Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε την τελευταια Euphoria.

Εδω παει πολυ καλα η μπαταρια (τελευταια φορα μου εβγαλε 6 ωρες οθονη) και δεν ειχα ποτε προβληματα με τον ηχο (μιλαω λιγο ομως)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, συνεχίζω και έχω μικροπροβληματάκια με την xenonhd. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω είναι ότι μερικές φορές όταν παίρνω τηλ δεν ακούω ούτε με ακούνε. Ανοίγω και κλείνω την ανοιχτή ακρόαση και φτιάχνει. Κάπου είχε αναφερθει ξανά αυτό αλλα νομίζω σε άλλη rom. Το δεύτερο πρόβλημα είναι η μπαταρία. Πέφτει υπερβολικά γρήγορα. Έχει σχέση ο kernel; Kernel δεν έχω αλλάξει!

 

Πάντως σε μένα είναι η καλύτερη ρομ που εχω δοκιμάσει.

είναι πως θα κάτσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, συνεχίζω και έχω μικροπροβληματάκια με την xenonhd. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχω είναι ότι μερικές φορές όταν παίρνω τηλ δεν ακούω ούτε με ακούνε. Ανοίγω και κλείνω την ανοιχτή ακρόαση και φτιάχνει. Κάπου είχε αναφερθει ξανά αυτό αλλα νομίζω σε άλλη rom. Το δεύτερο πρόβλημα είναι η μπαταρία. Πέφτει υπερβολικά γρήγορα. Έχει σχέση ο kernel; Kernel δεν έχω αλλάξει!

Για της κλήσεις πήγαινε και ξετικαρε τους ήχους αφής

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για της κλήσεις πήγαινε και ξετικαρε τους ήχους αφής

Δεν είναι τικαρισμένο...

 

Και είναι η δευτερη φορά που φλασάρω για το ίδιο πρόβλημα. Μόνο που την πρώτη ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα σε σημείο που δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήση.

 

Παίζει το αρχείο που έχω κατεβάσει να έχει πρόβλημα;;

Edited by Kirkchania
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην εχει κατεβει καλα αλλα θα είχες πρόβλημα στην εγκατασταση οχι στις κλήσεις

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να μην εχει κατεβει καλα αλλα θα είχες πρόβλημα στην εγκατασταση οχι στις κλήσεις

 

Η εγκατάσταση και τις δύο φορές έγινε χωρίς το παραμικρό πρόβλημα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τικαρισμένο...

 

Και είναι η δευτερη φορά που φλασάρω για το ίδιο πρόβλημα. Μόνο που την πρώτη ήταν πολύ χειρότερα τα πράγματα σε σημείο που δεν μπορούσα να κάνω καθόλου κλήση.

 

Παίζει το αρχείο που έχω κατεβάσει να έχει πρόβλημα;;

 

Πρέπει να είναι Τικαρισμενο

Εγώ σε όλες τις lollipop είχα πρόβλημα και λύθηκε έτσι

Edited by nikkkkos
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι Τικαρισμενο

Εγώ σε όλες τις lollipop είχα πρόβλημα και λύθηκε έτσι

 

Μάλλον πως έχεις δίκιο. Τα τίκαρα και έκανα 4-5 τηλέφωνα, δεν μου το έκανε καθόλου. Για να δούμε....

 

Για kernel τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πως έχεις δίκιο. Τα τίκαρα και έκανα 4-5 τηλέφωνα, δεν μου το έκανε καθόλου. Για να δούμε....

 

Για kernel τι λέτε;

Και ο kernel είναι πως θα καθήσει στον καθένα, όπως και η rom.

 

Έχω δοκιμάσει τους 3 πιο γνωστούς (franco, boeffla, AK), ο 3ος δεν κάθησε ποτέ καλά στην συσκευή μου, από τους άλλους 2 έχω καλύτερη αυτονομία με τον franco, αλλά δυστυχώς ο Πορτογάλος δεν υποστηρίζει όσο πρέπει το OnePlus (λέει πως περιμένει την CM12S) και έτσι μένω συνήθως στον boeffla.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

http://www.zdnet.com/article/cyanogen-os-12-for-oneplus-one-and-yu-coming-in-a-few-weeks/

 

Το θεμα ειναι, ποσες ειναι αυτες οι επομενες εβδομαδες...

 

Ήμουν νεια και γερασα, που έλεγε και η γιαγιά μου B-)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πως έχεις δίκιο. Τα τίκαρα και έκανα 4-5 τηλέφωνα, δεν μου το έκανε καθόλου. Για να δούμε....

 

Για kernel τι λέτε;

Πω ρε φίλε ανάποδα σου είπα. Έπρεπε τικαρισμενο όπως σου είπαν σωστά. Το ξέχασα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε ανάποδα σου είπα. Έπρεπε τικαρισμενο όπως σου είπαν σωστά. Το ξέχασα

 

Τελικά ξαναφλάσαρα! Πήγα σε euphoria με AK kernel. Προς το παρόν νομίζω πως η μπαταρία είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα.

