Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως μπορω να απενεργοποιησω την ειδοποιηση ενημερωσης σε loli?

γιατι μου πεταει συνεχεια παραθυρο εγκαταστασης?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος να μου κάνει port τα έξης apps:camera,music player, gallery, photo editor? Γιατί άλλαξα Rom και τα καινούρια δεν με βολεύουν καθόλου.. Ευχαριστώ εκ των προτερων Edited by gregkoutsikos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχετε να προτείνετε καμία αξιόπιστη και χωρίς προβλήματα custom rom γιατί είμαι ακόμα με kitkat?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας υπάρχει πουθενά αυτό το κόσμημα καινούργιο? Από το ebay έχει ρίσκο η αγορά του?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας υπάρχει πουθενά αυτό το κόσμημα καινούργιο? Από το ebay έχει ρίσκο η αγορά του?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανε τηλεφωνα σε σκρουτζομαγαζα δεν σημαινει οτι επειδη δεν το βγαζουν πλεον στο site δεν εχουν υπολοιπα.Απο το ebay η αγορα δεν ειναι ρισκο οταν βεβαιωθεις οτι ο πωλητης ειναι ΟΚ. ειδαλως προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Λες?Με ποια λογικη να το εχει αποθεμα και να μην το πουλαει?Θα το ψαξω παντως...

 

Με την λογικη οτι η σελιδα στο SKROUTZ στοιχιζει.....και χρεωνεται ανα κωδικο προιοντος....

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Εχει να προτείνει κανεις καμια καλη custom rom για το alpha; Ναχει δηλαδη διαρκεια μπαταριας σαν του κιτκατ κ καλυτερη αποδοση χωρις bugs οσω κ να ψαχνω στο xda οι περισσότερες ειναι σε beta.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά έχω εδώ και 1μισή χρόνο το άλφα στα χέρια μου...ομολογώ πως το κινητό είναι πολύ καλό και ακόμα και τώρα δεν το έχω μετανιώσει...στο θέμα μας όμως, θα ήθελα να κάνω κάνα δυο ερωτήσεις για το τηλέφωνο... το είχα φορτώσει με ένα κάρο εφαρμογές και παιχνίδια και ήταν κομπλέ μπορώ να πω μόλις κατέβασα το clean Master και cm security ναι μεν εξοικονόμησα πολύ χώρο από τα αρχεία που διέγραψε αλλά παρατήρησα ότι το κινητό κολλούσε και με τον καιρό άρχισε να κολλάει υπερβολικά σε σημείο που μόνο με επανεκκίνηση λειτουργούσε και όλο αυτό σίγουρα μια φορά την μέρα. Μετά από ένα μήνα τα έσβησα και έστρωσε το κινητό και δουλεύει κανονικά...σκέφτηκα για φόρματ αλλά φίλος μου είπε ότι αφού δεν έχει κάποιο και δουλεύει τώρα δε χρειάζεται...αν το αφήσω χωρίς φόρματ πειράζει? το βλέπω πάει καλά όπως πριν...Επίσης το έδεύτερο θέμα μου, η μπαταρία με φουλ χρήση πόσο περίπου κρατάει? φβ βίντεο και τέτοια εννοώ..υπ όψιν ότι το έχω μόνιμα ενεργοποίημενη την εξοικονόμηση ενέργειας...Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ και ευχαριστώ για όσους ασχοληθούν με το θέμα μου!!! Edited by kostasQuattro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω εδώ και 1μισή χρόνο το άλφα στα χέρια μου...ομολογώ πως το κινητό είναι πολύ καλό και ακόμα και τώρα δεν το έχω μετανιώσει...στο θέμα μας όμως, θα ήθελα να κάνω κάνα δυο ερωτήσεις για το τηλέφωνο... το είχα φορτώσει με ένα κάρο εφαρμογές και παιχνίδια και ήταν κομπλέ μπορώ να πω μόλις κατέβασα το clean Master και cm security ναι μεν εξοικονόμησα πολύ χώρο από τα αρχεία που διέγραψε αλλά παρατήρησα ότι το κινητό κολλούσε και με τον καιρό άρχισε να κολλάει υπερβολικά σε σημείο που μόνο με επανεκκίνηση λειτουργούσε και όλο αυτό σίγουρα μια φορά την μέρα. Μετά από ένα μήνα τα έσβησα και έστρωσε το κινητό και δουλεύει κανονικά...σκέφτηκα για φόρματ αλλά φίλος μου είπε ότι αφού δεν έχει κάποιο και δουλεύει τώρα δε χρειάζεται...αν το αφήσω χωρίς φόρματ πειράζει? το βλέπω πάει καλά όπως πριν...Επίσης το έδεύτερο θέμα μου, η μπαταρία με φουλ χρήση πόσο περίπου κρατάει? φβ βίντεο και τέτοια εννοώ..υπ όψιν ότι το έχω μόνιμα ενεργοποίημενη την εξοικονόμηση ενέργειας...Συγγνώμη για το μεγάλο ποστ και ευχαριστώ για όσους ασχοληθούν με το θέμα μου!!!

