Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το χει η δικια μου ρε και το τεσταρω.Την αλλη Παρασκευη θα παρω το δικο της το μαυρο για να παρει εκεινη το χρυσο.

Σωστός άντε τα τα λέμε εδώ απο βδομάδα:)

 

Έχει κόψει κάποιος την micro sim card σε nano sim με επιτυχία; Η πρέπει να περιμένω την τρίτη για να πάρω καινούρια;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει κόψει κάποιος την micro sim card σε nano sim με επιτυχία; Η πρέπει να περιμένω την τρίτη για να πάρω καινούρια;
Γνώμη μου,πάρε καινούρια να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Link to comment
Share on other sites

το 4G πως εμφανιζεται στο alpha; αν και μενω σε περιοχη που εχει 4G δεν το εχω δει ποτε στην ενδειξη του σηματος. αντιθετως μου δειχνει το Η+ και στις ρυθμισεις εχω ενεργοποιημενο το LTE. τι ακριβως συμβαινει;
Link to comment
Share on other sites

το 4G πως εμφανιζεται στο alpha; αν και μενω σε περιοχη που εχει 4G δεν το εχω δει ποτε στην ενδειξη του σηματος. αντιθετως μου δειχνει το Η+ και στις ρυθμισεις εχω ενεργοποιημενο το LTE. τι ακριβως συμβαινει;

 

Εχεις παρει τον παροχο σου να στο ενεργοποιησει;Συνηθως ενα μηνυμα στελνεις.

Αν εχεις wind δεν εχει 4G.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

το 4G πως εμφανιζεται στο alpha; αν και μενω σε περιοχη που εχει 4G δεν το εχω δει ποτε στην ενδειξη του σηματος. αντιθετως μου δειχνει το Η+ και στις ρυθμισεις εχω ενεργοποιημενο το LTE. τι ακριβως συμβαινει;

 

Αν δεν είχες ποτέ 4G σε κανένα κινητό, πάρε τηλέφωνο την Εξυπηρετηση Πελατών και ζήτα να στο ενεργοποιήσουν (σε Vodafone, Cosmote). Αν έχεις Wind φυσικά δεν θα δεις 4G. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις παρει τον παροχο σου να στο ενεργοποιησει;Συνηθως ενα μηνυμα στελνεις.

Αν εχεις wind δεν εχει 4G.

 

Αν δεν είχες ποτέ 4G σε κανένα κινητό, πάρε τηλέφωνο την Εξυπηρετηση Πελατών και ζήτα να στο ενεργοποιήσουν (σε Vodafone, Cosmote). Αν έχεις Wind φυσικά δεν θα δεις 4G. :lol:

 

ευχαριστω παιδια δεν το ηξερα. πηρα cosmote και ολα οκ! η χρεωση 0,19 ευρω ανα κληση υπηρχε παντα η ειναι προσφατο νταβατζιληκι;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια δεν το ηξερα. πηρα cosmote και ολα οκ! η χρεωση 0,19 ευρω ανα κληση υπηρχε παντα η ειναι προσφατο νταβατζιληκι;;

Υπήρχε, δεν είναι πρόσφατο....

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω κατι για να μου φυγει η περιεργεια.

Το heart rate sensor οντως δινει αποτελεσματα η απλα ειναι διακοσμητικο και βγαζει οτι θελει;

 

Μου κανει εντυπωση πως ενα led μπορει να μετραει τους καρδιακους παλμους.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτησω κατι για να μου φυγει η περιεργεια.

Το heart rate sensor οντως δινει αποτελεσματα η απλα ειναι διακοσμητικο και βγαζει οτι θελει;

 

Μου κανει εντυπωση πως ενα led μπορει να μετραει τους καρδιακους παλμους.

