR ΤΗΝ UNBRANDED την ελληνικη.

αυτη εννοεις?

http://samsung-updates.com/details/100398/Galaxy_Alpha/SM-G850F/EUR/G850FXXS2CQD3.html

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ αλλα αυτη ειναι η ελληνικη unbranded πολυ καλη.

δηλαδή ποια ειναι η αποψή σου να φύγω απο την 4.4 και να παω στην 5?

αξίζει? εχεις εμπειρια απο την 4.4?

btu εννοεις την αγγλική?

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Η 4.4 Ειναι πολυ καλη διοτι ειναι ποιο ελαφρια καταλαμβανει λιγοτερη ram και γενικα ηταν μελετημενη για την συσκευη οταν βγηκε.Η 5 λολιποπ κατα την γνωμη μου ειναι παρα πολυ καλη και ποιο συγχρονη.αλλα δεν εκατσε σε πολλους κατοχους της συσκευης καλα. με αποτελεσμα καποιοι να την γυρισουν σε 4.4 ξανα.εγω αγορασα το πρωτο μου αλφα με 4.4 και σε ενα μηνα μου ηλθε η αναβαθμιση και ηταν παλι οκ.στην συνεχεια καποιος συγγενης μου του αρεσε το τηλεφωνο και του το χαρισα και πηγα και το ξανααγορα αυτην την φορα ηταν με loli btu .ολα παλι οκ το εχω μεχρι σημερα.και παει οπως την πρωτη ημερα,σε φιλο μου που ειχε πολωνικο βαλαμε την EUR την ελληνικη και αυτη πηγε παρα πολυ καλα.τωρα εδω μεσα υπηρξαν χρηστες οπως ο ipred που ειναι εμπειρος και βρηκε σημεια που δεν του αρεσαν στην 5. οποτε αμα θελεις ριξε μια ματια στα προηγουμενα ποστ του θα ενημερωθεις καλυτερα.τωρα αν καποια πραγματα τα χρησιμοποιει αλλος περισσοτερο και αλλος λιγοτερο και καποια τον ενοχλουν αυτο ειναι παντα κατα την γνωμη μου προτιμηση του καταναλωτη και χρηση.πιστευω να βοηθησα αρκετα.παντως εγω το εχω ακομη και μ'αρεσει παρα πολυ. δεν θα το πουλησω ποτε γιατι εχει την καλυτερη φορητοτητα.και παει προς το παρον παρα πολυ καλα.για τηλεφωνα μηνυματα φωτο και ιντερνετ και εχω και αρκετες εφαρνογες επανω του πανω απο 50.και δεν το εχω κανει ρουτ.γιατι ειμαι στην εγγυηση μεχρι τον απριλη του 18.ΑΥΤΑ.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια οι θηκες σιλικονης σας καθονται καλα στο κινητο γιατι σε εμενα δυο που εχω βαλει μια μπλε και μια διαφανη ναι μεν μπαινοην καλα αλλα δεν εφαρμοζουν στη γωνια κατω και λιγο πανω.Τι λετε να φταει?
Link to comment
Share on other sites

Σ'εμενα καθονται πολυ καλα δεν ειχα ποτε προβλημα με τις θηκες εχω μια απλη no name δηλαδη διαφανη και ειχα και μια μαυρη παλι σιλικονης που την χαρισα σε φιλο.κανενα προβλημα και με τις δυο.και φοραει και τζαμακι inos απροβληματιστα.
Link to comment
Share on other sites

Λετε να εχω στραβο σασι?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://imgur.com/a/CfAnw

 

https://imgur.com/a/0OsHU

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν διακρινω ουτε πιστευω οτι φταιει το σασι, μαλλον η θηκη φταιει ετσι οπως φαινεται στις φωτο και ποιο πολυ μοιαζει σαν ξεχειλωμενη.μου εχουν τυχει και σ' εμενα θηκες ξεχειλωμενες και μαλιστα επωνυμες στο s7 που εχω.στο ALPHA μου σταθηκα τυχερος. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. Πήρα στα χέρια μου την συσκευή ενός φίλου η οποία μετά από factory reset έχει κολλήσει σε boot loop.

Κατέβασα την πιο πρόσφατη ROM, την πέρασα με το Odin... τζίφος.

Μερικές φορές φτάνει μέχρι ένα σημείο που λέει "γίνεται ενημέρωση "χ" από "ψ" εφαρμογές του android και πάλι επιστρέφει στο αρχικό λογότυπο.

