Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει καποιος να μου απαντησει αν μπορω νακανω downgrade στην 25? Θελω να την δοκιμασω για να δω αν ειναι καλυτερη απο την 33, επειδη διαβαζω διαφορα. Επισης μπορει καποιος να δοκιμασει τα gestures του? Ενω μου δουλευαν εβαλα το stock theme pack το μπλε, και δεν λειτουργουν τωρ!α σωστα.δοκιμαστε να ανοιξετε κλεισετε τον φακο με το V συνεχομενα.Την πρωτη φορα μου το κανει μετα δεν το ξανακανει.οπως και το music player gesture δουλεευι μονο την πρωτη φορα. Δοκιμαστε να μου πειτε.και δεν διορθωνεται αν ξανααλλαξω το θεμα.

Αυτό με τα gestures το είχα κι εγώ απ'όταν πήρα τη συσκευή. Ήρθε με τη 22R, έκανε όλα τα updates ως τη 33R, και ο φακός π.χ. λειτουργούσε μόνο την πρώτη φορά. Επειδή είχα και κάτι άλλα θεματάκια έκανα ένα hard reset ενώ ήμουν ήδη στη 33R και από τότε όλα λειτουργούν υποδειγματικά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα ο φακός, με το V gesture για κάποιο λόγο ενεργοποιείται πολύ εύκολα όταν κρατάω το κινητό στο χέρι, και έτσι το απενεργοποίησα.

 

Πάντως στην Nightly δουλεύει μια χαρά, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο φακός, με το V gesture για κάποιο λόγο ενεργοποιείται πολύ εύκολα όταν κρατάω το κινητό στο χέρι, και έτσι το απενεργοποίησα.

 

Το γνωρίζουν στην onelplus και έχουν πει ότι θα υπάρξουν αλλαγές στα gestures σε επόμενο update.

Ευτυχισμένος κάτοχος ενός Oneplus One 64GB, με θήκη diztronic μαύρη ματ και προστασία οθόνης γυαλί orzly.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο φακός, με το V gesture για κάποιο λόγο ενεργοποιείται πολύ εύκολα όταν κρατάω το κινητό στο χέρι, και έτσι το απενεργοποίησα.

 

Πάντως στην Nightly δουλεύει μια χαρά, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Τελικά έβαλα κ γω cm nightly .όλα δείχνουν να δουλεύουν μόα χαρά. Υπάρχει κάνα θέμα που δεν είδα κ πρέπει να ξέρω;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για πείτε ρε παιδιά...ποια είναι η καλύτερη ρομ σε συνδυασμο με κερνελ απο οσες δοκιμασατε ?? Πάντως η official εχει θεματα.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για πείτε ρε παιδιά...ποια είναι η καλύτερη ρομ σε συνδυασμο με κερνελ απο οσες δοκιμασατε ?? Πάντως η official εχει θεματα.

Ή είμαι τυχερός και δεν έχω προβλήματα ή το παραψάχνετε νομίζω. Για να μη θεωρηθεί ότι σπαμάρω, γράφω για να μη δίνεται η εντύπωση ότι το κινητό παρουσιάζει τα τραγικά προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για πείτε ρε παιδιά...ποια είναι η καλύτερη ρομ σε συνδυασμο με κερνελ απο οσες δοκιμασατε ?? Πάντως η official εχει θεματα.

 

Official -Paranoid -Mahdi-slim

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ή είμαι τυχερός και δεν έχω προβλήματα ή το παραψάχνετε νομίζω. Για να μη θεωρηθεί ότι σπαμάρω, γράφω για να μη δίνεται η εντύπωση ότι το κινητό παρουσιάζει τα τραγικά προβλήματα...

Ουτε εγωεχω προβληματα. Απλα εχει καποιες ελλειψεις,και ψιλοπροβληματακια.( Οπως οτι τα gestures δεν δουλευουν σωστα) Σε σενα δηλ δουλευουν??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Της κάμερας δουλεύει αρκετά καλά, του φακού τις περισσότερες φορές δούλευε αλλά το απενεργοποίησα μετά το κινητό που εξερράγη, μην έχω κανένα ατύχημα στην τσέπη. Χαχαχααχχα

 

Η αλήθεια είναι ότι θέλουν και καθαρά στεγνά χέρια και καθαρή οθόνη. Δεν είναι για μένα κάτι τόσο απαραίτητο για να το ψάχνω, δεν τα πολυχρησιμοποιώ.

