Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν δεν ειναι απενεργοποιημενο δεν το κανει. Παντως και η παλια που εχω ειναι σε καλη κατασταση οσο για την καινουρια χθες εκανα την πρωτη φορτιση και σημερα το ειχα απο τις 11.30 το πρωι μεχρι τις 12.20 που εσβησε με ανοικτα τα δεδομενα και εναλλαξ το wifi και εστελνα tweet ολη μερα συνεχως.τωρα κανω την δευτερη φουλ φορτιση και απο αυριο κανονικα τεστ παλι.αμα δω οτι η διαφορα της καινουριας απο την παλια που ειναι ενος χρονου παρα κατι μερες ειναι μικρη θα παρω την 2200 blue star απο e-shop και θα σας πω τα νεοτερα.ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ Σ'ΟΛΟΥΣ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον αγορασα την blue star οπως σας ειπα και της εκανα και τις πρωτες φορτωσεις.αποτελεσμα:Η μπαταρια γραφει οτι ειναι 2200 αλλα εγω αμφιβαλω, κραταει λιγοτερο απο την μανισια την καινουρια που ειχα παρει τρεις μερες νωριτερα και ειχα κανει και σ'αυτην τις αρχικες φορτωσεις.δηλαδη με το ιδιο τηλεφωνο τις ιδιες εφαρμογες την ιδια χρηση η 2200 δεν εβγαλε μερα ενω η μανισια εβγαλε και με το παραπανω. η 2200 ειναι φρεσκια μπαταρια με ημερομηνια παραγωγης αυγουστος του 16. ενω η μανισια δεν αναγραφει ημερομηνια και την πηρα απο σαμυ μεν αλλα bulk.τα συμπερασματα δικα σας.

υγ. Η blue star 2200 ειναι κατα τι μεγαλυτερη και μπαινει δυσκολα αλλα κουμπωνει σωστα και δεν χρειαζεται αλλο καπακι μπαταριας.(που ουτως η αλλως δεν παρεχεται απο το e-shop.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από πού να βάλουμε; κρίμα ένα τόσο αξιόπιστο κινητό να το έχουν παρατήσει έτσι. Και η μόνη νουγκατ rom lineage OS

Προβλήματα έχει όλο bugs είναι.Οι πιο πολλοί όπως και εγώ με στοκ λολιποπ είμαστε λόγω σταθερότητας

Link to comment
Share on other sites

Από πού να βάλουμε; κρίμα ένα τόσο αξιόπιστο κινητό να το έχουν παρατήσει έτσι. Και η μόνη νουγκατ rom lineage OS

Προβλήματα έχει όλο bugs είναι.Οι πιο πολλοί όπως και εγώ με στοκ λολιποπ είμαστε λόγω σταθερότητας

 

εγω ειμαι ακομη με kitkat :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που δοκίμασα lollipop και μια xda 6 κάτι γύρισα σε kitkat! Είναι η πιο σταθερή και με καλύτερη μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που δοκίμασα lollipop και μια xda 6 κάτι γύρισα σε kitkat! Είναι η πιο σταθερή και με καλύτερη μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το SM-G850F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι δε παιδιά καλή η κικκατ αλλά πολλές εφαρμογές δεν είναι συμβατές πχ το kodi δεν παίζει σε κιτκατ θέλει λολιποπ για να παίξει και εξάλλου είναι 3 χρονών πίσω έκδοση

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lollipop εχουμε ολοι ειναι αναβαθμιση ασφαλειας περασε την ειναι OK
Άλλοι έχουν kitkat ακόμη. Το ανέφερα για να ξέρουμε για τι μιλάμε. Άρα η έκδοση παραμένει η 5.02 έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι η εκδοση παραμενει η 5.02. οι αλλοι ολοι που εχουν κιτκατ δεν θα τους ειχε κατσει καλα η λολι η ανακαλυψαν καποια bugs που τους δυσκολευαν στην καθημερινοτητα τους και επεστρεψαν.γεγονος ειναι οτι η λολι ειναι ποιο ενεργοβορα απο την κιτκατ και χρησιμοποιει και παραπανω μνημη,
Link to comment
Share on other sites

Εδω και λιγο καιρο απο τοτε δηλαδη που ο οτε εκανε καποιες αλλαγες στις κεραιες του εχω προβλημα με το κλειδωμα του σηματος των δεδομενων και συγκεκριμενα μονο στο 4G. To εψαξα και ειδα οτι χανει την internal ip, το alpha που εχω ειναι εγγλεζικο BTU με το αντιστοιχο μαμα firmware, μηπως ξερει κανενας αν το προβλημα εχει δημιουργηθει απο τις καινουριες κεραιες του οτε και την sim η φταιει το μοντεμ της συσκευης και θα πρεπει να γυρισω σε EUR.;;Το κινητο φοραει μαμισια lollipop 5.02.BTU ευχαριστω. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας παιδια! Ξερει κανεις απο που θα κατεβασω το Android 4.4.4 Firmware kitkat ελληνικα... στην εσχατη αγγλικα...για το κινητο? Αν υπαρχει καποιος συνδεσμος...

Με την αλλη εκδοση το κινητο μου κολλαει! Και θελω να παω να το πουλησω σε καμια εταιρια...:)

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Ξερει κανεις απο που θα κατεβασω το Android 4.4.4 Firmware kitkat ελληνικα... στην εσχατη αγγλικα...για το κινητο? Αν υπαρχει καποιος συνδεσμος...

Με την αλλη εκδοση το κινητο μου κολλαει! Και θελω να παω να το πουλησω σε καμια εταιρια...:)

Σας ευχαριστω πολυ!

