Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς πρόταση για θήκη. Παρόλο που δεν σου κάνει καρδιά να το βάλεις σε θήκη.

Άσχετο μπαταρία με μέτρια για εμένα χρήση στο 52% 2μέρες 16 ώρες..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυο πράγματα με κρατάνε μακριά απο την συσκευή.

Απαράδεκτο να μην εχουν δώσει ακόμα lollipop.

Περί μπαταρίας το δεύτερο.

Αν υπάρχει κάποιος πρώην κάτοχος s4 θα ήθελα να μου πει ποσο καλύτερη ειναι η μπαταρια του alpha.

Η τιμή του κινητού ειναι όντως χώμα και η προσφορά του Γερμανού πολυ καλή.

 

αν εχεις το 9506 θα σου πω οτι με τον ιδιο ρυθμο την καταπινουν την μπαταρια,με την διαφορα οτι εδω εχεις octa κι οχι snap800.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το εχω ρουταρει μετα τον ενα μηνα εξαλλου χρησιμοποιω εφαρμογες που με εξυπηρετουν και απαιτουν ροοτ δεν με ενδιαφερει η εγγυηση και αυτο γιατι οσα κινητα ειχα μεχρι τωρα δεν εχουν παθει τιποτε απο αυτα που καλυπτει η εγγυηση συνηθως αλλα συμβαινουν τωρα αν τυχει γκαντεμια ....:X.

το κινητο το εχω περιπου 4 μηνες περιττο να πω οτι απο τοτε που πεταξα την σαβουρα της σαμσουνγκ ακομα και η αυτονομια του εχει μεγαλωσει.

 

εχει γραψει ο knox?

με τον Exynos ειναι η με τον Snapdragon?

Link to comment
Share on other sites

εχει γραψει ο knox?

με τον Exynos ειναι η με τον Snapdragon?

Δεν υπαρχει galaxy alpha με snapdragon,τουλαχιστον οχι Ευρωπαικο και ναι εγραψε ο knox.

 

Κι εγω ειχα γραψει οτι σε ολα ειναι καλυτερο το αλφα απο το S4 i9505.Σε ολα εκτος απο την οθονη.Μερα δεν μπορουσα να βγαλω στο S4 απο την ωρα που πηρε κιτ κατ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει galaxy alpha με snapdragon,τουλαχιστον οχι Ευρωπαικο και ναι εγραψε ο knox.

 

Κι εγω ειχα γραψει οτι σε ολα ειναι καλυτερο το αλφα απο το S4 i9505.Σε ολα εκτος απο την οθονη.Μερα δεν μπορουσα να βγαλω στο S4 απο την ωρα που πηρε κιτ κατ.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση απλά ρωτώ γιατί κάπου πήρε το μάτι μου ότι σε κάποιους δεν έχει γράψει ο Knox με exynos

Link to comment
Share on other sites

 

πραγματικά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι το αλφα έχει ήδη μπει σε δεύτερη μοίρα στο πλάνο της samsung από θέμα αναβαθμίσεων. όσο καλό είναι το οτι θα δώσει στο Νote II τόσο τραγικό είναι ο προγραμματισμός για το alpha που φαίνεται να είναι ήδη πίσω σε σχέση με το Α5 και Α3.

Φαίνεται σαν πειραματική συσκευή και σε καμία περίπτωση ναυαρχίδα (όπως άλλωστε είχε τιμολογηθεί) που ήθελε να ανταγωνιστεί το Iphone6

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον την ξέγραψαν γρήγορα γρήγορα τη συσκευή. Ήδη από εχθές δε τη βλέπω στην πρόσοψη του Public και έχουν μείνει τα A3,A5.

Bάλε και την προσφορά του Γερμανού, ξεστοκάρεται τάχιστα το κινητό.

 

Και από ότι φαίνεται όταν και εφόσον πάρει το 5.0, δε θα έχει το νέο Touchwiz εφόσον το βάζουν στο ίδιο χρονικό παράθυρο με το Note2.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παρει το ανανεωμενο tw.

ωστοσο δεν θεωρω οτι η samsung το εχει ξεγραμμενο.ετσι κι αλλιως μονο s5 και Note 4 παιρνουν προς το παρον την αναβαθμιση.και το Note 4 καθυστερημενα κι αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παρει το ανανεωμενο tw.

ωστοσο δεν θεωρω οτι η samsung το εχει ξεγραμμενο.ετσι κι αλλιως μονο s5 και Note 4 παιρνουν προς το παρον την αναβαθμιση.και το Note 4 καθυστερημενα κι αυτο.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παρει το ανανεωμενο tw.

ωστοσο δεν θεωρω οτι η samsung το εχει ξεγραμμενο.ετσι κι αλλιως μονο s5 και Note 4 παιρνουν προς το παρον την αναβαθμιση.και το Note 4 καθυστερημενα κι αυτο.

 

Tαξιδιώτη τελικά το πήρες ; Γράψε κανά μίνι ρίβιου από τα δικά σου :)

 

Το τσίμπησα και εγώ. Ασημί. Παρασκευή ή Σάββατο θα το έχω στα χέρια μου.

Ελπίζω να μην απογοητευθώ μετά από 8 μήνες iPhone

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα το έχω και εγώ για τη γυναίκα αλλά θα το περιποιηθώ λίγο πρώτα. Έχω και το S5 και παραλαμβάνω ξανά το note 4 αύριο και αυτό οπότε μία χαρά :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ειμαι σχεδον σιγουρος οτι θα παρει το ανανεωμενο tw.

