Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ απόλυτα αλλά θα προσθέσω επίσης ότι το brand S είναι πιο γνωστό και πιο πιασάρικο στον κόσμο λόγω της ύπαρξής του εδώ και χρόνια οπότε νομίζω ότι παίζει κι αυτό ρόλο στη σύγκριση της πτώσης τιμής. Το Alpha τώρα το μαθαίνει σιγά σιγά ο κόσμος. Όπως και να έχει το πράγμα , αυτό που γίνεται με την τιμή του Alpha συμφέρει πολύ τους καταναλωτές που θέλουν ένα πολύ δυνατό και premium κινητό στις 4.7 ίντσες. Μόνο η μπαταρία είναι το μειονέκτημά του για τους heavy users.

 

σωστα....ειχα παει σε συγκεντρωση....και με ρωταγαν αν ειναι το s6......:X:lol:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδια η ανταποκριση δονησης λειτουργει μονο στα μηνυματα και στα πληκτρα επιστροφης του τηλεφωνου η και στα εικονιδια που βρισκονται στην αρχικη οθονη π.χ;
Link to comment
Share on other sites

Sorry άλλα εγώ νόμιζα ότι ειναι ναυαρχίδα και ότι το βγάλανε για να χτυπισουνε το iphone!!!! δες λίγο στην σελίδα 73 το άρθρο 1090 που έγραψα μπορεί να με καλύψει σε αυτά που ζητάω η οι???

 

Ναυαρχιδα θεωρητε το S5 και S6, το alpha παιζει σε μια άλλη κατηγορια σε πιο μικρες ιντσες και με χαρακτηριστικα λιγο πιο κατω από τις ναυαρχιδες. Τουλάχιστον σε καποια σημεια. Σε καποια αλλα είναι ισαξιο και ισως να υπερτερει και σε καποια αλλα σε σχεση με το S5.

Θα ελεγα ότι ηταν μια πιο ειδικη εκδοση το alpha σε μια προσπαθεια της sumsung να κανει τη μεταβαση στο μέταλλο, αλλα με χαρακτηριστικα πολύ κοντα στα High end κινητα της, οσο αυτά μπορουσαν να προσαρμοστουν στο μικροτερο μέγεθος της συσκευης.

Τωρα αν ο στοχος ηταν να χτυπησει το iPhone δεν το ξερω, αλλα είναι μια πολύ καλη συσκευη και θα μπορουσε να παιζει και αυτό.

 

Τωρα σε αυτά που γραφεις στο μηνυμα σου, θα ελεγα ότι η συσκευη σε καλυπτει σε πολλα, ισως στα περισσοτερα.

Αυτό που με προβληματιζει όμως είναι ότι θες να το φορτωσεις με καμια 200αρια εφαρμογες. Σε αυτό το σημειο δεν ξερω αν θα καταφερει να ανταπεξελθει, τουλάχιστον σε βαθος χρονου.

το δικο μου δεν το εχω τοσο πολύ φορτωμενο, οποτε ας πει καποιος που το εχει κανει.

Link to comment
Share on other sites

@Paul29 διάβασε το παρακάτω άρθρο για να δεις ότι το Alpha άνετα μπορεί να θεωρηθεί ναυαρχίδα :

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Alpha-vs-Samsung-Galaxy-S5_id3827/page/4

 

Μόνος κάποιος που έχει ως κριτήρια ορισμού "ναυαρχίδας" το μέγεθος (5+ ίντσες ) , την κάμερα και τα ppi θα πει ότι το Alpha δεν είναι μία τέτοια. Και άντε πες τα ppi ( αν κάποιος διακρίνει τη διαφορά 300+ vs 400+ ) και η κάμερα πρέπει να συγκαταλέγονται στα κριτήρια. Το μέγεθος όμως σαφώς όχι. Eγώ από την άλλη που θεωρώ ως κριτήριο και την κατασκευή , θα μπορούσα να πω ότι το S5 απομακρύνεται από τον όρο "ναυαρχίδα". Με άλλα λόγια όπως είπε και ο Ορέστης , αλλού ποντάρει το ένα, αλλού ποντάρει το άλλο. Το κοινό τους είναι η μεγάλη τους δύναμη στον επεξεργαστή. Ένα κινητό που πιάνει 40 και 50000 στα antutu καταλαβαίνεις ότι δύσκολο να μην το πεις ναυαρχίδα. Αν σε αυτό το κινητό με τον φοβερό επεξεργαστή προσθέσεις και premium κατασκευή , ε δύσκολο να το πεις midrange λόγω των 300+ ppi του.