Γενικά όλα δουλευουν πιο σωστα... Το μόνο χειρότερο είναι η βαθμολογία στο antutu που επεσε κατα 5000.

 

υ.γ. αυτό που παρατήρησα είναι ότι όποτε κάνω επανεκκίνηση χάνεται η ώρα και η ημερομηνία από τη γραμμή κατάστασης

Edited by Kirkchania
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να βλέπεις τα benchmarks.

 

Ακριβως. Εγω παλι ποτε δεν ετρεξα benckmark. Μου φτανει οτι η συσκευη πηγαινει σφερα και χωρις κανενα προβλημα και ας βγαζει και 1000 σκορ.

Link to comment
Share on other sites

σας χαιρετω ολοθς το εχω απο τον περασμενο αυγουστο αγορασμενο απο coolicool το 64 δεν μπορω με κανεναν τροπο να κανω αναβαθμιση οποιος μπορει να βωηθησει να μου πει καποια βηματα γιατι εχω και αρκετα bugs με το τηλεφωνο θα ημουν υποχρεως τωρα τρεχει με 22r
Link to comment
Share on other sites

σας χαιρετω ολοθς το εχω απο τον περασμενο αυγουστο αγορασμενο απο coolicool το 64 δεν μπορω με κανεναν τροπο να κανω αναβαθμιση οποιος μπορει να βωηθησει να μου πει καποια βηματα γιατι εχω και αρκετα bugs με το τηλεφωνο θα ημουν υποχρεως τωρα τρεχει με 22r

Εχεις δοκιμάσει την "καθαρή" εγκατάσταση?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5786970#post5786970

Αν δεν σου δουλευει, πες μας ακριβως το σφάλμα που βλέπεις

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

σας χαιρετω ολοθς το εχω απο τον περασμενο αυγουστο αγορασμενο απο coolicool το 64 δεν μπορω με κανεναν τροπο να κανω αναβαθμιση οποιος μπορει να βωηθησει να μου πει καποια βηματα γιατι εχω και αρκετα bugs με το τηλεφωνο θα ημουν υποχρεως τωρα τρεχει με 22r

Γειά σου φίλε, από ότι κατάλαβα, δεν είσαι ρούτ και ξεκλείδωτος.Ούτως η άλλως, πρέπει να το ρουτάρεις, για τον λόγο ότι, όποια ρομ lollipop (cyanogen η oxygen από την Oneplus)θα θελήσεις να περάσεις/αναβαθμίσεις, θα πρέπει να είσαι ρούτ.

Θα σε συμβούλευα, να έκανες ρούτ και ξεκλείδωμα του κινητού, έτσι, θα μπορείς να διαλέξεις την στοκ ρομ η οποία είναι ρούτ η όποια άλλη θέλεις, απροβλημάτιστη αλλά θα είσαι και έτοιμος για την lollipop,η οποία είναι θέμα χρόνου να δοθεί.Εάν δεν κάνω λάθος,η pacrom 4.4 η σταθερή βγήκε αυτόν η τον προηγούμενο μήνα, θα είσαι δηλαδή με ρομ χωρίς προβλήματα σίγουρα.Ίσως και κάποιο άλλο παιδί να σου για καμιά 4.4 καλή και απροβλημάτιστη.

Εύχομαι να σε βοήθησα και να μην σου έβαλα δύσκολα η σπαστικά με τα ρούτ κλπ.

Αλλιώς, κάνε επαναφορά τηλεφώνου στην εργοστασιακή και προσπάθησε να ξανά κάνεις αναβάθμιση.Κοίτα ποια ρομ φοράς, και πήγαινε στο φόρουμ να δεις για βοήθεια.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση ημερομηνιών για CM12S και Oxygen OS.

 

https://forums.oneplus.net/threads/android-lollipop-update-official-release-dates.282330/

 

Το θεμα ειναι, ποια 5 θα δωσουν? Την 5.0, 5.0.1 η 5.0.2?

 

Ηδη η cm δουλευει παντως για την 5.1

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι, ποια 5 θα δωσουν? Την 5.0, 5.0.1 η 5.0.2?

 

Ηδη η cm δουλευει παντως για την 5.1

 

Θα δώσουν την 5.0.2. Η cm είπε πως η 5.1 θα ερθει αργότερα με άλλο update.

Link to comment
Share on other sites

δλδ αποτι καταλαβα οποιος θελει τη oxygen πρεπει να την κατεβασει οταν βγει ? για να παρει την 5 ...εμεις που εχουμε την cm θα ερθει με ota ?
Link to comment
Share on other sites

δλδ αποτι καταλαβα οποιος θελει τη oxygen πρεπει να την κατεβασει οταν βγει ? για να παρει την 5 ...εμεις που εχουμε την cm θα ερθει με ota ?

 

Nαι, η cm θα ερθει κανονικά με ota.

Όσοι θέλουν την oxygen, θα πρεπει να ρουταρουν, να την κατεβάσουν και να κανουν manual flash.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...