Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω καλα καλα βρε Μαρια δεν εχουν βγαλει σοβαρα updates για την 5.0.2 (και δεν μιλαω για το touch) που εχει τα θεματακια της πχ dailer, θελεις και 5.1 εσυ? :p Πανε οι εποχες οι καλες της cyanogen οπως καταλαβαινω.

 

Τι θεμα εχεις με το dialer? το θεμα με την CM os ειναι οτι πλεον η google ζοριζει παραπανω για να δωσει εγκριση για official σε unofficial βγαινουν κανονικα πριν καλα καλα δωσουν official 5.0.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι θεμα εχεις με το dialer? το θεμα με την CM os ειναι οτι πλεον η google ζοριζει παραπανω για να δωσει εγκριση για official σε unofficial βγαινουν κανονικα πριν καλα καλα δωσουν official 5.0.2

 

Καποιες φορες πεταει μηνυμα πως η εφαρμογη δυστυχως σταματησε να ανταποκρινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα, έχω slimsaber 27/5 και έχω δυο θεματακια, πρωτον όταν ανοίγω την google search εφαρμογή παγωνει και δεν ανταποκρίνεται και δεύτερον πάω να φτιαξω widget στο yahoo weather και μου κανει fc.
Link to comment
Share on other sites

Ποιές συσκευές έχουν πάρει 5.1 επίσημα;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καποιες φορες πεταει μηνυμα πως η εφαρμογη δυστυχως σταματησε να ανταποκρινεται.

 

Κανε καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης , εγω δεν εχω θεμα τετοια σκαλωματα ειχα με αρκετες βασικες εφαρμογες και στα nexus μου μετα την αναβαθμιση σε LP οποτε δεν ειναι προβλημα της rom αλλα γενικοτερο sto 99% των περιπτωσεων με καθαρισμο δεδομενων στην εκαστοτε εφαρμογη δεν εχεις αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Κανε καθαρισμο δεδομενων της εφαρμογης , εγω δεν εχω θεμα τετοια σκαλωματα ειχα με αρκετες βασικες εφαρμογες και στα nexus μου μετα την αναβαθμιση σε LP οποτε δεν ειναι προβλημα της rom αλλα γενικοτερο sto 99% των περιπτωσεων με καθαρισμο δεδομενων στην εκαστοτε εφαρμογη δεν εχεις αλλο θεμα

 

Με factory reset κτλ την περασα την ρομ.

 

Επισης, οσοι δεν εχουν προβλημα με το touch, με το φιξ τι γινεται? Βγαζουν δλδ φιξ μονο για τις προβληματικες συσκευες??

Link to comment
Share on other sites

Με factory reset κτλ την περασα την ρομ.

 

Επισης, οσοι δεν εχουν προβλημα με το touch, με το φιξ τι γινεται? Βγαζουν δλδ φιξ μονο για τις προβληματικες συσκευες??

 

Και εγω στην αρχη οταν περασα την rom ειχα θεμα με της επαφες μετα τον καθαρισμο δεν εχει ξανα κρασαρει (fastboot image περασα) οποτε παιζει κατι με την LP (nexus 4 πχ εχω θεμα στη καμερα και το φακο η καμερα δεν ανοιγει χωρις restart , και ο φακος ετσι και τον ανοιξεις δεν λεει να ξανα κλεισει)οσο για το fix δεν ξερω δεν νομιζω να το δωσουν σε ολους γιατι απο οτι ειδα αυξανει υπερβολικα πολυ την καταναλωση της μπαταριας, προσπαθουν να σωσουν την κατασταση τον ελαφριων προβληματων hardware με software patch , αν ηταν καθαρα προβλημα software θα το ειχαν ολες οι συσκευες

Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχουν προβλημα με το touch και οσοι εχουν, τι μηνα ειναι κατασκευασμενο? Εμενα πχ ειναι Ιανουαριο και ειναι οκ.

Εμένα και της μάνας μου ειναι Σεπτέμβρη και Νοέμβριο αντίστοιχα και δεν έχουν κανένα θέμα!!:):O:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και της μάνας μου ειναι Σεπτέμβρη και Νοέμβριο αντίστοιχα και δεν έχουν κανένα θέμα!!:):O:shifty:

 

Λογικα, οποιος το παρει πλεον, θα ειναι καινουργια κατασκευη και με φτιαγμενο το προβλημα στο hw. Γιατι, σιγουρα το γνωριζουν, δεν μπορει. Επισης, αφου σταματησε με την cm, γιατι να βγαινει με cm os και οχι oxygen οι νεες παρτιδες?