Link to comment
Share on other sites

Για τους προχωρημένους χρηστες, που θελουν να κανουν καποιες πιο εξειδικευμενες ρυθμισεις στο κινητο τους, μολις ανακαλυψα ένα κρυφο menu. Το menu λεγετε "επιλογες προγραμματιστη" και υπαρχει λογικα στα περισσοτερα sumsung, αλλα δεν το εχουν φανερο γιατι είναι για προχωρημένους.

Αν καποιος θελει να το φανερώσει και να εχει προσβαση σε αυτό, ακολουθει τα παρακατω βηματα.

Μπαινει στις "ρυθμισεις" και από εκει παει "πληροφοριες συσκευης" κατεβαινει πιο χαμηλα στη λιστα και βρισκει το "αριθμος κατασκευης". Στο πλαισιο "αριθμος κατασκευης" κανει μερικα tap με το δαχτυλο. Εμφανιζετε αναδυομενο παραθυρο που λεει ποσα tap υπολοιπονται. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασια το αναδυόμενο παραθυρο τον ενημερωνει ότι είναι οκ.

Στη συνεχεια γυριζεις στο αρχικο menu στις ρυθμισεις. Εκει στην ενοτητα "συστημα" θα δει ότι μετα τη "βοηθεια" και πριν τις "πληροφοριες συσκευης" εχει εμφανιστεί ένα νέο πληκτρο με την ονομασια "επιλογες προγραμματιστη". Μπαινοντας σε αυτό θα βρε8ει σε μια σειρα ρυθμισεων, που είναι για προχωρημένους όμως.

Είναι μια διαδικασια για αυτους που θελουν να ψαξουν λιγο παραπανω τη συσκευη τους. Ισως να βρουν καποιες ρυθμισεις που να τους φανουν χρησιμες ισως και όχι.

Πιθανων η συγκεκριμενη διαδικασια να εχει αναφερθεί και για άλλες συσκευες samsung, σε αλλα θεματα του φορουμ, οποτε καποιοι να τη γνωριζουν ηδη, αλλα μιας και υπαρχει στο alpha ειπα να την αναφερω.

 

Επισης αν καποιος θελει να κανει ένα test hardware στη συσκευη του , μπορει να εμφανισει ένα άλλο menu πληκτρολογοντας στο τηλεφωνο *#0*#

Προσοχη,Καποια test πρεπει να τα ολοκληρώσετε για να γυρισει η συσκευη στην αρχικη οθονη.

 

τα αχρηστα tips της ημερας. :)

Link to comment
Share on other sites

Για τους προχωρημένους χρηστες, που θελουν να κανουν καποιες πιο εξειδικευμενες ρυθμισεις στο κινητο τους, μολις ανακαλυψα ένα κρυφο menu. Το menu λεγετε "επιλογες προγραμματιστη" και υπαρχει λογικα στα περισσοτερα sumsung, αλλα δεν το εχουν φανερο γιατι είναι για προχωρημένους.

Αν καποιος θελει να το φανερώσει και να εχει προσβαση σε αυτό, ακολουθει τα παρακατω βηματα.

Μπαινει στις "ρυθμισεις" και από εκει παει "πληροφοριες συσκευης" κατεβαινει πιο χαμηλα στη λιστα και βρισκει το "αριθμος κατασκευης". Στο πλαισιο "αριθμος κατασκευης" κανει μερικα tap με το δαχτυλο. Εμφανιζετε αναδυομενο παραθυρο που λεει ποσα tap υπολοιπονται. Όταν ολοκληρωθεί η διαδικασια το αναδυόμενο παραθυρο τον ενημερωνει ότι είναι οκ.