 

φιλε μου εχω και ενα πιεσομετρο omron....οντως πεφτει μεσα το κινητο συνεχεια....εχτες ειχαμε μαζευτει στο σπιτι κατι φιλους κ τους τρελανα....:cool:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το ALPHA μας ειναι 1 απο 2 συσκευες που υποστηριζουν το νεο 4G+ της Vodafone

Oποιος εχει Vod χωρις να κανει κατι αλλο θα δει μεγαλυτερη ακομα ταχυτητα στα σημεια που υποστηριζεται , στο κοντινο μελον (λεγε με καλοκαιρι) τα σημεια αυτα θα αυξηθουν ακομα περισσοτερο !!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ ευτυχής κάτοχος,πιστεύω αύριο να βάλω και nanosim.Πολλα δεν μπόρεσα να δω από την συσκευή αλλά από ομορφιά δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο τηλέφωνο :) Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καμία θήκη έχει να προτείνει κανένας;

εγω εχω παρει την αυθεντικη flip cover στο χρυσο χρωμα του κινητου...πολυ ευχαριστημενος !!!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το βράδυ ευτυχής κάτοχος,πιστεύω αύριο να βάλω και nanosim.Πολλα δεν μπόρεσα να δω από την συσκευή αλλά από ομορφιά δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο τηλέφωνο :)

Καλοριζικο Βαγγο!

Οντως και για μενα ειναι ενα απο τα πιο ομορφα Αντροιντ που εχουν βγει.

Και παει και σφαιρα!Τι χρωμα το πηρες;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε θα δουμε εμεις οι κατοχοι του Alpha την εκδοση Android 5.0 Lollipop..?

Ξερει κανεις??

το S4 την εχει παρει ηδη και εμεις ακομα!!! :( :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποτε θα δουμε εμεις οι κατοχοι του Alpha την εκδοση Android 5.0 Lollipop..?

Ξερει κανεις??

το S4 την εχει παρει ηδη και εμεις ακομα!!! :( :(

 

για ποιο λόγο θες lollipop? τι πρόβλημα έχεις τώρα που πιστεύεις ότι με lollipop θα λυθεί; ή τι παραπάνω πιστεύεις θα έχεις με lollipop?

Link to comment
Share on other sites

Αν κρινω απο τις αναβαθμισεις σε αλλα κινητα σε λολλιποπ,χειροτερη αυτονομια.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εχω καποιο θεμα απλα ετσι ενημερωτικα ρωτησα...

δλδ υπαρχει θεμαι με την 5.0 εκδοση..? θα ειναι χειροτερα?? τοτε καλα ειμαι και με την 4.4.4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα..Μετα απο αρκετη περιπλανηση και αρκετες συσκευες κατεληξα οτι πανω απο 5 ιντσες δεν ειναι για μενα..ψαχνομουνα αναμεσα σαυτο και στο ζ3 κομπακτ αλλα δεν ξερω τι με κερδισε στο αλφα απλα το θεωρω πιο ομορφο και το χτυπησα..Μετα απο αρκετα χρονια ξαναπηρα samsung και βλεπω πραγματικα μια πολυ ομορφη συσκευη..Ασε που ειναι και μανατζιβελο..:lol:

Μια ερωτηση μονο..Το εξωτερικο ηχειο σας φαινεται οκ?εχω την αισθηση οτι ειναι λιγο αδυναμο..Η γνωμη σας?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα..Μετα απο αρκετη περιπλανηση και αρκετες συσκευες κατεληξα οτι πανω απο 5 ιντσες δεν ειναι για μενα..ψαχνομουνα αναμεσα σαυτο και στο ζ3 κομπακτ αλλα δεν ξερω τι με κερδισε στο αλφα απλα το θεωρω πιο ομορφο και το χτυπησα..Μετα απο αρκετα χρονια ξαναπηρα samsung και βλεπω πραγματικα μια πολυ ομορφη συσκευη..Ασε που ειναι και μανατζιβελο..:lol:

Μια ερωτηση μονο..Το εξωτερικο ηχειο σας φαινεται οκ?εχω την αισθηση οτι ειναι λιγο αδυναμο..Η γνωμη σας?