 

Καμιά ιδέα; Όλο και κάτι θα έχω παραλείψει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα στα χέρια μου την συσκευή ενός φίλου η οποία μετά από factory reset έχει κολλήσει σε boot loop.

Κατέβασα την πιο πρόσφατη ROM, την πέρασα με το Odin... τζίφος.

Μερικές φορές φτάνει μέχρι ένα σημείο που λέει "γίνεται ενημέρωση "χ" από "ψ" εφαρμογές του android και πάλι επιστρέφει στο αρχικό λογότυπο.

 

Καμιά ιδέα; Όλο και κάτι θα έχω παραλείψει.

Σιγουρευσε οτι κατεβασες την σωστη ρομ για το κινητο και το σωτο odin.

Aν μπαινει recovery με τον συνδυασμο των 3 κουμπιων κανε factory reset και ξαναπροσπαθησε.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρευσε οτι κατεβασες την σωστη ρομ για το κινητο και το σωτο odin.

Aν μπαινει recovery με τον συνδυασμο των 3 κουμπιων κανε factory reset και ξαναπροσπαθησε.

 

Η ρομ είναι από εκεί που έγραψε ένας άλλος φίλος 2-3 σελίδες πριν. Η διαδικασία φλασαρίσμοατος αφού την είδα σε 3-4 διαφορετικές σελίδες στο ιντερνετ είναι η ίδια. Σωστά την κάνω.

Σε recovery μπαίνει, έχω κάνει factory reset αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Αν το odin αναγνωριζει το κινητο μολις το συνδεεις με τον υπολογιστη,κι αν το odin ειναι το σωστο για το alpha (προσπαθησε να κατεβασεις καποια αλλη εκδοση μπας και φταιει αυτο),κι η ρομ ειναι κι αυτη η καταλληλη για το δικο σου μοντελο (εγω θα ξανακατεβαζα την ρομ μπας και),τοτε δεν εχει λογο να μην πετυχει.

 

Αυτη παντως ειναι η διαδικασια...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πήρα στα χέρια μου την συσκευή ενός φίλου η οποία μετά από factory reset έχει κολλήσει σε boot loop.

Κατέβασα την πιο πρόσφατη ROM, την πέρασα με το Odin... τζίφος.

Μερικές φορές φτάνει μέχρι ένα σημείο που λέει "γίνεται ενημέρωση "χ" από "ψ" εφαρμογές του android και πάλι επιστρέφει στο αρχικό λογότυπο.

 

Καμιά ιδέα; Όλο και κάτι θα έχω παραλείψει.

 

Αν καταλαβαίνω καλά, η ρομ εγκαθίσταται κανονικά, απλά δεν φτιάχνει το πρόβλημά σου;

Αν είναι έτσι μου κάνει για hardware πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω καλά, η ρομ εγκαθίσταται κανονικά, απλά δεν φτιάχνει το πρόβλημά σου;

Αν είναι έτσι μου κάνει για hardware πρόβλημα.

Παιζει να χεις δικιο Στρατο...Δεν ειδα που εγραψε οτι την φλασαρε.Κι αν δεν εχει εγγυηση δεν συμφερει να φτιαχτει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , ξερετε αν υπαρχει καπου διαθέσιμη?

SAMSUNG COVER S-VIEW EF-CG850BF FOR GALAXY ALPHA G850 Silver

Τη βρισκω σε ολα τα χρωματα , εκτος απο silver, και η παλια εχει αρχισει αν μου χαλαει :-(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες και πάλι.

Κατέβασα και άλλη ΡΟΜ, άλλη έκδοση του Odin.. αυτή την φορά έκανε παραπάνω χρόνο κατά την εγκατάσταση, αλλά στο τέλος και πάλι το ίδιο.

Επίσης να πω ότι κάνω εγκατάσταση ενός TWRP, μπαίνω στο περιβάλλον του κανονικά, και μετά που κάνω εγκατάσταση την ΡΟΜ, το TWRP που πέρασα έχει εξαφανιστεί και έχει επιστρέψει το εργοστασιακό Recovery menu!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια , ξερετε αν υπαρχει καπου διαθέσιμη?

SAMSUNG COVER S-VIEW EF-CG850BF FOR GALAXY ALPHA G850 Silver

Τη βρισκω σε ολα τα χρωματα , εκτος απο silver, και η παλια εχει αρχισει αν μου χαλαει :-(

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F252456147056

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω Φιλε.