 

 

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-alpha/SM-G850F/EUR/

Edited by tsiou55
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω στην κατοχη μου το galaxy alpha με android 5.0.2 rooted..Σημερα σε καποια τυχαια στιγμη ενω ανοιγα το wifi,ενω ελεγε σαρωση στην πραγματικοτητα δεν μου εβγαζε κανενα δικτυο,και συνεπως δεν μπορω να συνδεθω..Τι μπορει να φταιει?Να αναφερω πως εχω κλειστη λειτουργια πτησης και δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

Κατα πρωτον ελεγξε το ρουτερ του σπιτιου σου κολλανε αρκετες φορες οταν βρισκει επαφη με κινητο που εχει ανοικτα ταυτοχρονως wifi και δεδομενα.

δευτερον δες μηπως εχεις προβλημα με το λογισμικο εξαιτιας ρουτ η καποιας αναβαθμισεως. αν δεν ειναι αυτο μια καλη επαναφορα θα σου λυσει το προβλημα....και στην

τριτη περιπτωση να οφειλεται σε λαθος gaps (modem) η τελος τελος να εχει κουνηθει καμμια κεραια οποτε σερβις.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σκέφτομαι να αλλάξω τη συσκευή μου, ύστερα από 3 χρόνια περίπου αν και είμαι πολύ ευχαριστημένος δυστυχώς υποφέρω στο να ξεμένω συχνά από μπαταρία αλλά και στο να μου κολλάει η συσκευή μιας και τα 2 GB φαίνεται να είναι λίγα πια για παράλληλη χρήση πολλών apps.

 

Τι θα μου προτείνατε; Δεν με ενδιαφέρει το τέλειο κινητό, αλλά θα ήθελα να βγάζει εξίσου καλές φωτογραφίες και βίντεο όπως αυτό και να είναι τουλάχιστον 3GB μνήμης.

 

Τα Xiaomi είναι αξιόλογα στο θέμα της κάμερας;

Αν έπαιρνα το Samsung S6 έστω και μεταχειρισμένο αξίζει, επειδή είναι πιο παλιό μοντέλο ή θα ήταν καλύτερο κάποιο νέο π.χ. A5 2017

Τα LG είναι καλά στις κάμερες;

Θέλω να κινηθώ κοντά στα 300 €.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν ειναι καταλληλο εδω το τοπικ γι'αυτην τη συζητηση ας τα πουμε λιγο και ας μας συγχωρεσουν οι admin. εγω ειμαι κατοχος του alpha Kαι δεν θα το δωσω ποτε γιατι ειναι αστερι το κινητο.με μια καλη επαναφορα το στρωνεις και νατο παλι καινουριο.μπαταριες εχει και μαλιστα δεν ειναι ακριβες.τωρα απο τα κινητα που προτεινεις το καλυτερο κατα την γνωμη μου ειναι το S6 η S7 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟΥΣ.Eιτε καινουριο ειτε καλο μεταχειρισμενο θα μεινεις, κατα την γνωμη μου παντα, απολυτα ικανοποιημενος.σσ η γυναικα μου εχει το S6 Κι' εγω προσφατως πηρα το S7 , ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΟ ΣΥΣΚΕΥΕΣ.εγω το πηρα για προσωπικο τηλ διοτι χρησιμοποιω το ALPHA για επαγγελματικο. Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Είχε η γυναίκα μου το άλφα, τώρα έχει αλλάξει συσκευή και έχει μείνει σε συρτάρι με καινούρια μπαταρία από τη Samsung.

Σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω για λίγο γιατί το S8 plus παρά είναι ευαίσθητο για τις κακουχίες του καλοκαιριού.

Και επειδή το άλφα έχει καλή κάμερα, οθόνη, και είναι πανάλαφρο και μανιτζέβελο .

Το θέμα είναι ότι το κουμπί του multitasking δεν πατιέται πάντα, δλδ δεν ακούει όταν το πατάω.

Πρόχειρη λύση είναι το app recent apps που κάνω δουλειά αλλά να ρωτήσω το έχει κι άλλος αυτό το θέμα??

Γιατί κάπου το είχε πάρει το μάτι μου πιο παλιά εδώ.

Επίσης σκέφτομαι να του φλασάρω ελληνική ρομ, έχει γερμανική τώρα απ τη μάνα του, άλλα δε ξέρω τι κατά πόσο θα βοηθήσει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

θέλω την γνώμη σας

Είμαι με την συγκεκριμένη συσκευή και με kitkat 4.4.4 από τότε που το πήρα

Αξίζει να του περάσω lollipop και ποια χώρας είναι πιο καλή?

Γνωρίζω ότι η lollipop χρειάζεται περισσότερη μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με btu και παει αψογα οπως την πρωτη ημερα φυσικα οταν το πηρα φορουσε απο την μαμα του loli btu, ωστοσο εχω ακουσει και πολλα καλα λογια για την EUR ΤΗΝ UNBRANDED την ελληνικη.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω με btu και παει αψογα οπως την πρωτη ημερα φυσικα οταν το πηρα φορουσε απο την μαμα του loli btu, ωστοσο εχω ακουσει και πολλα καλα λογια για την EUR ΤΗΝ UNBRANDED την ελληνικη.

Σας δουλεύει πάντα το αριστερό κάτω κουμπί του multitasking?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ δουλευει κανονικα το μονο που εχω αλλαξει πριν 15 ημερες ειναι η μπαταρια κανενα προβλημα οπως την πρωτη ημερα.αλλωστε παιδια εγω το αγορασα περσι τον απριλιο εχω εγγυηση μεχρι τον απριλιο του 18.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...