Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους και εγω σημερα παρέλαβα (16/1 παραγγελία,19/01αποστολή απο Αγγλία, 20/01 Γερμανία, 21/01 αποστολη απο mailboxde, με βλάβη στο Μιλάνο στις 22/01 και 24ώρες καθυστέρηση 26/01 άφιξη Αθήνα και 27/01 αποστολή με Γενική και 28/01 1100πμ παραλαβή )τις επόμενες μερες θα αναφέρω εντυπώσεις, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πότε έστειλαν σε εσάς προσκλήσεις γιατι εγώ δεν έχω λάβει ακόμα,

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους και εγω σημερα παρέλαβα (16/1 παραγγελία,19/01αποστολή απο Αγγλία, 20/01 Γερμανία, 21/01 αποστολη απο mailboxde, με βλάβη στο Μιλάνο στις 22/01 και 24ώρες καθυστέρηση 26/01 άφιξη Αθήνα και 27/01 αποστολή με Γενική και 28/01 1100πμ παραλαβή )τις επόμενες μερες θα αναφέρω εντυπώσεις, αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι πότε έστειλαν σε εσάς προσκλήσεις γιατι εγώ δεν έχω λάβει ακόμα,

ευχαριστώ.

 

Να φανταστω κ σε εσενα ο φορτιστης ηταν ετοιμος για τις δικες μας μπριζες κ χωρις να γραφει πισω cyanogen?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι πως μπορουμε να ξεχωρισουμε ενα one plus one σφραγισμενο απο το κουτι του αν ειναι ευρωπαικο η οχι; ξερω οτι στην πλατη γραφει cyanogenmod αλλα στην παρουσα ειναι σφραγισμενο κ δεν μπορω να το δω

 

Στο κουτί μόνο, και πάνω στο τηλέφωνο.

Στο κουτί θα γράφει GLOBAL VERSION και πίσω από τη συσκευή μπορεί να μην γράφει cyanogen (ψάξε oneplus + cyanogen για πληροφορίες), αλλά θα έχει όλα αυτά τα συμβολάκια της Ευρώπης FC, CE κλπ.

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί μόνο, και πάνω στο τηλέφωνο.

Στο κουτί θα γράφει GLOBAL VERSION και πίσω από τη συσκευή μπορεί να μην γράφει cyanogen (ψάξε oneplus + cyanogen για πληροφορίες), αλλά θα έχει όλα αυτά τα συμβολάκια της Ευρώπης FC, CE κλπ.

Δες εδώ.

 

Ενημερωτικα, κι εμενα το κουτι λεει global version απο πισω, δεν γραφει cyanogen λογοτυπο και εχει τα FC, CC κτλ.

 

Φιλος που το εχει και το πηρε απο αμερικη να πει λογο οτι ηταν διακοπες, γραφει κανονικα απο πισω cyanogen και εχει τον αμερικανικο φορτιστη με ανταπτορα.

 

Λογικα σε ολα εκτος ευρωπης, λεει κανονικα cyanogen και στα ευρωπαικα οχι.

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπιζει κανεις προβλημα υπερθερμανσης?

 

Εγώ. Με απλό browsing καμία φορά (όχι συχνά) ζεσταίνεται στη πλάτη γύρω από τη κάμερα.

Όχι πολύ αλλά τα πείρα στο κρανίο γιατί με τέτοια specs δε θα έπρεπε.

 

Που λες, πήρα ticket στο site τους, και τους έκανα παράπονα.

Μου είπαν στην αρχή ότι είναι λογικό αν παίζεις παιχνίδια. Φυσικά τους απάντησα ότι δε παίζω κανένα παιχνίδι, και κάνω πολύ απλή χρήση του κινητού.

 

Μέσα σε λίγες μέρες (δε το περίμενα τόσο σύντομα) μου έστειλαν ένα mail με drivers τη rom, και μερικά ακόμα zip αρχεία να τα κατεβάσω στο pc μου. Έπειτα δώσαμε ραντεβού σε ώρα Πεκίνου, για να συνδεθούν με το pc μου και το κινητό και ξανά πέρασαν τη rom και κάτι άλλα που δε κατάλαβα.