Αφού τώρα λειτουργεί καλά, μη του κάνεις τίποτα. Αν ξανά αρχίσει τα κολλήματα, τότε κάντου φορμάτ.

Η μπαταρία με βαριά χρήση κρατάει περίπου μία μέρα και λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τώρα λειτουργεί καλά, μη του κάνεις τίποτα. Αν ξανά αρχίσει τα κολλήματα, τότε κάντου φορμάτ.

Η μπαταρία με βαριά χρήση κρατάει περίπου μία μέρα και λιγότερο.

δηλαδή να μην ανησυχώ γι κάτι ε? είναι όντως βαριές αυτές οι 2 εφαρμογές και κολλούσε δηλαδή? Επίσης για την μπαταρία όντως βγάζει λιγότερο από μέσα με φβ ίντερνετ βίντεο και κάποιες ώρες με 4g

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή να μην ανησυχώ γι κάτι ε? είναι όντως βαριές αυτές οι 2 εφαρμογές και κολλούσε δηλαδή? Επίσης για την μπαταρία όντως βγάζει λιγότερο από μέσα με φβ ίντερνετ βίντεο και κάποιες ώρες με 4g

Όχι να μην ανησυχείς και όλα όσα λες, φυσιολογικά ακούγονται για αυτή τη συσκευή. Το μόνο μελανό της σημείο είναι η << μικρή >> μπαταρία που οι χρόνοι της σε βαριά χρήση δεν είναι μεγάλοι.

Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό. Το είχα 1,5 χρόνο σε συνεχή λειτουργεία και τώρα ως εφεδρικό , αφού το μόνο που στάθηκε για μένα ικανό να το αντικαταστήσει είναι το S7 edge. Οπότε το γνωρίζω καλά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,προσφατα αλλαξα σε resurrection remix rom εχωντας twrp custom recovery..Χθες ξαφνικα αρχισαν καποιες εφαρμογες να σταματαν και εκανα επανεκκινηση..Και απο τοτε το τηλεφωνο κολλησε σε bootloop...Δοκιμασα να κανω clear cache/dalvik cache αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι...Πως μπορω να το φτιαξω?Επισης αν δεν μπορω υπαρχει τροπος να σωσω επαφες/μηνυματα και αρχεια?Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην ανησυχείς και όλα όσα λες, φυσιολογικά ακούγονται για αυτή τη συσκευή. Το μόνο μελανό της σημείο είναι η << μικρή >> μπαταρία που οι χρόνοι της σε βαριά χρήση δεν είναι μεγάλοι.

Κατά τα άλλα είναι εξαιρετικό. Το είχα 1,5 χρόνο σε συνεχή λειτουργεία και τώρα ως εφεδρικό , αφού το μόνο που στάθηκε για μένα ικανό να το αντικαταστήσει είναι το S7 edge. Οπότε το γνωρίζω καλά.