Στη συνεχεια γυριζεις στο αρχικο menu στις ρυθμισεις. Εκει στην ενοτητα "συστημα" θα δει ότι μετα τη "βοηθεια" και πριν τις "πληροφοριες συσκευης" εχει εμφανιστεί ένα νέο πληκτρο με την ονομασια "επιλογες προγραμματιστη". Μπαινοντας σε αυτό θα βρε8ει σε μια σειρα ρυθμισεων, που είναι για προχωρημένους όμως.

Είναι μια διαδικασια για αυτους που θελουν να ψαξουν λιγο παραπανω τη συσκευη τους. Ισως να βρουν καποιες ρυθμισεις που να τους φανουν χρησιμες ισως και όχι.

Πιθανων η συγκεκριμενη διαδικασια να εχει αναφερθεί και για άλλες συσκευες samsung, σε αλλα θεματα του φορουμ, οποτε καποιοι να τη γνωριζουν ηδη, αλλα μιας και υπαρχει στο alpha ειπα να την αναφερω.

 

Επισης αν καποιος θελει να κανει ένα test hardware στη συσκευη του , μπορει να εμφανισει ένα άλλο menu πληκτρολογοντας στο τηλεφωνο *#0*#

Προσοχη,Καποια test πρεπει να τα ολοκληρώσετε για να γυρισει η συσκευη στην αρχικη οθονη.

 

τα αχρηστα tips της ημερας. :)

 

Αυτη η επιλογη προγραματιστη υπαρχει σε ολες τις Αντροιντ συσκευες κι οχι μονο στα Σαμσουνγκ.

Ειναι του λειτουργικου κι οχι της καθε εταιρειας.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τη διάφανη 0.6mm Nillkin θήκη σιλικόνης ( για να τη βάζω στο κινητό μόνο στο δρόμο ). Για να δούμε, θα είναι όντως παντού 0.6 χιλιοστά το πάχος ( πολύ καλό για να είναι αληθινό) ή την έχουν μετρήσει έτσι σε κάποιο μόνο σημείο της :

http://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-0-6mm-Ultra-Thin-Transparent-Nature-TPU-Case-Skin-Back-Cover-For-Samsung-Galaxy-Alpha/32229626447.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η επιλογη προγραματιστη υπαρχει σε ολες τις Αντροιντ συσκευες κι οχι μονο στα Σαμσουνγκ.

Ειναι του λειτουργικου κι οχι της καθε εταιρειας.

 

ok, δεν το ηξερα. είναι η πρωτη φορα που ασχολουμε με αντροιντ, οποτε είμαι στο ψαξιμο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναυαρχιδα θεωρητε το S5 και S6, το alpha παιζει σε μια άλλη κατηγορια σε πιο μικρες ιντσες και με χαρακτηριστικα λιγο πιο κατω από τις ναυαρχιδες. Τουλάχιστον σε καποια σημεια. Σε καποια αλλα είναι ισαξιο και ισως να υπερτερει και σε καποια αλλα σε σχεση με το S5.

Θα ελεγα ότι ηταν μια πιο ειδικη εκδοση το alpha σε μια προσπαθεια της sumsung να κανει τη μεταβαση στο μέταλλο, αλλα με χαρακτηριστικα πολύ κοντα στα High end κινητα της, οσο αυτά μπορουσαν να προσαρμοστουν στο μικροτερο μέγεθος της συσκευης.

Τωρα αν ο στοχος ηταν να χτυπησει το iPhone δεν το ξερω, αλλα είναι μια πολύ καλη συσκευη και θα μπορουσε να παιζει και αυτό.

 

Τωρα σε αυτά που γραφεις στο μηνυμα σου, θα ελεγα ότι η συσκευη σε καλυπτει σε πολλα, ισως στα περισσοτερα.

Αυτό που με προβληματιζει όμως είναι ότι θες να το φορτωσεις με καμια 200αρια εφαρμογες. Σε αυτό το σημειο δεν ξερω αν θα καταφερει να ανταπεξελθει, τουλάχιστον σε βαθος χρονου.

το δικο μου δεν το εχω τοσο πολύ φορτωμενο, οποτε ας πει καποιος που το εχει κανει.