Προσωπικά μόνο αδύναμο δε θα το έλεγα, το ακριβώς αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον και να ναι αλλα προερχομενος απο το κινητο του αβαταρ μπορει να ειμαι και επηρρεασμενος...Η μονη ενσταση που εχω στην εμφανιση ειναι οτι θα θελα το πανελ να ηταν ολο μαυρο και οχι μονο ττο digitizer και να δινει την αισθηση ενος ενιαου μαυρο μπροστινου μερους...θα ηταν τελειο νομιζω,,και κατι αλλο ..υπαρχουν μπαταριες μεγαλυτερης χωρητικοτητας εγγυμενης λειτουργια που να μπορουμε να βαλουμε σαυτο το κινητο?

Aυτο για παραδειγμα κανει λετε?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-alpha/general/news-alpha-owners-bigger-battery-t2929165

Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον και να ναι αλλα προερχομενος απο το κινητο του αβαταρ μπορει να ειμαι και επηρρεασμενος...Η μονη ενσταση που εχω στην εμφανιση ειναι οτι θα θελα το πανελ να ηταν ολο μαυρο και οχι μονο ττο digitizer και να δινει την αισθηση ενος ενιαου μαυρο μπροστινου μερους...θα ηταν τελειο νομιζω,,και κατι αλλο ..υπαρχουν μπαταριες μεγαλυτερης χωρητικοτητας εγγυμενης λειτουργια που να μπορουμε να βαλουμε σαυτο το κινητο?

Aυτο για παραδειγμα κανει λετε?

http://forum.xda-developers.com/galaxy-alpha/general/news-alpha-owners-bigger-battery-t2929165

 

αφού την βγάζει η samsung για το alpha λες να μην κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Αφού βγήκε επίσημα μπαταρία και καπάκι από τη Samsung λογικά πρέπει να βγουν και αναλογου μεγέθους θήκες. Αναμένουμε.

 

Μπορεις να ανεβασεις καποιες φωτο που να δειχνουν καπως το παχος κατα ποσο αυξανεται?επισης εχω την εντυπωση οτι με το καπακι αυτο της 2500mah στην ουσια εξαλειφεται καπως το καρουμπαλο της καμερας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kκαλημέρα και από εμένα προχθές παρέλαβα την 2500 mh μπαταρία samsung με το πίσω καπάκι .Σχόλια η μπαταρία έχει διαφορά ένα 30-35 +σε διάρκεια , το βάρος συνολικά δεν το καταλαβαίνεις αλλά δεν κουμπώνει η θήκη με το παραθυράκι s cover ούτε το μαμά καπάκι διότι η μπαταρία είναι λίγο πιο παχιά οπότε χρειάζεσαι η σιλικόνης θήκη ή φλιπ .Η αλήθεια είναι ότι με το καπάκι με την δεύτερη μπαταρία δείχνει πιο ωραίο το κινητό και κάθεται και στο χέρι καλύτερα .Όποιος επιθυμεί μεγαλύτερη διάρκεια να το αγοράσει δεν θα το μετανιώσει !τιμη 39.90 από internoμαγαζο

 

Αφού βγήκε επίσημα μπαταρία και καπάκι από τη Samsung λογικά πρέπει να βγουν και αναλογου μεγέθους θήκες. Αναμένουμε.

 

Μπορεις να ανεβασεις καποιες φωτο που να δειχνουν καπως το παχος κατα ποσο αυξανεται?επισης εχω την εντυπωση οτι με το καπακι αυτο της 2500mah στην ουσια εξαλειφεται καπως το καρουμπαλο της καμερας?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ανεβασεις καποιες φωτο που να δειχνουν καπως το παχος κατα ποσο αυξανεται?επισης εχω την εντυπωση οτι με το καπακι αυτο της 2500mah στην ουσια εξαλειφεται καπως το καρουμπαλο της καμερας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Μπορεις να ανεβασεις καποιες φωτο που να δειχνουν καπως το παχος κατα ποσο αυξανεται?επισης εχω την εντυπωση οτι με το καπακι αυτο της 2500mah στην ουσια εξαλειφεται καπως το καρουμπαλο της καμερας?

 

δες μερικές σελίδες πίσω έχουν ανέβει κάποιες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...