Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια SOS!!!!!! Ξαφνικα εσβησε το alpha μου που το εχω 10 μηνες χωρις κανενα προβλημα και δεν ανοιγει με τιποτα.

Εβγαλα μπαταρια αλλα τιποτα επισης ουτε φορτιζει.... Τι να κανω ???????????

Link to comment
Share on other sites

Πάτα παράλληλα volume up + power button + home button για να μπεις σε recovery. Aφού μπεις κινήσου με τα πλήκτρα του ήχου, διάλεξε reboot system now και πάτα το κεντρικό πλήκτρο. Aν δεν γίνει κάτι τότε μπες ξανά σε recovery και αναγκαστικά διάλεξε wipe data/factory reset ( θα διαγραφούν τα αρχεία σου). Αν πάλι δεν επανέλθει προσπάθησε να περάσεις μια stock rom μέσω Odin.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!!!!!! Ξαφνικα εσβησε το alpha μου που το εχω 10 μηνες χωρις κανενα προβλημα και δεν ανοιγει με τιποτα.

Εβγαλα μπαταρια αλλα τιποτα επισης ουτε φορτιζει.... Τι να κανω ???????????

Αν έχει μείνει εντελώς από μπαταρία, ίσως θέλει λιγο χρόνο να ξεκινήσει να φορτίζει.

Αν το αφήσεις ~15-20 λεπτά και δεν ανοίγει και αν δεν μπαίνει ούτε recovery, τότε service.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα...το πήγα στο service (ο Θεός βοηθός) το κακό είναι ότι δεν είχα πάρει bakcup οπότε αν είναι μητρική ή πλακέτα το πιο πιθανό ειναι να τα χάσω όλα.......
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλά τίποτα...το πήγα στο service (ο Θεός βοηθός) το κακό είναι ότι δεν είχα πάρει bakcup οπότε αν είναι μητρική ή πλακέτα το πιο πιθανό ειναι να τα χάσω όλα.......

 

Τελικά παιδιά στο service μου είπαν αλλαγή πλακέτας... ευτυχώς είμαι εντός εγγύησης οπότε δεν θα πληρώσω κάτι. Απλώς αν δεν κάνω λάθος η αλλαγή πλακέτας στην ουσία είναι αλλαγή όλου του τηλεφώνου, μήπως θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση καλύτερα? γνωρίζετε κάτι για αντίστοιχη περίπτωση?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά στο service μου είπαν αλλαγή πλακέτας... ευτυχώς είμαι εντός εγγύησης οπότε δεν θα πληρώσω κάτι. Απλώς αν δεν κάνω λάθος η αλλαγή πλακέτας στην ουσία είναι αλλαγή όλου του τηλεφώνου, μήπως θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση καλύτερα? γνωρίζετε κάτι για αντίστοιχη περίπτωση?

 

Παραμένει το κέλυφος, η οθόνη, η μπαταρία. Είναι, ας πούμε, το μισό τηλέφωνο.

Δύσκολα να στο αλλάξουν με νέα συσκευή. Αυτό γίνεται μόνο όταν το κόστος (για αυτούς) της επισκευής είναι μεγαλύτερο από το κόστος νέας συσκευής (σε πολύ φτηνές).

Μόνο αν είναι DOA, μπορείς να πετύχεις αλλαγή, αλλά δεν είναι η δική σου περίπτωση.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πια rom κιτκατ να βαλω?Η κανονικη του ηταν η ιταλικη.Εβαλα lolllipop αλλα δεν πολυ μου αρεσε.Επισης αφου θα την φλασαρω μεσω odin υπαρχει περιπτωση να γραψει ο knox?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το alpha εχει τηλεχειριστηριο για tv?

Μπορείς όμως να κατεβάσεις όποιο θες. Εγώ ας πούμε έχω κατεβάσει το TV side view

Link to comment
Share on other sites

και δουλευει? εχει θυρα με υπερυθρες?

Όχι δεν έχει υπέρυθρες, αν εννοούσες αυτό. Με WiFi όμως ( στο ίδιο ruter τηλεόραση και τηλέφωνο ) είναι άψογο, αν αυτή η λύση σε εξυπηρερτεί.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει υπέρυθρες, αν εννοούσες αυτό. Με WiFi όμως ( στο ίδιο ruter τηλεόραση και τηλέφωνο ) είναι άψογο, αν αυτή η λύση σε εξυπηρερτεί.