 

Και μια ερωτηση ασχετη με τη θηκη.

Το τελευταιο διαστημα οταν με περνει καποιος τηλεφωνο και απανταω, μου βγαζει κατευθειαν τη συνομιλία σε ανοιχτη ακροαση. Κατι που δεν συνεβαινε ποτε πριν. Πρεπει να πατησω εγω το εικονιδιο για να μου γυρισει την κληση κανονικα, αλλα στο επομενο τηλ. παλι τα ιδια.Το ιδιο συμβαίνει κι αν καλεσω εγω καποιον,καλει κατευθειαν με ανοιχτη ακροαση. Οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο. Μηπως ξερει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Φιλε.

 

Και μια ερωτηση ασχετη με τη θηκη.

Το τελευταιο διαστημα οταν με περνει καποιος τηλεφωνο και απανταω, μου βγαζει κατευθειαν τη συνομιλία σε ανοιχτη ακροαση. Κατι που δεν συνεβαινε ποτε πριν. Πρεπει να πατησω εγω το εικονιδιο για να μου γυρισει την κληση κανονικα, αλλα στο επομενο τηλ. παλι τα ιδια.Το ιδιο συμβαίνει κι αν καλεσω εγω καποιον,καλει κατευθειαν με ανοιχτη ακροαση. Οσο κι αν εψαξα δεν μπορεσα να βρω πως μπορω να το απενεργοποιησω αυτο. Μηπως ξερει καποιος?

Το ίδιο πάθαινε και της γυναίκας μου το Α3, και τελικά έστρωσε με hard reset και στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ με hard reset επανερχεται κανονικα.

Και μια ερωτηση μονο στους κατοχους του alpha και ειδικοτερα σ'αυτους που εχουν cosmote...To τηλ απο την ημερομηνια που κυκλοφορησε εως και φετος λιγο μετα το πασχα εδινε σημα 4g+ απο τον μαιο και μετα και ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΚΑΦΑΟ ΤΟΥ ΟΤΕ. εμενα προσωπικα μου δινει μονο 4g εχει χαθει το 4g+ σε περιοχες με αλλαγμενα καφαο μονον δηλαδη στην περιοχη αναληψεως στην θεσ/νικη εχει μονο 4g και δεν σταθεροποιειται ευκολα ακομη και την εφαρμογη που μετραει το σημα την πεταει εξω και την διακοπτει ενω στο κεντρο της θεσ/νικης δεν κανει αυτο το προβλημα μηπως το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος να ενημερωσει;.παντως το τηλεφωνο παρα τα χρονια καλα κρατει φαινεται εξ αλλου και οτι δεν εχει μεγαλη προσφορα στα μεταχειρισμενα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΡΙΒΩΣ με hard reset επανερχεται κανονικα.

Και μια ερωτηση μονο στους κατοχους του alpha και ειδικοτερα σ'αυτους που εχουν cosmote...To τηλ απο την ημερομηνια που κυκλοφορησε εως και φετος λιγο μετα το πασχα εδινε σημα 4g+ απο τον μαιο και μετα και ΙΣΩΣ ΛΟΓΩ ΑΛΛΑΓΗΣ ΤΩΝ ΚΑΦΑΟ ΤΟΥ ΟΤΕ. εμενα προσωπικα μου δινει μονο 4g εχει χαθει το 4g+ σε περιοχες με αλλαγμενα καφαο μονον δηλαδη στην περιοχη αναληψεως στην θεσ/νικη εχει μονο 4g και δεν σταθεροποιειται ευκολα ακομη και την εφαρμογη που μετραει το σημα την πεταει εξω και την διακοπτει ενω στο κεντρο της θεσ/νικης δεν κανει αυτο το προβλημα μηπως το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος να ενημερωσει;.παντως το τηλεφωνο παρα τα χρονια καλα κρατει φαινεται εξ αλλου και οτι δεν εχει μεγαλη προσφορα στα μεταχειρισμενα.

 

Το δικό μου στο κέντρο της Αθήνας δείχνει 4g+

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πάθαινε και της γυναίκας μου το Α3, και τελικά έστρωσε με hard reset και στήσιμο από την αρχή.

 

Δηλαδη δεν υπαρχει αλλη λυση?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...