 

Δε το περίμενα καν να απαντήσουν, με όλα αυτά που ακούω για το service τους, αλλά στη δική μου περίπτωση δεν ήταν έτσι.

 

Το κινητό τώρα είναι μια χαρά.... :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Με απλό browsing καμία φορά (όχι συχνά) ζεσταίνεται στη πλάτη γύρω από τη κάμερα.

Όχι πολύ αλλά τα πείρα στο κρανίο γιατί με τέτοια specs δε θα έπρεπε.

 

Που λες, πήρα ticket στο site τους, και τους έκανα παράπονα.

Μου είπαν στην αρχή ότι είναι λογικό αν παίζεις παιχνίδια. Φυσικά τους απάντησα ότι δε παίζω κανένα παιχνίδι, και κάνω πολύ απλή χρήση του κινητού.

 

Μέσα σε λίγες μέρες (δε το περίμενα τόσο σύντομα) μου έστειλαν ένα mail με drivers τη rom, και μερικά ακόμα zip αρχεία να τα κατεβάσω στο pc μου. Έπειτα δώσαμε ραντεβού σε ώρα Πεκίνου, για να συνδεθούν με το pc μου και το κινητό και ξανά πέρασαν τη rom και κάτι άλλα που δε κατάλαβα.

 

Δε το περίμενα καν να απαντήσουν, με όλα αυτά που ακούω για το service τους, αλλά στη δική μου περίπτωση δεν ήταν έτσι.

 

Το κινητό τώρα είναι μια χαρά.... :)

 

Πισω αποτ το κουτι, λεει ποτε φτιαχτηκε.

Αν φτιαχτηκε λιγο πιο "παλια" και μετα βγηκαν οι drivers, γι'αυτο ισως.

 

Εμενα λεει 14/01/2015.

 

Παντως, πολυ ωραια εξυπηρετηση. :)

Link to comment
Share on other sites

Μου έμειναν δύο προσκλήσεις καθώς οι δύο από τους τρεις που πήραν δεν τις έχουν χρησιμοποιήσει. Όποιος θέλει πμ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

24/10/2014 λέει το δικό μου.

 

Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 40 λεπτά και το μόνο που έκανα εγώ ήταν ότι μου έλεγε αυτός που είχε συνδεθεί.

Να συνδέσω το κινητό, να πατήσω volume down και power, αποσυνδεση πάλι σύνδεση και κάτι τέτοια απλά πράγματα...

:)
Link to comment
Share on other sites

24/10/2014 λέει το δικό μου.

 

Η όλη διαδικασία κράτησε περίπου 40 λεπτά και το μόνο που έκανα εγώ ήταν ότι μου έλεγε αυτός που είχε συνδεθεί.

Να συνδέσω το κινητό, να πατήσω volume down και power, αποσυνδεση πάλι σύνδεση και κάτι τέτοια απλά πράγματα...

 

Τέλος καλό, όλα καλά! :)

Link to comment
Share on other sites

Για τελος του αλλου μηνα ακουγεται.

κατσε πρωτα να τα βρουνε η OnePlus με την Cyanogen γιατι μετα τον χωρισμο τους εξαιτιας του software για την αγορα της Ινδιας βλακεια της πρωτης ειναι στα μαχαιρια...παντως η OnePlus εχει βγαλει ενα καινουριο software που το εχει ονομασει Alpha ,αλλα η beta που εχει κυκλοφορησει και βασιζεται στο Lolipop 5 εχει παρα πολλα προβληματα....παντως η εκδοση Lolipop 5.0 που ηλθε για ενα Samsung tablet pro που εχω δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο,λιγο πιο γρηγορη,αλλα δεν μπορω να βρω πως μεταφερονται οι εφαρμογες στη καρτα SD ,με τo App2SD.εχει νεο συστημα διαχειρισης και οι περισοοτερες εφαρμογες δεν ειναι συμβατες με αυτο..