 

Επίσης, δε λέω ότι το touch είναι άψογο, απλά προσαρμόσιμο ώστε η συσκευή να είναι λειτουργική.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Με carbon, είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα, χωρίς άλλον kernel. carbon_bacon-ota-f238c3c1c9

Liquid smooth επίσης καλή ρομ, γενικά καλό να αποφεύγονται οι nightly's για λόγο σταθερότητας και μπούγκς πιθανόν.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Μπα ειμαι καιρο με nightly και νομιζω ειναι καλυτερο απο ποτε..

Reboot οχι,κρασαρισμα εφαρμογης ποτε,τιποτα το παραμικρο..

Η parandroid μου άρεσε επίσης πολυ,ηταν η πιο γρηγορη μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Είχα την carbon nightly καλά πήγαινε αλλά αυτή είναι η διαφορά σταθερής και nightly δηλαδή να υπάρχουν προβλήματα που ίσως βγουν γι'αυτό και η ονομασία αλλά τέλος πάντων.Πάντως για ολοκληρωμένη και σταθερή καλό είναι εάν δεν θέλεις πειράματα την σταθερή έκδοση.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεπεράσει κανένας τις 6:30 ώρες οθόνης ; Και εάν ναι με τη Rom ,kernel
iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεπεράσει κανένας τις 6:30 ώρες οθόνης ; Και εάν ναι με τη Rom ,kernel

πως τσεκάρω τις ώρες οθόνης; πατώντας στην μπαταρία μου δίνει μόνο επί της 100% γενικά

Link to comment
Share on other sites

Πατάς από κάτω,εκεί που λέει οθόνη...

πως τσεκάρω τις ώρες οθόνης; πατώντας στην μπαταρία μου δίνει μόνο επί της 100% γενικά
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα κ γω cm nightly .όλα δείχνουν να δουλεύουν μόα χαρά. Υπάρχει κάνα θέμα που δεν είδα κ πρέπει να ξέρω;

 

Όχι, δεν έχω βρει κάτι πέρα από αυτό που έγραψα, πριν το post σου, για τα gestures.

Και αυτά τυχαία τα είδα. Το menu στα Settings δεν το είχα δώσει σημασία, και το έψαξα μόνο όταν βρήκα 2-3 φορές αναμμένο το φλας με κλειστή την οθόνη!!!

 

Έχει ξεπεράσει κανένας τις 6:30 ώρες οθόνης ; Και εάν ναι με τη Rom ,kernel

 

Ναι, εγώ μια-δύο φορές, αλλά σχεδόν όλη τη μέρα σε μέρος με WiFi.

Το στάνταρ μου είναι 5-6h, με WiFi και data plan.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 μέρες έχω την Vanir και είμαι υπέρ-ικανοποιημένος. Δε νομίζω να ξανα αλλάξω Rom . Έχει και πειραγμένο kernel από μαμά και δε χρειάζεται να φλασάρεις έξτρα kernel.
Link to comment
Share on other sites

βλέπω στο xda φανατικούς με την vanir μου κίνησε την περιέργεια θα δοκιμάσω carbon και vanir να τις δω

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει αρκετές τελευταίες 10 μέρες. Vanir ομολογώ δεν έβαλα ακόμα. Θα γίνει και αυτό
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αλλάξει αρκετές τελευταίες 10 μέρες. Vanir ομολογώ δεν έβαλα ακόμα. Θα γίνει και αυτό

μα πως σου ξέφυγε ????? :)

Πάντως ο φίλος σου ο Πορτογάλος δεν μας τα λέει και πολύ καλά τώρα τελευταία, αρχίζω να διαβάζω διάφορα θεματάκια περί αυξημένης κατανάλωσης κλπ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...