ωστοσο δεν θεωρω οτι η samsung το εχει ξεγραμμενο.ετσι κι αλλιως μονο s5 και Note 4 παιρνουν προς το παρον την αναβαθμιση.και το Note 4 καθυστερημενα κι αυτο.

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου... η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη απο το νομο για ολα τα κινητα της να παρεχει τεχνικη υποστιρηξη λογισμικου για τουλαχιστον 18 μηνες οποτε οσα ακουγονται ειναι αστεια.

Και βεβαια εγραψε ο knox τον οποιο απεγκατεστησα μετα το root.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου... η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη απο το νομο για ολα τα κινητα της να παρεχει τεχνικη υποστιρηξη λογισμικου για τουλαχιστον 18 μηνες οποτε οσα ακουγονται ειναι αστεια.

Και βεβαια εγραψε ο knox τον οποιο απεγκατεστησα μετα το root.

 

O KNOX counter, αυτός που ουσιαστικά είναι υπεύθευνος για την απώλεια της εγγύησης, δεν απεγκαθίσταται.

Link to comment
Share on other sites

O KNOX counter, αυτός που ουσιαστικά είναι υπεύθευνος για την απώλεια της εγγύησης, δεν απεγκαθίσταται.

ενοειτε απλα την εφαρμογη ενοω...:)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου... η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη απο το νομο για ολα τα κινητα της να παρεχει τεχνικη υποστιρηξη λογισμικου για τουλαχιστον 18 μηνες οποτε οσα ακουγονται ειναι αστεια.

Και βεβαια εγραψε ο knox τον οποιο απεγκατεστησα μετα το root.

 

Δεν υπάρχει κανένας νόμος για να δώσει αναβαθμίσεις για 18 μήνες. Η εγγύηση καλής λειτουργίας για 24 μήνες μπορεί να λειτουργήσει και με το υπάρχον λογισμικό.

Πάντως αναβάθμιση η συσκευή θα πάρει.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένας νόμος για να δώσει αναβαθμίσεις για 18 μήνες. Η εγγύηση καλής λειτουργίας για 24 μήνες μπορεί να λειτουργήσει και με το υπάρχον λογισμικό.

Πάντως αναβάθμιση η συσκευή θα πάρει.:)

Κανεις λαθος φιλε μου σαφως και υπαρχει υποχρεωση υποστηριξης απο την Google σε συνεργασια με καθε εταιρεια κινητων φυσικα οχι νομος της Ελλαδας.

Edited by zorbas100
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα μαζι σου... η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη απο το νομο για ολα τα κινητα της να παρεχει τεχνικη υποστιρηξη λογισμικου για τουλαχιστον 18 μηνες οποτε οσα ακουγονται ειναι αστεια.

Και βεβαια εγραψε ο knox τον οποιο απεγκατεστησα μετα το root.

 

Πάντως το galaxy S3 mini μου, δεν πήρε παρά μόνο δύο μικροαναβαθμίσεις-διορθώσεις.... Με την 4.1.2 ξεκίνησε, με την 4.1.2 έμεινε.... Δεν είμαι λοιπόν σίγουρος για την "υποχρέωση" της εταιρίας για αναβαθμίσεις.... Μάλλον λειτουργεί ανάποδα! Δεν έχει καμμιά υποχρέωση με το πέρας των 18 μηνών...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!κατοχος πλεον του μεταλικου γαλαξια!θα ηθελα να ρωτησω αν περασω official unbranded rom με το προγραμμα odin (επειδη μου ηρθε το κινητο με rom vodafone γερμανιας) θα χασω την εγγυηση?επισης χρειαζεται να εχω κανει root ή απλα φλασάρω?ευχαριστω προκαταβολικα!

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος φιλε μου σαφως και υπαρχει υποχρεωση υποστηριξης απο την Google σε συνεργασια με καθε εταιρεια κινητων φυσικα οχι νομος της Ελλαδας.

Δεν χρειάζεται να επιμένεις σε ένα λάθος. Ούτε νόμος, ούτε υποχρέωση.

Αυτό που είπε η Google είναι ότι θα υποστηρίζει τα δικά της Nexus για 18 μήνες με αναβαθμίσεις. Μη μπερδεύεσαι.

Βγαίνουμε off topic.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!κατοχος πλεον του μεταλικου γαλαξια!θα ηθελα να ρωτησω αν περασω official unbranded rom με το προγραμμα odin (επειδη μου ηρθε το κινητο με rom vodafone γερμανιας) θα χασω την εγγυηση?επισης χρειαζεται να εχω κανει root ή απλα φλασάρω?ευχαριστω προκαταβολικα!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Link to comment
Share on other sites

εχει επιχειρήσει κανεις να περασει εργοστασιακα στο κινητο μεσω odin μια official rom?παρατηρησε μεταβολη του knox?

visit my photostream

Vaggelis Skoulaxenos

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάρει το ανανεωμένο Touchwiz.

 

Γενικά οι εταιρίες δεν περνάνε όλα τα χαρακτηριστικά στα πιο παλιά κινητά....

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι εταιρίες δεν περνάνε όλα τα χαρακτηριστικά στα πιο παλιά κινητά....

 

To ξέρω αλλά το Σεπτέμβριο παρουσιάστηκε, είναι παλιό ; :kill: Λογική

 

H ερώτηση είναι: υποστηρίζει 4G+ ;

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...