Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ αμφιβαλω φιλέ μου αν εχεις unlocked bootloader τοτε...
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιωνω και εγω.Μια απο τα ίδια. Και εγώ όταν ξεκλειδωσα τον bootloader μου τα έσβησε όλα.
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά όλα τα σβήνει. Αν είχε βγει κάτι καινούριο νομίζω θα το είχαμε διαβάσει
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

να πω πως και εγω οταν εκανα unlock bootloader δεν μου εσβησε τιποτα... φυσικα ειχα κανει backup γιατι μεχρι στιγμης γνωριζα πως ολα διαγραφονται.. παντα ομως για να ειμαστε σιγουροι κανουμε ενα backup!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το επαναλαμβάνω εσείς που λέτε οτι δεν σας έσβησε τίποτα είστε σίγουροι οτι ξεκλειδωσατε τον bootloader;
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία slimsaber και ΑΚ 97 φοβερός συνδυασμός μπαταρία βράχος
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία slimsaber και ΑΚ 97 φοβερός συνδυασμός μπαταρία βράχος

Εγώ έχω γυρίσει ήδη στο τελευταίο build slimsaber. Οπότε θα δοκιμάσω και ακ αν δουμε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το επαναλαμβάνω εσείς που λέτε οτι δεν σας έσβησε τίποτα είστε σίγουροι οτι ξεκλειδωσατε τον bootloader;

 

ναι φιλε μου!! και εχω custom rom!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτο το mod?? http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/mod-oneplus-one-stereo-mod-t2967925

Link to comment
Share on other sites

Επι τη ευκαιρία slimsaber και ΑΚ 97 φοβερός συνδυασμός μπαταρία βράχος

 

Στεφανε αυτή έβαλες? https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934517279

 

Για Dark theme έχει αλλη ? Η πέρασες κάποιο εσύ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου!! και εχω custom rom!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχει δοκιμασει κανεις αυτο το mod?? http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/mod-oneplus-one-stereo-mod-t2967925

Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Εμείς έχουμε να χρησιμοποιήσουμε toolkit πολύ καιρό. Εγώ συγκεκριμένα από τον Αύγουστο. Καλό είναι πάντως αν υπάρχει η δυνατότητα να μην σβήνονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στεφανε αυτή έβαλες? https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934517279

 

Για Dark theme έχει αλλη ? Η πέρασες κάποιο εσύ

Για dark δες στο πρώτο ποστ. Λέει πιο κάτω άλλο Λίνκ για dark.σαν ημερομηνία καλά κοιτάς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχουν αλλάξει τα πράγματα. Εμείς έχουμε να χρησιμοποιήσουμε toolkit πολύ καιρό. Εγώ συγκεκριμένα από τον Αύγουστο. Καλό είναι πάντως αν υπάρχει η δυνατότητα να μην σβήνονται

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για dark δες στο πρώτο ποστ. Λέει πιο κάτω άλλο Λίνκ για dark.σαν ημερομηνία καλά κοιτάς

[/img] τι να πω μια πρόχειρη ματια που εριξα στο thread του συγκεκριμένου toolkit δεν είδα κάπου να αναφέρεται οτι το ξεκλειδωμα του bootloader δεν κανει wipe μακάρι να είναι όπως λένε τα παιδιά...

Η καλυτερη lolipop μεχρι στιγμης ποια ειναι;;;

Είναι σχετικό φιλέ μου βάλε για αρχή cm nightly

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Εχει βγει η CM 12...???

εκανα ελεγχο μεσω του τηλεφωνου μου ΑΝ εχει βγει δεν βρηκε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...

Εχει βγει η CM 12...???

εκανα ελεγχο μεσω του τηλεφωνου μου ΑΝ εχει βγει δεν βρηκε κατι...

 

Όχι, μόνο CM12 nightly. Που δεν λαμβάνεται OTA.

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Με sabermod cm 12 ενσωματωμένο ΑΚ97, καλή μπαταρία χωρίς προβλήματα και λαμβάνει τις cm nightly ota τις οποίος βέβαια δεν περνάω αλλά παραμένω στην sabermod.Σταθερή και γρήγορη χωρίς προβλήματα έως τώρα.Εδώ ο Σύνδεσμος:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/rom-kernel-sabermod-cm-11-0-t2880407

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,είμαι ένας καινούργιος κάτοχος one plus one,σήμερα με την παραλαβή έκανα και την πρώτη μου αναβάθμιση(Tue Nov 4 11-57-57 PST 2014)έχοντας σαν αποτέλεσμα να χάσω τις ρυθμίσεις για την οθόνη(Χρώμα οθόνης).