 

Ωραία χαίρομαι πολύ γιατί είναι όλα τα λεφτά το κινητό και 1μισή χρόνο τώρα είναι πολύ καλό....Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,προσφατα αλλαξα σε resurrection remix rom εχωντας twrp custom recovery..Χθες ξαφνικα αρχισαν καποιες εφαρμογες να σταματαν και εκανα επανεκκινηση..Και απο τοτε το τηλεφωνο κολλησε σε bootloop...Δοκιμασα να κανω clear cache/dalvik cache αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι...Πως μπορω να το φτιαξω?Επισης αν δεν μπορω υπαρχει τροπος να σωσω επαφες/μηνυματα και αρχεια?Ευχαριστω εκ των προτερων

Τι την θες την resurrection? δοκιμασε να ξαναβαλεις την μαμισια και αν δεν το κανει τοτε ειναι θεμα rom.Πως εισαι σιγουρος οτι με την αλλαγη της ρομ που εκανες δεν εχουν χαθει τα αρχεια σου;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,προσφατα αλλαξα σε resurrection remix rom εχωντας twrp custom recovery..Χθες ξαφνικα αρχισαν καποιες εφαρμογες να σταματαν και εκανα επανεκκινηση..Και απο τοτε το τηλεφωνο κολλησε σε bootloop...Δοκιμασα να κανω clear cache/dalvik cache αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι...Πως μπορω να το φτιαξω?Επισης αν δεν μπορω υπαρχει τροπος να σωσω επαφες/μηνυματα και αρχεια?Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Δοκίμασε να περάσεις ξανά την resurrection από πάνω και δώσε του λίγο χρόνο στην πρώτη επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

και μια και ανεφερε ο Leonid 111 για την μικρη μπαταρια αυτη η blue star που πουλαει το e-shop κανει δουλεια σαν 2200Ah που λεει; την εχει δοκιμασει κανενας απο εδω μεσα ; καποιοι σε προηγουμενα ποστ λεγανε οτι θα την δοκιμαζανε.και δευτερον ξερει κανενας αν πουλιουνται ακομη τo extended kit; το διαθετει τουλαχιστον η samsung;
Link to comment
Share on other sites

και μια και ανεφερε ο Leonid 111 για την μικρη μπαταρια αυτη η blue star που πουλαει το e-shop κανει δουλεια σαν 2200Ah που λεει; την εχει δοκιμασει κανενας απο εδω μεσα ; καποιοι σε προηγουμενα ποστ λεγανε οτι θα την δοκιμαζανε.και δευτερον ξερει κανενας αν πουλιουνται ακομη τo extended kit; το διαθετει τουλαχιστον η samsung;

Εγώ στη θέση σου θα έπαιρνα άλλη μία αυθεντική σαν αυτή που φοράει και θα ήμουν αν χρειαζόμουν άψογος από ενέργεια. Έτσι ούτε την αίσθηση του κινητού δε θα χαλούσα και ούτε χώρο και βάρος έχει η αυθεντική του μπαταρία, ακόμα και σε μια θήκη πορτοφολιού χωρά!

Link to comment
Share on other sites

Η διπλη μπαταρια εχει το μειονεκτημα του ανοιγε κλεινε την συσκευη, δηλ μια για να την αντικαταστησεις και αλλες δυο για τις φορτισεις, και αυτη η 2200 blue star δειχνει ιδιο μεγεθος με την απλη δεν δεινει ουτε καπακι extra, τωρα το ποσο ειναι πραγματικα 2200 δεν ξερω κινεζια δειχνει και μπορει να ειναι απλα μια ετικετα σαμπως την μετρησε ποτε κανενας;

Παντως το σωστο ειναι αυτο που λες μια μαμισια για ασφαλεια, μια και το κινητο μου παει σφαιρα.

ΥΓ. το παρων θεμα ειναι το μονο εκτος του s2 που οι χρηστες της εν λογω συσκευης ειναι χαρουμενοι και απροβληματιστοι εκτος του θεματος της μικρης μπαταριας.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και λίγες μέρες το άλφα της γυναίκας μου έχει νέα μπαταρία.

Γνήσια σάμσουνγκ απ την smartec.

Άψογη εξυπηρέτηση 17.5€ κόστος συν 6 τα μεταφορικά για Εύβοια.