 

@Paul29 διάβασε το παρακάτω άρθρο για να δεις ότι το Alpha άνετα μπορεί να θεωρηθεί ναυαρχίδα :

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Alpha-vs-Samsung-Galaxy-S5_id3827/page/4

 

Μόνος κάποιος που έχει ως κριτήρια ορισμού "ναυαρχίδας" το μέγεθος (5+ ίντσες ) , την κάμερα και τα ppi θα πει ότι το Alpha δεν είναι μία τέτοια. Και άντε πες τα ppi ( αν κάποιος διακρίνει τη διαφορά 300+ vs 400+ ) και η κάμερα πρέπει να συγκαταλέγονται στα κριτήρια. Το μέγεθος όμως σαφώς όχι. Eγώ από την άλλη που θεωρώ ως κριτήριο και την κατασκευή , θα μπορούσα να πω ότι το S5 απομακρύνεται από τον όρο "ναυαρχίδα". Με άλλα λόγια όπως είπε και ο Ορέστης , αλλού ποντάρει το ένα, αλλού ποντάρει το άλλο. Το κοινό τους είναι η μεγάλη τους δύναμη στον επεξεργαστή. Ένα κινητό που πιάνει 40 και 50000 στα antutu καταλαβαίνεις ότι δύσκολο να μην το πεις ναυαρχίδα. Αν σε αυτό το κινητό με τον φοβερό επεξεργαστή προσθέσεις και premium κατασκευή , ε δύσκολο να το πεις midrange λόγω των 300+ ppi του.

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες σας!!! Τελικά μάλλον θα το πάρω!!! πιστεύω ότι θα με καλύψει σε αυτά που ζητάω και με το παραπάνω, και ας ελπίσουμε ότι η samsung θα το υποστηρίξει και δεν θα το αφήσει στο έλεος του!!!! Οι γνώμες σας με βοήθησαν πολύ!!!! αν και (ipred) είμαι και εγώ ποιο πολύ τις ίδιας άποψης μαζί σου.... ένα κινητό δεν θεωρείτε high end αν έχει 5+ οθόνη, πάνω από 400ppi και πάνω από 16 κάμερα γιατί τότε όλοι θα περνάμε το Ζ3 και θα λέγαμε ότι ειναι το καλύτερο!!!! το high end το κάνει το σύνολο του hardware που πιστεύω ότι το έχει, την ναυαρχίδα την κάνει η εταιρία με το πόσο το υποστηρίζει, αυτός ειναι και ο λόγος που έφυγα από την sony γιατί δεν μπορείς να λες ένα κινητό 700 ευρό ναυαρχίδα να το βγάζεις με 4.0 και στο 4.4 να λες τέλος!!!!

Link to comment
Share on other sites

51405 στο Antutu μέτρησα που το θέτει σε δύναμη στην κορυφή πάνω και από Note 4, Meizu MX 4, One plus One, HTC Μ8, S5 κτλ :

http://s11.postimg.org/4lvoiviof/Screenshot_2015_03_10_00_16_18.jpg

 

Και 40000 να πιάνε πάλι τούμπανο θα ήταν, απλά ποστάρω το benchmarks για να καταλάβουν όσοι δεν το έχουν πόσο τέρας είναι το άτιμο!

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα τη διάφανη 0.6mm Nillkin θήκη σιλικόνης ( για να τη βάζω στο κινητό μόνο στο δρόμο ). Για να δούμε, θα είναι όντως παντού 0.6 χιλιοστά το πάχος ( πολύ καλό για να είναι αληθινό) ή την έχουν μετρήσει έτσι σε κάποιο μόνο σημείο της :

http://www.aliexpress.com/item/NILLKIN-0-6mm-Ultra-Thin-Transparent-Nature-TPU-Case-Skin-Back-Cover-For-Samsung-Galaxy-Alpha/32229626447.html

 

http://www.ebay.com/itm/331446765778?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=540621749123&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 0.87 ευρώ την αγόρασα και ναι είναι πάρα πολύ λεπτή,πρώτη φορά βλέπω τόσο λεπτή σιλικόνης

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/331446765778?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=540621749123&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT 0.87 ευρώ την αγόρασα και ναι είναι πάρα πολύ λεπτή,πρώτη φορά βλέπω τόσο λεπτή σιλικόνης

 

Παρήγγειλα και μία τέτοια. Εντύπωση μου κάνει η διαφορά στην τιμή.:)

Link to comment
Share on other sites

51405 στο Antutu μέτρησα που το θέτει σε δύναμη στην κορυφή πάνω και από Note 4, Meizu MX 4, One plus One, HTC Μ8, S5 κτλ :

http://s11.postimg.org/4lvoiviof/Screenshot_2015_03_10_00_16_18.jpg

 

Και 40000 να πιάνε πάλι τούμπανο θα ήταν, απλά ποστάρω το benchmarks για να καταλάβουν όσοι δεν το έχουν πόσο τέρας είναι το άτιμο!

