Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λινκ για την CM12, για Gapps δεν εχω κατι προχειρο:

http://download.cyanogenmod.org/?device=bacon

 

Ευχαριστώ φιλέ μου gaps ζοριζομαι να βρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή βλέπω να αργεί η CM12 και το Oxygen OS λέω να κάνω root και να flashαρω την CM12. Άμα περάσω την rom, updates θα παίρνει ota ή κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση θα πρέπει να την περνάω χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

 

Αλήθεια :( Αμάν πια. Όλο το καθυστερούν. Τρίτη φορά πήρε αναβολή. Η CM12 πήρε και αυτή αναβολή;

Link to comment
Share on other sites

το έχουν παραχέσει το θέμα. είπαμε αναβολή αναβολή αλλά αυτοί το δέσανε σερί κορδόνι. αν τους αρχίσουν στο κράξιμο να δω τι δικαιολογίες θα γράφουν
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι η επισημη αυτη. :)

 

ε ναι, αφου ειναι η nightly... Η επίσημη στις 30 Μαρτίου, όπως ολοι ξερουμε και αν ολα πανε καλα! :D

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Κι αυτος που το ξερει? Κι εγω μπορουσα να γραψω κατι αντιστοιχο....

 

 

εκτός και αν είναι και αυτό μούφα

Link to comment
Share on other sites

 

εκτός και αν είναι και αυτό μούφα

 

CM και πάλι CM.

 

Δεν με πείθει καθόλου η oxygenos, καθως τώρα βγαίνει πρώτη φορά και καταλαβαίνεις.

 

Ενώ η cm, είναι χρονια σε αυτο το κομμάτι και όσο να' ναι μια Α εμπειρία την έχει.

 

(Γνώμη μου πάντα).

Link to comment
Share on other sites

CM και πάλι CM.

 

Δεν με πείθει καθόλου η oxygenos, καθως τώρα βγαίνει πρώτη φορά και καταλαβαίνεις.

 

Ενώ η cm, είναι χρονια σε αυτο το κομμάτι και όσο να' ναι μια Α εμπειρία την έχει.

 

(Γνώμη μου πάντα).

 

σεβαστή η γνώμη σου Φώτη. αλλά έτσι όπως το πάνε με κόβω να πηγένω για το Μ9;)

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει μια αναβάθμιση για τα google play services 7.0.99 ,εγω έχω την 7.0.97 , αλλα δε μπορώ να τη περάσω με τίποτα.

Δοκίμασα να τη κατεβάσω μονος μου , αλλα όταν πάω να τη βάλω δε τη δέχεται (parsing error) .

Έχω κάνει enable install apps from outside google store.

 

 

Ούτε αυτόματα, ούτε χειροκίνητα μπορώ να την εγκαταστήσω... ξέρει κανεις κανένα άλλο τρόπο ?

 

YG... sorry, μόλις είδα ότι είναι για lollipo, κι εγώ έχω kitkat.

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

έχει βγει μια αναβάθμιση για τα google play services 7.0.99 ,εγω έχω την 7.0.97 , αλλα δε μπορώ να τη περάσω με τίποτα.

Δοκίμασα να τη κατεβάσω μονος μου , αλλα όταν πάω να τη βάλω δε τη δέχεται (parsing error) .

Έχω κάνει enable install apps from outside google store.

 

 

Ούτε αυτόματα, ούτε χειροκίνητα μπορώ να την εγκαταστήσω... ξέρει κανεις κανένα άλλο τρόπο ?

 

YG... sorry, μόλις είδα ότι είναι για lollipo, κι εγώ έχω kitkat.

 

Κι εγω με 4.4.4, μια χαρά την πέρασε.

 

Από μόνο του τις πέρασε μετά από restart το κινητό.

 

Επίσης, έγινε και update το play store

Link to comment
Share on other sites

έχει βγει μια αναβάθμιση για τα google play services 7.0.99 ,εγω έχω την 7.0.97 , αλλα δε μπορώ να τη περάσω με τίποτα.

Δοκίμασα να τη κατεβάσω μονος μου , αλλα όταν πάω να τη βάλω δε τη δέχεται (parsing error) .

Έχω κάνει enable install apps from outside google store.

 

 

Ούτε αυτόματα, ούτε χειροκίνητα μπορώ να την εγκαταστήσω... ξέρει κανεις κανένα άλλο τρόπο ?

 

YG... sorry, μόλις είδα ότι είναι για lollipo, κι εγώ έχω kitkat.

Βγάλε με τον file explorer το παλιό και κάνε εγκατάσταση το καινούργιο.

Πιστεύω οτι είσαι ρούτ εννοείται

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Πίο θα είναι άραγε τώρα το νέο deadline?

Bad News.

 

Ήμαρτον.. κατα τ'άλλα μου αρέσει που είχαν πει 3 μήνες αφού ανακοινωθεί επίσημα η lollipop θα την έχουμε στα κινητά μας.. και αυτή τη φορά ούτε που έδωσαν κάποια ημερομηνία.. οπότε καλό καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

http://techingreek.com/oneplus-to-oxygenos-pairni-paratasi/

 

Οποτε, ολοι στην cm, θα πανε...

 

ΑΑΑΝ βγει και αυτή στην ώρα της που πολύ χλωμό το βλέπω.. ανέκαθεν ήταν αργή η cm

Link to comment
Share on other sites

Αμα εισαι ερασιτεχνης αυτα παθαινεις. Δεν πειραζει, νεοι ειναι στον χωρο, θα μαθουν.

 

Ανακοινωσαν ημερομηνιες, χωρις να εχουν παρει την πιστοποιηση απο την Google. Ολοι οι υπολοιποι κατασκευαστες (ακομα και η ιδια η Google) που δεν δινουν ακριβεις ημερομηνιες, ειναι χαζοι προφανως.

Link to comment
Share on other sites

οπότε bb παπατζήδες της οpo :);)

Στο καλό....! :)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μήπως πέρνεις ποσοστά από την opo? και στην τελική γιατί ειρωνεία?

Ποια ειρωνια Βασίλη? Μας δηλωνεις "bb παπατζήδες της opo" και σε χαιρετώ - εφόσον αποχωρείς από το νήμα ή/και το τηλέφωνο...

Γιατί γράφεις πάλι όμως??? Για τα ποσοστά, εννοείται, τρελά!!!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...