 

αμα ειχα smart tv αλλα δυστυχως,,,,:(

Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας! μολις διαπιστωσα οτι το τζαμακι τις καμερας ειναι ραγισμενο...το βλεπεις και το καταλαβαινεις με το νυχι...δοκιμαζω καμερα και οι φωτος εχουν πολυ εντονη διαχυση φωτος...θαμπαδα...ρωτησα σ ενα μαγαζι και μου ειπε μονο στην samsung και δεν αλλαζει μονο το ταζαμακι αλλα ολο το απο μεαα και κανει 35-40 ευρω....ετσι ειναι?βεβαια θα παω και στην samsung αλλα θελω και μια γνωμη απο σας,,,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια τα φωτα σας! μολις διαπιστωσα οτι το τζαμακι τις καμερας ειναι ραγισμενο...το βλεπεις και το καταλαβαινεις με το νυχι...δοκιμαζω καμερα και οι φωτος εχουν πολυ εντονη διαχυση φωτος...θαμπαδα...ρωτησα σ ενα μαγαζι και μου ειπε μονο στην samsung και δεν αλλαζει μονο το ταζαμακι αλλα ολο το απο μεαα και κανει 35-40 ευρω....ετσι ειναι?βεβαια θα παω και στην samsung αλλα θελω και μια γνωμη απο σας,,,ευχαριστω

 

καλά σου είπαν... δες και εδω

https://store.fixmobile.gr/el/proion/piso-kamera-gia-samsung-galaxy-alpha-sm-g850f

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Στα καλά καθούμενα το κινητό αρχίζει να καίει φτάνει τους 55 βαθμούς Κελσίου στον επεξεργαστή και ρουφάει την μπαταρία. Με επανεκκίνηση στρώνει πάλι. Τι μπορεί να είναι; συμβαίνει σε κανέναν αλλο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την βοήθεια σας. Στα καλά καθούμενα το κινητό αρχίζει να καίει φτάνει τους 55 βαθμούς Κελσίου στον επεξεργαστή και ρουφάει την μπαταρία. Με επανεκκίνηση στρώνει πάλι. Τι μπορεί να είναι; συμβαίνει σε κανέναν αλλο;

Καποια εφαρμογη σου δημιουργει το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Mεσω οta περασα την lollipop και τελικα αποφασησα να γυρισω σε kitkat με odin.Oλα καλα λοιπον και αφου την περασα ειπα να δοκιμασω την ελληνικη kitkat,αφου το κινητο ειχε κανονικα την ιταλικη rom.Aφου κανω ολα τα βηματα στο odin και δεν μου βγαζει καποιο σφαλμα ,μολις κανει restart το κινητο,ειναι σαν να μην εχει περασετει αλλη ρομ,δηλ το κινητο ειναι οπως πριν με ολες τις εφαρμογες που ειχα
Link to comment
Share on other sites

Mεσω οta περασα την lollipop και τελικα αποφασησα να γυρισω σε kitkat με odin.Oλα καλα λοιπον και αφου την περασα ειπα να δοκιμασω την ελληνικη kitkat,αφου το κινητο ειχε κανονικα την ιταλικη rom.Aφου κανω ολα τα βηματα στο odin και δεν μου βγαζει καποιο σφαλμα ,μολις κανει restart το κινητο,ειναι σαν να μην εχει περασετει αλλη ρομ,δηλ το κινητο ειναι οπως πριν με ολες τις εφαρμογες που ειχα

 

 

Τειλκα εγινε αφου πρωτα εκανα factory reset ,την ξαναπερασα και ολα οκ τωρα...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα επρεπε να γραψει οπως και δεν εγραψε..αλλα επειδη ακουστηκαν γραψιματα του knox ακομη και με κατεβασμα εφαρμογων γι'αυτο ρωτησα.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρω την είδηση ότι το Alpha θα πάρει 6.0 Μarshmallow την περίοδο Απριλίου-Ιουνίου 2016 :

http://www.lawyerherald.com/articles/26467/20160112/t-bell-mobile-confirmed-roll-out-android-6-0-marshmallow.htm

 

Άντε καλά νέα για όσους πωρώνεστε με αναβαθμίσεις :) Εγώ σταθερά με Kitkat και είμαι μια χαρά. Θα δοκιμάσω βέβαια την 6.0 όταν έρθει όπως δοκίμασα την 5.0.2.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...