 

Ok μην μπεις όμως σε σύγκρισή εκτός benchmarks με note 4 και τα υπόλοιπα εκτός s5...

Μην παίρνετε αέρα από τα benchmarks γενικά....

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ok μην μπεις όμως σε σύγκρισή εκτός benchmarks με note 4 και τα υπόλοιπα εκτός s5...

Μην παίρνετε αέρα από τα benchmarks γενικά....

 

Νομίζω απάντησα στο σχετικό post γιατί ποστάρω το benchmark. Στη διαδικασία αναλυτικής σύγκρισης με το Note 4 ή άλλες πολύ μεγάλες σε μέγεθος συσκευές δεν μπαίνω γιατί δεν με ενδιαφέρουν τα phablets και νομίζω δεν ενδιαφέρουν και όσους έχουν ή θα πάρουν το Alpha.Το Note 4 και τις άλλες συσκευές τις ανέφερα γιατί ήταν στη λίστα του benchmark.

 

Να κάνω και ένα review μετά από μερικές μέρες χρήσης :

 

Θετικά :

+ Smooth σκρολάρισμα σε homescreens ( Nova Prime launcher χρησιμοποιώ), ρυθμίσεις, web browsing. Κανένα lag απολύτως.

+ Γρήγορο.

+ Πολύ όμορφη κατασκευή. Aκόμα και το πλαστικό πίσω είναι πολύ καλό στην αίσθηση.

+ Πολύ ζωντανά χρώματα και απόλυτο μαύρο ( super amoled γαρ ), καλό sharpness και τα 300+ ppi δεν δημιουργούν θέμα στις 4.7 ίντσες.

+ Πολύ καλή κάμερα στις φωτό με φως ημέρας

+ Πολύ καλό deep sleep μπαταρίας αν και δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές που να το ξυπνούν.

+ Πολύ καλό video

 

Αρνητικά :

- Στις νυχτερινές λήψεις η κάμερα δεν αποδίδει ακριβώς τα χρώματα. Επίσης σαφώς οι νυχτερινές λήψεις μειονεκτούν σε σχέση με εκείνες με φως ημέρας.

- Μικρό capacity μπαταρίας.

- Το UI της Samsung δεν το θεωρώ και ότι ομορφότερο στον κόσμο.

- Το UI της Samsung καταναλώνει περίπου 800-900 mb μνήμης από τα 1800 ενώ στο προηγούμενο κινητό μου η αντίστοιχη κατανάλωση ram κυμαινόταν στα 400-500 mb από τα 1800.

 

Συμπέρασμα : Το κινητό με έχει αφήσει πάρα πολύ ικανοποιημένο μιας και τα αρνητικά που ανέφερα είτε δεν είναι σοβαρά ( τα δύο περί UI), είτε δεν με επηρεάζουν πρώτον γιατί δεν συνηθίζω να βγάζω φωτό το βράδυ ή σε εσωτερικούς χώρους (την κάμερα τη χρειάζομαι για τοπία στις διακοπές μου ) και δεύτερον γιατί δεν αγόρασα το Alpha ως παιχνιδομηχανή ώστε να με επηρεάζει η διάρκεια της μπαταρίας.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα την κάρτα sim σε νέα multi sim για δίκτυο 4g wind σε δεδομένα δικτύου .Όταν τα ενεργοποιώ τι ένδειξη πρέπει να μου δείξει στην οθόνη όταν είναι σε δίκτυο? η πρέπει να αλλάξω κάτι από τις ρυθμίσεις .Μετά την αλλαγή στα δεδομένα μου δίχνει Η+ αυτό είναι το 3G?.Πρέπει να δείξει κάτι άλλο ?Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα την κάρτα sim σε νέα multi sim για δίκτυο 4g wind σε δεδομένα δικτύου .Όταν τα ενεργοποιώ τι ένδειξη πρέπει να μου δείξει στην οθόνη όταν είναι σε δίκτυο? η πρέπει να αλλάξω κάτι από τις ρυθμίσεις .Μετά την αλλαγή στα δεδομένα μου δίχνει Η+ αυτό είναι το 3G?.Πρέπει να δείξει κάτι άλλο ?Ευχαριστώ