Link to comment
Share on other sites

κατσε πρωτα να τα βρουνε η OnePlus με την Cyanogen γιατι μετα τον χωρισμο τους εξαιτιας του software για την αγορα της Ινδιας βλακεια της πρωτης ειναι στα μαχαιρια...παντως η OnePlus εχει βγαλει ενα καινουριο software που το εχει ονομασει Alpha ,αλλα η beta που εχει κυκλοφορησει και βασιζεται στο Lolipop 5 εχει παρα πολλα προβληματα....παντως η εκδοση Lolipop 5.0 που ηλθε για ενα Samsung tablet pro που εχω δεν ειναι και κατι ιδιαιτερο,λιγο πιο γρηγορη,αλλα δεν μπορω να βρω πως μεταφερονται οι εφαρμογες στη καρτα SD ,με τo App2SD.εχει νεο συστημα διαχειρισης και οι περισοοτερες εφαρμογες δεν ειναι συμβατες με αυτο..

 

Βλακεια θα ειναι να μεινει στην 4.4.4 το oneplus.

Αλλη η lollipop σε σαμσουνγκ και αλλη η καθαρη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ. Με απλό browsing καμία φορά (όχι συχνά) ζεσταίνεται στη πλάτη γύρω από τη κάμερα.

Όχι πολύ αλλά τα πείρα στο κρανίο γιατί με τέτοια specs δε θα έπρεπε.

 

Που λες, πήρα ticket στο site τους, και τους έκανα παράπονα.

Μου είπαν στην αρχή ότι είναι λογικό αν παίζεις παιχνίδια. Φυσικά τους απάντησα ότι δε παίζω κανένα παιχνίδι, και κάνω πολύ απλή χρήση του κινητού.

 

Μέσα σε λίγες μέρες (δε το περίμενα τόσο σύντομα) μου έστειλαν ένα mail με drivers τη rom, και μερικά ακόμα zip αρχεία να τα κατεβάσω στο pc μου. Έπειτα δώσαμε ραντεβού σε ώρα Πεκίνου, για να συνδεθούν με το pc μου και το κινητό και ξανά πέρασαν τη rom και κάτι άλλα που δε κατάλαβα.

 

Δε το περίμενα καν να απαντήσουν, με όλα αυτά που ακούω για το service τους, αλλά στη δική μου περίπτωση δεν ήταν έτσι.

 

Το κινητό τώρα είναι μια χαρά.... :)

Εγω του εχω βγαλει το λαδι ποτε δεν αισθανθηκα ιχνη να ζεσταινεται,,,,..ΑΛΛΑ μου εκανε προβλημα στην φορτιση...οταν φορτιζε εφτανε μεχρι το 96-97%..

Πηρα το service τους και μου απαντησαν να κρατησω με σβηστο το τηλεφωνο 10 sec το κουμπι του Power κανα 2-3 φορες....το εκανα και τωρα φορτιζει στο 100% ,και με οχι τοσο τρελλη χρηση στο τελος της ημερας μετα βιας φτανει το 76%...:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλακεια θα ειναι να μεινει στην 4.4.4 το oneplus.

Αλλη η lollipop σε σαμσουνγκ και αλλη η καθαρη εκδοση.

και σε ενα ONDA v989 οκταπηρινο που ηλθε η καθαρη εκδοση σε Lolipop 5.0 σαν Allwinner δεν ειναι τιποτα το αξιολογο....τα ιδια πραγματα ,και σε αυτο τα παιχνιδια και μεγαλες εφαρμογες που ειχα σε μια 64GB SD ειναι στη εσωτερικη και δεν μεταφερονται στην EXTSD..δεν καταλαβαινω τον τροπο διαχειρισεως του Lolipop 5.0

:(:(

Link to comment
Share on other sites

Πισω αποτ το κουτι, λεει ποτε φτιαχτηκε.

Αν φτιαχτηκε λιγο πιο "παλια" και μετα βγηκαν οι drivers, γι'αυτο ισως.

 

Εμενα λεει 14/01/2015.

 

Παντως, πολυ ωραια εξυπηρετηση. :)

 

Πως παιρνεις ticket??

Link to comment
Share on other sites

Να φανταστω κ σε εσενα ο φορτιστης ηταν ετοιμος για τις δικες μας μπριζες κ χωρις να γραφει πισω cyanogen?