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 11.03.15 και το touch ειναι για κλωτσιες ωρες ωρες. tempered glass nilkin 9H σχεδον απο την αρχη, αλλα το προβλημα εμφανιστηκε 1,5 βδομαδα πριν, μετα απο 2 μηνες χρησης της συσκευης.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι η ιδεα μου, αλλα μεγαλο μπαμ εγινε μετα την λολλιποπ. Αντε και ειναι hw τελικα, πως γινεται να εμφανιζεται μετα απο 1-2 μηνες πχ κ οχι εξαρχης? Πραγματικα, τραγικοι ειναι λιγο.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως αγορασμενο τελη μαρτιου και φτιαγμενο 5 μαρτιου και ενω εχω βαλει και 12S+12.1 nightlies δεν εχει κανει κιχ και το η οθονη δουλευει υποδειγματικα. Για να τσεκαρετε αν ειναι προβλημα σε HW γυριστε σε κιτκατ με φλασαρισμα σε fastboot και δειτε αν κανει παλι νουμερα. Αν οχι τοτε ειναι software
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχει περίπου 1 μήνα που η εφαρμογή Google Play Games όταν πάει να αναβαθμιστεί βγάζει error 5. Any ideas?
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως αγορασμενο τελη μαρτιου και φτιαγμενο 5 μαρτιου και ενω εχω βαλει και 12S+12.1 nightlies δεν εχει κανει κιχ και το η οθονη δουλευει υποδειγματικα. Για να τσεκαρετε αν ειναι προβλημα σε HW γυριστε σε κιτκατ με φλασαρισμα σε fastboot και δειτε αν κανει παλι νουμερα. Αν οχι τοτε ειναι software

 

Αν ηταν σοφτ, θα το ειχαν ολοι με cm12.

Link to comment
Share on other sites

Εδω καλα καλα βρε Μαρια δεν εχουν βγαλει σοβαρα updates για την 5.0.2 (και δεν μιλαω για το touch) που εχει τα θεματακια της πχ dailer, θελεις και 5.1 εσυ? :p Πανε οι εποχες οι καλες της cyanogen οπως καταλαβαινω.

 

Δυστυχώς και εγώ αυτό καταλαβαίνω. Κρίμα γιατί τα γρηγορα updates απο την cm ηταν απο τους λόγους που πήρα το κινητό. Αντε να δουμε μήπως βελτιωθούν στο μέλλον γιατί υποτίθεται πως το προηγούμενο update άργησε λόγω κάποιων εκτάκτων bug και καθυστερήσεων στην έγκριση. Δεν μπορούν όμως παντα να χρησιμοποιουν την ίδια δικαιολογία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πριν αγοράσω το κινητό δεν είδα πουθενά να μιλάνε για "γρήγορα" updates. Ήξερα ότι υποστηρίζεται από CM και ότι θα πάρει αναβάθμιση σε Lollipop και βεβαίως έπαιξε ρόλο στην επιλογή! Ανεπίσημα η CM μια χαρά υποστηρίζει το κινητό και τώρα βρισκόμαστε στο 5.1.1. Τώρα το πότε θα δωθεί update εξαρτάται από την Cyanogen... Το καλό είναι ότι δουλεύουν πάνω στο πρόβλημα με το touch..

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βλέπω ότι ρίξανε και την τιμή, μπράβο τους πολύ καλή κίνηση,

αλλά αυτό το πρόβλημα με το touch δεν είναι αποτρεπτικό πια για την αγορά του;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βλέπω ότι ρίξανε και την τιμή, μπράβο τους πολύ καλή κίνηση,

αλλά αυτό το πρόβλημα με το touch δεν είναι αποτρεπτικό πια για την αγορά του;

 

Απο την στιγμη που δεν ειναι για Ελλαδα, αδιαφορο. Οσο για το touch, θα βγει το τελικο update και θα ειναι ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για Ελλάδα είναι, όσο για το άλλο δεν είμαι και απόλυτα σιγουρος ότι είναι

θέμα λειτουργικού.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για Ελλάδα είναι, όσο για το άλλο δεν είμαι και απόλυτα σιγουρος ότι είναι

θέμα λειτουργικού.