 

Εγώ όταν πήρα το κινητό , στις επιλογές του δικτύου δεν μου εμφανιζόταν LTE ώστε να το επιλέξω. Στη συνέχεια όμως έκανα το update του firmware και μετά εμφανίστηκε η επιλογή LTE. Σε Γκάζι και Πειραιά μου βγάζει κανονικά 4G και η ταχύτητα download στο Γκάζι είναι 23mbps. Λίγα για 4G αλλά μια χαρά ουσιαστικά. Το H+ είναι ένα στάδιο κάτω από το 4G και είναι πιθανόν εκεί όπου το δοκίμασες να μην δίνει ακόμα 4G η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω το alpha και εχει δυο εκδοσεις την sm g850 και την sm g850f.εχουν και οι δυο εκδοσεις εγγυηση?και κατι ακομα θα παρει lollipop το alpha?
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και μία τέτοια. Εντύπωση μου κάνει η διαφορά στην τιμή.:)

Εχει και δω παρόμοιες http://www.mythiki.gr/products/thikes/samsung/samsung-galaxy-alpha-cases/ultra-thin-case-galaxy-alpha-clear-detail.html και http://www.mythiki.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=1479&Itemid=0 Η τιμή αλμυρή βέβαια!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο εδω το μαραφετι θα δουλευει στο ALPHA μας ;

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/KINGSTON-DataTraveler-microDuo-3.0---%28DTDUO3-32GB%29,99452,484158,1960429.html?langId=-18&et_cid=624&et_lid=2001&utm_source=Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=National-LateNight-Newsletter-10-3-2015&et_sub=usb-1157819

 

απλα το συνδεεις και θα το βλεπει σαν εξωτερικο storage ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα θελω να παρω το alpha και εχει δυο εκδοσεις την sm g850 και την sm g850f.εχουν και οι δυο εκδοσεις εγγυηση?

 

SM-G850F for Europe

SM-G850T for T-Mobile

SM-G850M for Vodafone

 

Έχοντας δει αυτό στο gsmarena, πήρα την F έκδοση και αυτή προτείνω να πάρεις κι εσύ. Τα άλλα από ότι καταλαβαίνω είναι branded.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο εδω το μαραφετι θα δουλευει στο ALPHA μας ;

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/KINGSTON-DataTraveler-microDuo-3.0---%28DTDUO3-32GB%29,99452,484158,1960429.html?langId=-18&et_cid=624&et_lid=2001&utm_source=Newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=National-LateNight-Newsletter-10-3-2015&et_sub=usb-1157819

 

απλα το συνδεεις και θα το βλεπει σαν εξωτερικο storage ;

 

ναι..........

Link to comment
Share on other sites

ναι..........

 

τα πολλα αποσιωπητικα να υποθεσω οτι σημαινουν πως δεν θα δουλευει η τα εβαλες ετσι για εμφαση ; :happy:

Link to comment
Share on other sites

τα πολλα αποσιωπητικα να υποθεσω οτι σημαινουν πως δεν θα δουλευει η τα εβαλες ετσι για εμφαση ; :happy:

 

Δουλευει φιλε μου.....και σκληρο δισκο εχω βαλει επανω.....ανετα......

 

Ps.: θελω να παω σε μεγαλυτερες ιντσες....μεχρι 5.2 αλλα φοβαμαι για τις λειτουργιες και ποσα καλα τα καταφερνει το Α....σε ολους τους τομεις.....:blink:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

τα πολλα αποσιωπητικα να υποθεσω οτι σημαινουν πως δεν θα δουλευει η τα εβαλες ετσι για εμφαση ; :happy:

 

Για τους 10 χαρακτήρες τα έβαλε...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...