 

Σωστα, μια αποτα ίδια τώρα άρχισα να ασχολουμαι

Link to comment
Share on other sites

Πως παιρνεις ticket??

 

Μπαίνεις στο site τους και κανείς log-in.

Στις επιλογές που έχει πάνω πάνω επιλέγεις support.

Στη συνέχεια θα δεις κάποιες γενικές ερωταπαντησεις και κάτω κάτω με κόκκινα γράμματα την ερώτηση "Haven’t found your answer?"

Πατάς επάνω και σου ανοίγει από κάτω δύο πινακακια. Επιλέγεις το δεξί "ticket" και γράφεις τα παράπονα σου :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτα που διαβαζω απο εσας και βλεπω ενα πολυ καλο support, πλεον εχω αποφασισει να την δοκιμασω σαν συσκευη..

Επειδη θα κοιταξω για μεταχειρισμενο η κατα προτιμιση σφραγισμενο, τι θα πρεπει να κοιταξω?

Βλεπω μια μεσω oneplus.net και μια μεσω onelplus.eu.

Για αγορα μονος μου δεν παιζει δεν τα παω καλα με αυτα...

Τι θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορα του? με ενδιαφερει κυριως να προοριζεται για ευρωπη? (με ενδιαφερει μονο το μοντελο 64 sandstone black)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο site τους και κανείς log-in.

Στις επιλογές που έχει πάνω πάνω επιλέγεις support.

Στη συνέχεια θα δεις κάποιες γενικές ερωταπαντησεις και κάτω κάτω με κόκκινα γράμματα την ερώτηση "Haven’t found your answer?"

Πατάς επάνω και σου ανοίγει από κάτω δύο πινακακια. Επιλέγεις το δεξί "ticket" και γράφεις τα παράπονα σου :)

 

ευχαριστωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω πρατηρήσει να ζεσταινεται το δικό μου! Μόνο λιγο στο σημειο της κάμερας μετα απο ώρες κάψιμου σε παιχνίδια!

Κι εγω ειχα ενα θεμα με το ηχειο,επικοινωνησα μαζι τους μου εστειλαν ξανα την ρομ με καποιο επιπλεον patch που ελυνε το πρόβλημα μου ακολουθησα τα βηματα και όλα καλά!!!!!!!! Άριστη εξυπηρετηση!!!!! Και παρόλο που γράφει θα περιμένετε καμια εβδομαδα λόγο φόρτου εργασιας μου απάντησαν την επόμενη ημερα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Ψαχνομαι να παρω το oneplusone,εχω ακρη και σε αγγλια και σε γερμανια,πως ακριβως το παραγγελνω?απο το site και μετα σε γερμανια ή αγγλια?και ποσο θα μου βγει πανω κατω αν παρω τα 64GB?αν ξερετε καμια πιο ευκολη λυση ειναι ευπροσδεκτη.ευχαριστω εκ των προτερων :D

 

 

Διαβασε το πρωτο post για να λυθουν ολες οι αποριες σου

Host

Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα σε όλους, παιδιά με τις ρυθμισεις για 3g τι πρέπει να κάνουμε? και πως ενεργοποιω-απενεργοποιω το 3g? Και δευτερο πως θα μεταφερω τις επαφες μου απο ενα iphone4 στο 1+1? ευχαριστω Edited by kilo257
Link to comment
Share on other sites

Κλαησπέρα σε όλους, παιδιά με τις ρυθμισεις για 3g τι πρέπει να κάνουμε? και πως ενεργοποιω-απενεργοποιω το 3g? ευχαριστω

 

Ανοιγεις τα δεδομενα και αν δεν δουλεψει, μιλας με τον παροχο σου.

Link to comment
Share on other sites

Και δευτερο πως θα μεταφερω τις επαφες μου απο ενα iphone4 στο 1+1? ευχαριστω

Οδηγός > Switch to Android

http://www.android.com/switch/

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 invites για 64άρι. Όποιος ενδιαφέρεται pm. Λήγουν σήμερα στις 19:00 Edited by sunchris7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Να το παρω απο εδω; αναφερεται ως us αλλα με επισημη εγγυηση....

http://www.sellphone.gr/one-plus-one-64gb-us-black.html?ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...