Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο i/o tabs και τα δύο

 

έχω βρει read-ahead Size που έχει default 512 KB

 

fiops δεν βρήκα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

έχω βρει read-ahead Size που έχει default 512 KB

 

fiops δεν βρήκα

Ακριβώς από κάτω

*Εάν δεν έχεις βαλε row, μπορεί να μην έχει η ρομ

Edited by martinoff
One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς από κάτω

*Εάν δεν έχεις βαλε row, μπορεί να μην έχει η ρομ

 

οκ, έχει, απλά εγώ νόμιζα ότι είχε διαβάθμιση και έπρεπε να βάλω και σε αυτό 2048

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

οκ, έχει, απλά εγώ νόμιζα ότι είχε διαβάθμιση και έπρεπε να βάλω και σε αυτό 2048

 

πες εντυπώσεις, δεν είχα ποτέ άλλο κέρνελ

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, τον Έχω μια μέρα, είναι πιο γρήγορο το τηλ και έχει λίγο καλύτερη μπαταρία από ότι με τον στοκ της slimkat. Από τον Φράνκο που είχα δοκιμάσει πριν ένα μήνα είναι σαφώς καλύτερος.

Συνεχίζω λοιπόν και με τις δικές σου ρυθμίσεις και βλέπω

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιση απο 25 σε 38 clean install με τον αυτοματο τροπο νο2 του νταβουτ.απολυτη επιτυχια,μεσα σε 3 λεπτα τελειωσε και το κινητο παει σφαιρα.ευχαριστω πολυ για τον σαφεστατο και αναλυτικο οδηγο.αντε και lollipop τωρα...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...απο τοτε που εβαλα την 38R καθε μερα μου κανει απο ενα reboot....στο ασχετο..ή δεν εχω καταλαβει το λογο!:)στοκ οπως μου ηρθε ειναι το κινητο...γιατι το κανει αυτο?τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

magradoth και εμένα τις πρώτες μέρες έκανε κάποια reboot (περίπου ένα ανά μέρα) αλλά αυτή την εβδομάδα τίποτε :) Πολλοί αναφέρουν random reboots πάντως στην 38R που δεν τα είχαν προηγουμένως, οπότε δε νομίζω να είναι κάτι άλλο.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

@martinoff

Δες και το παρακάτω σετ της οθόνης, το βρίσκω πολύ καλό..

255 255 255, with, Color Enhancement, CABC Control and Sunlight readability enhancement checked, also Gamma selection set to "1"

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρέλαβα το κινητό προχτές και σήμερα πήγα να το rootάρω αλλά με ότι οδηγώ δοκίμασα, δεν μπορώ να bootάρω στη custom recovery.

Το κινητό με το που άνοιξα πέρασα την 38r OTA και κατα τη διαδικασία απλά να αναφέρω ότι δεν είχα sim μέσα (δε νομίζω να παίζει ρόλο).

Είναι κανείς που το rooταρε από την 38R απευθείας;

αν ναι μπορεί να δώσει link κανένα οδηγό;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ανακοίνωσει τίποτα για διόρθωση του bug της οθόνης με το ζουμ/ξεζουμ;

 

Επίσης σε εσάς το στοκ πληκτρολόγιο είναι "αργό"; χάνω πάρα πολλά πατήματα.. Η μήπως έχει να κάνει με την ευαισθησία της οθόνης όπως κ για το παραπάνω πρόβλημα;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια...απο τοτε που εβαλα την 38R καθε μερα μου κανει απο ενα reboot....στο ασχετο..ή δεν εχω καταλαβει το λογο!:)στοκ οπως μου ηρθε ειναι το κινητο...γιατι το κανει αυτο?τι μπορω να κανω?

Να υποθέσω ότι τα reboot γίνονται ενώ έχεις ανοιχτό το WiFi;

Αν ναι, είναι γνωστό πρόβλημα με τους WiFi drivers.

 

Είχαμε παρά πολλοί τέτοια reboot τα οποία προκαλούνταν από kernel panic, η Cyanogen βρήκε το πρόβλημα, και ο Francisco στον τελευταίο του kernel πέρασε τα καινούρια commits τα οποία φαίνεται πως έλυσαν το πρόβλημα (θα δείξει βέβαια η πορεία και η χρήση).

Εγώ προσωπικά, αλλά και άλλοι απ' ότι διαβάζω, δεν είχαμε ούτε ένα reboot από τη στιγμή που flashάραμε τον r28.

 

 

Και όπως δείχνουν τα πράγματα, δεν θα ξαναδούμε και τις οριζόντιες μαύρες γραμμές που εμφανίζονταν αρκετά συχνά στην οθόνη μας, και το μοναδικό workaround ήταν να κάνουμε disable το HW overlays μέσα από το Developer options.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παρέλαβα το κινητό προχτές και σήμερα πήγα να το rootάρω αλλά με ότι οδηγώ δοκίμασα, δεν μπορώ να bootάρω στη custom recovery.