Η μαμά σάμσουνγκ μου είχε προτείνει άλλο κατάστημα που μου ζήτησαν 49 ευρώ και να το στείλω να την αλλάξουν(+10€ και τα μεταφορικά)

Όταν τους είπα να μου τη στείλουν και θα την αλλάξω εγώ καθώς είναι αφαιρούμενη μου είπαν δε γίνετε καθώς δεν μπορούν να στείλουν μόνο να τους στείλω το κινητό ή να πάω από εκεί.

Απλά τραγικοί.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες το άλφα της γυναίκας μου έχει νέα μπαταρία.

Γνήσια σάμσουνγκ απ την smartec.

Άψογη εξυπηρέτηση 17.5€ κόστος συν 6 τα μεταφορικά για Εύβοια.

Η μαμά σάμσουνγκ μου είχε προτείνει άλλο κατάστημα που μου ζήτησαν 49 ευρώ και να το στείλω να την αλλάξουν(+10€ και τα μεταφορικά)

Όταν τους είπα να μου τη στείλουν και θα την αλλάξω εγώ καθώς είναι αφαιρούμενη μου είπαν δε γίνετε καθώς δεν μπορούν να στείλουν μόνο να τους στείλω το κινητό ή να πάω από εκεί.

Απλά τραγικοί.....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω πηρα για της κορης το αλφα (εχει και η γυναικα μου αλφα 2 χρονια σχεδον αλλα απο σεπτεμβριο λογω δουλειας το φορτιζει καθε μερα και η μπαταρια σκυλι την βγαζει την μερα ) 17 ευρω με μεταφορικα απο αμαζον οριτζιναλ. δεν εβρισκα εδω πριν κανενα διμηνο που την ηθελα ειχε ελλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Eμενα παρ'ολο που η μπαταρια μου βγαζει την ημερα και μερικες φορες ισως και παραπανω λογω λιγοτερης χρησης εχω να σημειωσω τα εξης:απο την αρχη συνεβαινε το εξης παραδοξο οταν εβαζα το κινητο για φορτιση και εφτανε στο 71% εκανε ενα αναμα η οθονη και εσβηνε (δεδομενου οτι το φορτιζα κλειστο)....περασε καιρος σχεδον ενας χρονος απο τοτε που το πηρα και ειπα να αγορασω μια καινουρια μπαταρια παλι μανισια και να δω τι διαφορα θα εχει με την παλια. αλλα προς εκπληξη μου και παλι στην πρωτη κιολας φορτιση αναψε η οθονη στο 71% φανταζεται κανεις τι φασουλι ειναι παλι αυτο;;
Link to comment
Share on other sites

Eμενα παρ'ολο που η μπαταρια μου βγαζει την ημερα και μερικες φορες ισως και παραπανω λογω λιγοτερης χρησης εχω να σημειωσω τα εξης:απο την αρχη συνεβαινε το εξης παραδοξο οταν εβαζα το κινητο για φορτιση και εφτανε στο 71% εκανε ενα αναμα η οθονη και εσβηνε (δεδομενου οτι το φορτιζα κλειστο)....περασε καιρος σχεδον ενας χρονος απο τοτε που το πηρα και ειπα να αγορασω μια καινουρια μπαταρια παλι μανισια και να δω τι διαφορα θα εχει με την παλια. αλλα προς εκπληξη μου και παλι στην πρωτη κιολας φορτιση αναψε η οθονη στο 71% φανταζεται κανεις τι φασουλι ειναι παλι αυτο;;

 

Αυτο που λες ,εμενα μου το εκανε 2-3 φορες τον τελευταιο καιρο. Δεν το ειχε κανει ποτε αλλοτε απο τοτε που εχω το κινητο.

Εβγαλα το φορτιστή μερικες φορες και τον ξαναεβαλα και μετα συνεχισε να φορτιζει κανονικα.

Δεν ξερω για ποιο λογο το εκανε . Τις τελευταιες μερες δεν μου το εχει ξανακανει. Η δικια μου μπαταρια ειναι πολυ ταλαιπωρημενη. Δεν ξερω αν φταιει η μπαταρια ή κατι αλλο που το κανει αυτο.

Επισης να πω οτι εγω δεν το ειχα απενεργοποιημενο το κινητο οταν το φορτιζα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...