 

Οι τιμες δεν ισχυουν για Ελλαδα. Μπορεις να το δοκιμασεις να το αγορασεις να δεις οτι σου λεει πως δεν μπορεις σε αυτη την χωρα να το αγορασεις. Και θεμα λειτουργικου να μην ειναι, αφου διορθωνεται μεσω φιξ, πιο το προβλημα?

 

*πιο συγκεκριμενα, αναλογα την ωρα κ μερα, ισχυει.

 

Daily Sale Schedule:

June 1 - 12:00 GMT (8 am EST)

June 2 - 2:00 GMT (10 pm EST -1 day)

June 3 - 12:00 GMT (8 am EST)

June 4 - 2:00 GMT (10 pm EST -1 day)

June 5 - 12:00 GMT (8 am EST)

June 6 - 2:00 GMT (10 pm EST -1 day)

June 7 - 12:00 GMT (8 am EST)

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες δεν ισχυουν για Ελλαδα. Μπορεις να το δοκιμασεις να το αγορασεις να δεις οτι σου λεει πως δεν μπορεις σε αυτη την χωρα να το αγορασεις. Και θεμα λειτουργικου να μην ειναι, αφου διορθωνεται μεσω φιξ, πιο το προβλημα?

 

Ρε συ Φωτη, τι να το κανω αν φτιαχνεται με patch fix και εχω battery drain μετα? δηλαδη τωρα που ειναι καινουριο να κραταει 1 μερα και σε κανα χρονο ουτε μερα? το galaxy nexus μου μετα απο 2,5 χρονια εφτασε να κραταει 15-18 ωρες (συγκριση).

 

Εγω μολις φλασαρα το patch fix που μου εστειλαν απο One Plus για διαδικασια μεσω fastboot mode και με γυρισε σε kitkat 4.4.4 (CM 11). θα κανω και το OTA update της 05Q και θα δω πως παει μερικες μερες. Τοτε θα μπορεσω να σας πω με σιγουρια τι στα κομματια συμβαινει.

 

Μυστηρια πλασματα οι γυναικες και τα OPO....:p

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Φωτη, τι να το κανω αν φτιαχνεται με patch fix και εχω battery drain μετα? δηλαδη τωρα που ειναι καινουριο να κραταει 1 μερα και σε κανα χρονο ουτε μερα? το galaxy nexus μου μετα απο 2,5 χρονια εφτασε να κραταει 15-18 ωρες (συγκριση).

 

Εγω μολις φλασαρα το patch fix που μου εστειλαν απο One Plus για διαδικασια μεσω fastboot mode και με γυρισε σε kitkat 4.4.4 (CM 11). θα κανω και το OTA update της 05Q και θα δω πως παει μερικες μερες. Τοτε θα μπορεσω να σας πω με σιγουρια τι στα κομματια συμβαινει.

 

Μυστηρια πλασματα οι γυναικες και τα OPO....:p

 

Ήδη βγήκε καινούργιο fix που διόρθωσε και το πρόβλημα της κατανάλωσης σε στοκ cm12s που υπήρχε στο αρχικό fix.

Δεν θυμάσαι αν είχες το πρόβλημα με την cm11?

Link to comment
Share on other sites

Ήδη βγήκε καινούργιο fix που διόρθωσε και το πρόβλημα της κατανάλωσης σε στοκ cm12s που υπήρχε στο αρχικό fix.

Δεν θυμάσαι αν είχες το πρόβλημα με την cm11?

 

οχι, δεν ειχα ουτε στην CM11, ουτε στην Euphoria OS 1.0 - Lollipop 5.0.2, που ειχα βαλει πριν το official release της CM12S. το κινητο πηγαινε βουτυρο, ομαλοτατο και οπως επρεπε να ειναι.

το προβλημα εμφανιστηκε στις 15-19 Μαϊου για πρωτη φορα, ενω το κινητο ηδη ετρεχε την CM12S αψεγαδιαστα σχεδον αμεσως μετα το release της.

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...