Το κινητό με το που άνοιξα πέρασα την 38r OTA και κατα τη διαδικασία απλά να αναφέρω ότι δεν είχα sim μέσα (δε νομίζω να παίζει ρόλο).

Είναι κανείς που το rooταρε από την 38R απευθείας;

αν ναι μπορεί να δώσει link κανένα οδηγό;

 

Thanks!

Για root εδώ , είναι πολλή εύκολος τρόπος .

αυτό δεν σου δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ανακοίνωσει τίποτα για διόρθωση του bug της οθόνης με το ζουμ/ξεζουμ;

 

Επίσης σε εσάς το στοκ πληκτρολόγιο είναι "αργό"; χάνω πάρα πολλά πατήματα.. Η μήπως έχει να κάνει με την ευαισθησία της οθόνης όπως κ για το παραπάνω πρόβλημα;

Ακόμα τπτ. Βέβαια ευτυχώς εδώ και πολύ καιρό δεν έχω κανένα θέμα. Παίξε με κερνελ και κατέβασε λίγο τα ρεύματα. Τουλάχιστον εμένα με βοήθησε.

Να υποθέσω ότι τα reboot γίνονται ενώ έχεις ανοιχτό το WiFi;

Αν ναι, είναι γνωστό πρόβλημα με τους WiFi drivers.

 

Είχαμε παρά πολλοί τέτοια reboot τα οποία προκαλούνταν από kernel panic, η Cyanogen βρήκε το πρόβλημα, και ο Francisco στον τελευταίο του kernel πέρασε τα καινούρια commits τα οποία φαίνεται πως έλυσαν το πρόβλημα (θα δείξει βέβαια η πορεία και η χρήση).

Εγώ προσωπικά, αλλά και άλλοι απ' ότι διαβάζω, δεν είχαμε ούτε ένα reboot από τη στιγμή που flashάραμε τον r28.

 

 

Και όπως δείχνουν τα πράγματα, δεν θα ξαναδούμε και τις οριζόντιες μαύρες γραμμές που εμφανίζονταν αρκετά συχνά στην οθόνη μας, και το μοναδικό workaround ήταν να κάνουμε disable το HW overlays μέσα από το Developer options.

Έτσι ακριβώς

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έστρωσε η απόκριση του πληκτρολογίου από τότε που απεγκατέστηκα 5-6 άχρηστα θέματα και έκανα και ένα clear memory στο SwiftKey.
Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν σου δούλεψε.

 

Αυτόν δε τον δοκιμασα. Θα το κοιτάξω το απόγευμα μετά τη δουλειά και θα σας πω. Επειδή έχω εγκαταστήσει διαφορετικά adb υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργεί πρόβλημα; με το toolbox πάντως μπορούσα να κάνω reboot κλπ μέσω του toolbox.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν δε τον δοκιμασα. Θα το κοιτάξω το απόγευμα μετά τη δουλειά και θα σας πω. Επειδή έχω εγκαταστήσει διαφορετικά adb υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργεί πρόβλημα; με το toolbox πάντως μπορούσα να κάνω reboot κλπ μέσω του toolbox.

λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα μια κ του adb δεν τους κάνεις εγκατάσταση , αλλά τους τρέχεις μέσα από τον φάκελο.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τον Αk αν εχει καποιον πιο γρηγορο governor και πρότεινε τον on demand eps.

Εχει σημαντικη διαφορα,παει 2880 ο επεξεργαστής με το παραμικρο.

Δειχνει απιστευτα γρηγορο για μπαταρία θα σας πω αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τον Αk αν εχει καποιον πιο γρηγορο governor και πρότεινε τον on demand eps.

Εχει σημαντικη διαφορα,παει 2880 ο επεξεργαστής με το παραμικρο.

Δειχνει απιστευτα γρηγορο για μπαταρία θα σας πω αυριο :)

 

πόσο πιο γρήγορο πια !!!!!!

Αναμένουμε ενημέρωση, αν και λογικά κάποια αρνητική επίδραση στην μπαταρία θα έχει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα τον Αk αν εχει καποιον πιο γρηγορο governor και πρότεινε τον on demand eps.

Εχει σημαντικη διαφορα,παει 2880 ο επεξεργαστής με το παραμικρο.

Δειχνει απιστευτα γρηγορο για μπαταρία θα σας πω αυριο :)

 

με 2,8 μην περιμένεις μπαταρία, το δικό μου profile είναι 1,5 ;)

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Χαρά στο κουράγιο σου ;)

Δλδ; Εάν είναι αυτό που φαντάζομαι ...

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην τρελαίνεστε, 46260 βγάζει με ΟΛΑ στοκ με την 5.1.5

 

γιατι ειπα εγω το αντιθετο, απλα ειμαι με art και 1,5 :p

One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...