 

Υ.Γ. Μπορώ να βάλω την προηγούμενη έκδοση;(με αυτήν δούλευε το χρώμα οθόνης)

 

Υ.Γ.2 Έχω την ANDROID 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βαλεις τη παλια εκδοση αλλα τσάμπα κοπος.

Η 44s είναι η καλύτερη μέχρι τώρα σε πολλά θέματα. Επισης σε 1 μήνα το πολυ θα ερθει η lollipop με σπουδαίες αλλαγές οποτε θα πρότεινα να μην ασχοληθείς με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το επαναλαμβάνω εσείς που λέτε οτι δεν σας έσβησε τίποτα είστε σίγουροι οτι ξεκλειδωσατε τον bootloader;

Μπα σιγα μην τον ξεκλειδωσαμε....και μετα καναμε root-βαλαμε twrp recovery και μετα αλλαξαμε και κανα δυο custom rom, πρωτα την stable slim και τωρα την validus!:O

 

Έχετε βάλει ρομ custom όσοι λέτε ότι δεν τα σβήνει; η μείνατε στοκ;

Oι ειστε αφηρημενοι οι απιστοι Θωμαδες ή τι να πω?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπα σιγα μην τον ξεκλειδωσαμε....και μετα καναμε root-βαλαμε twrp recovery και μετα αλλαξαμε και κανα δυο custom rom, πρωτα την stable slim και τωρα την validus!:O

 

 

Oι ειστε αφηρημενοι οι απιστοι Θωμαδες ή τι να πω?

Σε όλα δεν μπορείς να είσαι ενήμερος. Όλοι μια φορά χρησιμοποιήσαμε toolkit. Εγώ το έβαλα τον Αύγουστο, έκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα. Πείτε ποιο είναι να περαστεί στους οδηγούς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα δεν μπορείς να είσαι ενήμερος. Όλοι μια φορά χρησιμοποιήσαμε toolkit. Εγώ το έβαλα τον Αύγουστο, έκτοτε δεν ξαναασχοληθηκα. Πείτε ποιο είναι να περαστεί στους οδηγούς

Aυτο εδω ειναι http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/toolkit-wugs-bacon-root-toolkit-v1-0-0-t2947627

και download εδω http://www.wugfresh.com/brt/

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει ενα software bug στην 44s! Μου το εχει κάνει δυο φορες εως τωρα! Ξαφνικα εκει περα που θα πατησω το on screen κουμπι βελακι για πισω ενω δείχνει οτι πατιέται δεν εκτελει την εντολη! Δεν μου το εχει κάνει βγαίνοντας απο κάποια εφαρμογη.........μου το εχει κάνει μια φορα οταν να βγω απο εναν φάκελο στην αρχικη οθόνη και την φορα οταν πηγα να βγω απο το μενου πισω για την αρχικη οθόνη! ΜΕ το κεντρικο κουμπι εβγαινε κανονικα! Το πρόβλημα λύθηκε κλειδώνοντας απλα την οθονη! Να πω οτι δεν εχω πειράξει καθόλου το κινητο! Είναι φυσιολογικο???? Μήπως εχει πρόβλημα το κινητο ????
Link to comment
Share on other sites

Μπα σιγα μην τον ξεκλειδωσαμε....και μετα καναμε root-βαλαμε twrp recovery και μετα αλλαξαμε και κανα δυο custom rom, πρωτα την stable slim και τωρα την validus!:O

 

 

Oι ειστε αφηρημενοι οι απιστοι Θωμαδες ή τι να πω?

Επειδή και εγώ χρησιμοποίησα toolkit τον Σεπτέμβριο αλλά μου αρέσει να ενημερωνομαι κιόλας δεν έτυχε να διαβάσω ως ώρας για κάτι τέτοιο ,διάβασα και όλο το νήμα του wugfresh και δεν το αναφέρει κάπου ,επίσης μιλησα και με φιλο που ρουταρε nexus 6 με wugfresh πριν δέκα μέρες και μου επιβεβαίωσε οτι όταν ξεκλειδωσε τον bootloader του τα έσβησε όλα απο εκεί και πέρα αν όντως είναι έτσι είναι μεγάλη ευκολία για εμας και ευχαριστουμε για την ενημέρωση

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...